Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 4689
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: Opole

Of Darkness

Hajasz 3 lata temu

Obrazek

Obrazek

Hiszpański Of Darkness to przedstawiciel funeral doom. Założony w 2004 roku uderza demówką Death zawierająca dwa kawałki, które trwają łącznie 49 min.

Już na starcie wyróżniają się niesamowicie mrocznym podejściem do tematu i niekonwencjonalnym graniem. Cios następuje po roku od debiutanckiego demo kiedy to ukazuje się druga demówka The Empty Eye z jednym masakrującym godzinnym kawałkiem, przy którym nie sposób się nudzić.

W rzeczywistości ten numer składa się z 7 części co ujawni się na składaku zawierającym oba demosy. Minie 10 lat nim usłyszymy debiutancki album Of Darkness i to nie byle jaki bo materiał ten to hołd dla Krzysztofa Pendereckiego. Dwa kawałki, które zawierają fragmenty utworów mistrza umiejętnie wplecione między walce Of Darkness. 43 minuty klasyki i death doom funeral wymieszanego w polewce Of Darkness. Funeral doom, przy którym się nie ziewa to trzeba umieć skomponować. Ten duet to potrafi.

Skład:
Bastard - Guitars, Bass, Keyboards (2004-?) Apologoethia, Dawn ov Hate, Graveyard, Körgull the Exterminator, Spectre, Teitanblood, Wölfhead, Balmog (live), E-Force (live), ex-Heavenshore, ex-Lux Divina, ex-Terrorspawn, ex-Krossfyre, ex-The Bleeding Sun, ex-Necrocunt (Esp), ex-Solitude (Esp)
Julkarn - Guitars, Drums, Vocals (2004-?) Banished from Inferno, Devotion, Graveyard, Vengeance, Whoredom, ex-From Nowhere, ex-Stormwrath, ex-The Bleeding Sun, ex-Thornscrown, ex-Asgaroth, ex-Aetheriam, ex-Scabrous, ex-Solaris

Dyskografia:
2004 - Death [demo]
2005 - The Empty Eye [demo]
2010 - The Empty Eye / Death [kompilacja]
2012 - Scorpiace [split]
2015 - Tribute to Krzysztof Penderecki - Passio et Mors Domini Nostri Jesu Christi Secundum LucamMA: https://www.metal-archives.com/bands/Of_Darkness/34184
BC: https://gradualhaterecords.bandcamp.com/music
GRINDCORE FOR LIFE

Tagi:

Wróć do „Doom / Stoner / Sludge Metal”