Deathhammer
Master Of Puppets
Posty: 126
Rejestracja: 6 lata temu

Monasterium

Deathhammer 4 lata temu

Obrazek
MONASTERIUM to polska załoga wykonująca epicki doom metal w stylu Candlemass. Debiutu nie znam, ale dwójka solidnie zaspokaja moje zapotrzebowanie na tego typu dźwięki w ostatnich tygodniach ;)

Obrazek
Skład:
Filip Malinowski - Bass (2014-present) Sadman Institute
Maciej Berniak - Drums (2014-present) Sadman Institute
Tomasz Gurgul - Guitars (2014-present) Sadman Institute
Michał Strzelecki - Vocals (2014-present) ex-Sorcerer

Dyskografia:
2016 - Monasterium
2019 - Church of BonesMA: https://www.metal-archives.com/bands/Mo ... 3540412265
BC: https://monasterium.bandcamp.com/music

Gorąco zachęcam zapoznać się z "Church of Bones". Dorzucam recenzję:

"Brakowało mi płyty utrzymanej w ryzach podniosłego doom metalu, zawierającej zarazem porządną dawkę mroku i posępnego wydźwięku. Oczywiście uwielbiam klasyczne albumy Candlemass z Marcolinem w składzie, tam jednak dominuje dostojność i wręcz rajskie piękno. Tu zaś tańczymy ze Śmiercią i jest to odwzorowane także w warstwie muzycznej. Kiedy słucham takiego "Embrace the Void", rzeczywiście czuję, że umiera ostatnia nadzieja. Podlane jest to pewną dawką dramatyzmu, podbijaną głównie przez manierę wokalisty. Przyznam, że zwłaszcza gdy wchodzi on w wysokie rejestry, jest tu pewne pole do poprawy, jednak ogólnie wokalizy są całkiem nienaganne i dobrze wpasowują się w konwencję zespołu. Za to same refreny to mistrzostwo świata. W praktycznie każdym utworze znajdą się chwytliwe wersy, które można nucić praktycznie bez końca. Co najlepsze, mimo że "Church of Bones" jest łatwo przyswajalne i szybko wchodzi do głowy, to wcale nie wylatuje z niej po dwóch tygodniach. To są po prostu świetnie napisane kompozycje, w których bez przerwy jest na czym zawiesić ucho. Teksty zaś są na tyle dobrze zarysowane, że wcale nie trzeba być profesorem filozofii, by podchwycić ogólny vibe i wsiąknąć w płytę jeszcze bardziej"

Całość: https://podziemnegarkotluki.blogspot.co ... bones.html

Tagi:
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 3014
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan 2 lata temu

Monasterium wypuści swój trzeci album 10 czerwca. Krążek będzie nosił tytuł Cold Are The Graves i złoży się z ośmiu kompozycji (jedna jest do sprawdzenia poniżej). Wydawcą będzie Nine Records.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.

Wróć do „Doom / Stoner / Sludge Metal”