Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 4689
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: Opole

Czerń

Hajasz 2 lata temu

Obrazek

Obrazek

Czerń to kolejny warty zapamiętania rodzimy zespół, który pomimo, że istnieje już 7 lat jakoś nie miałem okazji poznać. Nazwa momentalnie kojarząca się z black metalem ale tu mamy do czynienia tylko z metalem i nie będę przytaczał kolejnych przedrostków bo mam je generalnie w dupie. Obok metalu panowie grają także sporo hardcore a nawet punk rocka.

Materiałów z 2014 roku nie słyszałem ale już album Zgliszcza, który ukazał się niedawno już tak. Karol z SMG wydał ten raptem 30 min materiał, który zdobi niepozorna okładka a Zgliszcza to konkretny cios, który od razu skojarzył mi się z najlepszymi czasami Cult Of Luna i Neurosis. Czerń nie podąża ślepo za inspiracjami tylko gra swój metal z mocnym gitarowym riffem, rasową sekcją rytmiczną i wkurwionym wokalem. Tylko 5 kawałków ale dosyć długie a mimo tego płyta przelatuje momentalnie bo tu kurwa nikt się nie sili na jakieś pierdolone granie dla samego grania. Tu jest konkretny przekaz, od pierwszych taktów zbierasz szlagi na japę a każdy kolejny kawałek te szlagi potęguje. Na ich FB wyczytałem, że są anty na wszystko i że dziwnie się odżywiają. Takie teksty mnie nie interesują do momentu aż nie zaczną mnie dotykać osobiście. Świata te Zgliszcza nie zmienią choć taki album należy docenić bo u nas takiego grania mało a jak już się pojawia to zaczyna się bezsensowne eksperymentowanie w granie aby zanudzić słuchacza na śmierć. Tutaj o nudzie nie ma mowy a po sesji z taką muzyką z pokoju powinny zostać zgliszcza.

Skład:
Bernard - Bass (2013-present)
Arek - Drums (2013-present) Sanity Control, ex-Born Anew, ex-Sunrise, Cast in Iron, So Slow, ex-Coalition, ex-Daymares, ex-Hundred Inch Shadow, ex-Ssaki
Janek - Guitars (2013-present) ex-Born Anew, ex-Hedfirst
Łukasz Zając - Vocals (2019-present)
▼ Byli muzycy
Dariusz - Vocals (2013-2019)
Grzegorz Napora - Guitars (2015-?) Dom Zły, ex-Kaldera, Hidden World, The Feral Trees
Dyskografia:
2014 - Nie ze skały, a ze strachu [EP]
2014 - Kaldera / Czerń [split]
2020 - ZgliszczaMA: https://www.metal-archives.com/bands/Cz ... 3540455318
BC: https://czern.bandcamp.com/music
GRINDCORE FOR LIFE

Tagi:

Wróć do „Doom / Stoner / Sludge Metal”