Awatar użytkownika
Ryszard
Moderator globalny

Zaraza

Ryszard 4 lata temu

Obrazek
Skromny projekt hard rockowy chłopaków z Polski, powołany do konania dawno temu i za granicą. Istnieją z przerwami od 1993r, kiedy to zdrajcy ideałów stali: Grzesio i Jacek rozkręcili w Kanadzie Zarazę. Orkiestra kreci się przerwanie-przerywanie aż do dnia dzisiejszego.

Potagujemy: Brutal experimental industrial doom death metal.

Zacytujemy wpływy: Somewhere in the uneasy void between Winter, Unholy, SWANS, Laibach, Dissecting Table and My Dying Bride, Doom Metal, Sludge Metal, Industrial.

Skład:
Grzegorz Haus ov Doom - Keyboards, Samples (1993-2006, 2015-present) Discipline X, ex-Hybe, ex-Phÿcus, ex-The Thelema Boys / ΘΕΛΗΜΑ, ex-The Unireverse
The DoomHammer - Vocals, Guitars, Bass, Drum programming, Samples (1993-2006, 2015-present)

Dyskografia:
1994 - Life Is Death Postponed [demo]
1997 - Slavic Blasphemy
2003 - No Paradise to Lose
2003 - Montrealska Akropola - A Tribute to Laibach [EP]
2006 - Farewell to Doom [demo]
2016 - Live on CKUT 90​.​3 FM [live]
2017 - Spasms of Rebirth

Wybrane finały orkiestry:

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Zaraza/3540424124
BC: https://zaraza.bandcamp.com/music
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!

Tagi:
Awatar użytkownika
Soulless
Master Of Puppets

Soulless 4 lata temu

Uzupełniam info, kiedyś często ich słuchałem.

Zaraza to jest ciekawe zjawisko z Kanady. Zespół założyło dwóch Polaków mieszkających w Montrealu - Jacek (The DoomHammer) - wokale, klawiory, automat perkusyjny i Grzegorz Haus ov Doom - klawiory, sample i wspomaganie wokalu.

Muzyka tworzona przez Zarazę była inspirowana przez doom metalowe zespoły jak Unholy, My Dying Bride z domieszką Laibach czy Skin Chamber. Niestety zespół zdechł w 2006 r., zmartwychwastał 2015. Warto po niech sięgnąć, tworzyli bardzo ponury horror/death/drone/doom/industrial metal. Duszna atmosfera, ślimacze tempa, mrok i dźwięki rodem z filmów grozy - mus dla fanów gatunku.

Nowej płyty jeszcze nie słyszałem.

W 2004 ponownie wydano Life is Death Postponed na CD-R z dodatkowymi utworami.
Metal ma mieć włochate jaja a nie jakieś symfoniczne cycki
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 4 lata temu

Opublikowana kilka miesięcy temu w formie cyfrowej, nowa płyta - Spasms of Rebirth - ma pojawić się na fizycznym nośniku w ciągu tygodnia, a tutaj można posłuchać ok. połowy kawałków z niej:

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny

pp3088 4 lata temu

Bardzo lubię. To taki industrialny doom jakiego bardzo mało na scenie. Trochę podobnie grali Francuzi (?) z P.H.O.B.O.S. Nic innego wartego uwagi nie znalazłem, industrial doom/death to nisza. Kapela gra to co opisałeś - Swans/Godflesh/MDB w jednym. Nie jest może to najbardziej wymyślna muza, bo momentami jest dość prymitywna, ale materiał "daje po odbycie". Najczęściej słuchałem No Paradise To Lose. Piękna rzecz.

Bardzo szanowani u zagranicznych (pozytywne opinie na doom-metal.com), tak więc powinniśmy być dumni bo to w sumie Polusy.

Nówki nie słyszałem, bo nie wiedziałem że znowu coś spłodzili. Fajnie.
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 4 lata temu

Zaraza to chyba taki kult w tej swojej niszy jest. Strasznie dawno nie słuchałem to i niewiele mądrego powiem, ale podobało mi się - jak miałem dość długi okres katowania najcięższych doomiszczy, tak ta kapela była dla mnie jednym z ciekawszych produktów grania na krawędzi słuchalności.
Destroy their modern metal and bang your fucking head

Wróć do „Doom / Stoner / Sludge Metal”