Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

Pylar - Hiszpania

#1

Kozioł 3 lata temu

Obrazek

Obrazek

Muzyka i introduckcja.... E, y, skład biografia itp do znalezienia o tuuuu.

Pylar to psychodeliczny projekt doom metalowy z Sevilli. Inspirowany prehistoria, religia, okultyzmem i oczywiście HPeLem. Zadebiutowali w 2013 dojrzałym materiałem pt Poderoso Se Alza En My ‎i od wtedy ciągną ten wózek mieszanki ambientu, doomu, ezoteryki, metalu i psychodelii. Jak dla mnie naprawdę świetna muzyka "medytacyjna", wkręcająca i trzymająca w uścisku żółtego dymu zagęszczonego magią i śliną szatana. Phurpa + Sun + słyszalny metal.

Znam od kilku lat i nawet raz czy dwa wklejałem linki. Co prawda nigdy nie ściągałem mp3 bo ja ambientu przecie słucham z bandcampa ale dla mnie jest to tylko wirtualny problem. Tak się również składa że przez dłuższy czas szatański bandcamp zespołu nie zawierał tylu wydawnictw - tzn wszystkich. A tu boooom, obrodziło takim dobrem i jeszcze nowo otwartym kramikiem, że aż za fizyczniakami zacznę się rozglądać; efektywnie omijając i pomijając etap świętego ściągania i słuchania mp3 z komputerowych głośniczków. Tych samych z których słucham BC :lol:

Skład:
Bar-Gal - Guitars, Keyboards Orthodox

Dyskografia:
2013 - Poderoso se alza en my
2015 - He venydo a reclamar my trono
2016 - La gran obra
2016 - Pyedra
2017 - A ella te conduce la sagrada espyral
2018 - Orygenes (Demos 2012​-​13) [kompilacja]
2019 - Horror cósmyco






MA: https://www.metal-archives.com/bands/Pylar/3540471445
BC: https://pylar.bandcamp.com/music
Discogs: https://www.discogs.com/artist/4140110-Pylar
Turris Babylonica e stercore facta est.

Tagi:
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6278
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#2

Vexatus 3 lata temu

Dość ciekawe i niekonwencjonalne granie. Sprawdziłem tylko kilka kawałków z BC tego projektu, ale bardzo mi się podobało. Teraz w celach naukowo-poznawczych zapuściłem sobie najnowszą płytę. :) Zdecydowanie rzecz warta bliższego obadania w niedalekiej przyszłości kiedy najdzie mnie ochota na tego typu klimaty.
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5497
Rejestracja: 6 lata temu

#3

pit 3 lata temu

Bardzo lubię takie rzeczy. Ich gitarzysta uciekł z Orthodox, co wiele wyjaśnia. Sam początek "Tinieblas y Fulgor " brzmi żywcem wzięty z "Snow Falls Into Military Temples". Będzie słuchane.
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3148
Rejestracja: 5 lata temu

#4

kurz 10 mies. temu

Nie wiem gdzie to wrzucić, myślałem o Dark Ambient, ale nie wiem czy nie więcej w tym jakiegoś potępionego Doom. Na pewno to zdecydowanie cmentarna muza, ostro popierdolona. Może kogoś zainteresuje. Pylar - Abysmos. Hiszpańce.



Edit Najpierw wyszukujemy, czy zespół nie posiada własnego tematu, potem w wypadku braku takowego, zastanawiamy się, gdzie to dać. @Pioniere
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3148
Rejestracja: 5 lata temu

#5

kurz 10 mies. temu

No to temat odświeżony. 23.06 ma wyjść nowy album.

Wróć do „Doom / Stoner / Sludge Metal”