Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1730
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

Dola

brzask 2 lata temu

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zespół powstał w roku 2018 jako trio i jak dotąd wydał 2 duże albumy oraz singiel.
Muzykę graną przez Dolę dość ciężko sklasyfikować ale nie o to przecież chodzi by na siłę ich gdzieś upychać.
Ważna jest jakość i oryginalność a z nimi jest w tym przypadku bardzo dobrze.

Prezentowane przez nich granie jest wielowarstwowe, czerpiące swe inspiracje z wielu alternatywnych kierunków takich jak psychodeliczny rock, doom, sludge oraz trochę z elektroniki i jazzu oraz również i z black metalu (tu na pierwszym albumie tylko).
Wszystko jest umiejętnie zaaranżowane i fajnie dograne kompozycyjnie.
Z całości wyłania się bardzo ciekawa mieszanka psychodelii co jakiś czas poprzerywana mocnymi gitarowymi akcentami - na pierwszej płycie (s/t) dłuższymi, a na drugiej ("Czasy") krótszymi.
Czytałem, że autorzy wywodzą się z różnych muzycznych środowisk i to wyjaśnia nam wiele.
Słychać że chłopaki sporo eksperymentują z dźwiękiem i z tego względu tworzone przez nich "muzyczne wycieczki" wymagają od słuchacza czasu i cierpliwości. Nie są to płyty łatwe w odbiorze, ale jeśli damy im szansę potrafią mocno zamieszać w głowie.

Jestem pod wrażeniem. Myślę, że ich muza mogłaby być spokojnie świetną ścieżką dźwiękową do jakiegoś pokręconego filmu.

Obrazek
Skład:
Grono - wokale, gitara
Maras - bass, syntezatory, wokale
Stempol - perkusja

Dyskografia:
2020 - Dola
2021 - Kije [single]
2021 - Czasy



BC: https://dola.bandcamp.com/music
FB: https://www.facebook.com/Dola.official.2018
Discogs: https://www.discogs.com/artist/5563812-Dola-2
There's something growing in the trees__Through time war prevails_____Wśród jeszcze żyjących kłamstw,
I think it's a different me
________Thoughts fears cast aside_____Gnębiących ten Biały Ląd..
____Face the consequence alone
____With honour - valour - pride

Tagi:
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1516
Rejestracja: 7 lata temu

pp3088 rok temu

Czasy to ambitny i intrygujący materiał. Wszystko kręci się w klimatach atmospheric i post, ale nie jest to oczywiste granie z przewidywalny melodiami. Niby doom tutaj dominuje, ale raczej jako opis klimatu niż styl grania. Co tu dużo mówić muzyka jest identyczna jak okładka tego albumu - niby pokrzywiona, niedbała ale jednak przemyślana i ... ładna?

Muszę sprawdzić debiut : )
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2993
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Vortex rok temu

Hmmm. Wydaję mi się, że faktycznie to ma ręce i nogi przy tak rozwiniętych skrzydłach kapeli. Ta jazzowa perkusja i wszystkie pokręcone dźwięki skądś się biorą. Tworzy to monolit. Trafia to do mnie, co Dola ma do przekazania.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1730
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

brzask rok temu

Przejdę się bo ich nie widziałem jeszcze w akcji a podobno fajnie to płynie na żywca
W maju są w kilku miejscach :
Obrazek
There's something growing in the trees__Through time war prevails_____Wśród jeszcze żyjących kłamstw,
I think it's a different me
________Thoughts fears cast aside_____Gnębiących ten Biały Ląd..
____Face the consequence alone
____With honour - valour - pride

Wróć do „Doom / Stoner / Sludge Metal”