Awatar użytkownika
brzask
Tormentor

ZOS

brzask 6 mies. temu

Obrazek

Obrazek

Tego mi było trzeba!

Łodzianie działają od kilku lat i mają na koncie trzy albumy, które sami nazywają "seriami rytuałów". Coś w tym określeniu jest bo z głośników wylewają się mroczne, chore dźwięki.

Szkieletem jest doom, ambient, rozmyte jakby dronujące gitary i klawisze.. Dość długie i rozbudowane utwory obfitują w zmiany nastroju a wszystko za gęstą mgłą transowości. Boję się pomyśleć co oni tam brali tworząc takie dźwięki...

Całość przypomina mi nieco swą atmosferą Urfaust i te wolniejsze ambientowe partie grane przez Chaos Echoes, ba ... czerwony krążek może i był nawet inspirowany trochę fińskim Unholy? (tak, wiem że tu jest lżej)....ale nie sugerujcie się tym bo to moje odczucia a niekoniecznie musicie wielbić wymienione kapele - tym bardziej że każda z trzech płyt ZOS jest trochę inna.

Na tą chwilę obsłuchuję dwie pierwsze płyty czyli Zos i Here Death Lies Dead...i od czasu do czasu otwieram szeroko gały.... a na ostatnią, najnowszą, z tą niebieską okładką z malowidłem niejakiego Austina Osmana Spare'a nadejdzie też i czas.

Widzę, że po świetnym projekcie -S- I Voidhanger Records dostarcza kolejne tajemnicze i nawiedzone rzeczy.

Skład:
G.R.C. - Bass
Ira Tympanum - Drums
Aāos-Ra - Guitars, Synth, Vocals

Dyskografia:
2020 - Zos
2020 - Here Death Lies Dead
2022 - The Whole of the Body I Call ZOS

MA: https://www.metal-archives.com/bands/ZOS/3540464661
BC: https://zosvelthanatos.bandcamp.com/music
'napuchną mną drzewa'
'Od dobrych kilku lat...'
'The cult of Heroes our religion, our world is one of strife
Nature our new righteous order, Free and Proud and Wild'
'There's something growing in the trees
I think it's a different me'

Tagi:
Awatar użytkownika
pit
Tormentor

pit 6 mies. temu

brzask pisze:
6 mies. temu
tą niebieską okładką z malowidłem niejakiego Austina Osmana Spare'a nadejdzie też i czas.
Cały ich "anturaż" jest wzięty od Spare'a.

Muzyka fajna, syntezatory robią większość klimatu.

Wróć do „Doom / Stoner / Sludge Metal”