Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny

Amon Acid

CzłowiekMłot rok temu

Obrazek

Obrazek

Powstały w Leeds w 2018 roku zespół, który w swej twórczości zgrabnie i oryginalnie połączył stoner, doom i psychodelicznego rocka z elektroniką. Być może inspirowali się też Hawkwind, bo lubią space rockowe dźwięki, sample.

Sympatyczna parka z pomocą perkusisty w ciągu 4 lat wydała już pięć dużych płyt, gdzie stosunek muzyki gitarowej do elektronicznej bywa różny. Do tego należy dodać wszechobecne, orientalne motywy. Charakterystyczne brzmienie, przebojowe kawałki, czillałtowy klimat. Polecam.

Skład:
Briony Charvas - Bass
John Sutcliffe - Unknown ex-Humanfly, Amplifighters, Kings, ex-Canvas, ex-Schmuck, ex-The Autumn Year
Sarantis Charvas - Vocals, Guitars

Dyskografia:
2019 - Amon Acid [demo]
2019 - Amanesh
2020 - Leftover Acid [EP]
2020 - Ψ
2020 - Paradigm Shift
2022 - Demon Rider [single]
2022 - Diogenesis
2022 - Cosmogony

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Am ... 3540486001
BC: https://amonacid.bandcamp.com/music
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!

Tagi:
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor

brzask rok temu

Od czasu do czasu mam fazę także i na takie granie...a zielony album jak wyszedł zrobił na mnie niezłe wrażenie. Taki narkotyczny doomik - nie jakiś przesadnie ciężki, ale też i nie za lekki, z ciekawymi kwaśnymi dodatkami. "Paradigm Shift", bo o nim mowa, na pewno warto sprawdzić. Nowej płyty z tego roku jeszcze całej nie zbadałem.
There's something growing in the trees__Through time war prevails_____Wśród jeszcze żyjących kłamstw,
I think it's a different me
________Thoughts fears cast aside_____Gnębiących ten Biały Ląd..
____Face the consequence alone
____With honour - valour - pride
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny

DiabelskiDom rok temu

Paradigm Shift bardzo fajny. Innych nie znam. Ale ta Zielona, to przez swoje psychodeliczne i orientalne motywy mocno pcha moje myśli w kierunku środkowego OM. Pomieszali proporcje, uzupełnili fajną elektroniką, przez co ta muza nabrała oryginalnego sznytu i wułala.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny

CzłowiekMłot miesiąc temu

Nowy album, który się ukazał po cichutku 9 maja.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny

Pioniere miesiąc temu

CzłowiekMłot pisze:
miesiąc temu

Nowy album, który się ukazał po cichutku 9 maja.
@CzłowiekMłot wczoraj sprawdziłem powyższy album, fajny płyt, tym razem bardziej organicznie sabbathowo, bez elektronicznych fajerwerków, Kiedyś jeszcze na pewno doń powrócę i może sprawdzę coś jeszcze od nich.
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor

brzask miesiąc temu

Bardzo dobry narkotyczny, psychodeliczny doomik ten Submerging - to w sumie taki powrót do grania spod znaku Paradigm Shift. Czekam na fizyczne wydanie bo parka na półce wygląda zawsze lepiej!
Muszę sobie też wrócić do Cosmogony bo ten po jednym przesłuchaniu nie zrobił na mnie kiedyś za dużego wrażenia.
There's something growing in the trees__Through time war prevails_____Wśród jeszcze żyjących kłamstw,
I think it's a different me
________Thoughts fears cast aside_____Gnębiących ten Biały Ląd..
____Face the consequence alone
____With honour - valour - pride

Wróć do „Doom / Stoner / Sludge Metal”