Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny

Coffin Storm

DiabelskiDom 2 tyg. temu

Obrazek
Święty Mikołaju, chciałbym żeby powstało połączenie Candlemass, Manilla Road i Darkthrone.
🧑‍🎄 Mówisz, masz.

Jeden z najlepszych albumów, jakie wyszły w minionej połowie roku 2024. Projekt znanych tu i ówdzie Fenriza z Darkthrone, Apollyona z Aura Noir i Bestial Tormentora z (kiedyś) Infernö. Panowie postanowili ponapierdalać epicki heavy/doom oddając hołd dwóm wymienionym na początku składom i dołączyć do nich wyłączne wokale Fenriza. W tym momencie się pytam, pytam się, dlaczego kurwa Darkthrone, skoro zachciało im się sięgać po heavy i doom metal nie mogli nagrać czegoś tak zajebistego, a zamiast tego nagrywają średniej, a czasem wręcz słabej jakości płyty takie, jak dwie ostatnie???

Na debiutanckim Arcana Rising wszystko jest lepsze. Wspomniałem o wokalach, które są klasycznie Fenrizowe i bez obecności Nocturno Culto robią świetny klimat. Idealnie pasują do ciężkich, kroczących numerów i świetnych riffów. O tak, riffy to kolejna rzecz, przed którą trzeba czapkować. Doomowe, wykwintne i wytrawne. Wchodzą w głowę od pierwszego przesłuchania a szlachetnością mogą obdarować wiele innych płyt.

Każdy jeden kawałek w zasadzie to perełka. Ach, te refreny w Arcana Rising, Open the Gallows (chyba mój ulubiony) czy Eighty-Five and Seven Miles. Utwory są dość długie, ale jednocześnie nie wynika to z powtarzania fraz po 10 razy (co też, rzecz jasna, niekoniecznie musi być wadą).

W opór świetna płyta. Bardzo polecam.

Skład:
Bestial Tormentor - Bass, Guitars (2020-present) Waklevören, Nekromantheon (live), Lamented Souls, Omega, ex-Infernö
Apollyon - Drums (2020-present) Aura Noir, Waklevören, Lamented Souls, Two Trains, ex-Cadaver, ex-Dødheimsgard, ex-Immortal, ex-Gorgoroth (live)
Fenriz - Vocals (2020-present) Darkthrone, Valhall, ex-Fenriz' Red Planet, ex-Fuck You All, ex-Isengard, ex-Neptune Towers, ex-Regress FF, ex-Storm, ex-Black Death, ex-Dødheimsgard, ex-Dass & Flass, ex-Eibon, ex-Pilgrim Sands, ex-Reitgjerde Pasientband, and the Heavy Ripping Fyrstikk

Dyskografia:
2024 - Over Frozen Moors [single]
2024 - Arcana Rising

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Co ... 3540542408
Panzer Division Nightwish

Tagi:
Awatar użytkownika
TheAbhorrent
Tormentor

TheAbhorrent 2 tyg. temu

Płyta zajebista, dużo o niej pisaliśmy w temacie o Darkthrone jak wychodziła. Wciąż do niej wracam, bardzo szlachetne granie.
Obrazek
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor

brzask tydzień temu

Nie da się ukryć że nóżka chodzi przez całą długość albumu, przyjemne granie. Słuchałem po premierze i odpaliłem dziś znów. Czy mnie zachwyca? Aż tak to pewnie nie, jest po prostu dobrze i tyle. Wiem, że częściej będę słuchał płyt gdzie heavy ładnie się uzupełnia z bm, czyli np Negative Plane czy Malokarpatan - takie połączenie bardzo lubię... a heavy grany na bazie klasycznego doomowanka traktuję jedynie jako uzupełnienie.

Dalej twierdzę że ostatni Darkthrone It Beckons Us All jest całościowo lepszą płytą od Arcana Rising. O brzmieniu i kompozycjach pisaliśmy już sporo w wątku DT. Dodam jedynie, że bardziej lubię wokalnie Fenriza jako uzupełnienie Nocturno niż solo na całej płycie tak jak tu.
There's something growing in the trees__Through time war prevails_____Wśród jeszcze żyjących kłamstw,
I think it's a different me
________Thoughts fears cast aside_____Gnębiących ten Biały Ląd..
____Face the consequence alone
____With honour - valour - pride
Awatar użytkownika
TheAbhorrent
Tormentor

TheAbhorrent tydzień temu

brzask pisze:
tydzień temu
Dalej twierdzę że ostatni Darkthrone It Beckons Us All jest całościowo lepszą płytą od Arcana Rising. O brzmieniu i kompozycjach pisaliśmy już sporo w wątku DT. Dodam jedynie, że bardziej lubię wokalnie Fenriza jako uzupełnienie Nocturno niż solo na całej płycie tak jak tu.
Bez wątpienia, podpisuję się pod tym.
Obrazek
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny

DiabelskiDom tydzień temu

Ja natomiast totalnie odwrotnie, zarówno w kwestii płyt jako całości (o czym pisałem), jak i wokalu (o czym w sumie też pisałem). Ale też nie jest tak, że sam Fenriz na woksie wystarczyłby do tego, żeby ostatnie Darkthrony były fajne. Musieliby jeszcze fajne kawałki napisać :P
Awatar użytkownika
TheAbhorrent
Tormentor

Dla mnie Fenriz jest zajebisty, charakterystyczny, ale jak słusznie zauważył koleś z (chyba) BangerTV jest dość jednowymiarowy, a jego wokal ma w sobie coś komediowego. Uwielbiam go na "The Underground Resistance", zarówno w "Valkyrie" jak i szczególnie "Leave No Cross Unturned", ale zyskuje właśnie na tym, że nie wypełnia całości. Bardzo mi się podobają te ciekawe wejścia np. "Boreal Fiends", "Hate Cloak" czy "The Sea Beneath The Seas Of The Sea".

Jeżeli chodzi o rankowanie tych nowych płyt, to jeszcze muszę dodać nowe Sarke, gdzie mógł się wykazać sam Culto. 3 różne płyty, więc ciężko to porównać, ale na moje to w tej chwili raczej Sarke > DT > Coffin Storm. Co nie znaczy, że Coffin Storm nie lubię, bo jak już wcześniej napisałem, płyta jest zajebista i często do niej wracam. Fajna to wiosna dla fanów muzyki tych kolesi, podejrzewam, że do wszystkich tych 3 płyt będę wracał przez kolejne lata systematycznie.
Obrazek
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny

DiabelskiDom tydzień temu

Sarke to ja praktycznie ;) nie znam, ale skoro już szkaluję nowy Darkthrone a wychwalam Coffin Storm, to sprawdzę nówkę i zobaczymy, czy będę sarkał na Sarke, czy może jednak wysforuje się przed szereg.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter

Hajasz tydzień temu

Na Sarke to szkoda czasu nawet smarkać. Gówno pokroju Khold itp. Nawet świder jest lepszy. Jakieś tam przebłyski fajnej muzyki były na płycie Allsighr ale cała reszta to prosto w kibel. Nowej nie słyszałem bo robiłem co innego.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
TheAbhorrent
Tormentor

DiabelskiDom pisze:
tydzień temu
Sarke to ja praktycznie ;) nie znam, ale skoro już szkaluję nowy Darkthrone a wychwalam Coffin Storm, to sprawdzę nówkę i zobaczymy, czy będę sarkał na Sarke, czy może jednak wysforuje się przed szereg.
Zupełnie inne granie, duchem bliższe jednak DT, więc za wiele sobie nie obiecuj :P
Obrazek

Wróć do „Doom / Stoner / Sludge Metal”