Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor

Kylesa

Vortex 4 lata temu

Obrazek
wikipedia pisze:Kylesa - amerykański zespół muzyczny grający sludge metal, powstał pod koniec 2001 roku w Savannah. Kylesa wzięła swoją nazwę od „kilesa mara”, buddyjskiej nauki o rodzajach demonów skalań i iluzji.

Zespół powstał w 2001 roku z inicjatywy gitarzysty i wokalista Phillipa Cope'a, basisty Briana Duke'a i perkusisty Christiana Depkena, byłych członków formacji Damad oraz gitarzystki i wokalistki Laury Pleasants.

W maju tego samego roku, w The Jam Room w Karolinie Południowej, zespół zarejestrował pierwszy album. Wkrótce potem - w sierpniu, w wyniku napadu padaczki zmarł Brian Duke. Debiutancki album formacji zatytułowany Kylesa ukazał się 2 kwietnia 2002 roku.

W międzyczasie funkcję basisty objął Corey Barhorst, muzyk grający także na instrumentach klawiszowych.
W 2016 roku zawiesili działalność, a wielka szkoda.

Skład:
Phillip Cope - Guitars, Vocals (2001-present) Damad, Oakskin
Laura Pleasants - Guitars, Vocals (2001-present) The Discussion
Carl McGinley - Drums, Percussion (2006-present) ex-Unpersons
▼ Byli muzycy
Brian Duke - Bass (2001) (R.I.P. 2001) ex-Damad
Christian Depken - Drums, Percussion (2001-2004) ex-Damad, ex-Meatjack
Corey Barhorst - Bass, Vocals, Keyboards (2002-2007, 2008-2011) Black Tusk, Niche
Tyler Newberry - Drums (2002, 2010-2013)
Brandon Baltzley - Drums, Percussion (2004-2005)
Jeff Porter - Drums, Percussion (2006-2007)
Eric Hernandez - Drums, Percussion (2008-2009, 2013-?), Bass (2012-2013) House of Lightning, Trilobite, Capsule, Psychic Mirrors, Shitstorm, ex-Corrosion of Conformity (live), ex-Torche (live), ex-Monarcs, ex-Tunes for Bears to Dance To, ex-Tyranny of Shaw
▼ Muzycy koncertowi
Javier Villegas - Bass (2008) ex-Iabhorher, ex-Capricorns (live), ex-Born Against, ex-Cattlepress
Chase Rudeseal - Bass (2013-2017)
Edley O'Dowd - Drums (2013-2014)
John Edwards - Drums (2015)
Dyskografia:
2002 - Point of Stillness / Judgement Day [single]
2002 - Kylesa
2002 - Kylesa / Memento Mori [split]
2003 - Cream Abdul Babar / Kylesa [split]
2004 - Delusion on Fire / Clutches [single]
2004 - No Ending / A 110° Heat Index [EP]
2005 - To Walk a Middle Course
2006 - Time Will Fuse Its Worth
2009 - Unknown Awareness [single]
2009 - Static Tensions
2009 - Kylesa / Victims [split]
2010 - Tired Climb [single]
2010 - Spiral Shadow
2012 - From the Vaults, Vol. 1 [kompilacja]
2013 - Ultraviolet
2013 - Violitionist Sessions [EP]
2014 - Live Studio Improvisation 3.7.14 [EP]
2015 - Exhausting Fire
2017 - Live at Maide Vale Studios [live]
2017 - An Original Album Collection [boxed set]

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Kylesa/19861
BC: https://kylesa-official.bandcamp.com/music
BC: https://kylesasom.bandcamp.com/music
"Between Shit and Piss we are Born"

Tagi:
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Vexatus 4 lata temu

Bardzo fajny zespół. Poznałem ten projekt dość niedawno i jeszcze nie przetrawiłem dokładnie wszystkich ich wydawnictw. Dla mnie jest to bardziej zespół rockowy, niż metalowy, ale jest to muzyka na dość wysokim poziomie i ma fajny klimat. Warto się zapoznać, jeśli ktoś lubi doomowo-stonerowe klimaty.
PanLisek
Moderator globalny

PanLisek 4 lata temu

Ostatni Exhausting Fire mnie trochę zawiódł, tzn ciągle miałem mieszane uczucia, coś w tym było, tylko to coś w ogóle do mnie nie trafiało. Może czas odświeżyć.

Za to Ultraviolet to świetna płytka, idealnie obrazująca doomowo-rockowo-bagnisto-południowe krajobrazy.
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny

CzłowiekMłot 4 lata temu

Nie jest to jedna z moich najukochańszych kapel, ale szanuje głownie za bardzo miły dla uszu "Static Tensions" i jeszcze lepszy ostatni album. Akurat "Ultraviolet" nieszczególnie mi przypasował, ale słuchałem go ze 2 razy, więc jeszcze kiedyś do niego powrócę.

Odrobinę szkoda zawieszenia działalności, ale coś mi mówi, że powrócą - kasa musi się zgadzać.
Non Stop Kolor!
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor

Vortex 4 lata temu

Mam to szczęście, że nie znam jeszcze ich wszystkich dokonań więc dla mnie jeszcze ich działalność się nie skończyła. To półżartem, serio to naprawdę szkoda, bo ostatni ich krążek napawał sporym optymizmem.
"Between Shit and Piss we are Born"

Wróć do „Doom / Stoner / Sludge Metal”