Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter

Chorus Of Ruin

Hajasz 4 lata temu

Obrazek

Obrazek

Brytyjski Chorus Of Ruin nie miał tyle szczęścia, co Paradise Lost, My Dying Bride czy Anathema, a przecież wykonywał ten sam gatunek death doom metalu. Bardzo żałuję, że nie mięli szansy wydać dużej płyty, bo wiem to na 100%, że zamieszaliby na scenie.

Powstali w 1991 roku, a ich kariera zakończyła się w 1994 roku. Nagrali trzy demosy, w tym to pierwsze, którym wstrząsnęli undergroundem. Podobno interesowała się nimi Deaf Records, ale poza kawałkiem na składak nic więcej się nie ukazało.

Dla wszystkich, którzy cenią pierwsze wydawnictwa smutnych panów z Anglii, Chorus Of Ruin to pozycja obowiązkowa.

Skład:
Dale Robinson - Bass When Idols Fall
Wan Malachi - Drums When Idols Fall, Sinister Tales
Jamie Hetherington - Guitars When Idols Fall
Clive "Evil C" Hughes - Guitars ex-Ironside
Ian Buxton - Guitars (Bass early) Lazarus Blackstar, Monolith Cult, ex-Silverburn, ex-Solstice
Craig Philips - Vocals (1994, 2009-?) The Sadistic Farmers of Doom
▼ Byli muzycy
Tim Coffey - Bass
Bob "Jester" Mills - Bass
Barry St. John - Drums ex-Malediction
Lennaert Roomer - Drums ex-Solstice, ex-Boycot, ex-Claustrophobia, ex-Discontrol, ex-Distress, ex-Harmony as One, ex-Nailbomb, ex-Wartorn
Paul "Webbo" Webb - Guitars ex-Silverburn, ex-Another Newborn Zero, ex-Morrowdawn, ex-The Sadistic Farmers of Doom
"Brave" Dave Wilson - Vocals
Phil Kirk - Vocals ex-Dawnraiser
Dyskografia:
1991 - Les Miserables [demo]
1992 - Swan Dive [demo]
1993 - Ocean of Sins [single]
1993 - Godlike / Last Dance [split z Sororicide]
1994 - Live in Bradford [live]
1994 - Tragedies [demo]

Na YT nic nie ma w całości, ale pewnie w necie wszystkie materiały można znaleźć.

Kawałek z samplera Deaf Records:

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Ch ... Ruin/14018
GRINDCORE FOR LIFE

Tagi:
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny

pp3088 4 lata temu

Pamiętam tych gości głównie za sprawą splitu z innym, genialnym zespołem DM z Islandii - Sorrorcide:

Obrazek

Genialne okładki, świetny split.

Naprawdę szkoda, że nikt ich nie przyjął. Podobna historia co z Decomposed(UK) - gdyby tylko Peaceville się nimi zainteresowało to byśmy mieli wielką 5 z PC i całkowitą dominację sceny. No ale jak widać, nie każdemu jest pisany sukces.

Pierwsze dwie demówki muszę sobie odświeżyć bo nic nie pamiętam.
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"

Wróć do „Doom / Stoner / Sludge Metal”