Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Re: Moonspell

#151

Zsamot 3 lata temu

No, pełny album może okazać się całkowicie inny. Czasem mam wrażenie, że te single to niczym papierki lakmusowe... Ja rozumiem singiel dwa tygodnie przed płytą, jako fajny gadżet, na stronie B kowerek, jakiś rzadki utwór, a nie pół roku oczekiwania...
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.

Tagi:
Awatar użytkownika
mork
Tormentor
Posty: 860
Rejestracja: 6 lata temu

#152

mork 3 lata temu

Świetny występ Moonspell w portugalskiej telewizji, przeplatany koncertem rockowego Mão Morta:

It is time after miracles
and I am its prophet
I have not come to cure
but to bear witness decease
Awatar użytkownika
mork
Tormentor
Posty: 860
Rejestracja: 6 lata temu

#153

mork 3 lata temu

Nowy album dostępny już na Spotify. Biorę się za odsłuch.

It is time after miracles
and I am its prophet
I have not come to cure
but to bear witness decease
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2890
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#154

Szajtan 3 lata temu

Na swoim trzynastym albumie Portugalczycy zapuszczają się dalej niż kiedykolwiek wcześniej na terytoria post-metalowe i… progresywne.

BC:

I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
mork
Tormentor
Posty: 860
Rejestracja: 6 lata temu

#155

mork 3 lata temu

Świetny album, nie wiem co napisać więcej. Słuchało mi się go z niezwykłą przyjemnością. Idealnie wyważony balans pomiędzy gotykiem a progresją. Zróżnicowany ale nie przekombinowany. Szacun dla Moonspell, że nadal potrafią zaserwować coś nowego z taką jakością.
It is time after miracles
and I am its prophet
I have not come to cure
but to bear witness decease
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#156

Zsamot 3 lata temu

Miałem trochę obaw, bo tak naprawdę kawałek zapowiadający album nieco był ... no właśnie... wszystkie obawy zniknęły, gdy się go słucha w całości. album jest spójny, świetnie nagrany. wokalnie jak zawsze rozpoznawalny i co tu dużo mówić ma przyjemną barwę. Tak naprawdę to ten tembr to 70% ich sukcesu. ;-)

Nie patrzyłem, co dają w limitowanej wersji, ale chyba nic wartościowego. Będę brał w jewel.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2960
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#157

Vortex 3 lata temu

Moonspell, faktycznie jeszcze potrafi skomponować dobrą muzykę, taką z którą kojarzy nam się z początków działalności i choć nie jest to (jak dla mnie) dzieło wybitne, to na pewno warte dłuższej uwagi. Takiej płyty właśnie od nich, od dłuższego czasu oczekiwałem.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2890
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#158

Szajtan 2 lata temu

Moonspell opublikował koncertowe video do utworu “The Greater Good”.

I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
mork
Tormentor
Posty: 860
Rejestracja: 6 lata temu

#159

mork 2 lata temu

Na taki koncert to i online bym się wybrał. Zazdroszczę tym szczęściarzom na publice. Nie wiem czy byłbym w stanie spokojnie usiedzieć na dupsku.
It is time after miracles
and I am its prophet
I have not come to cure
but to bear witness decease
Awatar użytkownika
Pogan696
Tormentor
Posty: 685
Rejestracja: 7 lata temu

#160

Pogan696 2 lata temu

Ja się ogólnie dziwie, że jakiś najebany fan nie wstał i nie pociągnął reszty za sobą? Niezła byłaby rozpieducha.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#161

yog 2 lata temu

Ta wypowiedź mnie nieco zaskoczyła:
…“Irreligious” is one of those albums that tell a story from beginning to end. It is THE album for me, that combined two of my favorite genres, metal and goth rock, into something groundbreaking and immortal. “Irreligious” is MOONSPELL‘s “Master of Puppets”. To me, they are one of the bravest and most important bands in the world…

Mille Petrozza, Kreator
Wyszedł 29 października na 25-lecie box z tym albumem + ep Fullmoon Madness (najlepszy kawałek Moonspella oczywiście). Analogowy naturalnie. 270 sztuk po 75 euro.

Obrazek

https://www.moonspell.rastilho.com/vini ... b707c417d/
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Lis
Moderator globalny
Posty: 1914
Rejestracja: 7 lata temu

#162

Lis 2 lata temu

Ja to nie wiem co wszyscy widzą w tym Irreligious, pewnie się powtarzam, ale to zwyczajnie słabe utwory. Poza Opium, bo ten jest świetny, gdyby tylko cała płyta taka była.

Za to w te lato przekonałem się do The Antidote. Zalatuje już kiczem, ok, ale to ten dobry kicz. Zajebiste te perkusyjne patenty, klawisze mimo że wybitne nie są to robią odpowiednią atmosferę. Jest mrok, co prawda taki z Drakuli Coppoli, a nie The VVitch. Dużo frajdy miałem ze słuchania podczas jazdy rowerem co dzień przed zmrokiem.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#163

yog 2 lata temu

Bogu niech będą dzięki, że cała płyta nie brzmi jak ten wkurwiający singielek Opium. Jej fenomen, dla mnie, polega w 95% na ostatnich 3 kawałkach, bo jak wchodzi tam wokal tej laski, to jest dla mnie absolutnie nie do zdzierżenia dziś, a i jak byłem w gimnazjum też słuchałem raczej zażenowany tego, choć i tak uważałem płytę za jedną z moich ulubionych.

The Antidote całkiem spoko jest, jeden z lepszych ich albumów, ale rozstałem się z nim na rzecz jednego z forumowiczów i jakoś nie tęsknię. Pewnie kiedyś tam sobie jeszcze kupię na prawilnym nośniku, bo jednak sentyment mam do niej ogromny.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#164

Hajasz 2 lata temu

yog pisze:
2 lata temu
Bogu niech będą dzięki, że cała płyta nie brzmi jak ten wkurwiający singielek Opium.
Oooo za te słowa Maciejusza to gdybym mógł to bym po plecach poklepał. Gdyby do tego Opium nie było jeszcze teledysku to reszta pizdeuszy by nawet nie pamiętała, że taki kawałek tam jest. To jeszcze były czasy kiedy CMR lubiła aby na płycie był jakiś hicior a jeszcze grająca muzykę MTV raz na tydzień puszczała metalowe teledyski zapowiadane przez tapirowaną blondynę w typie trudnej urody.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
TheAbhorrent
Tormentor
Posty: 574
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Midian

#165

TheAbhorrent 2 lata temu

Irreligious trafił na swój moment i jest naprawdę zajebisty jak wczuć się w klimat, który z każdym kawałkiem staje się bardziej tajemniczy. To podróż przez stany umysłu w mrok. Ten "wkurwiający singielek", wyróżniający się nieprzypadkowo z całości, przecież o czymś mówi, a po nim słyszymy "przebudź się!".

Lubię Moonspell, prawie każdy album ma "coś". Znakomite są także "Night Eternal" i wspomniane tu "The Antidote", ale najbardziej cenię "Wolfheart", może z powodu sentymentu, ale trudno. Zajebisty klimat, naiwny, infantylny, ale kurwa gotycki fhuj. Nie kumam dlaczego od kilku lat zespół na koncertach gra "Vampirie" w zwolnionym tempie. Nie kumam też, dlaczego postura tych kolesi jest już posturą starych dziadów, którzy z trudem wciskają się w te skórzane spodnie, przecież wampiry się nie starzeją!

Mimo wszystko bez wahania wskażę najsłabsze dla mnie dokonanie w ich całkiem bogatej i różnorodnej dyskografii: "Memorial". Kanciaste kawałki, które są jakby na siłę mocniejsze niż powinny. Fernando się drze zamiast śpiewać. No i "Luna"... to jest dopiero ohydna próba wbicia się na listy przebojów. Album stawiam jako odpowiednik "Thornography" zaprzyjaźnionego z nimi Cradle Of Filth. Mniej lubię także "1755", ale są tam ciekawe nagrania i przede wszystkim koncept.
Obrazek
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#166

yog 2 lata temu

Ja tam wolę Lunę niż Raven's Claws na 100%, a Memorial w czasie premiery bardzo dobrze mi siadł i podobało mi się właśnie to, że on taki mocniejszy metal, po tym co wcześniej grali.
TheAbhorrent pisze: Nie kumam też, dlaczego postura tych kolesi jest już posturą starych dziadów, którzy z trudem wciskają się w te skórzane spodnie, przecież wampiry się nie starzeją!
...ale wilkołaki to i owszem, a to jednak MOONspell, więc niech Cię Vampiria nie zwiedzie ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#167

Hajasz 2 lata temu

Trochę mnie dziwi, że ci co lubią Wolfheart nie wspominają o albumie Alpha Noire / Omega White. Część czarna to piękna kontynuacja debiutu.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
TheAbhorrent
Tormentor
Posty: 574
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Midian

#168

TheAbhorrent 2 lata temu

Heh. Tak jak bywam na koncertach Moonspella od wielu lat to tego nie widziałem, jednak występy na "Lisboa Under the Spell" skłaniają do zawieszenia oczu, bo nie będę przecież angażował z zaskoczenia żony w jakiś przypadkowy młyn obok stołu. I tam widzę, że panowie musieli mieć stres, czy skórzane pory nie pękną odsłaniając rowa, kudły pofarbowane (i to jeszcze niechlujnie), łysina przebija postura jakaś prawie dziadowska... taka jak moja. Ech, a emocje podczas słuchania "Wolfshade" wciąż tak młodzieńcze, że odruchowo się zastanawiam czy mam jeszcze jakiegoś nieprzygotowanie z fizy. Niby fajnie, ale i jakoś tak dziwnie.

A "Alpha Noire / Omega White" bardzo lubię.
Obrazek
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#169

Zsamot 2 lata temu

Hajasz pisze:
2 lata temu
Trochę mnie dziwi, że ci co lubią Wolfheart nie wspominają o albumie Alpha Noire / Omega White. Część czarna to piękna kontynuacja debiutu.
Co się dziwisz, większość malkontentów w watkach znanych kapel nie zna tak naprawdę wielu nowszych płyt, tylko bazując na starych i okazjonalnych numerach snuje teorie o mizerii i "że kiedyś to było"...

Dla mnie ta kapela jest wyjątkowa, już po debiucie mówiło się o nich bez punktów odniesienia. Totalny autorski band. Nawet jeśli pewnych płyt nie słucham za często.

ps. Uwielbiam Irreligious. I Opium też. Klip nadal bardzo lubię. ;-)
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Pogan696
Tormentor
Posty: 685
Rejestracja: 7 lata temu

#170

Pogan696 2 lata temu

Ja tam lubię Irreligious, Memorial czy Under Satanæ. Ogólnie mam awersje do albumów wydanych na przełomie wieków (nie tylko Moonspell). Pluskwa milenijna dała się we znaki większości topowych wtedy kapel. Zaczęto tworzyć jakieś durne eksperymenty widząć w tym wszystkim jakiś skok muzyczno-technologiczny i wychodziło z tego jakieś gówno. Nie znam wszystkich albumów i jako muzyczny boomer (o których wspominał @Zsamot) uważam Wolfheart z najlepsze wydawnictwo w dyskografii. Reszta to w większej lub mniejsze mierze pojedyncze kawałki, nigdy zaś jako całość.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2890
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#171

Szajtan rok temu

23 września ukaże się koncertowa wersja albumu Hermitage. Wydawnictwo zatytułowane From Down Below - Live 80 Meters Deep ukaże się w formacie BluRay/DVD dzięki Napalm Records. Jest to zapis występu, który odbył się w jaskini Grutas de Mira D'Aire leżącej na głębokości 80 metrów poniżej poziomu morza. Jaskinia jest jednym z siedmiu portugalskich cudów natury.

I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
mork
Tormentor
Posty: 860
Rejestracja: 6 lata temu

#172

mork rok temu

Fajno, lubię takie koncertówki. Sam album również więc tym bardziej czekam.
It is time after miracles
and I am its prophet
I have not come to cure
but to bear witness decease
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2890
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#173

Szajtan rok temu

Moonspell udostępnił przedpremierowo kolejny fragment z wydawnictwa From Down Below - Live 80 Meters Deep. Tym razem wybór padł na utwór Apophthegmata. Całość będzie można poznać już w najbliższy piątek (30 września) dzięki Napalm Records.

I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
TheAbhorrent
Tormentor
Posty: 574
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Midian

#174

TheAbhorrent rok temu

Wie ktoś gdzie w Polsce można to kupić? Tylko EMP lub bezpośrednio z Napalm trzeba ściągać?
Obrazek
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#175

Zsamot rok temu

Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2649
Rejestracja: 7 lata temu

#176

dj zakrystian rok temu

Antidote, to chyba najlepsza płyta Moonspell. Świetne numery, masa klimatu i rewelacyjne brzmienie, zero plastiku. Poleciało sobie wczoraj i dziś. Szkoda, że nie poszli dalej w te rejony, to miał być powrót w bardziej gotycko metalowe rejony i choć inny od początków, to nawet lepszy.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
TheAbhorrent
Tormentor
Posty: 574
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Midian

#177

TheAbhorrent rok temu

@Zsamot, dzięki! Patrzyłem jeszcze niedawno to nie było.

Też tak uważam o Antidote. Cenię całą ich dyskografię, ale tu mamy chyba top jeżeli chodzi o poszczególne albumy zaraz obok dwóch pierwszych. Są ciekawe teksty inspirowane Peixoto, jest mroczny klimat pierwszych płyt, są zajebiste mocniejsze riffy i znalazł się nawet przebojowy numer kojarzący się z D&H w postaci A Walk on the Darkside.

Swoją drogą ciekawe czemu panowie go omijają szerokim łukiem. W setlistach mało co się pojawia, a wychodzące od lat wznowienia pod szyldem firmy Fernanda (Alma Mater Records) po wydaniu Sin, The Butterfly Effect i Darkness and Hope pominęły właśnie ten album i przeszły do Night Eternal i Memorial.
Obrazek
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#178

Zsamot rok temu

Może kwestia praw autorskich? Ja prócz jednej płyty mam wszystkie studyjne. Może i są słabsze, któż takich nie ma, ale mają swój styl, to najważniejsze.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
TheAbhorrent
Tormentor
Posty: 574
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Midian

#179

TheAbhorrent rok temu

Z prawami autorskimi mieli problem przy grafikach, dlatego Efekt Motyla ma inną okładkę i bootlet. Z tym stylem tak jak napisałeś. Z tym style to ciekawe pod tym względem, że jednak się zmieniają, nie ma nudy. Jest płyta bardziej akustyczna, jest bardziej industrialna, jest przebojowa, jest cała po portugalsku, jest mocniejsza, mroczniejsza, są growle ale i czyste śpiewy, a tak jak napisałeś - mają swój styl, od razu słychać, że to oni. Może to po postu barwa głosu Fernanda robi? :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2890
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#180

Szajtan miesiąc temu

20 kwietnia ukaże się trzypłytowy, winylowy box "Under The Moonspell". W skład wydawnictwa wchodzą następujące materiały EP'ka "Under the Moonspell", demo "Anno Satanae" oraz "Under Satanae".

Obrazek
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#181

yog miesiąc temu

A gdzie demo Morbid God :(
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
TheAbhorrent
Tormentor
Posty: 574
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Midian

#182

TheAbhorrent miesiąc temu

Osobno też wyjdą te materiały.

A Morbid God jedyne oficjalne wydanie było chyba jako bonus do oficjalnej biografii zespołu (takiej droższe wersji, boxa).
Obrazek
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#183

Zsamot miesiąc temu

Dobrze, że osobno też wyjdą, bo Under the Moonspell mam.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
TheAbhorrent
Tormentor
Posty: 574
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Midian

#184

TheAbhorrent 4 tyg. temu

Też mam stare "Under the Moonspell", także wznawiane również "Under Satanæ" z 2007, które zawiera dodatkowo "Anno Satanæ" i "Serpent Angel", więc nieszczególnie się tymi wznowieniami jaram. Chociaż nowe okładki UTM i AS fajne.

Do wydawania samego "Anno Satanæ" w oryginalnym brzmieniu na CD/winylu nie mam przekonania, to materiał brzmiący chujowo i oczywiście kultowo w swoim czasie, na swoim właściwym nośniku. Trochę przesada jak dla mnie, ale czaję, że wydają to własnym sumptem, jak kilka poprzednich reedycji, więc przynajmniej zgarniają siano bez pośredników.
Obrazek
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#185

Zsamot 4 tyg. temu

Zabawna sprawa, okazało się, że oba Under ... mam . Pierwsze bicie i reedycję. ;-) Zatem portfel odpocznie.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.

Wróć do „Metalownia”