Metalowy kocioł - pozostałe podgatunki metalu
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny

Re: Pantera

Post pp3088 » 4 mies. temu

Przerwałem słuchanie Tenhi by odpalić Revolution is My Name. Czego ja kurwa oczekiwałem? Taki stary a głupi, prawie jak muzycy Pantery ;)
dj zakrystian pisze:
4 mies. temu
Pantera pomimo przyglupich zapijaczonych muzykow odswiezyla w latach 90-tych tzw ciezkie granie, ktore powoli zjadalo swoj ogon.
Czekaj. Patrze w kalendarz, lata 90. rozwój black metalu, death metalu, dalszy rozwój doom metalu, grindcore też jeszcze szalał. Połowa najlepszych rzeczy wychodzi w latach 90, ale ciężkie granie zjadało swój ogon? Jak?
Oczywiscie nie kazdy musi wielbic takie granie, ale to tak jakby w blacku olac BaN czy Deathspell Omega i sluchac jeno stary Darkthrone i ich klonow.
Raczej tak jakby olać Dimmu Borgir. Podobny koncept - ciężkie granie plus przebojowość.
Astral pisze: No i ten argument o debilach - i piszą to goście, którzy słuchają norweskiego black metalu, gdzie większość muzyków miała problemy z logicznym rozumowaniem.
Sporo było debilami - ale te zezwierzęcenie i opętanie było słychać w ich muzyce, a w przypadku Pantery mamy do czynienia ze zezwierzęceniem i dość przebojową muzyką, więc raczej to ze sobą nie współgra. A tak całkiem na serio to często brechtamy się z debilizmu, chociażby wspomniany Espedal był mocno obśmiewaną postacią na poprzednim forum :D Satan!
Ania86 pisze: Tak w latach 90 pamiętam że to było modne, ach te błędy młodości-miałam ich kasetę, na szczęście dzisiejsza młodzież też już nie słucha, przynajmniej moi.
Bardzo szanuję taką postawę. Winszuję i życzę szczęścia w wychowaniu młodzieży!
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
Ryszard
Moderator globalny

Post Ryszard » 4 mies. temu

Nadpisujesz i dodajesz od siebie.

Masz tu top 5 Phila.
https://www.musicradar.com/news/guitars ... ums-580808
Nawet pisze o muzie jak znawca i muzyk a nie jak my...
Jog pisze:
4 mies. temu
Vexatus pisze:
4 mies. temu
Ryszard pisze:
4 mies. temu
Exhroder nawet tematu nie ma... Tak to lubicie :)
Umyj patrzałki, bo jest... viewtopic.php?f=6&p=49955
Pozwól mu żyć w jego własnym świecie! ;)
Fajnie że zacytowaleś moją literówkę. Teraz możesz "dyktować" dalej ;)
yog pisze: Powiem Ci, @Ryszard, co mi nie pasuje - o czym wspomniał zresztą też @deathwhore. To, żeś narobił dzieci nie czyni z Ciebie życiowego przewodnika żadnego z nas. Skończ z tym protekcjonalnym pierdoleniem.
deathwhore
Tormentor

Post deathwhore » 4 mies. temu

Ryszard pisze:
4 mies. temu
Mnie się zdaje że "macie" bardzo uogólniony i niepełny obraz głównie PA i chuj tam z Pantero. Chłop zrobił dość sporo w muzyce, pomaga i pomagał wielu, organizuje sporo, promuje. Pantera wzięła Morbidow i innych brutali w trasę, chłop popularyzował od niepamiętnych czasów extremę w USA. Grasz mega trasy, zabierasz kogoś. 5 procent z mln zjebów polubi brutale... Tak to działa

Kiedyś wielką niechęcią odpłacano nowym metalom min za odwrócenie dupy, wypromowane jako supporty gwiazd brutalizatorki, szybko osiągały sukces ale nigdy nie odplaciły przysługi. A może od zawsze wyśmiewane po prostu wypieły się na brudasów? Ja np wypinam dupę na kolegów którzy z natury są lepsi a priori, że się wyrażę.

Od pewnego momentu koszulka Keltików, Dark Throne, potem Portal. Zawsze poważał i wydaje Death i Black. Robił próbował rozmaitych projektów. Ostatnie lata pytany w wywiadach o nowe fenomeny wypala Portal nowa jakość extremy itp. Po przeprowadzce do N.Orleanu mocno mocno aktywny na scenie, soulmate chłopaków z Crowbar i Eyehategod. Takim chujem to chyba nie jest. Kto po pijaku nie hajlował. Ja w pracy normalnie hajluje, zieg czasami na dzień dobry mówię... A po pijaku.... kurwa. Nawet ogniska jakieś czy coś... Zawsze był jakiś motyw, oczywiście dla śmiechu lub by wkurwić :D

Na koniec Pantera to inny, przedblackowy muzyczny świat. Białe adasie, młodzi z butelkami na dworze, często. To crossover, thrash, death i te pierwsze nowe, inne. Nawet Crowbar to był taki jakiś ciężki doomowy core... metalcore. Sluchali tego punki, skiny, hardkorowcy i deathmetalowcy... niektórzy :D Terminu Sludge przyznam się szczerze nauczyłem już w XXIw hehe. Ich ekscesy podczas tras to lepsza jazda niż Jackass, młode pijane spalone szaleje.... Gdzie tu hańba?

Tak więc muzycznie nie moja bajka ale do np Anselmo nic nie mam.
O, tak samo mam. W dodatku to przez niego poznałem Necrophagia jako młody łepek, więc tym bardziej szacun na dzielni.
Oblech
Awatar użytkownika
Ryszard
Moderator globalny

Sam Jogi pisał:
Sigh

Nowy album wirtuozów z Sigh, Heir to Despair wyjdzie 16 listopada 2018 roku. Gościnne wokale... Phil H. Anselmo.......

yog pisze: Powiem Ci, @Ryszard, co mi nie pasuje - o czym wspomniał zresztą też @deathwhore. To, żeś narobił dzieci nie czyni z Ciebie życiowego przewodnika żadnego z nas. Skończ z tym protekcjonalnym pierdoleniem.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

Post yog » 4 mies. temu

Nie słyszałem nowego Sigh, więc podtrzymuję swoje zdanie, a to co wkleiłeś - już po okładce widzę, że to z pewnością nie moje klimaty ;)
Ryszard pisze:
4 mies. temu

Masz tu top 5 Phila.
Bez przesady, jakieś specjalnie złożone zdania to to nie są jak na płyty, o których napisano niemal książki. Zresztą na jego temat zdążyłem już napisać:
yog pisze:
rok temu
(...) Tylko przypadkowo gust muzyczny ma całkiem niezły.
Ryszard pisze:
4 mies. temu
Jog pisze:
4 mies. temu
Vexatus pisze:
4 mies. temu
Ryszard pisze:
4 mies. temu
Możesz jakoś wyjaśnić, co miałeś na myśli w powyższym poście? Oprócz tego, że nikt pewnie nie zauważył tej literówki prócz Ciebie :)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
pit
Tormentor

Post pit » 4 mies. temu

yog pisze:
4 mies. temu
dj zakrystian pisze:
4 mies. temu
A Pantera to jeszcze cos innego, duzo sie hard core wzorowali plus stara Meta czy Helmety, Prongi i inne takie.
Ano właśnie dla mnie ten cały NY HC jest nie do słuchania pod żadnym pozorem, stąd i Pantera jest nie do zniesienia ;)
Które to NY HC?

A poważnie to debile z Pantery podobno mocno wspierali Neurosis na wyboistych ścieżkach ich kariery. Także są usprawiedliwieni. Macie jeszcze geriatryczny pop na deser:

It's not my goddamn planet. Understand, monkeyboy? - John Bigbooté
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

Post yog » 4 mies. temu

pit pisze:
4 mies. temu
yog pisze:
4 mies. temu
dj zakrystian pisze:
4 mies. temu
A Pantera to jeszcze cos innego, duzo sie hard core wzorowali plus stara Meta czy Helmety, Prongi i inne takie.
Ano właśnie dla mnie ten cały NY HC jest nie do słuchania pod żadnym pozorem, stąd i Pantera jest nie do zniesienia ;)
Które to NY HC?
Mad Balle, Agnostic Fronty, Biohazardy
pit pisze:
4 mies. temu
A poważnie to debile z Pantery podobno mocno wspierali Neurosis na wyboistych ścieżkach ich kariery.
No plus taki, że wiedzieli chyba, że chujową muzę robią i starali się trochę dobrej w świat też wypuścić za ten zarobiony na przygłupach hajs ;)
Awatar użytkownika
pit
Tormentor

Post pit » 4 mies. temu

Też nie lubię. Ale Pantera podebrała kilka pomysłów Helmet oraz nagrała cover Poison Idea. Oba zespoły z różnych powodów mają raczej daleko do siłowni. Np. muzycy Poison Idea woleliby raczej odwiedzić Burger Kinga.
No plus taki, że wiedzieli chyba, że chujową muzę robią i starali się trochę dobrej w świat też wypuścić za ten zarobiony na przygłupach hajs ;)
Bardzo słuszna koncepcja. Osobiście nie lubię Phila z jednego powodu, odciągnął Peppera od Corrosion of Conformity.
It's not my goddamn planet. Understand, monkeyboy? - John Bigbooté
Awatar użytkownika
Ryszard
Moderator globalny

yog pisze:
4 mies. temu
Nie słyszałem nowego Sigh, więc podtrzymuję swoje zdanie, a to co wkleiłeś - już po okładce widzę, że to z pewnością nie moje klimaty ;)
Ryszard pisze:
4 mies. temu

Masz tu top 5 Phila.
Bez przesady, jakieś specjalnie złożone zdania to to nie są jak na płyty, o których napisano niemal książki. Zresztą na jego temat zdążyłem już napisać:
yog pisze:
rok temu
(...) Tylko przypadkowo gust muzyczny ma całkiem niezły.
Ryszard pisze:
4 mies. temu
Jog pisze:
4 mies. temu

Vexatus pisze:
4 mies. temu
Ryszard pisze:
4 mies. temu
Możesz jakoś wyjaśnić, co miałeś na myśli w powyższym poście? Oprócz tego, że nikt pewnie nie zauważył tej literówki prócz Ciebie :)
O jejku. Myślę że pisząc tak o muzyce, cymbałem to on raczej nie jest.
a co do literówki, no dzięki twojemu komentarzowi odkryłem powód nieznalezienia tematu ;)
Z ew. resztą dam już sobie spokój.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

Post yog » 4 mies. temu

Wiadomka, że jak mniej pijesz czy ćpasz to jesteś mniejszym cymbałem niż podczas (nad)używania ;)
dj zakrystian
Tormentor

Post dj zakrystian » 4 mies. temu

yog pisze:
4 mies. temu
Wiadomka, że jak mniej pijesz czy ćpasz to jesteś mniejszym cymbałem niż podczas (nad)używania ;)
Swiete slowa. Anselmo najebany i trzezwy to jakby dwie rozne osoby. Ogladalem troche tych interwju z nim i uzywki mocno mu nie sluza, bo robi z siebie kretyna. A tak to calkiem ogarniety typ i wielki fan dobrego grania.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
Ryszard
Moderator globalny

dj zakrystian pisze:
4 mies. temu
Anselmo najebany i trzezwy to jakby dwie rozne osoby. Ogladalem troche tych interwju z nim i uzywki mocno mu nie sluza, bo robi z siebie kretyna. A tak to calkiem ogarniety typ i wielki fan dobrego grania.
Ladnakonkluzja.
Awatar użytkownika
Zsamot
Moderator globalny

Post Zsamot » 4 mies. temu

pit pisze:
4 mies. temu
Też nie lubię. Ale Pantera podebrała kilka pomysłów Helmet oraz nagrała cover Poison Idea. Oba zespoły z różnych powodów mają raczej daleko do siłowni. Np. muzycy Poison Idea woleliby raczej odwiedzić Burger Kinga.
Bardzo słuszna koncepcja. Osobiście nie lubię Phila z jednego powodu, odciągnął Peppera od Corrosion of Conformity.
Tam odciągnął, dał mu raczej szansę na lepszą perspektywę niż wegetacje w CoC. Zarobi chłop trochę grosza i pogra też w CoC.
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Awatar użytkownika
Canidia
Master Of Puppets

Post Canidia » miesiąc temu

Tak jak kilka kawałków Superjointów lubię, tak Pantery (może poza "I'm broken") nie mogę znieść. Zupełnie nie rozumiem fenomenu tego zespołu. Pomijając już samego Anselmo, bo to nie jedyny głupkowaty muzyk na scenie metalowej. Nie bardzo też zgadzam się z obwinianiem kapeli za powstanie innych kijowych zespołów, bo na to akurat wpływu nie mieli. Mnie po prostu nie leży zupełnie ich muzyka.
☾ in there stepped a stately raven of the saintly days of yore ☾

Wróć do „Metalownia”