Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Nailbomb

#1

Vexatus 5 lata temu

Obrazek
Nailbomb został utworzony przez muzyków takich jak Max Cavalera and Alex Newport jako typowy sideproject, ale swego czasu trochę namieszał na scenie. Na koncie mają jeden jedyny pełniak studyjny i zapis pamiętnego koncertu w ramach Dynamo '95. Niby projekt poboczny i zespól jednej płyty, ale moim zdaniem i tak zdecydowanie lepszy, niż wszystkie te conspiracje i soulflajacje...

Obrazek
Skład:
Max Cavalera - Guitars, Bass, Samples, Vocals (1993-1995) Cavalera Conspiracy, Killer Be Killed, Soulfly, ex-Guerrilha, Max & Iggor Cavalera, Metal All Stars, ex-Sepultura, ex-Carthagods (live)
Alex Newport - Guitars, Bass, Samples, Vocals (1993-1995) ex-Fudge Tunnel, Red Love, Theory of Ruin
▼ Muzycy koncertowi
Scoot Doom - Bass (1995) Alehammer, Extinction of Mankind, Hellkrusher, Doom, ex-Vallenfyre, ex-Largactyl
Dave Edwardson - Bass, Vocals (1995) Neurosis, Tribes of Neurot, I Am Spoonbender, Jesus Fucking Christ, Kicker, MDC, Milk Cult, Noisegate, Violent Coercion, ex-Sacrilege B.C., ex-The Enemies
Evan Seinfeld - Bass, Vocals (1995) Attika 7, ex-Biohazard, ex-Damnocracy
Igor Cavalera - Drums (1995) Cavalera Conspiracy, ex-Guerrilha, Max & Iggor Cavalera, Mixhell, ex-Sepultura, ex-Massacration (live), ex-Charles' Angels, ex-Brasil Rock Stars (live)
Barry Schneider - Drums (1995) ex-Tribe After Tribe
D. H. Peligro - Drums, Vocals (backing) (1995) Dead Kennedys, ex-Bloodclot!, ex-Feederz, ex-Lock Up, ex-Peligro, ex-Red Hot Chili Peppers
Ritchie Bujnowsky - Guitars (1995) Incite
Rhys Fulber - Keyboards, Samples (1995) Conjure One, Delerium, Intermix, Front Line Assembly (live), ex-Fear Factory (live)
Dyskografia:
1994 - Point Blank
1995 - Proud to Commit Commercial Suicide [live]
2005 - Live at Dynamo [video]



MA: https://www.metal-archives.com/bands/Nailbomb/1398

Tagi:
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#2

Hajasz 5 lata temu

Ten Alex Newport to nie byle kto bo mózg genialnego Fudge Tunnel i to on można nawet powiedzieć, że w 100% napisał i zaaranżował cały Point Blank.

Za instrumenty na tej płycie chwyciła większość składu Sepultury bo na garach brat Maxa a na gitarze Andreas Kisser i jeszcze kilku gości.

Alex stwierdził zaraz po wydaniu płyty, że to ostatni album i zamknął projekt uzasadniając to, że to co chciał przekazać zostało powiedziane i nie ma nic więcej do dodania. Płyta ma mocny polityczno-wojenny przekaz. Na okładce jest zdjęcie zatytułowane Point Blank Persuasion i przedstawia partyzantkę z Vietcongu prowadzoną na przesłuchanie. Alex lubił takie mocne przekazy i na okładce albumu live umieścił fotkę ze zbiorowego samobójstwa sekty Jamesa Jonesa.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor
Posty: 838
Rejestracja: 7 lata temu

#3

EdusPospolitus 5 lata temu

Bardzo lubię ten jedyny album Nailbomb, świetne zagrany industrial thrash metal. Tak jak już zostało wspomniane, niby sideproject, a wciąga nosem Soulfly czy Cavalera Conspiracy.
I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#4

Zsamot 5 lata temu

Nie , nie wciąga żadnego CC czy innych projektów , gdzie działa Max, bo ten band to nie był projekt Maxa, co już u góry zostało napisane. Max tam super zagrał, tyle. Bardzo ciekawy projekt, pamiętam, że wtedy zrobił nam nie mocne wrażenie. Niestety nie mam do dziś tej płyty. Cóż, trza będzie nadrobić.

Wtedy to było coś innego dla mnie, nie wiem, jak dziś to odbiorę, ale był to powiew świeżości, jeszcze dobra reklama i sporo artykułów w Metal Hammerze. Musiało chwycić. ;)
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#5

Vexatus 4 lata temu

Zsamot pisze: Niestety nie mam do dziś tej płyty. Cóż, trza będzie nadrobić.
Na płytkę trzeba trochę wydać. Niby jest tego wszędzie sporo, ale i tak są dość drogie. A ceny placków to z kosmosu, nawet za reedycję z 2016...
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#6

Zsamot 4 lata temu

U mnie tylko opcja CD, placki z uwagi na miejsce definitywnie nie będą brane pod uwagę.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Canidia
Fallen Angel Of Doom
Posty: 378
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#7

Canidia 4 lata temu

Ja mam tylko kasetę gdzieś w domu rodzinnym.
Uwielbiam Nailbomb - niezależnie od tego, czy Max był inicjatorem, czy tylko dobrze zagrał, też uważam, że Point Blank jest lepsze niż cokolwiek Soulfly.
yog pisze:
4 lata temu
Jebać wasze zdanie w takim razie.
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2649
Rejestracja: 7 lata temu

#8

dj zakrystian 4 lata temu

Z tego co czytalem dawno temu w MH to Max byl bardzo podjarany tym projektem. Mowil o mocnej inspiracji hard corem w swojej grze na Point Blank.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2894
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#9

Szajtan 11 mies. temu

16 czerwca ukaże się kompilacyjny album "1000% Hate" który zawierać będzie jedyny album studyjny "Point Blank" oraz koncertówkę "Proud to Commit Commercial Suicide". Kompilacja ukaże się jako podwójne CD dzięki Dissonance Productions. Obrazek
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Molotow 666
Tormentor
Posty: 983
Rejestracja: 6 lata temu

#10

Molotow 666 11 mies. temu

OMG!" :twisted: :twisted: NAJLEPSZY news! ^

Wróć do „Metalownia”