Metalowy kocioł - pozostałe podgatunki metalu
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny

Re: Machine Head

Post CzłowiekMłot » miesiąc temu

Wiedza podparta paroma wywiadami z Voggiem, który uznał, że na Łudzie najlepsza publika i klimat, a co za tym idzie właśnie w taki target skierowane są jego ostatnie dokonania. Machine Head tez zagrał, ale gra obecnie tak słabo, że pewnie zawita ponownie. Mieliśmy dwie niezłe, w porywach bardzo dobre kapele i to już nie wróci :(

Tagi:
Awatar użytkownika
mork
Fallen Angel Of Doom

Post mork » miesiąc temu

Nowy MH z Voggiem

It is time after miracles
and I am its prophet
I have not come to cure
but to bear witness decease
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny

Post CzłowiekMłot » miesiąc temu

Nie wierze własnym uszom. Nie jest to tak słabe jak mogłoby się wydawać.
Awatar użytkownika
Belzebóbr
Tormentor

Post Belzebóbr » miesiąc temu

Dobra wyjebcie już ten temat :)
Nebiros pisze:Powiedzmy, że staram się dbać o siłę i ogólną formę/wygląd. W pewnym sensie również muszę to robić, ale taki tryb bitych czterech treningów siłowych w tygodniu wszedł mi w nawyk i czerpię z ćwiczenia ogromną przyjemność.
dj zakrystian
Tormentor

Post dj zakrystian » miesiąc temu

Robcio kombinuje jak tu znowu odzyskac zaufanie fanow po ostatnim niewypale. Troche to naciagane. On juz chyba prowadzi firme nie kapele i kalkuluje co przyniesie wiekszy zysk.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor

Post EdusPospolitus » 4 tyg. temu

Nowy kawałek znów kupa, ale czegóż więcej się można spodziewać po tej kapelce :D
I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it
Awatar użytkownika
Belzebóbr
Tormentor

Post Belzebóbr » 3 tyg. temu

Dopiero odcinek tej tam Metalurgii na yt mi uświadomił warstwę tekstową. Bo przecież tego gówna nie słuchałem. Ja pierdole to MH wyszło na pierwsze miejsce wśród metalu dla 4 klasy podstawówki, trafiłem w sedno w ciemno z tym biletem na to dla gówniarza :)
Nebiros pisze:Powiedzmy, że staram się dbać o siłę i ogólną formę/wygląd. W pewnym sensie również muszę to robić, ale taki tryb bitych czterech treningów siłowych w tygodniu wszedł mi w nawyk i czerpię z ćwiczenia ogromną przyjemność.
Awatar użytkownika
Zsamot
Moderator globalny

Post Zsamot » 3 tyg. temu

Belzebóbr pisze:
3 tyg. temu
Dopiero odcinek tej tam Metalurgii na yt mi uświadomił warstwę tekstową. Bo przecież tego gówna nie słuchałem. Ja pierdole to MH wyszło na pierwsze miejsce wśród metalu dla 4 klasy podstawówki, trafiłem w sedno w ciemno z tym biletem na to dla gówniarza :)
No tak, bo cała reszta kapel ma takie zajebiste, metafizyczne i wyuzdane intelektualnie teksty, ze nic tylko studiować i nabierać obycia literackiego....
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Awatar użytkownika
Canidia
Master Of Reality

Post Canidia » 3 tyg. temu

Co to znaczy cała reszta kapel? Patrząc na teksty choćby takiego Carcass to... tak, zdecydowanie można studiować ;)

Poza tym nawet jeśli ta tajemnicza "reszta kapel" ma mało ambitne teksty, to może nadrabiają muzycznie, czego o MH nie można powiedzieć.
yog pisze:
miesiąc temu
Jebać wasze zdanie w takim razie
Awatar użytkownika
Zsamot
Moderator globalny

To skoro jest denna muzycznie, to czym tu w ogóle mowa...

No chyba, że zaraz mi wmówisz, że słuchasz kapeli, która Ciebie interesuje tylko literacko, muzycznie zaś w ogóle. To polecam poezję śpiewaną.
deathwhore
Tormentor

Post deathwhore » 3 tyg. temu

Nie wyobrażam sobie słuchać poezji śpiewanej tylko dla tekstu. Bez sensu. A poezji śpiewanej słucham... trochę. Czasem nawet w językach których nie rozumiem :(
DiabelskiDom, znany jako Bubuś pisze:
miesiąc temu
!!!
Awatar użytkownika
Canidia
Master Of Reality

Zsamot pisze:
3 tyg. temu
Canidia pisze:
3 tyg. temu
Zsamot pisze:
3 tyg. temu
Belzebóbr pisze:
3 tyg. temu
No tak, bo cała reszta kapel ma takie zajebiste, metafizyczne i wyuzdane intelektualnie teksty, ze nic tylko studiować i nabierać obycia literackiego....
Co to znaczy cała reszta kapel? Patrząc na teksty choćby takiego Carcass to... tak, zdecydowanie można studiować ;)
Poza tym nawet jeśli ta tajemnicza "reszta kapel" ma mało ambitne teksty, to może nadrabiają muzycznie, czego o MH nie można powiedzieć.
To skoro jest denna muzycznie, to czym tu w ogóle mowa...
No chyba, że zaraz mi wmówisz, że słuchasz kapeli, która Ciebie interesuje tylko literacko, muzycznie zaś w ogóle. To polecam poezję śpiewaną.
Chyba w ogóle nie rozumiem sensu Twojej odpowiedzi. Nie wskazałeś, co to znaczy reszta kapel - odwoływałeś się do jakiegoś konkretnego obszaru czy do ogółu muzyki w ogóle? Bo jeśli tak to dość odważne jest takie generalizowanie ;)
Nawiązując natomiast bezpośrednio do Twoich słów - co jest denne muzycznie? Skąd taki wniosek? Zupełnie się pogubiłam chyba w tym toku rozumowania.
yog pisze:
miesiąc temu
Awatar użytkownika
Zsamot
Moderator globalny

Machine Head jest denne. Tak pisałaś. Zatem po co jeszcze roztkliwiać się nad warstwą liryczną?

Mnie np. teksty 95% kapel nie interesują. Ot, warto znać, by sobie coś tam pod nosem podśpiewywać.
Awatar użytkownika
Canidia
Master Of Reality

Bo jest. Nie roztkliwiam się nad warstwą liryczną tego zespołu i nie wiem, gdzie to wyczytałeś (chyba ktoś tu ma tendencje do dopowiadania sobie tego i owego ;) ). Celem mojej wypowiedzi było zakwestionowanie Twojego sarkastycznego stwierdzenia, jakoby cała "reszta kapel" miała nie mniej nieciekawą warstwę liryczną.
yog pisze:
miesiąc temu
Awatar użytkownika
Zsamot
Moderator globalny

ps. polecam wywiady z kapelą Carcass- teksty powstały na zasadzie misz maszu ze słownika anatomii, to apropo tych nauk z ich liryków. ;-)
Awatar użytkownika
Canidia
Master Of Reality

I właśnie dlatego wspomniałam o tym, a nie o innym zespole!
yog pisze:
miesiąc temu
Awatar użytkownika
Zsamot
Moderator globalny

To stanowi o ich wartości??? Powyrywanie z kontekstu?
Awatar użytkownika
Canidia
Master Of Reality

Czy nie napisałam wyraźnie, że jest tam co studiować? ;)
yog pisze:
miesiąc temu
deathwhore
Tormentor

No właśnie za bardzo nie ma. Oni nie mieli pojęcia o medycynie, tylko brali fajne zwroty z podręczników.
miesiąc temu
!!!
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor

Post Vortex » 3 tyg. temu

Jednak dotarłem na Machine Head'a do tej Progresji i muszę przyznać, że nie żałuje. Jak na intro weszło "Imperium" to już mi było wesoło. Brzmienie po prostu igła, chyba nie byłem jeszcze na tak dobrym koncercie w klubie pod względem brzmienia. Nawet fajna zabawa była, smucił mnie tylko fakt, że niewiele osób rozpoznywało Vogg'a, a bawił, że kolesie 40+ wyły do tych nowych gejowskich utworów ciesząc się jakby dostawali najlepsze danie dnia ;)
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Canidia
Master Of Reality

Nie trzeba mieć pojęcia o medycynie, żeby pisać ładne teksty o gnijących zwłokach. Mnie się ich warstwa liryczna podoba, a poszczególne pojęcia wyjęte ze słownika są moim zdaniem zgrabnie wplątane w kontekst.
yog pisze:
miesiąc temu
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

Post yog » 3 tyg. temu

deathwhore pisze:
3 tyg. temu
No właśnie za bardzo nie ma. Oni nie mieli pojęcia o medycynie, tylko brali fajne zwroty z podręczników.
Rzekomo siostra Walkera studiowała pielęgniarstwo, więc może coś tam sensu w tym jest. Nie wiem, nie czytałem, domniemywam jedynie.

Teksty można olewać, póki nie rozumiesz angielskiego ze słuchu - wtedy się robi problem.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
dj zakrystian
Tormentor

Post dj zakrystian » 3 tyg. temu

To Vogg jednak pozostaje pelnoprawnym maszinhedowcem? A co z Loganem Maderem? Ladnie im wychodzily te numery z debiutu. Rob to taki Krysiuk chyba, kombinuje co lepiej sie sprzeda, wazny jest jednak wynik czy bedzie kolejna popelina czy dobry post thrash z fajnymi riffami.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
deathwhore
Tormentor

yog pisze:
3 tyg. temu
deathwhore pisze:
3 tyg. temu
Rzekomo siostra Walkera studiowała pielęgniarstwo, więc może coś tam sensu w tym jest. Nie wiem, nie czytałem, domniemywam jedynie.

Teksty można olewać, póki nie rozumiesz angielskiego ze słuchu - wtedy się robi problem.
Był taki zespół grindcore, nie pamiętam nazwy, złożony z samych chirurgów czy studentów z taką specjalizacją, ripoff Carcass swoją drogą. Opowiadali właśnie w wywiadach, że ich bardziej znani koledzy to jednak pojęcia nie mieli, a przynajmniej w tekstach tego nie przekazywali ;)
miesiąc temu
!!!
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny

Post pp3088 » 3 tyg. temu

Zsamot pisze:
3 tyg. temu
ps. polecam wywiady z kapelą Carcass- teksty powstały na zasadzie misz maszu ze słownika anatomii, to apropo tych nauk z ich liryków. ;-)
Przykład idealny, bo pokazuje że nawet za pomocą dadaistycznej zabawy nastolatków można stworzyć o wiele lepsze liryki niż motherfuckery od Machine Head. I można się z nich sporo nauczyć, chociażby kilku ciekawych terminów medycznych. Zawsze to więcej niż "Don't give a fuck if I'm banned
The fucking rodents down at Disneyland
Highway 5 down to 99".

Zacytuję mądrego, bo mądrego warto cytować:
pp3088 pisze:Najlepsze rzeczy z płyty Machine Head:
- początkowy utwór zaczyna się "Fuck The World" - zaśmiałem się okrutnie
- "I'm eating pussy by a dumpster"
- "GET YOUR MIDDLE FINGERS IN THE AIR"
- "The sacrificing, upside, downside, give me all your guns
I'm fucking crazy, oh my mind is lost or won?
Hold your breath
These wounds are fresh
Of this mate that I check"
Zanim zaczniesz się męczyć i szukać przykładów nędznych tekstów BM/DM/Grindcore itp to w przypadku takich kapel wokal jest bardziej dodatkowym instrumentem.

W prypadku MachineHead wokal jest jasny, wyraźny i klarowny, ba on chce opowiadać historię. Rob Flynn to przecież mesjasz metalowy i on uratuje Amerykę przed Trumpem!

Poza tym pomyliłeś Belzebóbra z Candidą. Mam nadzieję, że tylko przy pisaniu postów, bo w innych sytuacjach bobry bywają bardzo agresywne.
deathwhore pisze: Był taki zespół grindcore, nie pamiętam nazwy, złożony z samych chirurgów czy studentów z taką specjalizacją, ripoff Carcass swoją drogą. Opowiadali właśnie w wywiadach, że ich bardziej znani koledzy to jednak pojęcia nie mieli, a przynajmniej w tekstach tego nie przekazywali
https://www.metal-archives.com/bands/Th ... iners/2169
Mnie np. teksty 95% kapel nie interesują. Ot, warto znać, by sobie coś tam pod nosem podśpiewywać.
Po co więc ten post?
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
Zsamot
Moderator globalny

Po co? No tam było meritum, zatem tematu nie będę rozwijał. bo zaraz mi ktoś udowodni, że Obituary ma też fajne teksty. ;-)
Awatar użytkownika
Canidia
Master Of Reality

Post Canidia » 2 tyg. temu

pp3088 pisze:
3 tyg. temu

Zanim zaczniesz się męczyć i szukać przykładów nędznych tekstów BM/DM/Grindcore itp to w przypadku takich kapel wokal jest bardziej dodatkowym instrumentem.
Sedno. O to właśnie chodzi.
pp3088 pisze:
3 tyg. temu
Poza tym pomyliłeś Belzebóbra z Candidą. Mam nadzieję, że tylko przy pisaniu postów, bo w innych sytuacjach bobry bywają bardzo agresywne.
Canidią, nie Candidą ;)
yog pisze:
miesiąc temu

Wróć do „Metalownia”