Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

Prong

#1

Pan Efilnikufesin 4 lata temu

Obrazek
Prong z Chlameryki jest.

Chłopaki grają Crossover/Thrash/Groove/Industrial Metal od 1986 roku.

Błyskografia, składy itp.......

Skład:
Tommy Victor - Vocals, Guitars (1986-1997, 2002-present) Danzig, ex-Ministry, ex-Tapeworm
Jason Christopher - Bass (2012-2016, 2018-present) ex-Onceover, Black President, Corey Taylor (live), ex-Ministry, ex-Sebastian Bach, ex-New Dead Radio, ex-Slimy Penis Breath, ex-Stone Sour (live)
Arturo "Art" Cruz - Drums (2014-present) Lamb of God, Winds of Plague, Mark Morton (live), ex-Enthral, ex-Azusa
▼ Byli muzycy
Mike Kirkland - Bass, Vocals (1986-1990)
Ted Parsons - Drums (1986-1996) Jesu, Teledubgnosis, ex-Godflesh, ex-Killing Joke, ex-Of Cabbages and Kings, ex-Sailors With Wax Wings, ex-Swans
Troy Gregory - Bass, Vocals (1991-1993) The Witches, ex-Flotsam and Jetsam, ex-Crime & the City Solution, ex-Gallery of Suicide, ex-Killing Joke, ex-Swans, ex-The Dirtbombs
Paul Vincent Raven - Bass (1993-1996) (R.I.P. 2007) ex-Godflesh, ex-Ministry, ex-Killing Joke, ex-Kitsch, ex-Mob Research, ex-Murder Inc., ex-Neon Hearts, ex-Pigface, ex-Smartyr, ex-Society 1, ex-Turbo, ex-Zilch
John Bechdel - Keyboards, Programming (1993-1995) Ministry, Ascension of the Watchers, ex-Fear Factory (live), ex-Murder, Inc., ex-Killing Joke (live)
Charlie Clouser - Keyboards, Programming (1995-1996) ex-Nine Inch Nails, ex-Tapeworm
Rob "Blasko" Nicholson - Bass (1996) Ozzy Osbourne, ex-Suffer, ex-Danzig, ex-Cryptic Slaughter, ex-Drown, ex-Killing Spree, ex-Rob Zombie, ex-Supervillain, ex-The Death Riders
Frank Cavanagh - Bass (1997) ex-Filter
John Tempesta - Drums (1997) Motor Sister, ex-White Zombie, The Cult, ex-Exodus, ex-Helmet, ex-Testament, ex-Rob Zombie, ex-Scum of the Earth, ex-Temple of the Black Moon, ex-The Dead Daisies, ex-Two-Bit Thief
Mike Riggs - Guitars (1997) Scum of the Earth, ex-Rob Zombie
Ivan de Prume - Drums (2000) Akem Manah, Big News, Healer, ex-Tactics, ex-White Zombie, ex-Anchor, ex-Kreep, ex-Life
Rich Gonzales - Guitars (2000-2002) ex-Devilution, ex-Recipients of Death, Diesel Machine
Brian Perry - Bass (2002-2003) ex-Lizzy Borden, ex-Dirty Looks, ex-Harpo, ex-Phil Lewis, ex-Rumbledog
Monte Pittman - Bass (2002-?) Monte Pittman, Madonna (live), ex-Ministry, ex-Insanity, ex-Myra Mains, ex-The Citizen Vein, ex-Adam Lambert (live)
Dan Laudo - Drums (2002-2005) ex-Eleventh Hour
Mike Longworth - Bass (2003-2006, 2016-2018), Vocals (backing) (2016-2018) ex-Ritual Sacrifice
Aaron Rossi - Drums (2005-2009) Taipan, ex-Ministry, ex-Shelter
Tony Campos - Bass (2009-2012) Asesino, Fear Factory, Attika 7, Buck Satan and the 666 Shooters, Max & Iggor Cavalera, Static-X, ex-Brujeria, ex-Dia de los Muertos, ex-Ministry, ex-Possessed, ex-Soulfly, ex-Agony (live), ex-Cavalera Conspiracy (live), ex-Attika
Alexei Rodriguez - Drums (2009-2013) Cortez, Hail the Night, Trial, ex-3 Inches of Blood, ex-Summers End, ex-Catharsis, ex-Ümlaut, ex-Walls of Jericho
▼ Muzycy koncertowi
Jason Christopher - Bass (2017-present) ex-Onceover, Black President, Corey Taylor (live), ex-Ministry, ex-Sebastian Bach, ex-New Dead Radio, ex-Slimy Penis Breath, ex-Stone Sour (live)

Joseph Bishara - Keyboards (1994) ex-Danzig
Vince Dennis - Bass (1996) Steel Prophet, ex-World in Pain, Body Count, ex-Dia de los Muertos, ex-Tourniquet, ex-Obscene Gesture
Mike Riggs - Guitars (1996-1997) Scum of the Earth, ex-Rob Zombie
Matthew Brunson - Bass (2012) Crowbar, Shedding Old Skin, Devil's Highway, ex-Kingdom of Sorrow (live)
Dave Pybus - Bass (2012) ex-Darkened, ex-Angtoria, ex-Anathema, ex-Cradle of Filth, ex-Massacre, ex-Sarah Jezebel Deva (live), ex-Anul Death, ex-Dreambreed, ex-The Hatebreeders
Arturo "Art" Cruz - Drums (2012-2014) Lamb of God, Winds of Plague, Mark Morton (live), ex-Enthral, ex-Azusa
Dyskografia:
1986 - Demo '86 [demo]
1987 - 4 Song Demo '87 [demo]
1987 - Primitive Origins [EP]
1988 - Force Fed
1989 - Third from the Sun [single]
1990 - For Dear Life [single]
1990 - Lost and Found + 3 'Live at CBGB' Tracks [EP]
1990 - The Peel Sessions [EP]
1990 - Beg to Differ
1991 - Prove You Wrong [single]
1991 - Prove You Wrong
1992 - Whose Fist Is This Anyway? [EP]
1993 - Snap Your Fingers, Break Your Back (The Remix EP) [single]
1994 - Snap Your Fingers, Snap Your Neck [single]
1994 - Live and Illegal in Baltimore - March '94 [video]
1994 - Cleansing
1996 - Face Value [single]
1996 - Rude Awakening (The Remixes) [single]
1996 - Rude Awakening
2002 - 100% Live [live]
2003 - Scorpio Rising
2005 - The Vault [video]
2007 - Power of the Damager
2009 - Power of the Damn Mixxxer [kompilacja]
2010 - 3 Original Album Classics [boxed set]
2012 - Carved into Stone
2012 - Playlist: The Very Best of Prong [kompilacja]
2014 - Ruining Lives [single]
2014 - Unleashed in the West [live]
2014 - Turnover [single]
2014 - Ruining Lives
2014 - Remove, Separate Self [single]
2015 - Songs from the Black Hole
2015 - Ultimate Authority [single]
2016 - Cut and Dry [single]
2016 - X - No Absolutes
2017 - Divide and Conquer [single]
2017 - Zero Days
2019 - End of Sanity [single]
2019 - Age of Defiance [EP]






MA: https://www.metal-archives.com/bands/Prong/1209
BC: https://prongband.bandcamp.com/music

Tagi:
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17497
Rejestracja: 7 lata temu

#2

yog 4 lata temu

Taka epeczka sprzed 3 tygodni:



Może źle trafiałem, ale jakoś mnie nigdy Prong nie jarał. Nie piszę o tej epce, tak ogólnie, na ile styczność miałem.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5473
Rejestracja: 6 lata temu

#3

pit 4 lata temu

Nie powiem żebym szczególnie za nimi szalał, ale pierwsze cztery albumy są bardzo dobre. Szczególnie "Cleansing". Parsons i Raven dodają post-punkowego/ industrial rockowego posmaku do groove metalowego fundamentu. Obrazą byłoby nazywanie ich "Panterą dla inteligentnych", ale... ;)
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#4

Pan Efilnikufesin 4 lata temu

Jak ladnie ktos podokladal.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3750
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#5

Zsamot 4 lata temu

Poznałem ich przez Headbangers Ball...

1991 - Prove You Wrong - chyba najlepszy- przynajmniej kiedyś tak uważałem - ich album. Bardzo dobrze mi się tego słuchało. Takie po prostu granie metalowe, bez zbędnych ozdobników. ;-)

1993 - Snap Your Fingers, Break Your Back - super utwór, sporo leciał na różnych kanałach z metalem związanych.

1996 - Rude Awakening - wtedy mnie rozczarował, nie tego oczekiwałem. Chłopaki szukali swej drogi, ja nie miałem ochoty na taki kurs.

2012 - Carved into Stone - dobry, rzetelny powrót. Tylko kto teraz słucha zwykłego metalu, bez djent, itp. gówien... Niemniej uważam, ze cholernie warto.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2681
Rejestracja: 7 lata temu

#6

dj zakrystian 4 lata temu

A mnie to Rude Awekening bardzo podpasowało. Dobry groove podlany subtelnymi samplami. Proste acz chwytliwe riffy robia swoje. Ale na poczatku tez nie podeszło. Po ilus zmaganiach weszło i dosc czesto wracam do tej własnie płyty. To w gruncie rzeczy granie wymagajace troche uwagi. Nie wali w pysk bezposrednio jak wczesniejsze.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3750
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#7

Zsamot 4 lata temu

Odpalę sobie wszystko, co ich mam i zweryfikuję. Parę razy już było zaskoczenie, ze tzw. ulubione płyty z sentymentu słuchałem, a te mniej docenione albumy lepiej się zestarzały.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2428
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

#8

CzłowiekMłot 4 lata temu

Zsamot pisze:
4 lata temu

1993 - Snap Your Fingers, Break Your Back - super utwór, sporo leciał na różnych kanałach z metalem związanych.

2012 - Carved into Stone - dobry, rzetelny powrót. Tylko kto teraz słucha zwykłego metalu, bez djent, itp. gówien... Niemniej uważam, ze cholernie warto.
*Snap Your Neck :D No i zgoda w obu przypadkach. Płytka sprzed 8 lat była dla mnie bardzo pozytywnym zaskoczeniem i niestety później nie nagrali niczego co by mnie przyciągnęło na dłużej...choć ta nowa epka nie jest taka zła nawet. Sto lat ich nie słuchałem.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#9

Pan Efilnikufesin 4 lata temu

Bardzo fajny material z zajebistym,dosc surowym brzmieniem.

ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3750
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#10

Zsamot 4 lata temu

O, poszukam. Fajny namiar.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5473
Rejestracja: 6 lata temu

#11

pit 4 lata temu

Warto dodać, że nagrywają niezłe covery: 3rd from the Sun, Get A Grip (On Yourself), czy całe Songs From The Black Hole.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6233
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#12

Vexatus 2 lata temu

Bardzo dawno nie słuchałem. Dzisiaj tak mnie jakoś naszło i teraz pewnie przez resztę dnia nie będę słuchał niczego innego. :) Niektóre z nowszych pełniaków znam dość słabo, ale stare bardzo lubię. Najbardziej lubię chyba "Rude Awakening", choć z tego co pamiętam to kiedy ta płyta wyszła z początku uważałem ją za straszne gówno. :)
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2948
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#13

Szajtan rok temu

Prong powraca z nowym singlem Breaking Point.

Grupę będzie można zobaczyć w Polsce u boku Life Of Agony w ramach jubileuszowej trasy z okazji trzydziestolecia albumu "River Runs Red".
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3750
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#14

Zsamot rok temu

Oj długo milczeli. Ciekawe, jak im wyjdzie album, ostatni był zacny. Tylko im jakoś zawsze pod górkę.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3750
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#15

Zsamot rok temu

Dunaj zapuścił singla, kurcze będą w Polsce, ale mi niestety Warszawa nie pasuje. A swoją drogą fajny support sobie wzięli Life of Agony.
Kawałek naprawdę w ich stylu, jakby wczoraj skoczyli płytę poprzednia, a tu dobrych parę lat ciszy.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2948
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#16

Szajtan 8 mies. temu

Prong, udostępnili kolejny singiel z nowego krążka "State of Emergency", którego premiera zaplanowana jest na 6 października nakładem Steamhammer.
Obrazek
Tracklist:
1. The Descent
2. State of Emergency
3. Breaking Point
4. Non-Existence
5. Light Turns Black
6. Who Told Me
7. Obeisance
8. Disconnected
9. Compliant
10. Back (NYC)
11. Working Man (Rush cover)

I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2948
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#17

Szajtan 6 mies. temu

Jak wypada reszta albumu? Sprawdźcie.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3750
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#18

Zsamot 6 mies. temu

Cholera, mocno jednak się zdziwiłem, że dalej grają. Poprzedni album udany. Nie porywał, ale sporo czasu zajął mi na odsłuchu. Niestety warszawski koncert mi przemknął. Gdyby zagrali na takim Mystic, byłbym cholernie zadowolony. Usłyszeć znane doskonale "hity" z okresu MTV to wizja bardzo oczekiwana. ;-)
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.

Wróć do „Metalownia”