Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

Psychotic Waltz, USA

#1

Ryszard 6 lata temu

Obrazek
Psychic Waltz to urodzony w 1986r, przemianowany z ASLAN progresywny czy techniczny metal w którym przyjemniej ja słyszę także klasyczny doom, Black Sabbath, Rush i współczesny Pallbearer. Podczas 11 lat istnienia grupa rozpowszechniła 560 milionów kopii swoich czterech wydanych płyt oraz pomniejszych nagrań, także każdy forumowicz powinien czym prędzej kliknąć w linki poniżej.

Dynamiczna i przestrzenna jest to muza. Kompozycje nie ociekają standardowym w progresjii pitoleniem i autoerotyką, serwując ostry i fragmentami "ciężki" metal kojarzący się mi nawet z KATem na różach czy zwierciadle, czy solowym niszczeniem gitarzysty nielubianej przeze mnie Maczugi. W niektórych fragmentach rozpoznaje charakterystyczną dla Coroner czy nawet King Crimson rytmikę oraz elementy rock opery King Diamond.

Kurwa poważna sprawa. Genialny "proto nocturnusowy" :) album Into The Everflow rozpierdala system a grany głośno oszałamia egzekucją. Na Heartwork Carcass zapierdolił im chyba gitary.

Kolejną atrakcją charakterystyczną będzie wokalista. Pan Buddy Lackey to dysponujący mocną, nostalgiczną barwą zawodowiec.

Skojarzenia z Davidem Bowie, głosem Pallbearer, Ozzem, Dickinsonem z Powerslave.

Savatage dla poważnych ludzi, oczywiście od kilku lat z powrotem na scenie, szykują od 5 lat nowy album :)

Skład:
Ward Evans - Bass, Tambourine (1986-1994, 2010-present) ex-Aslan
Norm Leggio - Drums (1986-1996, 2010-present) Nukem, Teabag, ex-Broken Foundation, ex-End Amen, ex-Aslan, ex-Cage, ex-Brick Bath
Brian McAlpin - Guitars (lead, acoustic) (1986-1996, 2010-present) ex-Aslan
Dan Rock - Guitars, Keyboards (1986-1996, 2010-present) ex-Darkstar, ex-End Amen, ex-Aslan
Buddy Lackey - Vocals (lead) (1986-1996, 2010-present) The Shadow Theory, ex-Buddy Lackey, ex-Deadsoul Tribe, ex-Aslan
▼ Byli muzycy
Phil Cuttino - Bass (1995-1996)
Steve Cox - Guitars (2010) DeadRingers Guild, Teabag, ex-Broken Foundation
Dyskografia:
1988 - Psychotic Waltz [demo]
1990 - I Remember [single]
1990 - A Social Grace
1992 - Into the Everflow
1994 - Mosquito
1996 - Bleeding
1998 - Live and Archives [kompilacja]
1999 - Dark Millenium [kompilacja]
2004 - A Social Grace + Mosquito [boxed set]
2004 - Into the Everflow / Bleeding [boxed set]
2011 - The Architects Arise: The First Ten Years [boxed set]




MA: https://www.metal-archives.com/bands/Ps ... _Waltz/881
BC: https://psychoticwaltz.bandcamp.com/music
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!

Tagi:
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

#2

Nucleator 6 lata temu

Znam tylko debiut, ale pamiętam, że w chuj mi się podobał, mimo że za prog-metal nie przepadam, a na widok Dream Theater rzygam odruchowo. To taki połamany thrash z hard rockowym wokalem i oczywiście rozbudowanymi, złożonymi kompozycjami. No i wylewa się z tego taka złowieszcza atmosfera. Dzięki Rysiu za przypomnienie, może nadrobię zaległości w dyskografii tej ekipy i przesłucham pozostałe pozycje.
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#3

Pioniere 6 lata temu

Nucleator pisze:
6 lata temu
Znam tylko debiut, ale pamiętam, że w chuj mi się podobał, mimo że za prog-metal nie przepadam, a na widok Dream Theater rzygam odruchowo. To taki połamany thrash z hard rockowym wokalem i oczywiście rozbudowanymi, złożonymi kompozycjami. No i wylewa się z tego taka złowieszcza atmosfera. Dzięki Rysiu za przypomnienie, może nadrobię zaległości w dyskografii tej ekipy i przesłucham pozostałe pozycje.
Im dalej w las tym więcej drzew i coraz ciężej się przez tę gęstwinę będzie Ci się przebić - debiut najbardziej thrashowy i zdecydowanie najlepszy.
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#4

Ryszard 6 lata temu

A tam nie zgodzę się. Na wszystkich płytach grają mocny staff. Dyskografia jest niezmiernie równa. Gatunkowo jest szeroko ale na dzisiejsze standardy i w porównaniu z współczesnym progiem wypadają dużo zwięźlej i nie tak bardzo awangardowo... I to jest ich główną siłą. Dalej czujesz moc i metalowy metal.
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#5

Pioniere 6 lata temu

Z czym tu się nie zgadzać? Czytaj z uwagą, odniosłem się wyłącznie do wypowiedzi @Nucleatora i tego, w czym gustuje, a nie stwierdziłem wcale, że reszta ich płyt słaba, tylko że raczej nie w jego guście.
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#6

Ryszard 6 lata temu

Haha znowu awantura o Basię (wolałbym o Kasię ;)) OK.

Jedynka nie jest bardziej "thrashowa" od reszty. Moim zdaniem. O to chodzi.

Dodatkowo, znawcą gustów innych osób nie jestem i być nie chcę. Niech słuchają wszystkiego, zwiększając prawdopodobieństwo odkrycia perełki.
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#7

yog 6 lata temu

Ten debiut - A Social Grace - to brzmi, jakby Mekong Delta na zmianę z Coronerem i wokalem Savatage grały Innuendo Queen. Ostry wjazd na beret cały czas - nie dadzą kolesie odetchnąć słuchaczowi za bardzo w tej paradzie oszalałych klaunów.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor
Posty: 838
Rejestracja: 7 lata temu

#8

EdusPospolitus 4 lata temu

14 lutego 2020 ma się ukazać nowy album Psychotic Waltz. Nazywać się będzie "The God-Shaped Void" i taka okładka będzie go zdobić:

Obrazek

1. Devils and Angels
2. Stranded
3. Back to Black
4. All the Bad Men
5. The Fallen
6. While the Spiders Spin
7. Pull the String
8. Demystified
9. Season of the Swarm
10. Sisters of the Dawn
11. In the Silence
I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#9

yog 4 lata temu

Oho, kto by się spodziewał.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#10

yog 4 lata temu

14 lutego w InsideOut Music miała miejsce premiera pierwszego od 24 lat albumu Psychotic Waltz - zespołu, bym powiedział, kultowego, choć znam od niedawna ;)

Poniżej kilka kawałków promocyjnych z The God-Shaped Void:





Edit: Płyta im dalej w las, tym lepsza. Sowite riffowanie się tu odbywa.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2960
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#11

Vortex 3 lata temu

Nie znałem tego wcześniej, ale widziałem że @Ryszard słuchał, no to sprawdziłem z ciekawości. Bardzo to ciekawe granie, ale jak dla mnie ten ostatni album ma tylko momenty. Owszem jest ich sporo, ale brakuje mi to ujednolicenia, żeby zbudować jakiś dobry flow. Kiedy już ten album wpada w jakieś dobre wibracje, zaraz po tym następuje zmiana. Jak dla mnie to zarzut, dla innych może być wielką zaletą. Podsumowując, bardzo fajne granie, ale gdzieś mi ich klimat ucieka.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#12

yog 3 lata temu

W tym zespole to akurat jedyne czego nie ma, to ujednolicenie.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2960
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#13

Vortex 3 lata temu

Tak, literówka poszła, bo miało być że brakuje mi TU ujednolicenia ;)
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#14

yog 3 lata temu

Szczerze mówiąc nie zauważyłem literówki, to po prostu jest taki zespół, który lubi w jednym kawałku, albo przynajmniej w 2 po sobie następujących, zagrać z pięć gatunków muzycznych, w ostatecznym rozrachunku dając słuchaczom piękny prog metal z nerwicą.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3115
Rejestracja: 5 lata temu

#15

kurz 7 mies. temu

Bardzo bardzo smakowity debiut jest. Bardzo bardzo. Życzyłbym sobie więcej tematów o takich kapelach co naprawdę poruszają się w progowych klimatach, wciąż za bazę mając lśniący złotem lub rdzą metal.

No i @Kozioł na premiera, abo co najmniej sołtysa lub choćby wójta czy proboszcza.

Kawał świetnej muzy.

Wróć do „Metalownia”