Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor

Re: Pantera

dj zakrystian 3 tyg. temu

Żaden ich numer nie trwa powyżej 10 minut. Bez przesady. Kowboje za długie? No chyba nie. Sporo na tej płycie się dzieje. Mamy i balladkę w świetnym wydaniu, są i szlagi krótsze. Co tam kto lubi. Płyta przełomowa, czy się podoba, czy nie.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem

Tagi:
deathwhore
Tormentor

deathwhore 3 tyg. temu

Wystarczająco dużo trwa powyżej 5 minut, a cała płyta prawie godzinę. Nie, nie dzieje się aż tyle, żeby tyle trwała.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor

deathwhore pisze:
3 tyg. temu
Wystarczająco dużo trwa powyżej 5 minut, a cała płyta prawie godzinę. Nie, nie dzieje się aż tyle, żeby tyle trwała.
No to trochę jak Kiery King gadasz. On też nie potrafi skupić uwagi, powyżej 5 minut. Typowe dla młodszego pokolenia. To, ile się dzieje, też jest względne. Wszystko jest względne. KK starszy jegomość przeca, a ogarnia tylko lapidarne formy, jak Tik Toki.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Blackwarp

Blackwarp 3 tyg. temu

Płyty pop-szlagier-metalowe nie powinny trwać dłużej niż 35 minut, więc pan D dobrze pisze. też bym poskracał większość kawałków.
deathwhore
Tormentor

deathwhore 3 tyg. temu

No właśnie jak słucham muzyki, to skupiam uwagę. I to ile się dzieje, może być faktycznie względne - może jak czytasz książki to też musisz jedno zdanie powtarzać sobie trzy razy, zanim zrozumiesz? Numery Pantery mają piosenkową formę, więc dobrze by było, żeby tych piosenek nie rozciągać. Chcesz nagrać numer na 5 minut? Jebnij tam z 10 riffów, aranżuj każdą zwrotkę inaczej, żeby coś się działo, a nie przynudzasz mieląc w kółko to samo. Chyba, że masz ograniczone zdolności kognitywne albo słuchasz muzyki jako tło do czytania gazety.
Nebiros pisze:
4 lata temu
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor

Oczywiście, że wracam, czytając ulubione książki, do ciekawych zdań. Wybacz, ale zesrałeś się. A nie lubię gadać z kimś zafascynowanym własnymi ekskkrementami. Pozdrawiam.
deathwhore
Tormentor

deathwhore 3 tyg. temu

Tak, zesrałem się, bo ktoś mi obraża zespolik, który lubię :(
Nebiros pisze:
4 lata temu
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor

deathwhore pisze:
3 tyg. temu
Tak, zesrałem się, bo ktoś mi obraża zespolik, który lubię :(
Ale już te przytyki ad personam, to mogłeś sobie darować. Zasadniczo, to koło chuja mi lata, co o mnie myślisz, zapewne wzajemnie😉 No, ale trzymajmy się choć dla pozoru, tych konwenansów społecznych, dla dobra forun i Yoga! Ave!
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny

CzłowiekMłot 3 tyg. temu

Pantera to niby tylko groove, niby nowoczesne oblicze metalu z elementami hardcore i muzy południa, ale też piękne solówki Dimebaga nie raz czerpiące z blues rocka i typowego heavy, bardzo dobre, różnorodne wokale Phila i znakomita sekcja rytmiczna co łącznie daje muzyczny organizm nastawiony zarówno na wpierdol jak i całkiem przemyślane dźwięki. Ikona tamtych czasów niezależnie od płyty. Oczywiście wciąż mowa o tych po zmianie stylu, czyli od Cowboys from Hell do Reinventing The Steel. Co do ewentualnego skrócenia utworów - mógłbym się zgodzić w przypadku Vulgar Display of Power.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
deathwhore
Tormentor

deathwhore 3 tyg. temu

Ale Vulgar akurat jest trochę krótsza :)
Nebiros pisze:
4 lata temu
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny

CzłowiekMłot 3 tyg. temu

deathwhore pisze:
3 tyg. temu
Ale Vulgar akurat jest trochę krótsza :)
Owszem, ale mogła by być jeszcze krótsza!
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor

Co tu się odjaniepawla! Najlepiej jakby numery miały po 30 sekund. Ale dzisiejsza młodzież, to i po 20 sekundach ma problem z koncentracją. Tam jest wszystkiego tyle, ile trzeba.

Wróć do „Metalownia”