TheSluagh
Posty: 7
Rejestracja: 6 lata temu

The Sluagh

TheSluagh 6 lata temu

Obrazek
Witam,

Jestem członkiem zespołu z Dublina o nazwie The Sluagh, właśnie wysłaliśmy w świat nasze 2 pierwsze utwory. Gramy muzykę Metalowa, ciężko nas zaszufladkować w jednej dziedzinie jako że w naszej muzyce znajdują się elementy muzyki klasycznej, death, black, progressive metalowej.

Więcej materiału możecie znaleźć na:



oraz TheSluagh.com

Dajcie znać co myślicie o materiale.

Pozdrawiam !

Tagi:
TheSluagh
Posty: 7
Rejestracja: 6 lata temu

TheSluagh 6 lata temu

Poprawiamy adres soundcloud https://soundcloud.com/thesluaghofficial

[poprawione - dop. @yog]
TheSluagh
Posty: 7
Rejestracja: 6 lata temu

TheSluagh 6 lata temu

I jak panie i panowie, podoba sie, niepodoba sie ? Poszlibyscie na koncert ? Jestem ciekawy odbioru naszej muzyki w polsce. Na poczatku roku bedzie juz gotowy nasz trzeci numer “Who we are”. Znajdziecie tam wiecej niestandardowych, gitarowych sol,muzyki klasycznej oraz braku powtarzalnosci przez 35 minut……
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17551
Rejestracja: 7 lata temu

yog 6 lata temu

Intro fajne, melodyjka na pianinku bardzo kulturalna, a napięcie stopniowo narasta. Niemniej dość wiadomo było, jak się to wszystko skończy i że drugi kawałek się zacznie od przyjebania :P Tak poza tym to słychać, że coś tam umiecie sobie pograć :P Brzmi troszkę jakby ta symfonia w tle mogła być głośniej (albo ja cicho słucham u rodziców, bo śpią), tylko nie wiem czy by wtedy to w nienajlepszą stronę jakichś Dimmu czy Septicflesh skręciło, jakby te chórki się wysuwały na pierwszy plan. Solóweczka bardzo elegancka, lubię takie "z przesłaniem", a ta coś w sobie niesie.

Czy bym poszedł na koncert to nie wiem - musiałbym usłyszeć więcej, no i nie powiem, żeby tego typu muza była moją ulubioną do oglądania na żywo. Niemniej, jak wspomniałem, umiejętności i pomysłów nie można odmówić. O żadnym przypale nie ma mowy :) Jakbym miał się bawić w określenia gatunkowe to bym pewnie jakiś symphonic black/death powiedział, na progresywnej gitarze, ale to za bardzo nie oddaje stanu rzeczywistego i bardzo brzydko się kojarzy :)

Powodzonka.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1516
Rejestracja: 7 lata temu

pp3088 6 lata temu

Okej, przesłuchałem. Fanem symfonicznych odmian black/death nie jestem.

Intro jest bardzo dobre, melodia jak wspomniał @yog jest elegancka i przyjemna, w tle są sample, moim zdaniem jest ich trochę zbyt dużo, ale i tak jest bardzo fajnie. 2 utwór też jest dobry. Wokale są na wysokim poziomie, solówki też. Osobiście dodałbym tam jakiś wolniejszy, potężniejszy riff, ale to moje zboczenie muzyczne.

Macie możliwość nagrania jakichś partii skrzypiec? Wtedy brzmiałoby to naprawdę potężnie.

Jakimi zespołami się inspirujecie?

Jak chcesz możesz poprosić również o opinię w języku angielskim - na tym forum to nie problem. Chyba, że cały skład jest z PL.

Czekam na kolejne utwory.
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
TheSluagh
Posty: 7
Rejestracja: 6 lata temu

TheSluagh 6 lata temu

Dzieki panowie. Dobrze wiedziec ze sie podoba. Sample sa tak zmiksowane zeby nie bylo ani za cicho ani za glosno. Nie bylo to najlatwiejsze zadanie ze wzgledu na to ze oprocz nich trzeba tam bylo jakos umiescic 4 gitary ;-) i cala reszte

Partie skrzypiec beda w nastepnym kawalku, o ktorym juz wczesniej wspominalem. Juz jest gotowy i czeka na miksowanie, a w miedzyczasie pracujemy nad nastepnym. Ze wzgledu na duza ilosc ludzi w zespole, inspiracje sa bardzo zroznicowane: (Behemot, Dimmu, Gojira, Tool, Slipknot)

Jak macie mozliwosc dania opini w jezyku angielskim to bylbym bardzo chetny, reszta zespolu napewno sie ucieszy. Jestem jedynym polakiem a reszta skladu jest bardzo miedzynarodowa.

Zapraszam tez na:

https://facebook.com/thesluagh

Pozdrawiam !
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1516
Rejestracja: 7 lata temu

pp3088 6 lata temu

First and foremost i would like to apologize for my English. It has been a long time since I have used English to describe something more complex. English is my third language at this moment.

One important notice - I am not a big fan of symphonic black/death metal things.

Now I will go straight to the point. Firstly, I liked the intro track very much. The melody is elegant and pleasant sounding. Samples are decent, but there are too much of them. I would cut them from the beginning and let them intensify as the melody goes on. Nevertheless it was a good intro song and a decent one, I must admit.

Second track is quite good. The best aspect here are the vocals - powerful sounding. Guitar riffs are decent but I would love to hear some slower, heavier passage - something like doom metal slower moments would help the dynamics. The "electronic" ending is a little too long for its worth - consequently it is dragging a little bit.

Adding some violin would be perfect for music like this. And if you got more of those exquisite piano melodies you should add them as "interludes" or even in the middle of a track. But this depends entirely on your music idea - more metal? more progressive sounds? more classical elements?
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
TheSluagh
Posty: 7
Rejestracja: 6 lata temu

TheSluagh 5 lata temu

Dobra panowie, jest mały progress. 10 minutowy podglad utworu z nowej płyty

The Sluagh - What we are

Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

Ryszard 5 lata temu

A co tam u kojota slychac? Dalej najebany caly dzien? Jak tam jego Slayer tatu studio?
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
TheSluagh
Posty: 7
Rejestracja: 6 lata temu

TheSluagh 2 lata temu

Nowy album The Sluagh - Enivid Creatures wkoncu wydany. Do przesluchania tutaj:

https://youtube.com/playlist?list=PLMo3 ... zmYq6b8qna




Pozdrawiam
TheSluagh
Posty: 7
Rejestracja: 6 lata temu

TheSluagh rok temu

Nowy singiel od The Sluagh. Tym razem bez orkiestry i wokalu.

I bhFolach

Wróć do „Metalownia”