dj zakrystian
Tormentor

Illusion

dj zakrystian 2 lata temu

Obrazek
Kapela, która w swoim czasie narobiła sporo zamieszania na scenie okołometalowej. W ich graniu doszukać się można inspiracji Panterą, oraz grunge co dało ciekawy konglomerat. Bardzo dobry debiut, dojrzalsze płyty Illusion 2 i 3 to najlepsze wydali. Po latach nieobecności reaktywowali się i nagrali całkiem godną płytę Opowieści. Lubię ten klimat z połowy lat 90-tych a dodatkowo Lipa jest nie dosyć, ze świetnym wokalistą, to i skromnym gościem z którym można pofilozofować przy piwie albo drinku.

Mocarny riff godny Iommiego.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor

porwanie w satanistanie 2 lata temu

Zachęcony recenzją w Super Expressie (powaga) kupiłem kiedyś kasetę z ich koncertówką. Ileż ja się potem mordy w domu nadarłem z Lipą przy odsłuchu, to chyba tylko z Maxem przy Chaos A.D. więcej wrzeszczałem. Do tej pory moja ulubiona koncertówka - zajebiste brzmienie, energia, mnóstwo smakowitych wstawek pozamuzycznych, typu ogłoszenie, że komuś z parkingu przed klubem okradli malucha o takich to a takich numerach rejestracyjnych.

Tym osobliwsze zatem, że oprócz 6, czyli ich piątego albumu, do tej pory nie słyszałem w całości żadnej ich płyty studyjnej. Ale to, co słyszałem, w żadnym wypadku nie dorównywało emocjom z owego koncertu, na którym nie byłem.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 2 lata temu

porwanie w satanistanie pisze:
2 lata temu
Ale to, co słyszałem, w żadnym wypadku nie dorównywało emocjom z owego koncertu, na którym nie byłem.
Wzruszające wspomnienia ;)

Mi się Illusion nigdy nie podobało, prawdopodobnie usłyszałem na zbyt późnym etapie swojego zainteresowania rockiem z pazurem.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor

Vortex 2 lata temu

"Nóż" swojego czasu krążył na wszystkich polach namiotowych jak oczy zielone teraz po imprezach disco. Nie przepadam, ale szacunek zwłaszcza do Lipy posiadam.
"Between Shit and Piss we are Born"
dj zakrystian
Tormentor

dj zakrystian 2 lata temu

Vortex pisze:
2 lata temu
"Nóż" swojego czasu krążył na wszystkich polach namiotowych jak oczy zielone teraz po imprezach disco. Nie przepadam, ale szacunek zwłaszcza do Lipy posiadam.
A no tak było, ten kawałek jest wizytówką, ale i przekleństwem Illusion, znali go nawet ówczesne dresy a przecież Lipa napisał od groma dobrych numerów. Jeszcze Trzy Ptaki było hiciorem, szczególnie wers: za wino, za szlugi, za nieoddane długi :D
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor

Vortex 2 lata temu

Illusion wydało nową płytę zatytułowaną "Anhedonia" i muszę przyznać że jest nawet całkiem dobra.

"Between Shit and Piss we are Born"

Wróć do „Metalownia”