Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny

Re: Tiamat

DiabelskiDom miesiąc temu

W takim razie polecam posłuchać więcej muzyki, niż do niej samej dopasowywać swoje własne widzimisię. Myślę, że wymienione na shoutboxie na początek będą dobrym rozwiązaniem. Może wtedy takie zdania jak
yog pisze:
miesiąc temu
Te płytki to taki metal/rock progresywny + ethereal wave, przy czym samo emocjonalne sedno tych płyciwek to twarde dragi i femmes fatales, czyniąc zeń erotyczno-narkotyczne doomowanko.
nie będą więcej padały w poważnej dyskusji.

PS. Mam dziwne wrażenie, że po mojej luźnej uwadze nt gotyckich rocków, metali, darkwave zacząłeś szafować terminem "ethereal wave", zupełnie, jakbyś w trakcie rozmowy coś na szybko w necie doczytał. Czy się jednak mylę?
Panzer Division Nightwish

Tagi:
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor

Kozioł miesiąc temu

😁 No i co ja mogę dodać, do czego się przyjebać?

Tak mnie podsumowano gdy w wątku o Imperial Triumphant wspomniałem King Crimson...
... każdy hipsteryzujący King Crimson zna i szanuje, bo ojciec słuchał, ale z tego się trochę komedia robi, przynajmniej w polskich internetach ;) Nagle wszędzie King Crimson się pojawia ;) No ale nie wiem, może mi się to wydaje :P
A może tak samo ripostnąć odnośnie często 🙄 wspomnianego PF czy Queen..... No jak, hipsteriada? :D kojarzyć tiamat uparcie z Pink Floyd?
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor

kurz miesiąc temu

Kozioł pisze:
miesiąc temu
No jak, hipsteriada? :D kojarzyć tiamat uparcie z Pink Floyd?
Trochę smętnego zawodzenia w tle, jakaś gitarowa melodyjka i „Sposób na Pink Floyd” gotowy.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog miesiąc temu

DiabelskiDom pisze:
miesiąc temu
PS. Mam dziwne wrażenie, że po mojej luźnej uwadze nt gotyckich rocków, metali, darkwave zacząłeś szafować terminem "ethereal wave", zupełnie, jakbyś w trakcie rozmowy coś na szybko w necie doczytał. Czy się jednak mylę?
Albo może wcześniej sam napisałem o DCD, bo inspiracja 4AD w Tiamacie nr 4 i 5 jest raczej ewidentna dla każdego, kto przesłuchał więcej muzyki?

Tak, @Koziołku, też o tym myślałem dokładnie przy tej uwadze o pinkflojdziarzach co nic nie znają :)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor

dj zakrystian miesiąc temu

Na DKOS dotarli do pewnej ściany. Każda płyta od debiutu, do DKOS, to krok do przodu. Od death metalu do psychodeliczno - onirycznego apogeum, gdzie po metalu nie ma już śladu. Od Skeleton - Skeletron, to już jakby drugi Tiamat, grający kowbojski southern gotyk z rockowym przytupem. Ta płyta zdziwiła mnie, ale pozytywnie. Edlund pokazał, że potrafi pisać przeboje, nie popadając w tandetę.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem

Wróć do „Metalownia”