Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2960
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Virgin Snatch

#1

Vortex 5 lata temu

Obrazek

Obrazek
http://virginsnatch.net pisze:Virgin Snatch powstał w 2001 roku, stając się muzyczną alternatywą dla wiecznie "próbującego", choć już legendarnego w Krakowie, zespołu Death Sea. Dlaczego? Podstawowy trzon Death Sea to gitarzysta Grysik (Grzegorz Bryła) i wokalny Zielony (Łukasz Zieliński). Obaj panowie zasilają Virgin Snatch właśnie.

Przez Virgin Snatch przewinęło się mnóstwo znanych muzyków, między innymi basista Paweł Mąciwoda (Walk Away i tysiące innych projektów muzycznych w kraju) który obecnie zasila Scorpions!!!

Początki zespołu to zarejestrowanie kilku utworów demo w czerwcu 2002 roku ale skład VS krystalizuję się dopiero na początku 2003 roku. Basistą grupy zostaje Titus (Acid Drinkers), gitarę obsługuje Grysik (Death Sea, Anal Stench), za wokale odpowiada Zielony (Death Sea, Anal Stench) a bębny to działka współzałożyciela VS - Jacka Nowaka-Sławeńskiego (ex-Złe Psy, ex-Marek Piekarczyk Band).

W tak ugruntowanym składzie zespół rozpoczyna właściwe prace nad materiałem, który ostatecznie wychodzi na światło dzienne 6 grudnia 2003 roku. Płyta nagrana w Krakowskim Lynx Studio jest pełna gości, między innymi: Jacek Hiro (Sceptic), Yanuary (Thy Disease) i Jaro.Slav (Lux Occulta). Muzyka to nowoczesny thrash metal. Właściwy debiut sceniczny Virgin Snatch to koncert w Krakowskiej Hali Wisły, gdzie zespół gra przed Rage i Helloween.

W 2004 roku Jacek Hiro na stałe obejmuje rolę drugiego gitarzysty. W takim składzie zespół gra szereg koncertów między innymi w Warszawskiej Proximie, supportując amerykański Anthrax. Chcąc udowodnić że VS jest zespołem z krwi i kości metalowym, grupa nagrywa drugi album, zatytułowany "Art Of Lying". Materiał jest dużo bardziej brutalny, z mnóstwem solówek, growli i krzyków, okraszony thrash/death metalowymi riffami i nawałnicą uderzeń perkusisty. Całość nagrana w studiu Hertz pod okiem braci Wiesławskich (Vader, Decapitated...) uderza mięsistym brzmieniem na bardzo wysokim poziomie. "Art Of Lying" to obowiązek dla fanów amerykańskiej szkoły thrash metalu - Testament, Exodus, Overkill. Dla VS to właśnie ta płyta jest właściwym debiutem, który określa styl muzyczny zespołu. Premiera płyty w ekskluzywnym digipaku, bardzo pochlebne recenzje i ogrywanie materiału na koncertach, budują przyszłość Virgin Snatch...

Rok 2006 to trasa koncertowa u boku Behemoth (oraz Hermh i Corruption). Zakończona dużym sukcesem i pełnymi salami na koncertach. Bardzo ciepło przyjmowany zespół tylko potwierdził swoje zaangażowanie w budowanie metalowej sceny i szeroko pojętego udergroundu. Chwilę potem wspaniały (DZIĘKI WAM – MANIACS!!!) występ na Przystanku Woodstock 2006 dla kilkudziesięciotysięcznej publiczności oraz koncert w ramach Hunter Fest 2006 w Szczytnie (m.in. z Fear Factory) Chwilo trwaj... W końcu nowa płyta o wymownym tytule "In The Name Of Blood" (20.11.2006). Ten long był bardzo ważny dla nas ale skierowany jest przede wszystkim do Was bo tylko razem możemy tworzyć metalową scenę. Góra i dół, scena i podłoga, zespół i publika...!

"In The Name Of Blood" zostaje świetnie przyjęty (również na zachodzie, gdzie album dociera różnymi kanałami) i pompuje w zespół nowe pokłady energii. Powstaje pierwszy profesjonalny klip do "Purge My Stain", który promuje Virgin Snatch i nową płytę w MTV, 4 Fun TV oraz największych portalach internetowych w kraju. Reżyserem obrazu i autorem zdjęć jest Bogumił Godfrejów, wielokrotnie nagradzany w kraju i zagranicą operator, który w 2002 roku otrzymał nominację do Oscara... Band daje mnóstwo koncertów. Warto wymienić 30-to dniową trasa razem z Hunter, Frontside i Rootwater pod szyldem Mystic Tour 2007 (fuckin’ great!!), zaproszenia na sztuki w Czechach (Inferiff Festival i słynny Masters Of Rock 2007 gdzie w roli gwiazd występują m.in. takie tuzy jak Motorhead czy Sepultura) oraz gig w Katowickim Spodku. Właśnie tam Virgin Snatch supportuje Behemoth, Celtic Frost i wielkiego Slayer'a!!! Zaliczamy również kolejną edycję Hunter Fest, dzieląc scenę z Acid Drinkers, Behemoth, Samael, Sepulturą...

Zima 2007 to trasa VS w roli headlinera w ramach trasy Metalfilia 2007! Dziesięć koncertów w największych miastach Polski w międzynarodowym towarzystwie: THY DISEASE (co-headliner, Pol), RASTA (Białoruś), MAHAVATAR (USA), METAL SAFARI (Japonia), NONE (Pol), JLS (Hiszpania). Początek 2008 to 7 stycznia i Warszawska Stodoła. Charytatywny koncert i swoisty The best of polskiego metalu (VADER, BEHEMOTH, FRONTSIDE, VIRGIN SNATCH) w hołdzie Vitkowi (zmarłemu tragicznie muzykowi Decapitated) R.I.P. Respekt dla niecodziennego muzyka będzie miał zresztą swój ciąg dalszy na nadchodzącej płycie...

Jednocześnie zaczynają się prace nad czwartą studyjna płytą Virgin Snatch - "Act Of Grace". W tym samym czasie zespół po raz kolejny zmienia basistę. z powodów osobistych Anioł opuszcza zespół (RESPECT!) a jego miejsce zajmuje Novy (ex-Behemoth, ex-Vader) W tak ugruntowanym składzie VS nagrywa w białostockim studio Hertz, czwarty longplay. Zgodnie z tradycją i zapowiedziami grupy na album trafiła też jedna ballada. Tym razem jest to pełen uczuć i poruszający "It's Time". Ten wyjątkowy utwór dedykowany jest właśnie Vitkowi Kiełtyce, nieżyjącemu perkusiście Decapitated. Gościnne wystąpił w nim, nagrywając przejmujące solo, jego brat Wacek Kiełtyka , znany wszystkim jako Vogg. Płyta zbiera wyłącznie pozytywne recenzje w kraju i zagranicą, a zespół rusza w koncertowe wojaże promujące nwe wydawnictwo. Virgin Snatch objeżdża całą Polskę w ramach "Act Of Grace Tour" oraz daje szereg koncertów w towarzystwie najważniejszych zespołów w kraju (TSA, Acid Drinkers, Behemoth, Vader, KAT, Hunter, Hate, Frontside i wiele innych). Zalicza też w roli gwiazdy wieczoru, jeden z najstarszych festiwali metalowych w kraju "Sthrashydło". Wraz z początkiem 2010 roku, przewodzi zimowej trasie "Creative Act Of Music Tour 2010" w towarzystwie Thy Disease i Armagedon, siejąc z powodzeniem spustoszenie w całym kraju...

Koniec 2010 roku to trasa po Polsce i inwazja na wchód pod współną nazwą "Beware Of Your Neck Tour 2010''. VIRGIN SNATCH wraz z Sadist i Crionics odwiedzają cały blok wchodni, siejąc spustoszenie w Mołdawi, Estoni, Rosji na Litwie i Ukrainie. Zachacza też o Czechy i Słowacje...
Skład:
Jacko - Drums (2001-2011, 2013-present) ex-Marek Piekarczyk Band, ex-Złe Psy
Grysik - Guitars (2001-present) ex-Anal Stench, ex-Death Sea, ex-Disinterment, ex-Symbolic Immortality
Zielony - Vocals (2001-present) ex-Death Sea, ex-Anal Stench
Anioł - Bass (2006-2008, 2009-present) Corruption, ex-Night Gallery
Paweł Pasek - Guitars (2013-present) Mortus, Esotherisst, ex-Decapitated, ex-Kat & Roman Kostrzewski
▼ Byli muzycy
Oley - Vocals Proletaryat
Paweł Mąciwoda-Jastrzębski - Bass (2001-2003) Scorpions, Stirwater, ex-TSA, ex-Dreszcz, ex-Düpą, ex-Funk de Nite, ex-L.A.P.D., ex-Little Egoist, ex-Oddział Zamknięty, ex-Pudelsi, ex-Walk Away
Tomasz Pukacki - Bass (2003-2006) Acid Drinkers, Anti Tank Nun, Titus Tommy Gunn, ex-Flapjack, ex-Albert Rosenfield, ex-Homo Twist
Jacek Hiro - Guitars (2004-2013) Kat & Roman Kostrzewski, Sceptic, Voodoo Gods, ex-Dies Irae, ex-Never, Thea, ex-Corruption, ex-Decapitated (live), ex-Saratan (live)
Novy - Bass (2008-2009) Condemnation, Rebirth, Nader Sadek (live), ex-Dies Irae, ex-Cerebral Concussion, Road's End, ex-Corphagy, ex-Spinal Cord, ex-Thy Disease, ex-Vader, ex-Behemoth (live), ex-Against the Plagues, ex-Devilyn
Kuba Kogut - Drums (2011-2012) ex-Atrophia Red Sun, ex-Sceptic, ex-L'Avantgarde Noire
▼ Muzycy koncertowi
Icanraz - Drums (2018-present) Corruption, Asgaard (live), ex-Abused Majesty, ex-Christ Agony, ex-Devilish Impressions, ex-Naumachia, ex-Deathcon, ex-Diseased, ex-Hermh, ex-Via Mistica, ex-Pigface Beauty
Dyskografia:
2003 - Altering Theory [single]
2003 - S.U.C.K.
2005 - Deprived of Dignity [single]
2005 - Art of Lying
2006 - In the Name of Blood
2008 - Act of Grace
2014 - We Serve No One
2018 - Vote Is a Bullet




MA: https://www.metal-archives.com/bands/Vi ... atch/17236
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
mork
Tormentor
Posty: 860
Rejestracja: 6 lata temu

#2

mork 5 lata temu

Przesluchalem najnowszy album, a ostatnio, przy okazji KO Tour, słyszałem na żywo. Fajne, żywiołowe granie. Nie mój klimat więc pewnie nie wrócę, ale szanuje :)
It is time after miracles
and I am its prophet
I have not come to cure
but to bear witness decease
Pawel Maciwoda
Posty: 2
Rejestracja: 5 lata temu

#3

Pawel Maciwoda 5 lata temu

Witam ! Paweł Mąciwoda z tej strony , od dłuższego czasu próbuję sprostowac nieprawdziwa informacje, którą państwo podajecie !
prosze o wykreslenie mnie z wszelkich państwa zapisków i informacji medialnych, ze byłem basistą zespołu VIRGIN SNATCH ! nigdy nie byłem i od wielu lat powtarzaja państwo nieprawde.
Prosze o sprostowanie natychmiast !
Pawel Maciwoda
Pawel Maciwoda
Posty: 2
Rejestracja: 5 lata temu

#4

Pawel Maciwoda 5 lata temu

"Przez Virgin Snatch przewinęło się mnóstwo znanych muzyków, między innymi basista Paweł Mąciwoda (Walk Away i tysiące innych projektów muzycznych w kraju) który obecnie zasila Scorpions!!!"
podajecie państwo na łamach Wikipedii, że grałem z wami 2 lata. Proszę o zaprzestanie podawania nieprawdy !
Lis
Moderator globalny
Posty: 1914
Rejestracja: 7 lata temu

#5

Lis 5 lata temu

No to Vortex namieszałeś teraz
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6053
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#6

Wędrowycz 5 lata temu

Jak wrócę wieczorem, to chyba wezmę popcorn i będę czekał co tu się zadzieje (czy też odjaniepawli jak to młodziaki teraz gadają) :)
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
synu
Moderator globalny
Posty: 337
Rejestracja: 7 lata temu

#7

synu 5 lata temu

No to koniec, bagiety już jadą.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#8

yog 5 lata temu

Myślę, że cała afera o to, że od Virgin Snatch do niesławnego scorpionsowego Virgin Killera niedaleko! Stąd niechybna omyłka!
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Lis
Moderator globalny
Posty: 1914
Rejestracja: 7 lata temu

#9

Lis 5 lata temu

No to teraz z wątku Virgin Snatch będzie wątek Scorpions. Zaczynamy
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6053
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#10

Wędrowycz 5 lata temu

Virgin Sracz, mnie sama nazwa kapeli jakoś zawsze bawiła. Muzyki nie znam i mnie nie interesuje. Zamiast popcornu siądę do pizzy i piwka oczekując jak bagiety czy tam inne cyber police wpadnie i zrobi inbę :)
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
ptrknknc
Master Of Puppets
Posty: 173
Rejestracja: 5 lata temu

#11

ptrknknc 5 lata temu

Nazwa imho dobra dla kapeli metalowej. Kiedyś naprawdę sporo słuchałem, ale to było na samym początku mojego kucowania, nie wracałem od dawna, a nowy album mnie nie zachęcił.
Prawda to Metal. I piwko.
deathwhore
Tormentor
Posty: 4411
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#12

deathwhore 5 lata temu

Kogo obchodzi czy gość z emerytowanego zespołu rockowego grał w podrzędnej kapeli, która też nikogo nie obchodzi? :)
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6053
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#13

Wędrowycz 5 lata temu

deathwhore pisze:
5 lata temu
Kogo obchodzi czy gość z emerytowanego zespołu rockowego grał w podrzędnej kapeli, która też nikogo nie obchodzi? :)
O to to :D wczoraj to samo mi się nasunęło, tylko jakoś już nie chciało mi się tego pisać.
Odium Humani Generis
pitbull
Master Of Reality
Posty: 220
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Rzeszów

#14

pitbull 5 lata temu

:D Uwielbiam In The Name of Blood i kawałek/klip Purge my stain!
KRZYSZTOF KAROŃ: www.historiasztuki.com.pl www.wiedzaspoleczna.pl kanał www.youtube.com/HISTORIASZTUKI2011 oraz czwartkowe programy z Krzysztofem Karoniem o 19:00 w telewizji wRealu24.pl https://www.youtube.com/channel/UCiwsDg ... Q/featured
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#15

yog 4 lata temu

Mocne.

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Metalized
Tormentor
Posty: 417
Rejestracja: 6 lata temu

#16

Metalized 4 lata temu

Jaka kapela taki bus, wiejski sracz to i wiejski bus. Niech se chopacy jeżdżą i się cieszą, co mi tam, ja tam wsiadać nie planuję. Widzi sracz nie ciekawi mnie no trochę
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2960
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#17

Vortex 4 lata temu

Hahaha jak zobaczę strąbie na pewno :)
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#18

Zsamot 4 lata temu

Metalized pisze:
4 lata temu
Jaka kapela taki bus, wiejski sracz to i wiejski bus. Niech se chopacy jeżdżą i się cieszą, co mi tam, ja tam wsiadać nie planuję. Widzi sracz nie ciekawi mnie no trochę
To chyba dobrze, bo to chyba dostawczak, zatem na palecie by Cię chyba przewieźli.

Plus dla VS za fantazję, ale mogli wybrać inne okładki. Samej estetyki nie oceniam. Wzbudza zainteresowanie, to chyba najważniejsze.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.

Wróć do „Metalownia”