Awatar użytkownika
synu
Moderator globalny

Idle Hands

synu rok temu

Obrazek
Kapela śmignęła mi na wallu Kleryków w połączeniu z nazwami Beastmilk i In Solitude. Wszedłem więc w ten temat bez chwili wahania i muszę powiedzieć, że jestem nim porobiony całkowicie.

Obrazek
Pochodząca z Portland w stanie Oregon grupa powstała na gruzach załogi Spellcaster - do tej pory goście wypuścili 5-utworową EPkę "Don't Waste Your Time", 10 maja nakładem niemieckiej Eisenwald ukaże się debiutancki album "Mana".

Muza? Połączenie klasycznego heavy metalu z gothic rockiem i post punkiem - skojarzenia ze wspomnianymi Finami i Szwedami to dobry trop, choć ja do wora dodałbym jeszcze granie z okolic Fields of the Nephilim, The Sisters of Mercy czy nawet The Cure (choć w przeciwieństwie do Brytoli, tu jest na wesoło). Dodajmy do tego klimat zatęchłej krypty (jak z debiutu Ghost) i filmów "grozy" lat 80./90. i mamy ten torcik.

Przy dobrze prowadzonej promocji panowie mają szansę podążyć śladami Papy Emeritusa i wbić się na salony, bo nuta żre jak popier*olona 8)

Aha, grają w marcu w Poznaniu i Warszawie.

Smacznego.

Skład:
Colin Vranizan - Drums (2017-present) Silver Talon, ex-Spellcaster
Sebastian Silva - Guitars (2017-present) Leathürbitch, Silver Talon, ex-Maniak, ex-Spellcaster, ex-Alpha Viper, ex-Arachnid, ex-Excruciator, ex-Raptor, ex-Coffin Rot (live)
Gabriel Franco - Vocals, Guitars (2017-present) ex-Seventh Gate, ex-Spellcaster, ex-Silver Talon
Brandon Hill - Bass (2019-present) Vault Dweller, ex-Mania
▼ Byli muzycy
David Kimbro - Bass (2017-?) Warpfire
Dyskografia:
2018 - Don't Waste Your Time [EP]
2019 - Mana

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Id ... 3540443095
BC: https://idlehandspdx.bandcamp.com/music

Tagi:
Awatar użytkownika
pit
Tormentor

pit rok temu

Nie mam na razie dźwięku, a internetowe recenzję podpowiadają, że wokalista śpiewa pod Jaza Colemana. Jeśli tak, piszę się na to.
Smurfs don't lay eggs! I won't tell you this again! Papa Smurf has a fucking beard! They're mammals.
Awatar użytkownika
synu
Moderator globalny

synu rok temu

Ludzie słyszą tam i Colemana i Dave'a Vaniana i Roberta Smitha i nawet młodego Gahana :D Ale jeśli lubisz Killing Joke to też sprawdź :twisted:
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog rok temu

Ano niezłe toto, śmierdzi In Solitude w mocno new wave'owej wersji na kilometr ta debiutancka EP-ka z 2018. Trochę takie granie jak Paradise Lost w "późniejszym okresie" (teraz to już nawet połowa ich kariery nie jest), tylko jednak więcej w tym metalu.

Nazwa mnie raczej nie zachęcała, bo kojarzy się z jakimś tam horrorem dla nastolatków, w którym wystąpił The Offspring ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
pit
Tormentor

pit rok temu

Teraz jak posłuchałem, dochodzę do wniosku, że wokalista chce jednocześnie ogarnąć archetyp heavy metalowego oraz nowo falowego śpiewaka. I jeszcze żeby nie starczyło groupies dla reszty zespołu. Coleman jest tu zdecydowanie wyczuwalny:

Czuć w nich duży potencjał. Zdecydowanie większy niż Beastmilk, które dla mnie było nudniejszym The Cramps z kilkoma własnymi sztuczkami i basem.
Smurfs don't lay eggs! I won't tell you this again! Papa Smurf has a fucking beard! They're mammals.

Wróć do „Metalownia”