Awatar użytkownika
synu
Moderator globalny

Idle Hands / Unto Others

synu 2 lata temu

Obrazek
Kapela śmignęła mi na wallu Kleryków w połączeniu z nazwami Beastmilk i In Solitude. Wszedłem więc w ten temat bez chwili wahania i muszę powiedzieć, że jestem nim porobiony całkowicie.

Obrazek
Pochodząca z Portland w stanie Oregon grupa powstała na gruzach załogi Spellcaster - do tej pory goście wypuścili 5-utworową EPkę "Don't Waste Your Time", 10 maja nakładem niemieckiej Eisenwald ukaże się debiutancki album "Mana".

Muza? Połączenie klasycznego heavy metalu z gothic rockiem i post punkiem - skojarzenia ze wspomnianymi Finami i Szwedami to dobry trop, choć ja do wora dodałbym jeszcze granie z okolic Fields of the Nephilim, The Sisters of Mercy czy nawet The Cure (choć w przeciwieństwie do Brytoli, tu jest na wesoło). Dodajmy do tego klimat zatęchłej krypty (jak z debiutu Ghost) i filmów "grozy" lat 80./90. i mamy ten torcik.

Przy dobrze prowadzonej promocji panowie mają szansę podążyć śladami Papy Emeritusa i wbić się na salony, bo nuta żre jak popier*olona 8)

Aha, grają w marcu w Poznaniu i Warszawie.

Smacznego.

Skład:
Sebastian Silva - Guitars (2017-2020) Cobra Spell, Silver Talon, ex-Maniak, ex-Spellcaster, Lucifer's Child, Unto Others, ex-Alpha Viper, ex-Arachnid, ex-Excruciator, ex-Leathürbitch, ex-Raptor, ex-Coffin Rot (live)
Gabriel Franco - Vocals, Guitars (2017-2020) ex-Seventh Gate, ex-Spellcaster, Unto Others, ex-Silver Talon
Colin Vranizan - Drums (2018-2020) ex-Spellcaster, Unto Others, ex-Silver Talon
Brandon Hill - Bass (2019-2020) ex-Vault Dweller, Unto Others, ex-Mania, ex-Lucifer's Child
Cory Boyd - Guitars (2019-2020) Lucifer's Child, ex-Spellcaster
▼ Byli muzycy
David Kimbro - Bass (2018) Warpfire, Glory in the Shadows
Dyskografia:
2018 - Don't Waste Your Time [EP]
2019 - Give Me to the Night [single]
2019 - A Single Solemn Rose [single]
2019 - Dragon, Why Do You Cry? [single]
2019 - Mana
2020 - Don't Waste Your Time II [EP]

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Id ... 3540443095
BC: https://untootherspdx.bandcamp.com/

Tagi:
Awatar użytkownika
pit
Tormentor

pit 2 lata temu

Nie mam na razie dźwięku, a internetowe recenzję podpowiadają, że wokalista śpiewa pod Jaza Colemana. Jeśli tak, piszę się na to.
Awatar użytkownika
synu
Moderator globalny

synu 2 lata temu

Ludzie słyszą tam i Colemana i Dave'a Vaniana i Roberta Smitha i nawet młodego Gahana :D Ale jeśli lubisz Killing Joke to też sprawdź :twisted:
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 2 lata temu

Ano niezłe toto, śmierdzi In Solitude w mocno new wave'owej wersji na kilometr ta debiutancka EP-ka z 2018. Trochę takie granie jak Paradise Lost w "późniejszym okresie" (teraz to już nawet połowa ich kariery nie jest), tylko jednak więcej w tym metalu.

Nazwa mnie raczej nie zachęcała, bo kojarzy się z jakimś tam horrorem dla nastolatków, w którym wystąpił The Offspring ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
pit
Tormentor

pit 2 lata temu

Teraz jak posłuchałem, dochodzę do wniosku, że wokalista chce jednocześnie ogarnąć archetyp heavy metalowego oraz nowo falowego śpiewaka. I jeszcze żeby nie starczyło groupies dla reszty zespołu. Coleman jest tu zdecydowanie wyczuwalny:

Czuć w nich duży potencjał. Zdecydowanie większy niż Beastmilk, które dla mnie było nudniejszym The Cramps z kilkoma własnymi sztuczkami i basem.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog rok temu

Podobno panowie stracili prawa do nazwy.
Due to US trademark law, we are no longer able to perform or record music under the name IDLE HANDS. We have done everything in our power to retain the name but we can not. While regrettable, these things happen.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
hedvika

hedvika rok temu

Tak, teraz zespół nosi nazwę Unto Others
touch me, I'm sick
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor

Szajtan 2 tyg. temu

24 września wychodzi nowy album Strentgh zespołu UNTO OTHERS. Z niego pochodzi kawałek No Children Laughing Now.

Wróć do „Metalownia”