Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2960
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Allegaeon

#1

Vortex 4 lata temu

Obrazek

Obrazek

Amerykańska (Denver/Fort Collins, Colorado) grupa obracająca się w klimatach technicznego melodethu z elementami metalcore'a. Powstali w roku 2006 i do roku 2008 występowali pod nazwą Allegiance. Chłopaki wysmażyli właśnie swój piąty już album, na którym po raz kolejny pokazują swe nieprzeciętne umiejętności instrumentalne, ale po raz kolejny jest to wszystko podane w taki sposób, że nie nudzi samymi wirtuozerskimi popisami, a są tu zgrabne kompozycje z niezłym kopem.

Skład:
Greg Burgess - Guitars (2008-present) Cryogen, Organosyde, WretchedPain, ex-Cerebral Onslaught, Nuclear Power Trio
Michael Stancel - Guitars (2013-present) Artemesis, Harboured
Riley McShane - Vocals (2015-present) Continuum, Virulent Depravity, ex-Son of Aurelius, ex-Smaragos, ex-Inanimate Existence, ex-Pathology, ex-Darkness Enthralled
Brandon Michael - Bass (2017-present) ex-Alighieri, FunkyTim & the Merlots, Peasant Hands
▼ Byli muzycy
Aaron Donoho - Bass (2008-2009)
Jordon Belfast - Drums (2008-2011)
Ryan Glisan - Guitars (2008-2013) Mire, Pyrithion
Ezra Haynes - Vocals (2008-2015) ex-Skinned
James Cummings - Vocals (2008) Empyrean Eclipse, ex-Misanthrope, ex-The Mandrake
Corey Archuleta - Bass (2009-2016)
Brandon Park - Drums (2013-2020) Darkrift, ex-Suffer the Wrath, ex-Necromancing the Stone (live), ex-The Agony Scene (live)
▼ Muzycy koncertowi
Jeff Saltzman - Drums (2020-present) Aversed, Unflesh, Continuum (live), ex-Solium Fatalis

Shawn McGuffin - Drums (2012) South Bronx Paradise
Austin Stewart - Bass (2013)
Michael Stancel - Guitars (2013) Artemesis, Harboured
Riley McShane - Vocals (2015) Continuum, Virulent Depravity, ex-Son of Aurelius, ex-Smaragos, ex-Inanimate Existence, ex-Pathology, ex-Darkness Enthralled
Andrew Grevey - Bass (2017-?) Loculus, Wretched
Chaney Crabb - Vocals (2018) ex-From Citizen to Soldier, Entheos, Systems
Dyskografia:
2008 - Allegaeon [EP]
2010 - Fragments of Form and Function
2012 - Formshifter
2014 - 1.618 [single]
2014 - Elements of the Infinite
2016 - Gray Matter Mechanics - Apassionata Ex Machinea [single]
2016 - Proponent for Sentience
2018 - Animate [single]
2019 - Apoptosis
2020 - Roundabout [single]
2020 - Concerto in Dm [single]







MA: https://www.metal-archives.com/bands/Al ... 3540261016
BC: https://allegaeon.bandcamp.com/music
"Between Shit and Piss we are Born"

Tagi:
Awatar użytkownika
Belzebóbr
Tormentor
Posty: 1330
Rejestracja: 6 lata temu

#2

Belzebóbr 4 lata temu

To jakiś śmierdzący deathcore, nigdy tego słuchać nie mogłem.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#3

yog 4 lata temu

No a ja słyszałem tylko debiut i to dla mnie był o taki techniczy death metal jak to te wszystkie Originy grają, spoko, choć nieszczególnie mi podeszło, bo trochę zbyt nowoczesne to jakieś, że tak powiem. Tego metalcora czy tam deathcora to nie zanotowałem zbytnio, ale może po prostu się nie znam i nie wiem, jak to brzmi, bo nie gustuję w tych dziedzinach. Myślałem jednak cały czas, że to po prostu nowoczesny death metal i się wręcz zdziwiłem, czemu ta kapela jest w Metalowni, a nie w Death Metalu.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2960
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#4

Vortex 4 lata temu

Tak jest nowocześnie i nawet wręcz popisowo, zdecydowanie najwięcej tutaj jest techniki a tą wykorzystają w elementach zarówno death metalowych jak i corowych.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2960
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#5

Vortex 3 lata temu

Nowa epka z elementami orkiestry, popisuwa poszła sroga

Obrazek
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2960
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#6

Vortex 2 lata temu

Kolejny album, chłopaki zaczynają kombinować. Nie wystarcza im już tylko masturbacja instrumentów. Wpuszczają tlen, zaczynają komponować, bardziej złożone utwory. Ciekawa rzecz.
Obrazek
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2895
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#7

Szajtan 5 mies. temu

W listopadzie 2022 roku w szeregi Allegaeon powrócił oryginalny wokalista Ezra Haynes, następnie grupa odnowiła kontrakt z Metal Blade Records. Powstały dwie premierowe kompozycje. Pierwszy z nagranych utworów "Inhumation", pojawił się wczoraj jako singiel. Drugi z nich "Iridescent" ukaże się wkrótce. Staną się one pomostem pomiędzy albumem "Damnum" z 2022 roku

,a nowym albumem, który ma zostać nagrany w przyszłym roku..
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2895
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#8

Szajtan 22 godz. temu

"Iridescent" to singiel zwiastujących siódmy krążek Allegaeon, który ukaże się jeszcze w tym roku nakładem Metal Blade Records.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.

Wróć do „Metalownia”