Awatar użytkownika
Haghi
Master Of Puppets
Posty: 117
Rejestracja: 6 lata temu

Osada Vida

#1

Haghi 4 lata temu

wikipedia pisze:Osada Vida - polska grupa grająca rock, progresywny rock, działająca od 1997.

Na początku zespół nagrał trzy wydawnictwa demo. Trzecie demo zaintrygowało Piotra Grudzińskiego, gitarzystę Riverside, co zaowocowało zaproszeniem przez Riverside Osady Vida do wspólnych występów podczas Progressive Tour II, w 2004.

Na swoim koncie Osada Vida ma 3 wydawnictwa demo i 6 płyt: „Three Seats Behind A Triangle” (2006-2007), „The Body Parts Party” (2008), „Uninvited Dreams” (2009), „Particles” (2013) „The After-Effect” 2014 oraz wydany w 2018 roku album „Variomatic”.

Ponadto, w 2012 zostało wydane oficjalne DVD pt. „Where The Devils Live”, które było rejestrowane w 2011, w Teatrze Śląskim, w Katowicach.

Zespół koncertuje również poza granicami Polski, o czym świadczą występy na amerykańskim Festiwalu Rites of Spring Festival (RosFest) w 2011 roku oraz na ProgStage w Izraelu w 2012 roku. To właśnie w Izraelu Osada Vida była jedną z pięciu gwiazd występując obok Pain Of Salvation, Orphaned Land, Andromeda oraz Salvation. Osada Vida wystąpiła również jako jedna z gwiazd Metal Hammer Festival 2015 w katowickim Spodku, dzieląc scenę z takimi zespołami jak Dream Theater, Evergrey czy Tides From Nebula.

Przez 20 lat swojego istnienia grupa zagrała wiele koncertów – własnych i z innymi artystami, wśród, których byli m.in. Riverside, Fish, Moon Safari, Believe, Quidam, Phideaux i wiele innych.
Znacie? ;) Wertowałem forum i nic nie znalazłem o tejże kapeli, która poniekąd może, wedle mojej opinii, śmiało może być graczem naszej ekstraligi muzycznej.

Przyjemny dla ucha, prosty, klimatyczny a zarazem wciągający prog metal znad Wisły. Polecam słuchaczom ceniącym spokojną muzykę. Warto znać :)

Dyskografia:
2006 - Three Seats Behind A Triangle
2008 - The Body Parts Party
2009 - Uninvited Dreams
2012 - Where The Devils Live [video]
2013 - Particles
2014 - The After-Effect
2018 - Variomatic

Discogs: https://www.discogs.com/artist/1363425-Osada-Vida
Wikipedia (pl): https://pl.wikipedia.org/wiki/Osada_Vida

Wróć do „Metalownia”