Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6273
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Flapjack

#1

Vexatus 2 lata temu

Obrazek
Flapjack został założony w Poznaniu na początku lat 90-tych XX w. przez kilka ludzi udzielających się głównie w Acid Drinkers oraz dość szerokie grono osób z nimi w taki czy inny sposób z nimi powiązanych. Na temat historii zespołu się nie będę się rozpisywał, bo wystarczy sięgnąć do Wikipedii: Flapjack. ;)

Dla mnie osobiście to jeden z najważniejszych polskich zespołów z lat 90-tych, jeśli chodzi o szeroko pojęte ciężkie granie. Panowie śledzili dość uważnie to co dzieje się za Wielką Wodą i dlatego od samego początku ich muzyka miała specyficzny i dość unikalny charakter - w tamtym czasie mało kto u nas grał w podobny sposób. Pierwszy pełniak "Ruthless Kick" z 1994 roku pozamiatał po całości mieszanką Thrash/Crossover/Grove/HC i czego tam jeszcze chcecie... Riffy na tej płycie jak na tamten czas wyrywały z kapci! Sekcja rytmiczna też jak najbardziej dawała radę, bo przecież nie byli to ludzie z łapanki. Osobliwego charakteru muzyce dodawały także wokale Grzegorza Guzińskiego (R.I.P.), który typowym metalowym wokalistą przecież nie był i dlatego brzmiało to wszystko tak jak brzmiało. Każdy kto ma jakiekolwiek pojęcie o ciężkiej muzyce z tamtego okresu od razu wychwyci na tej płycie szereg odniesień czy nawet konkretnych cytatów z konkretnych bardzo znanych zespołów... ;) Kolejna płyta "Fairplay" z 1996 roku miała już inny charakter, bo zespół poszedł bardziej w kierunku core'owej jazdy i postawił na nowoczesny HC oraz specyficzny groove. Dwójka jeszcze bardzo mi się podoba do dnia dzisiejszego, choć raczej nie są to moje klimaty. ;) Następną płytę pamiętam piąte przez jedenaste, a ostatniego pełniaka chyba jeszcze nawet nie słyszałem...

Flapjack dość dawno nie słuchałem, ale jakoś tak ostatnio mi się przypomniały stare czasy z okresu pierwszej płyty i jeszcze w dodatku kilka dni temu jeden taki (Ksan)typ wrzucił na swój kanał YT materiał w hołdzie dla Guzika nagrany w bardzo ciekawym składzie... No i nie mogłem tematu na forum nie zrobić. ;)

Obrazek
Skład:
Ślimak - Drums (1993-1997, 2003-2015, 2016-present) Acid Drinkers, Arka Noego, SIQ, ex-Hunter (live), ex-2Tm2,3, ex-Houk
Maciej Jahnz - Guitars (1994-1997, 2003-present) Gomor, Orgasmatron
Dziara - Bass (2015-present) ex-Gomor
Maksymilian Jahnz - Guitars (2015-present) Gomor
Piotr Wach - VJ (2015-present)
▼ Byli muzycy
Titus - Bass (1993-1994), Vocals (1993-1994) Acid Drinkers, House of Death, ex-Anti Tank Nun, ex-Titus Tommy Gunn, Orgasmatron, ex-Virgin Snatch, ex-Albert Rosenfield, ex-Homo Twist
Lica - Guitars (1993-1996, 1996-1997, 2003-2004) ex-Creation of Death, 2Tm2,3, Arka Noego, Luxtorpeda, ex-Acid Drinkers, ex-Turbo, ex-Kazik Na Żywo, ex-Savoy
Compass - Vocals (1993) Gomor, ex-Infinity, Orgasmatron
Elizabeth - Vocals (1993-1994)
Hrap-Luck - Bass (1994-1997)
Guzik - Vocals (1994-1997, 2003-2021) (R.I.P. 2021) ex-Acid Drinkers (live), ex-Homosapiens, ex-N’Dingue, ex-Red Rooster, ex-Dynamind (live)
Andrzej Markowski - Bass (2003) ex-Moonlight
Mihau - Bass (2004-2015) Truism, ex-NoNe
Olass - Guitars (2004-2008), Vocals (2004-2008) (R.I.P. 2008) ex-Acid Drinkers, ex-None, ex-Sweet Noise (live)
Długi - Guitars (2004) ex-Deliverance, ex-Skull Smokes, ex-Madhouse, ex-Gotham
Jankiel - Guitars (2009-2015) Departament, ex-Acid Drinkers
Maciej Głuchowski - Drums (2015-2016) Candida, ex-Acid Drinkers, ex-Armia, ex-Gomor, ex-Budzy i Trupia Czaszka, ex-Dump, ex-Sweet Noise, ex-W końcu co tam, ex-Ras (live)
Dyskografia:
1994 - Ruthless Kick
1995 - Fairplay [single]
1996 - Fairplay
1997 - Ready to Die [single]
1997 - Juicy Planet Earth [EP]
1997 - Juicy Planet Earth
2012 - Keep Your Heads Down



MA: https://www.metal-archives.com/bands/Fl ... 3540399912
Raw Black Metal w rowie!!!

Tagi:
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2696
Rejestracja: 7 lata temu

#2

dj zakrystian 2 lata temu

Juicy Planet Earth to zacna płyta, mocno ekperymentalna. Szkoda, że po niej dali sobie spokój na wiele lat. Miłośnicy covid core @kurz i @człowiek młot, powinni być ucieszeni z takich dźwięków. Polecam.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3774
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#3

Zsamot 2 lata temu

Super, że Vexatus, skoro grać nie umie, to tematy zakłada. ;-)

Ale na serio...
Będąc pod wpływem indoktrynacji Metal Hammera (Thrash'em all- trudniej niestety....) musiałem się "zderzyć" z Flapjack. Najpierw kupiłem przypadkowo w Słupcy singiel na kasecie. Tak, takie czasy. Więc apetyt maksymalnie rozbudzony. Debiut był tym, czego wówczas nie miał Acid- dojebane brzmienie i hiper energetykę. Ślimak bębnił tak, jakby od tego zależało życie całej familii. Guzik wokalnie mnie nie porywał, ale nic to cała reszta była zajebista. na koniec Obelix, czyli perkusyjny rozpęd Ślimaka.
Zwieńczenie to zajebisty koncert w MOK-u w Gnieźnie.
I tak się skończył etap pierwszej płyty.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6273
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#4

Vexatus 2 lata temu

Zsamot pisze:
2 lata temu
Super, że Vexatus, skoro grać nie umie, to tematy zakłada. ;-)
No wiadomix, że kompletny brak talentu, bo to już ustalone, ale za to mam przynajmniej rude sexy loczki... ;)
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3774
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#5

Zsamot 2 lata temu

No nie wiem, boś jakoś profilowego na stosowny wątek to żeś nie wrzucał. Pewnie będzie jak z tym talentem... Wiele hałasu o nic. ;-)

Ps. poprawiłem wszędzie haniebną literówkę w Twym nicku. Jak widać brak talentu jest tu powszechny.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Molotow 666
Tormentor
Posty: 1012
Rejestracja: 6 lata temu

#6

Molotow 666 rok temu

Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3774
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#7

Zsamot rok temu

Ciekawe, że jakoś czwórki nic nie grają. Jestem ciekaw nowej płyty. To chyba ostatnia szansa, by zobaczyć grającego Ślimaka jakieś bardziej dynamiczne dźwięki.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2980
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#8

Szajtan 9 mies. temu

Grupa ujawniła pierwsze szczegóły nowego krążka. Album „Sugar Free” ukaże się 13 września.
Obrazek
Pierwsze single "VETERANS" i "DOPE BOY" .

I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3774
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#9

Zsamot 9 mies. temu

Ale oczywiście z czwórki nic nie grają...
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.

Wróć do „Metalownia”