Awatar użytkownika
brzask
Tormentor

Amesoeurs

brzask 3 tyg. temu

Obrazek
Obrazek
Nie ma tematu to wstawimy - może komuś się spodoba lub po prostu odświeży.
Alcestowe gitary + szczypta postpunka i trochę kojących wokali Audrey Sylvain udzielającej się między innymi kiedyś w Peste Noire.
dyskografia:
Ruines humaines EP 2006
Valfunde / Amesoeurs Split 2007
Amesoeurs Full-length 2009
skład:
Fursy T. Bass, Guitars (2004, 2008-2009) Empyrium (live), ex-Phest, Les Discrets, ex-Alcest (live), ex-The Vision Bleak (live), ex-Pleasure of Mordor, ex-Sainpaul
Neige Bass, Guitars, Keyboards, Vocals (2004-2009), Drums (2004-2007) Alcest, Empyrium (live), ex-Old Silver Key, ex-Phest, ex-Dor Daedeloth, Zero, ex-Glaciation, ex-Lantlôs, ex-Mortifera, ex-Peste Noire, ex-Celestia (live), ex-Forgotten Woods, ex-Pleasure of Mordor, ex-Valfunde, ex-Emma Ruth Rundle (live), ex-Kælan Mikla (live), ex-Les Discrets (live), ex-Sylvaine (live), ex-Vampillia (live)
Audrey S. Bass, Piano, Vocals (female) (2004-2009) ex-Asphodèle, Malenuit, ex-Peste Noire, ex-Horns Emerging, ex-Valfunde, ex-Varsovie (live)
Winterhalter Drums (2007-2009) Alcest, Phobos, ex-Bahrrecht, ex-Glaciation, ex-Peste Noire, ex-Hexenauge (live), ex-Les Discrets

MA https://www.metal-archives.com/bands/Amesoeurs/46747
BC https://amesoeurs.bandcamp.com/
'napuchną mną drzewa'
'Od dobrych kilku lat...'
'The cult of Heroes our religion, our world is one of strife
Nature our new righteous order, Free and Proud and Wild'
'There's something growing in the trees
I think it's a different me'
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny

DiabelskiDom 3 tyg. temu

Bardzo, bardzo dużo kiedyś słuchałem pełniaka oraz EPki. Świetny, nostalgiczno-miejski klimat a przede wszystkim zawsze strasznie podobał mi się głos Audrey (i ona sama, bo to bardzo, bardzo urocza babeczka), zarówno w Amesoeurs jak i w Pestkach, kiedy jeszcze biegała z Ludovicem do alkowy. Przede wszystkim śpiewany, ale w zamykającym kawałku z EPki jest chyba najlepszy fragment całej twórczości zespołu, kiedy utwór kończy się jej krzykiem. Jak miałem ten etap częstego słuchania tego projektu, to bez kitu miałem ciary w tamtym momencie. Doszukiwałem się tam kurewsko autentycznej, bezsilnej wściekłości.

Nie znam (albo słuchałem z doskoku, jednym uchem, czyli w sumie nie znam) splitu, ale zarówno Ruines Humaines i S/T bardzo sobie cenię i w sumie chyba sobie odświeżę, bo ciekawe jakby weszło dzisiaj. Ja bym muzę ansamblu określił mianem post-punka z black metalowym kwiatkiem w butonierce. Tylko tym takim bardziej depresiw, niż jakimkolwiek innym.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor

brzask tydzień temu

Obrazek
'napuchną mną drzewa'
'Od dobrych kilku lat...'
'The cult of Heroes our religion, our world is one of strife
Nature our new righteous order, Free and Proud and Wild'
'There's something growing in the trees
I think it's a different me'