Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 4447
Rejestracja: 8 lat temu
Lokalizacja: Gniezno

Pincer Consortium

Zsamot

Obrazek

Obrazek

Opis ukradłem z netu, z EpiCentrum Rzeszów: https://www.facebook.com/epicentrumrzeszow

Totalnie "gęsta", mocno osadzona we wcześniejszych dokonaniach Maćka, choćby qIp, który uwielbiam.

Pincer Consortium "Geminus Schism" CD - premiera już w najbliższy piątek, czyli dziś! Czyli mogę teraz opublikować temat. ;-) Album wychodzi w barwach Deformeathing Prod.

Pierwszy pełny album Pincer Consortium "Geminus Schism" ukaże się 13.09.2024. Płyta zostanie wydana jako 6-panelowy digipack + 20-stronicowa książeczka + kod do pobrania albumu w wersji cyfrowej (w tym ponad 400 /!/ stronicowy artbook w formacie PDF).

A teraz wspomniane Info z W/w serwisu.
MMXIX: Trajektorie Maćka Pasińskiego (ex-Sirrah, TheMANcalledTEA, qip) i Pete Dempsey’a (Scald) przecięły się w listopadzie 2019 w Belfaście. Mężczyźni zdecydowali się nawiązać współpracę w ramach kilku różnych projektów muzycznych. Rozpoczęli ją od dokończenia albumu Scald ‘Regius I’ - grupy Pete’a, która de-facto od dekady pozostawała skamieliną. Zachęceni pozytywnym rezultatem rozpoczęli nowy, bardziej intensywny muzycznie i tekstowo projekt o nazwie Pincer Consortium, stylistycznie w znacznym stopniu oderwany od wcześniejszych dokonań muzyków.

MMXXI: Uplótłszy gobelin z surrealistycznej poezji czarnych socjolektów dokumentujących starcie dwóch metaforycznych, wielopoziomowych, przeciwstawnych sił, w listopadzie 2021 Dempsey złożył libretto debiutanckiego materiału Pincer Consortium w jego ostatecznej formie na ręce Pasińskiego. Ten, po kilku miesiącach rozpoczął pracę nad dopełnieniem konceptu szerokim krajobrazem dźwiękowym w formie hiperprogresywnego, industrialnego, death-black metalowego zestawu zawiłych, przytłaczających utworów, dźwiękiem podążających za opadającą piramidą krytycznych etapów egzystencji, obejmujących życie, śmierć i odrodzenie równoległego wszechświata w skali astronomicznej i mikroskopowej, zarówno w sferze fizycznej, jak i w psychologicznej.
Płytę promują trzy single, których można posłuchać na kanale YT zespołu:

"Twin Galactic Tides":



"Schizoid Rivalry | Double Occultation":



"Tandemic Dispersal":



Skład:
Maciek Pasinski - All instruments, Vocals (backing) (2019-present) Qip, Scald, ex-Sirrah, ex-TheMANcalledTEA
Pete Dempsey - Vocals (2019-present) Scald, ex-Crisistianity, ex-T.V.P., ex-The Dagda

Dyskografia:
2022 - Twin Galactic Tides [single]
2023 - Schizoid Rivalry | Double Occultation [single]
2023 - Tandemic Dispersal [single]
2024 - Geminus Schism



MA: https://www.metal-archives.com/bands/Pi ... 3540549627
BC: https://pincerconsortium.bandcamp.com/music
FB: https://www.facebook.com/PincerConsortium
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.

Tagi:
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 4447
Rejestracja: 8 lat temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot

Pincer Consortium to pozornie nowa kapela, piszę pozornie, bo to kolejny projekt znanego z Sirrah, TheManCalledTea i przede wszystkim qip, projekt Macieja Pasińskiego i Pete'a Demseya (Skald).

Muzycznie to jest to pewna konsekwencja rozwiniętych myśli na qip. Ale tu są o wiele mocniej skomasowane. Jest duszno, jest ogrom dźwięków, które trudno początkowo uporządkować sobie, nie sprzyja ta muzyka relaksowi.

Gdybym miał dać jakiś kierunek to Strapping Young Lad, ale na speedzie, zresztą i tak każdy znajdzie tu własne skojarzenia.

Swoją drogą wyszło kilka klipów, dziś będzie kolejny. Są bardzo sugestywne i niepokojące. Polecam na dużym ekranie obejrzeć, robią wrażenie.



Geminus Schism wyszedł za sprawą rodzimej DEFORMEATHING Production. Pięknie wydany digi. Ciekawa szata graficzna i ... zero informacji o płycie. No poza tekstami.
yog
Połączyłem oba tematy w jedno.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.