Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 3037
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Krimh

Vortex 7 lata temu

Obrazek
wikipedia pisze:Kerim „Krimh” Lechner (ur. 26 stycznia 1989) – austriacki muzyk, kompozytor i multiinstrumentalista.

Kerim Lechner znany jest przede wszystkim z występów w polskim zespole deathmetalowym Decapitated, do składu dołączył w 2009 roku zastępując zmarłego dwa lata wcześniej Witolda Kiełtykę. Wraz z zespołem nagrał wydany w 2011 roku album zatytułowany Carnival is Forever. W 2012 roku opuścił skład zespołu. Przed dołączeniem do Decapitated współpracował z zespołami Mondstille i Thorns of Ivy. Pewną rozpoznawalność zyskał wcześniej za sprawą filmów instruktażowych dla perkusistów publikowanych na łamach serwisu YouTube.

W 2013 roku za pomocą platformy Indiegogo muzyk zebrał niemal 7 tys. euro z przeznaczeniem na nagrania debiutanckiego albumu solowego. Płyta zatytułowana Explore ukazała się jesienią 2013 roku. W międzyczasie jako muzyk sesyjny dołączył do zespołu Behemoth w którym zastąpił Zbigniewa "Inferno" Promińskiego przechodzącego rekonwalescencję po operacji usunięcia wyrostka robaczkowego. Rok później zastępował Dariusza "Daraya" Brzozowskiego podczas koncertów z zespołem Vesania. W grudniu 2014 roku dołączył do greckiego zespołu deathmetalowego Septicflesh.

W grudniu 2014 roku ukazał się drugi album solowy muzyka zatytułowany Krimhera. Lechner, ponownie sfinansował nagrania przy pomocy funduszy zebranych na platformie Indiegogo w kwocie ponad 8 tys. euro. Materiał był promowany teledyskiem do utworu "Czarna śmierć", w którym zaśpiewał znany z występów w zespole Blindead - Patryk Zwoliński. Obraz wyreżyserował Roman Przylipiak, mający w dorobku współpracę m.in. z takimi wykonawcami jak: Black River i Marcin Świetlicki.
Jego muzyka to okolice industrialnego death metalu, ze sporą ilością delikatniejszych, melancholijnych momentów.

Skład:
Kerim "Krimh" Lechner - Drums, Guitars, Bass, Piano (2004-present) Septicflesh, ex-Decapitated, ex-Thorns of Ivy, ex-Behemoth (live), ex-Redemptor (live), ex-Vesania (live)

Dyskografia:
2013 - Explore
2014 - Krimhera
2017 - Gedankenkarussell
2018 - SHÆPES [single]
MA: https://www.metal-archives.com/bands/Krimh/3540400454
BC: https://krimh.bandcamp.com/music
"Between Shit and Piss we are Born"

Tagi:
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 3037
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Vortex rok temu

Podwójne CD "The Eternal Return" to tegoroczne menu od Krimh. Wszystko spoko, tylko nie rozumiem zabiegów, gdzie jedną cd daję się z wokalami, a drugą identyczną cd bez nich....
Obrazek
"Between Shit and Piss we are Born"

Wróć do „Metalownia”