Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6278
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Atari Teenage Riot

#1

Vexatus 6 lata temu

Obrazek
Zespół powstał na początku lat 90-tych XX wieku w Berlinie. Nazwa powstała z połączenia tytułu jednej z piosenek rockowego zespołu Portuguese Joe i nazwy komputera, na którym powstawały pierwsze kompozycje, czyli Atari ST. Zespół połączył pewne elementy stylistyki Punk i szeregu wpływów różnych gatunków muzyki elektronicznej (Hardcore, Jungle, Gabber, Breakbeat) - powstały w ten sposób mix został później nazwany Digital Hrdcore. Od początku zespół wspierał postawy anarchistyczne oraz antyfaszystowskie/antynazistowskie.

Obrazek
http://www.atari-teenage-riot.com/
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5497
Rejestracja: 6 lata temu

#2

pit 6 lata temu

Wieki nie słuchałem. Debiut jest chyba najlepszy? Jedyne co mnie trochę od nich odrzuca to przesadne umiłowanie chiptune'u.

Scena digital hardcore to niewielka scena, ale ATR przeterło też szlak breakcore'owi i cyber grindowi. Jeśli chodzi o Aleca, to najlepiej kojarzę jego remiksy różnego stuffu od Broadricka i Martina oraz debiut Curse of the Golden Vampire.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6278
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#3

Vexatus rok temu

Jedynka zdecydowanie najlepsza, a przynajmniej ja słucham pierwszej płyty zdecydowanie najczęściej. Pozostałe płyty z lat 90-tych XX wieku też są całkiem niezłe. Najnowszych materiałów praktycznie wcale nie słucham.
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6278
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#4

Vexatus miesiąc temu

Kilka tygodni temu wziąłem sobie ich pierwszą płytę do posłuchania w samochodzie i od tego czasu słucham podczas jazdy tylko tego. Zajebista płyta. :D
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5497
Rejestracja: 6 lata temu

#5

pit miesiąc temu

Można wziąć słaby i nudny death metal i przerobić go na coś ciekawego.




Albo Slayera.


Wróć do „Inne gatunki muzyczne”