Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

Stephen Simpson Hillage

#1

Ryszard 5 lata temu

Obrazek
Steve Hillage - ur. 2 sierpnia 1951, Chingford, Londyn, brytyjski muzyk, kompozytor, wokalista, producent muzyczny i autor tekstów powiązany ze scena Canterbury. Artysta znany ze współpracy z rożnymi grupami muzycznymi, takimi jak Arzachel, Uriel, Khan, Gong ,The Orb, System 7 (777), także twórca cenionych albumów solowych. Brał udział w pierwszym publicznym odegraniu a później wyprodukowanym przez BBC, wideo do Tubular Bells ; grał także koncerty z rożnymi różnościami, min Sham 69.

Słucham se go drugi dzień i muszę powiedzieć ze ten pan ma baaardzo fajna muzyczna głowę. Jakieś mikstury ambientów z rockami i wczesna elektronika pop-iczna czy techniawa - Polecam zapoznać się bo jakby nie było, nie bez powodu grał w bardzo znanych assemblach..






!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5501
Rejestracja: 6 lata temu

#2

pit 5 lata temu

O System 7 już zakładałem temat. Canterbury space jazz od Gong to kult nie mniejszy od Hawkwind, tylko loty robią do innych galaktyk.
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#3

Ryszard 5 lata temu

Jak ja kiedyś przeklimalem cale to techno a teraz... takie Orb np czy 777 - scheda po Kraftwerk i praktycznie identyczny poziom.... A wracając do Steve, sprawdzaj jego solowe nagrania bo są przepiękne... Rockowo gitarowy Godflesh normalnie i dronki ;)

A ogólnie od Pink Floyd po Kraftwerk i Eno. Klikaj na glorious OM riff.... albo trochę progrocka...
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5501
Rejestracja: 6 lata temu

#4

pit 5 lata temu

Ryszard pisze:
5 lata temu
Jak ja kiedyś przeklimalem cale to techno a teraz... takie Orb np czy 777 - scheda po Kraftwerk i praktycznie identyczny poziom.... A wracając do Steve, sprawdzaj jego solowe nagrania bo są przepiękne... Rockowo gitarowy Godflesh normalnie i dronki ;)
Początek tego kawałka brzmi jak Funkadelic.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5501
Rejestracja: 6 lata temu

#5

pit rok temu

- moje świeże odkrycie, jak przesileniowe EPki Coil (okładka jest przypadkowa? nie sądzę), tylko na innych prochach, bez skrzypiec i w kooosmoosie

Wróć do „Inne gatunki muzyczne”