Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 3901
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: Opole

Virgin Prunes

Hajasz 2 lata temu

Obrazek

Obrazek

Teraz jak to mówią młodzi sztos nad sztosy. Irlandzki Virgin Prunes założony w 1977 roku w Dublinie. Zawsze kiedy pada hasło Virgin Prunes pojawia się też U2 a to tylko dlatego, że Gavin Friday frontman był najlepszym kumplem Bono w czasach szkolnych a w składzie grał też starszy brat The Edge'a z U2.

Mimo, że kariery obu zespołów potoczyły się całkiem inaczej to gotycki punk jakim często określano styl Virgin Prunes przyniósł im mały sukces komercyjny.

Mimo, że Virgin Prunes i U2 bardzo się przyjaźniły i dosyć często grały razem to skromna dyskografia bohaterów tematu rozpierdala wszystko w pył co nagrał U2. Wystarczy posłuchać debiutanckiego ...If I Die, I Die czy następnego ciosu Herezje aby doświadczyć potęgi tego zespołu.

Zespół rozpadł się w 1986 roku i dziś jest takim samym kultem w swoim stylu jak Darkthrone czy Burzum w black metalu.

Dyskografia:
1982 - ...If I Die, I Die
1982 - Hérésie [10" EP]
1986 - The Moon Looked Down and LaughedDiscogs: https://www.discogs.com/artist/88469-Virgin-Prunes
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 3836
Rejestracja: 4 lata temu

pit 2 lata temu

Mi zawsze odrobinę przypominali Captain Beefheart. Warto wspomnieć, że ich twórczość rzutowała na scenę post-industrialną, Friday zaśpiewał na debiucie Coil, Thirwell robił za dodatkowy wokal na koncercie z okazji 50 urodzin Gavina, a C93 ma kilka numerów w klimacie VP (tytuł "Gothic Love Song" to nie przypadek).

Wróć do „Inne gatunki muzyczne”