Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2447
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

Down

#1

CzłowiekMłot 3 lata temu

Obrazek
Z początku projekt muzyków z doomopochodnych klimatów, a następnie zespół. Wszystko zaczęło się jeszcze, gdy Pantera święciła triumfy i Phil Anselmo chciał pograć sobie klimatyczny metal mocno osadzony w muzycznej tradycji Nowego Orleanu, a co za tym idzie bagien pełnych aligatorów, dziwnych opowieści spowitych w zielonej mgle.

Tak oto powstał w 1991 roku - mniej rednecki jak macierzysta kapela Phila - jeden z pierwszych zespołów southern metalowych, tworzony też przez kultowych sludgowców.

Trzy znakomite płyty i dwie dobre epki.

Obrazek
Skład:
Pepper Keenan - Guitars, Vocals (backing) (1991-present) Corrosion of Conformity, ex-Graveyard Rodeo
Philip Anselmo - Vocals, Guitars (additional) (1991-present) Philip H. Anselmo & the Illegals, Scour, Arson Anthem, ex-Christ Inversion, ex-Pantera, ex-Superjoint, ex-Viking Crown, ex-Superjoint Ritual, Bill & Phil, Body and Blood, En Minor, Metal All Stars, Metatron Nganga, ex-Alice in Chains (live), ex-Eyehategod (live), ex-Necrophagia, ex-Razor White, ex-Southern Isolation, ex-Warbeast (live), ex-Amicuss, ex-Eibon, ex-Enoch, ex-Samhain, ex-The Satanic
Jimmy Bower - Drums (1992-present) Eyehategod, The Mystick Krewe of Clearlight, ex-Blatant Frustration, ex-Debris Inc., ex-Drip, ex-Superjoint, ex-Penalty, ex-Superjoint Ritual, Bower, En Minor, ex-Corrosion of Conformity, ex-Crowbar, ex-Thor (live), ex-Floodgate, ex-The Slugs, ex-Aftershock, ex-Shellshock
Kirk Windstein - Guitars, Vocals (backing) (1992-2013, 2019-present), Bass (1995) Crowbar, Kingdom of Sorrow, Kirk Windstein, ex-The Slugs, Jasta (live), ex-Valüme Nob, ex-Aftershock, ex-Shell Shock, ex-Suicide War, ex-The Satanic, ex-Victorian Blitz
Patrick Bruders - Bass (2011-present) Saint Vitus, Outlaw Order, Gasmiasma, ex-Crowbar, ex-Goatwhore
▼ Byli muzycy
Todd Strange - Bass (1994-1999) ex-The Slugs, ex-Crowbar
Rex Brown - Bass (1998-2011) ex-Pantera, Rex Brown, ex-Crowbar, ex-Kill Devil Hill, ex-Arms of the Sun, ex-Gasoline, ex-Rebel Meets Rebel, ex-Tres Diablos
Bobby Landgraf - Guitars, Vocals (backing) (2013-2019) Honky, ex-Gahdzilla Motor Company
▼ Muzycy koncertowi
Danny Theriot - Bass (2009) Victorian Blitz
Patrick Bruders - Bass (2011) Saint Vitus, Outlaw Order, Gasmiasma, ex-Crowbar, ex-Goatwhore
Dyskografia:
1992 - 1992 Demos [demo]
1995 - Lifer [single]
1995 - Stone the Crow [single]
1995 - NOLA
1996 - Rehab [single]
2002 - Beautifully Depressed [single]
2002 - Ghosts Along the Mississippi [single]
2002 - Down II: A Bustle in Your Hedgerow...
2007 - Beneath the Tides [single]
2007 - Down III: Over the Under
2007 - Mourn [single]
2010 - Diary of a Mad Band [live]
2012 - Witchtripper [single]
2012 - Down IV - Part I [EP]
2014 - Down IV - Part II [EP]
2014 - Down IV Part 1 & 2 [kompilacja]





MA: https://www.metal-archives.com/bands/Down/71
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!

Tagi:
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3775
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#2

Zsamot 3 lata temu

Debiut poznałem za sprawą... klipu. Bardzo dobry jest ten album. Pamiętam jak się zasłuchiwałem w tej płycie. Do dziś debiut to jedna z takich płyt, co sobie włączam jako totalny odlot. Phil fajne wokale położył, a reszta zagrała i to z polotem. Skład zresztą bardzo ciekawy.

Późniejsze płyty jakoś mnie nie porwały, ale to pewnie kwestia słabego osłuchania.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5500
Rejestracja: 6 lata temu

#3

pit 3 lata temu

Dwójka jest zdecydowanie najlepsza, ale debiut też jest niczego sobie.

Oczywiście Eyehategod, Corrosion of Conformity i Crowbar są lepszymi zespołami, Pantera nie.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3775
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#4

Zsamot 3 lata temu

A ja wolę Panterę niż inne bandy ludzi z tej kapeli. ;-) Aczkolwiek mocno muszę nadrobić obecne postrzeganie ich płyt. Kiedyś paru rzeczy nie doceniałem.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5500
Rejestracja: 6 lata temu

#5

pit 3 lata temu

Piszę to jako fan Pantery. ;)
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3775
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#6

Zsamot 3 lata temu

Ja też. ;-)

Kiedyś nie miałem dostępu do CoC czy innych, Crowbar mnie aż tak nie porwał, miałem dwa albumy na kasetach, dopiero Down był tym, co mnie "chwyciło" w tych klimatach.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2447
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

#7

CzłowiekMłot 3 lata temu

@Zsamot, powinieneś jeszcze raz sprawdzić środkowe albumy Crowbar. Czyli po 2000 do 2005. Znajdziesz tam najwięcej podobieństw brzmieniowych do Down. W końcu też Kirk Windstein srogo i uczciwie tłucze te tłuste riffy w obu kapelach.

Sam dość długo wolałem Panterę, jednak koncert na Brutalu definitywnie przekonał mnie do dwójki i do dziś jest to mój ulubiony krążek z Anselmo.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3775
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#8

Zsamot 3 lata temu

Z przyjemnością, ze Spotifą jest banalnie proste, nie zawalam kompa masą plików.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
michulfc
Posty: 8
Rejestracja: rok temu

#9

michulfc 3 mies. temu

A co tu taka cisza jak makiem zasiał?
DOWN wraca do nagrywania muzyki. W końcu bo uwielbiam zespół (i tym samym prawdopodobnie Anselmo nie bierze udziału w projekcie Kerrego bo chyba nie da rady na raz koncertować z Kerrym, DOWN i Panterą :) )

Obrazek
HUMAN
Tormentor
Posty: 1566
Rejestracja: 7 lata temu

#10

HUMAN 3 mies. temu

Dobra wiadomość .
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2447
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

#11

CzłowiekMłot 3 mies. temu

Na razie bez podniety czekamy na więcej wieści. Fajnie by było ich zobaczyć ponownie już z tym nowym materiałem. Świetnie wypadli lata temu na pewnym z czeskich festów.
Skład kapeli w dalszym ciągu srogi, ale nie ma co chwalić za wczasu.

Epki nie powaliły, zobaczy się i posłucha.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5500
Rejestracja: 6 lata temu

#12

pit 3 mies. temu

CzłowiekMłot pisze:
3 mies. temu
Epki nie powaliły, zobaczy się i posłucha.
Na jednej z nich Pepper nawet nie zagrał.

Wróć do „Inne gatunki muzyczne”