Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 3974
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: Opole

Nina Hagen

Hajasz miesiąc temu

Obrazek
Dzisiejszy wieczór leci z dziwnościami i teraz padło na matkę chrzestną punk rocka Catharine Hagen dla przyjaciół Nina. Ta piosenkarka, aktorka, performerka jest jedną z ikon niemieckiej muzyki. Początkowo grała punk rocka w zespole Nina Hagen Band by stopniowo rozpocząć solową karierę po wyjeździe do USA. Mieszała różne style takie jak hard rock, gothic i dance, house i hip hop. Występowała razem z Queen, Scorpions, Rammstein, Apocalyptica, Oomph. Pani posiada charakterystyczną "trudną" urodę i ciężko aby ktoś jej nie rozpoznał. Dyskografia dosyć obszerna więc nie będę wrzucał bo i tak nikogo to nie obchodzi ale posłuchać można Om Namah Shivay, Return Of The Mother, Personal Jesus czy ostatni album z 2011 roku Volksbeat.

Discogs: https://www.discogs.com/artist/179305-Nina-Hagen-Band
Discogs: https://www.discogs.com/artist/53800-Nina-Hagen
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 2930
Rejestracja: 5 lata temu

DiabelskiDom miesiąc temu

Jedyne co znam od niej, to wspólny kawałek z OOMPH! pt Fieber (ze szwabskiego Gorączka), który to za małolata bardzo mi się podobał.
Hajasz pisze:
miesiąc temu

Pani posiada charakterystyczną "trudną" urodę
Pani jest po prostu brzydka.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Pogan696
Tormentor
Posty: 561
Rejestracja: 4 lata temu

Pogan696 miesiąc temu

Znam twórczość Niny Hagen pobieżnie. "Hold Me" często gości u mnie na domowych imprezach z wódką w tle. Postać nieszablonowa i prawdopodobnie pierwsza (i ostatnia) prawdziwa "alternatywka" ;). Postać nieszablonowa z bogatym życiorysem. Znajoma byłego męża Kory i prawdopodobnie Pana Terleckiego, ps. "Pies",... byłego hipisa i zkwaśniałego obecnie polityka. Parę lat mieszkała w Polsce. Była dupa Mick Marsa z Mötley Crüe i Anthony Kiedisa z RHCP. Jeżeli chodzi o tzw. ciężką urodę Niny to,.. kto co lubi? :) Imprezowe życie zrobiło swoje, ale babka miała coś w sobie. Córka Cosma wygląda jak wersja 2.0 ;). I tyle z męskiego, plotkarskiego zaścianka. Większości twórczości nie znam, ale na pewno trzeba oddać Ninie to, że była postacią nieszablonową i zapisała się na stałe w historii muzyki alternatywnej... szeroko pojętej?

Wróć do „Inne gatunki muzyczne”