Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3148
Rejestracja: 5 lata temu

Sly & The Family Drone

#1

kurz 2 lata temu

Obrazek

Jaka to dziwaczna i pokręcona muza, połączenie drone, noise, dub, dark ambientu, free jazzu i czego tam jeszcze nie wymyślić. W dwóch słowach Zajebista Zajebistość! Sądzę, że może się spodobać towarzyszom pokroju @Vexatus, nieobecnym obecnie @Pan Efilnikufesin i @Kozioł, być może znajdzie coś dla siebie Pan@Lisek lub ogólnie szanowany @pit i bezkompromisowy @dj zakrystian. Zatwardziałe kuce typu @Hajasz, @yog czy @Czit lub niekuce rodzaju @TITELITURY, proszę omijajcie grupę z daleka, ich muzyka mogłaby narazić was na nieustającą czkawkę, zatwardzenie albo co gorsza rozwolnienie.

Korzystając z wiekopomnego cytatu, muzę brytoli przedstawić można jako ucieleśnienie magicznego świata zmierzającego donikąd. Ha!

Znam dwie ostatnie płyty i kolaborację z Dead Neanderthals. Polecam zacząć od albumu ostaniego Walk It Dry lub przedostaniego Gentle Persuaders. Wyborna uczta przedziwnie wymieszanych dość znanych smaków!

Obecny skład:
Callum Buckland (perkusja, elektronika i wokal)
James Allsopp (saksofon barytonowy)
Ed Dudley (elektronika, wokal i perkusja)
Matt Cargill (elektronika, wokal i perkusja)





BC: https://familydrone.bandcamp.com/music
Discogs: https://www.discogs.com/artist/2883029- ... mily-Drone
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6278
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#2

Vexatus 2 lata temu

Zachęcony klimatem okładki odpaliłem pierwszy kawałek z "Gentle Persuaders" i od razy było wiadomo, może mi się spodoba i że będzie słuchane. :)

Swoją drogą @pit jest powszechnie szanowany, @dj zakrystian bezkompromisowy, a ja zostałem sklasyfikowany jako towarzysz. No jak tak można? :)
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2696
Rejestracja: 7 lata temu

#3

dj zakrystian 2 lata temu

Opis brzmi cholernie zachęcająco! Na pewno będzie słuchane. Spodziewam się wręcz czegoś, co na własny użytek zwę Covid Jazzem, czyli bezkompromisową, mocno zakręconą muzykę, wymykającą się szufladkowaniu. Chyba jeszcze @CzłowiekMłot może być zainteresowany😆
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2447
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

#4

CzłowiekMłot 2 lata temu

Mimo, że niepytany to podejdę do tablicy, bo przyciągnęła mnie tu nazwa zespołu/projektu. Przesłuchałem „Walk It Dry” i stwierdzam, że czegoś takiego w tym momencie potrzebowałem. Ciekawe motywy, w każdym kawałku czeka na nas coś innego. Raz słychać dźwięki portowe, innym razem jakieś dźwięki przypominające odgłosy kosmicznych maszyn z filmów sci-fi z lat powiedzmy 60-tych albo 70-tych, innym razem jakieś motywy dalekowschodnie, a raz dałem się zlapac na tym, że zastanawiałem się kto kopie ogródek i który to nie domknął tych skrzypiących drzwi. Mimo tego album spójny i przyjemny, relaksujący na swój sposób. Czy o to chodzi wlasnie w tych awangardowych (?) jazzach? Jeśli tak to spoko, mogę od czasu do czasu posłuchać.

Wydaje mi się, że panowie sluchaja tez tej metalowej muzyki, bo perka robi robote i mnie to nie nudzi. A może to wlasnie jest tej drone costam? Nie znam się, wiec się wypowiadam.

Mości @kurz pytal mnie kiedyś czym jest covidcore. Chyba właśnie takim czymś co odciąga od tego całego syfu dookoła, jak wspomniany album.
Godna polecanka.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4645
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#5

TITELITURY 2 lata temu

Że też chciało Ci się nas wszystkich oznaczać. Ale zostałem zaskoczony. Oczywiście nie tym hałasem, a faktem, że to jednak nie było obrażanie. Poza tym @Hajasz ( też se oznaczę, a co) kręci makowca przy elektronice, np. przy takich wypierdach jak Sopor Eternus, więc jakieś elektroniki mogą mu się spodobać.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3148
Rejestracja: 5 lata temu

#6

kurz 2 lata temu

Cieszy mnie ten odzew, bo muza fajna i już bez odznaczania, myślę że DJ i CM są blisko tego odczucia, które przy słuchaniu u mnie dominuje, czyli dziwny spokój przy tych niemalże chaotycznych dźwiękach. A towarzysz Vex jak najbardziej pozytywne znaczenie ma, można zapytać Hajasza, to na pewno odpowie zgodnie z prawdą. Titku drogi, nieprawdą jest że cię kiedykolwiek obrażałem, może to były nieprzyjemne wypowiedzi, ale uwierz mi, ukłute ego boli jak skurwysyn.
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4645
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#7

TITELITURY 2 lata temu

Przepraszam. :(
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3148
Rejestracja: 5 lata temu

#8

kurz 2 lata temu

Nie masz za co, ale doceniam zwrotkę, prawie tak dobrą, jak niedobrej bym mógł się spodziewać.
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2447
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

#9

CzłowiekMłot 2 lata temu

Wyjebcie sobie po elaboracie i będzie dobrze. To dobry temat na to.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3148
Rejestracja: 5 lata temu

#10

kurz 2 lata temu

CzłowiekMłot pisze:
2 lata temu
Wyjebcie sobie po elaboracie i będzie dobrze. To dobry temat na to.
Co się wtrancasz jak dzieci rozmawiajo?????????
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5499
Rejestracja: 6 lata temu

#11

pit 2 lata temu

Gdyby żyli, to czy Ayler z Coltranem nie poszliby w takie klimaty? Twierdzę stanowczo, że być może tak właśnie by było. Choć pewnie daliby więcej noise'u.

Wróć do „Inne gatunki muzyczne”