Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 2320
Rejestracja: 4 lata temu

Gov't Mule

kurz 7 mies. temu

Obrazek Gov't Mule to dowód, że białasy potrafią w blues i to potrafią grać nowocześnie. Blues w ich wykonaniu jest nieoczywisty, w dużej części z wplecionymi motywami jazzu, reagge, funku - i jest spójne, i jest to wciąż blues.

Dla mnie najlepsze materiały to The Tel Star Sessions - materiał wyszperany z szuflady po 20-u paru latach, zwierający głównie organiczne wersje piosenek z debiutu plus coś tam jeszcze. Czuć w nim, że chłopaki bawią się muzą, każdy utwór to miniaturowy jam. Ostatnia płytka z 2021 roku Heavy Load Blues, bardzo melancholijny, ale i kurewsko przebojowy materiał. No i oczywiście Mighty High, w którym to poszli totalnie na całość, nagrywając album dub reagge, który wciąż jest bluesem - fantastyczna rzecz.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Gov’t_Mule
https://govtmule.bandcamp.com/music
Awatar użytkownika
perun
Posty: 57
Rejestracja: 2 lata temu

perun 4 mies. temu

Dawno już nie słuchałem ekipy Warrena, nie jestem zbytnio na bieżąco, ale w okresie mojej szczytowej fascynacji bluesem był to jeden z moich ulubionych blues-rockowych zespołów. Bardzo miło czytać, że nagrali coś nowego (Heavy Load Blues), co może uda mi się nadrobić w niedługim czasie
Zdarzyło mi się być na ich koncercie w krakowskim klubie Studio, a to co zaprezentowali (3h grania z hakiem) przerosło moje najśmielsze oczekiwania.

Może przez wzgląd na nieznaczne zainteresowanie, nie będę zakładał nowego tematu o karierze solowej lidera, więc dodam w tym miejscu, że na mojej półce ogromną wartość i znaczenie ma album Man In Motion.

Wróć do „Inne gatunki muzyczne”