Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3148
Rejestracja: 5 lata temu

Dälek

#1

kurz rok temu

Industrial Hip-Hop z mocnymi wpływami elektroniki. Co tu dużo mówić, klasyczny kapel, takie płytki jak From Filthy Tongue of Gods and Griots czy Absence to absolutne ciosy, zostawiające konkurencję daleko z tyłu. Jedynie Death Grips im dorównuje, no ale oni byli kontynuatorami ich myśli i rozwinęli się w innym kierunku.

Nagrali fantastyczne kolabo z Techno Animal z dwoma kawałkami i dwoma remiksami tychże. Tak na przemian, na dwóch stronach albumu.





BC: https://dalek.bandcamp.com/music
Discogs: https://www.discogs.com/artist/26511-Dälek
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5499
Rejestracja: 6 lata temu

#2

pit rok temu

kurz pisze:
rok temu
Industrial Hip-Hop z mocnymi wpływami elektroniki.
I shoegaze.
Jedynie Death Grips im dorównuje
Hell no!
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3148
Rejestracja: 5 lata temu

#3

kurz rok temu

pit pisze:
rok temu
Jedynie Death Grips im dorównuje
Hell no!
The Powers That B
Awatar użytkownika
Derelict
Tormentor
Posty: 1120
Rejestracja: 5 lata temu

#4

Derelict rok temu

Dla mnie oni zawsze robili cienki hip hop. MC Dalek ma po prostu słabe flow, a Mike Manteca robi zbyt powtarzalne beaty, bardzo mała różnorodność w brzmieniu.

Porównywanie ich z Death Grips powinno być traktowane jako nieporozumienie. Zero podobieństwa w muzyce obydwu grup. Prawda jest taka, że Dalekowi znacznie bliżej do Public Enemy niż do DG.
"Jeżeli black metalowcy są ludźmi, to karaluchy również nimi są"
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5499
Rejestracja: 6 lata temu

#5

pit rok temu

Derelict pisze:
rok temu
Dla mnie oni zawsze robili cienki hip hop. MC Dalek ma po prostu słabe flow, a Mike Manteca robi zbyt powtarzalne beaty, bardzo mała różnorodność w brzmieniu.
Jakbym chciał dobrego flow to włączyłbym Rakima. MC Dalek brzmi jak uliczny kaznodzieja, co doskonale pasuje do podkładów. To nie jest muzyka do skakania. Ja w nich widzę kontynuatorów Tackhead i Beatnigs z dodatkiem MBV.

Death Grips po prostu nie trawię. Mixtape był znośny, bo sample mieli przyzwoite.

Wróć do „Inne gatunki muzyczne”