Awatar użytkownika
Pan Efilnikufesin
Tormentor

Re: Rap

Pan Efilnikufesin 8 mies. temu

@PanLisek-grubo rozdales.
Lubię plakaty o treści szatanistycznej.
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator

Wędrowycz 8 mies. temu

Zgaszam się z przedmówcą, jeżeli ten wałek jest reprezentacyjny, to zdecydowanie jest to grube rozdanie @PanLisek. Niby czuć mocno dresowy styl, ale też niepokój i chłód. Zapowiada się bardzo smacznie.
Odium Humani Generis
deathwhore
Tormentor

deathwhore 8 mies. temu

No raczej Syny to nie jest dresowy styl, a dość specyficzna parodia świetna muzycznie.
Nebiros pisze:
rok temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator

Wędrowycz 8 mies. temu

Możliwe, ja nie znam zupełnie, poza tym że nazwa wielokrotnie się przewijała dookoła, zatem chyba dość znane te Syny są już.
Odium Humani Generis
PanLisek
Moderator globalny

PanLisek 8 mies. temu

Może dzisiaj wątek założę, Piernikowski i 88 solo też robią dobrą muzykę.
Awatar użytkownika
Sacrum_Profanum
Master Of Reality

Sacrum_Profanum 7 mies. temu

A.J.K.S

W zasadzie 3 numery do których wracam, jeśli o tę personę chodzi. Z naciskiem na 2 pierwsze linki.
卐 卐 卐 POPEŁNIJ SAMOBÓJSTWO - PRO BONO PUBLICO 卐 卐 卐
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 7 mies. temu

Po Zimie A.J.K.S. to gówno.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny

CzłowiekMłot 7 mies. temu

Żeński rap z Portoryko:

Awatar użytkownika
pit
Tormentor

pit 7 mies. temu

Smurfs don't lay eggs! I won't tell you this again! Papa Smurf has a fucking beard! They're mammals.
PanLisek
Moderator globalny

PanLisek 7 mies. temu

Nie czaję tego PR08blem, a wszyscy w około się tak jarają tą ich ostatnią płytą. Za to Koza spoko, ile on ma lat, 19? Jak z wiekiem nie zmądrzeje to będzie konkretnym artystą. Masa świeżości i ekstremy.

Nagrywałem po trzy-cztery kawałki dziennie będąc praktycznie przez cały czas pijanym. Rzuciłem sobie wyzwanie. Chciałem sprawdzić, czy umiem zrobić coś praktycznie całkiem na odpierdol, ale tak, żeby wciąż miało jakąś wartość afirmatywną, o której wcześniej mówiłem.

Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 7 mies. temu

Słyszałem Problem na pierwszej ich epce i też nie czaiłem zachwytów, stwierdzeń, że to najlepszy polski rap od czasu K44 i tym podobnych. Dalej już mi się nie chciało tego sprawdzać.
PanLisek
Moderator globalny

PanLisek 7 mies. temu

Spodziewałem się że to będzie coś nowego, świeżego, a to proste bity, prosta nawijka. Chociaż może to w tej prostocie właśnie sęk? Nie wiem, do mnie to nie trafia.
Awatar użytkownika
Pogan696
Fallen Angel Of Doom

Pogan696 4 mies. temu

PR08bl3m miał dobry vibe jak rozkminiali w swoim cyberpunkowym świecie. Po Hack3d By GH05T 2.0 poszli w "najtisy" kłaniając się klimatom lat 90-tych. Steez to nadal jeden z najbardziej wziętych twórców bitów, ale powoli leci w rutynę. Ja teraz rozkminiam ekipę Suicideboys, Denzela Curry, grubasów z Buffet Boys, Pouya, czy też wykrętów z Morgue City czy Ghostemane. Od biedy Tyler, który rozwala mnie kreatywnością i flow. Asap Rocky też daje rade.
Awatar użytkownika
Sacrum_Profanum
Master Of Reality

Sacrum_Profanum 4 mies. temu

@Pogan696

Ghostmane - spoko, SuicideBoys -w chuj spoko. Jak lubisz takie klimaty to może to Ci podejdzie :

卐 卐 卐 POPEŁNIJ SAMOBÓJSTWO - PRO BONO PUBLICO 卐 卐 卐
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor

kurz 4 mies. temu

Gówno gówniane, ale czasami i w gównie trzeba się otrząsnąć;

I ładne i przyjemne i nieprzyjemne;

Awatar użytkownika
Pogan696
Fallen Angel Of Doom

Pogan696 3 mies. temu

Z polskiej chujni to Zdechły Osa, Młody Dzban (piękne storytellingi), Piotr Cartmann.... ale głownie to Młody Dzban fan Chłopaków z Baraków... próby:

Derelict Machine

Derelict Machine 2 mies. temu

SYNY to najlepsza rzecz z PL rapu na przestrzeni ostatnich 5 lat.

Problem - kawałek "Heat" jest spoko, reszta to jak dla mnie popelina, bity są słabe jak głośniki w laptopach, to silenie się na elektronikę, której się nie rozumie w produkcjach... Słabiutko to brzmi, kwadratowo. Ale najgorsze jest rapowanie w każdym kawałku o dupie marynie, silenie się na "uliczną głębię" w tekstach, jakieś pierdololo metaforyczne. No i głos tego ziomeczka co rapuje (Oskar?) jest tak wkurwiający, że nawet jakby mi się flow i teksty podobały to chyba bym tego nie słuchał. Słabiutko.

Reszta shitu bez komentarza (Pezet zrobił ostatnio te kawałki w starym stylu i to mi mocno siadło nawet). Jakieś gówna undadasea, itp. dajcie spokój.

Tutaj nieoficjalny remix jednego z mniej znanych kawałków Mobb Deep:

Awatar użytkownika
pit
Tormentor

pit 2 mies. temu

Smurfs don't lay eggs! I won't tell you this again! Papa Smurf has a fucking beard! They're mammals.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 2 mies. temu

Wędrowycz pisze:
2 mies. temu
yog pisze:
2 mies. temu
Obrazek
Świetny album :)
Jeden z największych, jeśli nie największy klasyk samplingu. Przy okazji bardzo ciekawa postać i totalny maniak muzyki. Oglądałem sobie na youtubie ostatnio taką serię Crate Diggers, w której się kolejni producenci hip hopowi przewijają i opowiadają o swojej kolekcji winyli (zwykle jest to 10+ tysięcy - wyjątkiem jest Jazzy Jay i jego ziomuś Afrika Bambaataa, ci to mają grubo powyżej sety, przy czym sam Afrika Bambataa znany jest pod pseudonimem "Master of Records") i ci nieco młodsi, tacy 90-sowi co odcinek Shadowa wspominają, że ten to prawdziwy maniak. Niestety odcinka z nim nie ma, ale trafiłem na fragment filmu dokumentalnego Scratch i tam DJ Shadow pokazuje piwnicę jakiegoś sklepu (ktoś sugerował w komentach, że to Amoeba w SF), gdzie "nie wpuszczają każdego, ale mu pozwolili jak spytał po 5 latach codziennych wizyt w sklepie" i tam, w mroku stosów winyli, wykopał swój debiutancki album. Ślicznie to pasuje do tej mroczno-mistycznej aury Entroducing.....

Obrazek

Ogólnie to nabrałem do gości sporo respektu, bo choć faktycznie podpierdalają komuś muzę po czym sprzedają gotowy beat za $10k, to wielu z nich ma też ogromne pojęcie o muzie wszelakiej za sprawą tego kopania w poszukiwaniu idealnego drum breaka.
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor

porwanie w satanistanie miesiąc temu

Dobre to jest. The Number Song jest oparte na motywie z Orion, dobrze słyszę?
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog miesiąc temu

Zgadza się, z tego co pamiętam. Ktoś tutaj powynajdował sporo z tych sampli:

Awatar użytkownika
Szajtan
Master Of Puppets

Szajtan miesiąc temu

Było trochę nostalgicznej jazdy, trochę grania coverków i obijania się, ale kiedy na świecie gówno w końcu stało się poważne, jeden z najważniejszych składów HH w historii gatunku nie zasypia gruszek w popiele. „WYGDWTGGD” to płyta do bólu klasyczna brzmieniowo, ale napędzana świeżą energią i sprawiedliwym gniewem.

Awatar użytkownika
pit
Tormentor

pit 3 tyg. temu

- żaden rap, hip-hop, Space is the Place
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor

kurz 3 tyg. temu

pit pisze:
3 tyg. temu
- żaden rap, hip-hop, Space is the Place
Kurwa @pit, będzie słuchane - mały fragmencik zapodałem, coby posmakować delikatnie, i.. będzie słuchane!

Wróć do „Inne gatunki muzyczne”