Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1828
Rejestracja: 7 lata temu

David Bowie

#1

Blind 7 lata temu

Obrazek
W zasadzie to mam jeszcze masę albumów do poznania, ale to co znam to uwielbiam.

Na starym forume Ecthelion ładnie opisał każdy album, ale no cóż, zniknęło w czeluściach internetu. Zapraszam do dyskusji.

Czy przy "Starman" macie gęsio skórę na naplecie??
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4603
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#2

TITELITURY 7 lata temu

Tak mi jebie pedałem, jak cały Londyn. Nic, tylko ciapaci, swąd trawy i pedały ( trzeba kurwa zobaczyć dwóch liżących się brodaczy w podkoszulkach, żeby zrozumieć, czym tak naprawdę jest homoseksualizm ). Rozumiem kurwiechna kult, bo muzykiem był utalentowanym, ale naprawdę, naprawdę próbowałem przebrnąć przez jego twórczość i nie dałem rady. To dla mnie jak Led zeppelin, Guns and Roses, Sex Pistols i inne takie. Czaję, ze cały pop się z tego wywodzi, ale nie trawię. Jednak wyjątkiem ostatnia płyta. Ciezka, melancholijna w chuj. To mnie łapie.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1828
Rejestracja: 7 lata temu

#3

Blind 7 lata temu

A słyszałeś "Low"?
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
ecth
Posty: 18
Rejestracja: 7 lata temu

#4

ecth 7 lata temu

TITELITURY pisze:
7 lata temu
Jednak wyjątkiem ostatnia płyta. Ciezka, melancholijna w chuj. To mnie łapie.
Heathen sobie obczaj, podobny klimat to ostatniej.
Awatar użytkownika
Gruby Wiór
Tormentor
Posty: 415
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Ziemia Żelaza

#5

Gruby Wiór 7 lata temu

Od bowiego jebie twarogiem, jeśli wiecie co mam na myśli. Poza tym zmieńcie tło na białe, bo te czarne mało przejrzyste i przygnębiające.
Jeśli metal to jest tort, a Slayer to jego wisienka, to ja kurwa nie chcę być na tych urodzinach.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5426
Rejestracja: 6 lata temu

#6

pit 6 lata temu

Gdyby w studiu nagraniowym zamknąć członków King Crimson, Autopsy oraz Briana Eno, nakarmić kwasem i puścić im Blade Runnera, pewnie w efekcie powstałby album bardzo zbliżony do Outside, także tego...
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#7

Pan Efilnikufesin 6 lata temu

Sporo płyciw nagrał. Jedne lepszejsze, inne gorszejsze. Ogólnie szacun wielki.

Jutro rocznica urodzin Davida.
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#8

Pan Efilnikufesin 3 lata temu

Pięć lat temu David powiedział 'Do widzenia'.

Za chwilę wrzucam 'Blackstar' na talerz.

R.I.P

Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5426
Rejestracja: 6 lata temu

#9

pit 3 lata temu

To ja Outside. Nie pociągnięcie trylogii to jedna z największych strat dla muzyki.

NiN gdyby było dobre:



RIP The Sovereign.
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#10

Pan Efilnikufesin 3 lata temu

'Earthling' smierdzi NIN na kilometr.Sam David zreszta mowil ze inspirowal sie tworczoscia Trenta w owczesnym czasie.Nagrali tez wspolnie troche Muzy.

Wczoraj przerzucalem placki i zauwazylem ze nie mam 'The Next Day'.No to internetowanie.......... https://www.discogs.com/sell/item/1222142136 chcialem kupic ale pare centow mi zabraklo :?
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3118
Rejestracja: 5 lata temu

#11

kurz 3 lata temu

Na plackach mam Blackstar i Low, czyli z najlepszych brakuje tylko The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders from Mars, do której kilka razy się przymierzałem, ale zawsze coś stawało na przeszkodzie, aby kupić jakieś fajne wydanie.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5426
Rejestracja: 6 lata temu

#12

pit 3 lata temu

Powiedziałbym, że do najlepszych brakuje przede wszystkim: "Station to Station" i "Outside"...
...reszty trylogii berlińskiej, "Heathen" i "Earthling".
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#13

Pan Efilnikufesin 3 lata temu

'Blackstar' jest przezajebisty!

Czytalem w parunastu miejscach ze ludziska narzekali na wydanie CD,ponoc asluchalne.Placek wypierdala z papci,zrywa pape z dachu itp.....

Trylogia Berlinska stoi na polce,inaczej byc nie moze.Do tego mozna lekko na sile podpiac Original Soundtrack Zum Film Christiane F. Wir Kinder Vom Bahnhof Zoo.
Awatar użytkownika
Nekroskop
Tormentor
Posty: 1068
Rejestracja: 4 lata temu

#14

Nekroskop 3 lata temu

Pan Efilnikufesin pisze:
3 lata temu
Do tego mozna lekko na sile podpiac Original Soundtrack Zum Film Christiane F. Wir Kinder Vom Bahnhof Zoo.
Oglądałem film jako dzieciak i przez to do dziś, kiedy słyszę "Heroes", robi mi się nieprzyjemnie.
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#15

Pan Efilnikufesin 3 lata temu

Nekroskop pisze:
3 lata temu
Pan Efilnikufesin pisze:
3 lata temu
Do tego mozna lekko na sile podpiac Original Soundtrack Zum Film Christiane F. Wir Kinder Vom Bahnhof Zoo.
Oglądałem film jako dzieciak i przez to do dziś, kiedy słyszę "Heroes", robi mi się nieprzyjemnie.
GENIALNY kawalek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Masz fajny cover na otarcie lez:

deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#16

deathwhore 3 lata temu

Najlepszy "cover" tego numeru to robiło King Crimson ;)
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#17

Pan Efilnikufesin 3 lata temu

deathwhore pisze:
3 lata temu
Najlepszy "cover" tego numeru to robiło King Crimson ;)
Najlepszy to jest oryginal.A w wykonaniu King Crimson tez calkiem ladnie to wyszlo.
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3118
Rejestracja: 5 lata temu

#18

kurz 3 lata temu

pit pisze:
6 lata temu
Gdyby w studiu nagraniowym zamknąć członków King Crimson, Autopsy oraz Briana Eno, nakarmić kwasem i puścić im Blade Runnera, pewnie w efekcie powstałby album bardzo zbliżony do Outside, także tego...
Wstyd przyznać, ale nie słyszałem wcześniej Outside. Ale lepiej późno niż później - to
PRZECUDOWNY
album, prawdziwa
MIAZGA
A do listy artystów karmionych kwasem dorzuciłbym Talking Heads, no chyba że miałeś na myśli "kolorową trylogię" King Crimson, to wtedy powiedzmy że ok, niech będzie że lista pełna.

PS. Szukam LP w sensownej cenie, także jak ktoś coś widział lub słyszał..
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1828
Rejestracja: 7 lata temu

#19

Blind rok temu

Chyba pierwszy raz od czasu ukończenia liceum puściłem sobie Low i nadal uważam ten album za cudowny. Warszawa jest tak samo piękną kompozycją jak ją zapamiętałem. Z jednej strony przytłacza, z drugiej jest wspaniała i z lekkim patosem. No cóż, z Brianem Eno stworzył arcydzieło. Nie wiem czy pierwszy album z Berlińskiej Trylogii nie jest nawet lepszy od Heroes w ostatecznym rozrachunku.
______
Z innej beczki, Bowie był geniuszem i totalnym muzycznym kameleonem. Wszystko czego się tykał stawało się złotem.

Tak jak Placebo lubię, bo Dorotka często puszcza i się wkręciłem, tak obecność Bowiego dodaje jeszcze większej zajebistości tutaj.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
perun
Posty: 57
Rejestracja: 3 lata temu

#20

perun rok temu

Szanuję mocno za jego wielki wpływ na rozwój muzyki rockowej i rozrywkowej w ogóle. Kiedyś miałem sporo doznań pozytywnych z jego muzyką - czyli jakieś 15 lat temu, gdy pochłaniałem jego dyskografię. Dość mocno się zachwyciłem i dość mocno zachłysnąłem. Dzisiaj już rzadko wracam do jego dokonań - ale sentyment pozostał. Głównie jak robię moim dziatkom potańcówkę: odpalamy Lets Dance i Young Americans.
Awatar użytkownika
darnoksss
Master Of Reality
Posty: 215
Rejestracja: 6 mies. temu

#21

darnoksss 3 mies. temu

Obecnie to jeden z moich ulubieńszych artystów. Koleś umiał w perfekcyjnych proporcjach mieszać totalnie różne gatunki. W jednym utworze potrafił połączyć hard rocka, jungle jakieś trip-hopowe beaty i brzmi to wspaniale. Poza tym, że umiał w eksperymenty to potrafił też w totalnie klasyczne utwory. Mistrzunio :)
polki nie dawajcie polakom, dawajcie arabom
edi_gein
Master Of Puppets
Posty: 131
Rejestracja: rok temu
Lokalizacja: (...)

#22

edi_gein 3 mies. temu

Bardzo ale to naprawdę bardzo mocno siedzi mi Black Star. Sztos płyta. Zajebiste rozliczenie, oczekiwanie, podsumowanie.
In the depths of a mind insane, fantasy and reality are the same.
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3118
Rejestracja: 5 lata temu

#23

kurz 3 mies. temu

Świadomość zbliżającej się śmierci wyzwala w ARTYSTACH twórczy potencjał. Podobnie jak z Black Star, rzecz się ma z Innuendo Queen. Oba albumy mają w sobie coś głęboko realnego i jednocześnie nieuchwytnego.

Wróć do „Inne gatunki muzyczne”