Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6133
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Entrails

#1

Vexatus 7 lata temu

Obrazek

Obrazek

Zespół powstał w 1990 roku i istniał prawie 10 lat, ale nie wydał przez ten czas żadnego materiału.

Reaktywowali się w 2008 roku i w kolejnych latach wydali trzy bardzo dobre pełniaki, które zawierają bardzo solidny klasyczny szwedzki DM. :) Niestety czwarty album nie był już tak udany... Za kilka tygodni ma wyjść kolejny pełniak, wiec będą mieli szansę się zrehabilitować. :)

Skład:
Jimmy Lundqvist - Guitars, Drum programming (1990-1998), Guitars (2009-present)
Pontus "Penki" Samuelsson - Guitars (2014-2018), Bass, Vocals (2018-present) Facerip, Gravestone, Void
Arvid Borg - Drums (2019-present) Carneus, Resonance Cascade, ex-Sorthug, ex-Stridsvagn
Markus Svensson - Guitars (2019-present) Nuclear Salvation
▼ Byli muzycy
Billy L - Bass (1990-1994)
Fredde J - Drums (1990-1994)
Tobbe Ander - Guitars (1990-1994) ex-Leukemia, ex-Witchgrave, ex-Jigsore Terror, ex-Slingblade, ex-Scams, ex-Smooth & Greedy
Jocke Svensson - Bass, Vocals (2009-2016) Birdflesh, Devilry, Legio Occulta, Poltergeist, Skogen, ex-Litania, ex-Lelldorin, ex-Talion, ex-Solsken
Adde Mitroulis - Drums, Vocals (2010-2016) Birdflesh, General Surgery, ex-Dethronement, ex-Overdeth, ex-Jigsore Terror, ex-Bacon Warriors, Dead Beat, Stormtroopers of Beer, ex-Sayyadina
Mathias Nilsson - Guitars (2010-2014) Skogen, ex-Deformed, ex-Mindcollapse, ex-Danger
Tommy Carlsson - Bass, Vocals (2016-2018) Istapp, ex-Visceral Bleeding, ex-Nepharitus, ex-Abomination, ex-Devoured, ex-Infested
Martin "Fjalar" Mikaelsson - Drums (2016-2018) Istapp, Nivlhel, ex-Nepharitus, ex-Unchained, ex-Framtyr
Freddy Ortscheid - Drums (2018-2019) Black Lily, Omnicide, ex-Magic Kingdom, ex-Still I Wither
Marcus Brorsson - Guitars, Vocals (backing) (2018-2019) Omnicide, Soma
Dyskografia:
2009 - Reborn [demo]
2009 - Human Decay [demo]
2010 - Tales from the Morgue
2011 - The Tomb Awaits
2012 - Ominous Crucifix / Entrails [split]
2013 - Raging Death
2014 - Entrails / Graveyard [split]
2014 - Berzerk [single]
2014 - Resurrected from the Grave (Demo Collection) [kompilacja]
2015 - Obliteration
2017 - World Inferno
2017 - Death Is the Right Path [single]
2019 - Rise of the Reaper




MA: http://www.metal-archives.com/bands/Entrails/3540285750
BC: https://entrails666.bandcamp.com/music

Tagi:
Awatar użytkownika
Soulless
Master Of Puppets
Posty: 123
Rejestracja: 7 lata temu

#2

Soulless 7 lata temu

Mi tam wszedł Obliteration bez popity, podobnie jak 3 poprzednie, mają logo zerżnięte od Entombed i grają dla fanów szwedzkiego piachu w uszy, do których się zaliczam.

Nowa płyta World Inferno wychodzi w czerwcu :D
Metal ma mieć włochate jaja a nie jakieś symfoniczne cycki
Awatar użytkownika
Arson
Master Of Reality
Posty: 248
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Łódź

#3

Arson 6 lata temu

I jest już nowy wałek - "The Soul Collector". Całkiem konkretnie to brzmi, a nowy wokalizer daje radę.

"From dream to dream we have always been,
Like an ever flowing stream."
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6133
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#4

Vexatus 6 lata temu

Może uda im się zatrzeć niekorzystne wrażenie wywołane przez czwartą płytę. :)
Awatar użytkownika
Arson
Master Of Reality
Posty: 248
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Łódź

#5

Arson 6 lata temu

Vexatus pisze:
6 lata temu
Może uda im się zatrzeć niekorzystne wrażenie wywołane przez czwartą płytę. :)

Na to liczę, a kolejny strzał daje nadzieję, że obejdzie się bez zbędnego pitolenia i kutaśnych wstawek :D

"From dream to dream we have always been,
Like an ever flowing stream."
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6133
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#6

Vexatus 6 lata temu

Oba udostępnione kawałki pokazują zespół w całkiem niezłej formie - brzmi to lepiej i brutalniej, niż poprzedni album. :) Już nie mogę się doczekać. :)
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#7

Pioniere 6 lata temu

No i jako trzeci - tytułowy wałek z nadchodzącej płyty:



Tak z YT utwór niezbytnio powala, ale z oceną wstrzymam się, jak już będzie całość płyty. Zobaczy się, czy się z tych kolan po poprzedniej płycie podnieśli, czy nadal na nich klęczą.
Awatar użytkownika
Fingolfin
Posty: 33
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Łódź

#8

Fingolfin 6 lata temu

Wydaje się lepsze niż "Obliteration", ale do poziomu "Raging Death" to nie dorasta. A, według mnie, trzeci pełniak nie jest najlepszym w karierze. No, ale nic... Tak jak @Pioniere wstrzymam się z oceną. Jednak nie wydaje mi się, żeby podbili moją prywatną "listę przebojów".
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6133
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#9

Vexatus 6 lata temu

Nowa płyta ro powrót Entrails do dobrej formy. :) Tym razem nagrali na tyle dobry album, że jestem w stanie zapomnieć o poprzedniej niezbyt udanej płycie z tą pokraką na okładce. :)
Awatar użytkownika
Arson
Master Of Reality
Posty: 248
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Łódź

#10

Arson 6 lata temu

Przesłuchałem całość wczoraj ze trzy razy i w sumie jest całkiem nieźle. Nie na tyle, żebym to brał pod uwagę przy końcoworocznych podsumowaniach. Tytułowy wałek nieco mnie wkurwia z tym chóralnym "world inferno", ale poza tym daje radę. Wokale niby też spoko, ale chyba jednak wolałem starego krzykacza. Co tu dużo mówić, typowy Entrails w brzmieniu i kompozycjach.
"From dream to dream we have always been,
Like an ever flowing stream."
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2960
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#11

Vortex 6 lata temu

Zgadzam się z opinią powyżej, Entrails wydał album pełen szwedzkiej death metalowej jazdy której jestem fanem. Nie ma mowy o jakimś wybitnym krążku, ale na pewno jest to kolejny dowód na to że Entrails, wie jak zagrać porządną płytę.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
KörgullExterminator
Posty: 62
Rejestracja: 6 lata temu

#12

KörgullExterminator 6 lata temu

'World Inferno' wynudzil mnie - nie bede owijal w bawelne, nie jestem zwolennikiem szwedzkiego metalu, zawsze mialem go jako zbyt sztampowy, prostolinijny i po prostu bez polotu. Plyta na jedno kopyto, zero jakiegos zaangazowania, pomyslu na wytworzenie atmosfery, nic. Plyta o ktorej zapomnialem juz w momencie odsluchiwania.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#13

Hajasz 6 lata temu

Po chuj słuchasz coś czego nie lubisz? Co?

Gówno wiesz o szwedzkim death metalu a wypowiadasz się o zespole, który kopiuje wielkich tej sceny w dodatku 20 lat później.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Nebiros
Tormentor
Posty: 655
Rejestracja: 7 lata temu

#14

Nebiros 5 lata temu

Tak jak @KörgullExterminator ja również nie jestem zwolennikiem szwedzkiej szkoły DM, ale po usłyszeniu dwójki Entrails zostałem rozjebany na łopatki i do dziś się jeszcze nie podniosłem. Surowy, siarczysty wpierdol i jedna z niewielu płyt, gdzie ta skoczna rytmika szwedzkiego DM mi nie przeszkadza. Potężny wokal i mnóstwo klimatycznych, wbijających się w głowę melodii, pomimo banalnych wręcz konstrukcji. Najlepsze numery -> Collection of Cracked Heads i Crawling Death.
Belzebóbr pisze: a ja jak najbardziej słucham muzyki z tidala i spotifaja, o wiele lepsze to i poręczniejsze niż słuchanie z jakichś śmiesznych CDków. Przynajmniej można się do głośnika na bluetooth podłączyć
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#15

Pioniere 4 lata temu

Kolejny longplay Szwedów ukaże się pt. "Rise of the Reaper" 11 października 2019 r. nakładem Metal Blade Records. Promujące go single:

Crawl in Your Guts



The Pyre

Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2960
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#16

Vortex 4 lata temu

Kolejna dobra płyta, nic odkrywczego łupią tą swoją Szwecję aż miło. Dobrze się przy tym auto prowadzi, kiwa się głowa i jest wszytko w porządku.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2890
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#17

Szajtan 2 lata temu

Nowa płyta o tytule An Eternal Time Of Decay ukaże się 24. czerwca dzięki Hammerheart Records.
Obrazek
1. An Eternal Time of Decay
2. Die to Death
3. Fear the End
4. The Dead
5. Slayed to a Pile of Flesh
6. Open Casket Feast
7. Dead by Evil
8. Inverted Graveyard
9. Autopsy
10.Reborn in Worms
11.Possessed
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6133
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#18

Vexatus 2 lata temu

Vortex pisze:
4 lata temu
Kolejna dobra płyta, nic odkrywczego łupią tą swoją Szwecję aż miło.
No i bardzo dobrze, bo właśnie od tego są... :)
Szajtan pisze: Nowa płyta o tytule An Eternal Time Of Decay ukaże się 24. czerwca dzięki Hammerheart Records.
:)
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4602
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#19

TITELITURY 2 lata temu

Kiedyś w to przez pomyłkę kliknąłem na YT, bo chciałem posłuchać sobie jedynego, prawdziwego Entrails, czyli tego czeskiego BM z lat 90. Ten death metal, to taka sraka pokurwaka rzadka jak dobre czołgi u Ruskich, że nawet trudno coś tu napisać więcej. Ja nie wiem po chuj tyle tych zespołów deathmetalowych, skoro wszystkie grają to samo. Świat nie byłby gorszym miejscem, gdyby tak z 70 procent z nich zawiesiło działalność i poszło kręcić makowca z Hajaszem. A Wy tu napirlerdalacie wypowiedzi na całe strony. Płyta taka, płyta śmaka... Po co?
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3115
Rejestracja: 5 lata temu

#20

kurz 2 lata temu

TITELITURY pisze:
2 lata temu
Ja nie wiem po chuj tyle tych zespołów deathmetalowych, skoro wszystkie grają to samo.
Jest w chuj chętnych odbiorców do słuchania wciąż tego samego. Ja do nich nie należę, DM powinien zakończyć swój żywot dawno temu, aczkolwiek co jakiś czas perły się zdarzają.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#21

yog 2 lata temu

Toć by to samo można napisać o tych wszystkich Sargeistach, Tsjuderach i czeskich Entrailsach. Tyle, że jedno to life metal, a drugie black.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Czit
Tormentor
Posty: 1163
Rejestracja: 7 lata temu

#22

Czit 2 lata temu

Entrailsa nowego posłucham z ciekawości bo to dobre Entombedowe granie.

A takie pierdolety o tym "po co słuchać tych skoro grają cały czas to samo" przecież każdy DMowiem może wysrać w jakiejś Umbrtce czy właśnie Tsjuderze, że po chuj oni grają non-stop to samo.
yog pisze:
4 lata temu
Uważanie Seasons in the Abyss za lepszą od South of Heaven istotnie nie da się wytłumaczyć inaczej, niż kindermetalstwem ;)
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6133
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#23

Vexatus 2 lata temu

kurz pisze:
2 lata temu
TITELITURY pisze:
2 lata temu
Ja nie wiem po chuj tyle tych zespołów deathmetalowych, skoro wszystkie grają to samo.
Jest w chuj chętnych odbiorców do słuchania wciąż tego samego. Ja do nich nie należę, DM powinien zakończyć swój żywot dawno temu, aczkolwiek co jakiś czas perły się zdarzają.
Proszę mi się odstosunkować od Entrails! Jeden i drugi by nie poznał dobrego klasycznego szwedzkiego Death Metalu nawet gdyby ten ugryzł ich w dupę... :)
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4602
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#24

TITELITURY 2 lata temu

Jeśli ktoś pisze o czeskim Entrails, że jest chujowe, to albo zwyczajnie go nie słyszał, albo stary mu się w nocy spuszcza do ucha. Można tego nie lubić, wszak gusta są różne, ale obiektywnie rzecz biorąc, to jest BM na najwyższym poziomie. A różnica między pierwszą, a ostatnią płytą Tsjuder też jest słyszalna, czego w muzyce tych szwedzkich przynudzaczy nie ma. No, ale już Wam nie będę spamował tematu o tym zespole, wydawajcie dalej ochy i achy nad czymś, co jest po prostu średnie. Ja idę kupić sobie 4 grandery i kubełek frytek w kfc, bo jest promocja.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Czit
Tormentor
Posty: 1163
Rejestracja: 7 lata temu

#25

Czit 2 lata temu

TITELITURY pisze:
2 lata temu
to jest BM na najwyższym poziomie

Czyli dalej chujnia, co tu dużo pisać :D
yog pisze:
4 lata temu
Uważanie Seasons in the Abyss za lepszą od South of Heaven istotnie nie da się wytłumaczyć inaczej, niż kindermetalstwem ;)
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#26

yog 2 lata temu

Nikt chyba nie napisał, że czeskie Entrails jest chujowe, ale że nic nie wnosi. Tak jak Entrails z tego tematu. Gdyby ich nie było, scena metalowa byłaby taka sama, jak jest z nimi.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6133
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#27

Vexatus 2 lata temu

No i pełna zgoda, tylko dokładnie to samo można powiedzieć o mniej więcej 90% działających obecnie zespołów. :)
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3115
Rejestracja: 5 lata temu

#28

kurz 2 lata temu

Vexatus pisze:
2 lata temu
No i pełna zgoda, tylko dokładnie to samo można powiedzieć o mniej więcej 90% działających obecnie zespołów. :)
Właśnie dlatego staram się wyłapywać i słuchać te 10%. No ale każdy jak tam lubi.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2890
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#29

Szajtan 2 lata temu

kurz pisze:
2 lata temu
Właśnie dlatego staram się wyłapywać i słuchać te 10%.
Trzeba niestety poświęcić czas na oddzielenie ziarna od plew, ale warto.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2890
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#30

Szajtan rok temu

Die to Death - numer z nadchodzącego albumu
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6133
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#31

Vexatus rok temu

Bardzo spoko kawałek. 100% Entrails w Entrails! Czekam na płytę... :)
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1487
Rejestracja: 6 lata temu

#32

pp3088 rok temu

Titek ma trochę racji. Taka solidna druga liga to granie, niby niezłe ale trochę męczy bułe nawet u takiego entuzjasty szwedzkiego śmierć metalu jakim jestem ja... a nie czekaj to fiński DM byl tym który uwielbiam, a szwedziznę od czasu do czasu.

Płytka Obliteration była bardzo fajna, potem tak średnio na jeża. Nowy kawałek dość męczacy, motyw przewodni dość banalny ale nie wpada w ucho. Cóż wracam do jakichś Finów bo oni umieją obecnie w śmierć metal najlepiej.
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2890
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#33

Szajtan rok temu

Nowy kawałek Entrails na jutubach
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#34

Pioniere rok temu

BC z jutrzejszą premierą An Eternal Time of Decay

Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#35

Zsamot rok temu

Ja jestem tym albumem zachwycony. Ja wiem, że niczego nie odkryli, że tak naprawdę pewnie wtórny i bla bla. Ale! Jeżeli non stop tego słucham, mam gębę uśmiechnięta, to mi wystarczy. Progresywność zostawiam innym.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2960
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#36

Vortex rok temu

No tak, takiego albumu się spodziewałem. Odpalam, leci ten szwedzki piach z gitar, wchodzi charakterystyczna melodia i gra gitara, wszystko się zgadza-czysta radość.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6133
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#37

Vexatus rok temu

Vortex pisze:
rok temu
No tak, takiego albumu się spodziewałem. Odpalam, leci ten szwedzki piach z gitar, wchodzi charakterystyczna melodia i gra gitara, wszystko się zgadza-czysta radość.
Jeśli ktoś lubi ten zespół to dostał dokładnie taką płytę jakiej oczekiwał i jakiej się spodziewał. Ja lubię! Nie ma w tym nic szczególnie oryginalnego i wszystko już było, ale tego właśnie oczekuję od tego zespołu.

Wróć do „Death Metal”