Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor
Posty: 838
Rejestracja: 7 lata temu

Truchło Strzygi

#1

EdusPospolitus 5 lata temu

Obrazek

Obrazek

O kapeli ostatnio dosyć głośno, to i temat założę.

Truchło Strzygi to pochodzący z Raszyna zespół wykonujący muzykę sklasyfikowaną jako black metal/punk. Na koncie mają dwie demówki, jedno video i pełny album zatytułowany "Pora umierać" (wydany 22 maja 2018 roku). Sporo osób ostatnio jarało się tym wydawnictwem, i nie dziwne, bo album jest faktycznie bardzo dobry.

Skład:
P. - Bass, Guitars, Vocals (2017-present)
Kaczor - Drums (2017-present)
Alkatraz - Guitars (2017-present), Keyboards (2017-2018) Thunderwar, ex-Perun, ex-Hell Patrol
Gambit - Vocals (lead) (2017-present) Imperator, R.I.P., ex-Bestiality, ex-Perun, ex-Hell Patrol, ex-Thunderwar, ex-Dragon's Eye
▼ Muzycy koncertowi
Panas - Bass (2017-present) ex-Morthus
Madness - Bass (2018-present) Thunderwar, ex-Perun
Dyskografia:
2017 - #Demo [demo]
2017 - #Demo 2 [demo]
2018 - Live @ Magnetofon [video]
2018 - Pora umierać
2019 - Nad którymi nie czuwa żaden stróż [EP]
2019 - Cursed Them [single]
2020 - Cursed Them [split]
2022 - Gwiezdny demon



MA: https://www.metal-archives.com/bands/Tr ... 3540441220
BC: https://godzovwarproductions.bandcamp.com/music
I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6053
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#2

Wędrowycz 5 lata temu

Moim skromnym zdaniem "Pora Umierać" to jeden z najlepszych rodzimych tegorocznych materiałów metalowych. Jest chwytliwie, jest black metal, jest crust punk, wszystko z jajem, bardzo dobre wokale, wpada to wszystko mocno w ucho. Temat to dobra sposobność do odpalenia jeszcze raz tego albumu, więc leci sobie i dalej bardzo się podoba.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4602
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#3

TITELITURY 5 lata temu

Super wpadające w ucho riffy, skoczna perka i czytelny wokal, który sprawił, że obok "metal" pojawia się określenie "punk", chociaż niech wokalista zacznie w inny sposób drzeć ryja, a wyjdzie z tego czysty bm. Mnie ta muza złapała. Chłopaki mają talent do tworzenia energetycznych kawałków, chociaż może mogłoby być w tym więcej agresji. Ale jest to coś świeżego na zatęchłej w złego tego słowa znaczeniu rodzimej scenie. Bdb płyta, dla mnie obok Varmii najlepsze, co urodziło w tym roku rodzime podwórko. Mimo, że teksty miejscami nie mają sensu.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Marduk666
Tormentor
Posty: 1031
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Jarosław

#4

Marduk666 5 lata temu

Wszystko fajnie, ale mnie wokal okropnie męczy. Za dużo przeciągnięć i zawodzeń, wolałbym bardziej "jednostajne" darcie ryja.
Awatar użytkownika
Nebiros
Tormentor
Posty: 655
Rejestracja: 7 lata temu

#5

Nebiros 5 lata temu

Na początku jak usłyszałem introsa i pierwsze riffy to pomyślałem, że będzie fajnie, z charakterem, ale po 20 minutach płyty stwierdziłem, ze mam wrażenie jakbym cały czas sluchał tego samego kawałka. Średnio to podeszło.
Belzebóbr pisze: a ja jak najbardziej słucham muzyki z tidala i spotifaja, o wiele lepsze to i poręczniejsze niż słuchanie z jakichś śmiesznych CDków. Przynajmniej można się do głośnika na bluetooth podłączyć
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#6

yog 5 lata temu

TITELITURY pisze:
5 lata temu
Mimo, że teksty miejscami nie mają sensu.
To chyba tak w formie hołdu dla polskiego bm, który raczej słynie z grafomaństwa ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Nebiros
Tormentor
Posty: 655
Rejestracja: 7 lata temu

#7

Nebiros 5 lata temu

yog pisze: To chyba tak w formie hołdu dla polskiego bm, który raczej słynie z grafomaństwa ;)
Hołd dla polskiego bm to chyba ta nazwa zespołu... :D
Belzebóbr pisze: a ja jak najbardziej słucham muzyki z tidala i spotifaja, o wiele lepsze to i poręczniejsze niż słuchanie z jakichś śmiesznych CDków. Przynajmniej można się do głośnika na bluetooth podłączyć
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6133
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#8

Vexatus 5 lata temu

Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#9

Hajasz 5 lata temu

Jedno z największych gówien o ile nie największe jakie w tym roku słyszałem a i może kilku dekad. Żaden to black metal ani punk rock.

To metal disco dla nowoczesnych metalowców. Syf nawet większy niż Marduk i Summoning. Kurwa omijać szerokim łukiem. Tfu.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6053
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#10

Wędrowycz 5 lata temu

Klasyczny Hajasz :D tego mi brakowało. Kiedyś też tak sobie pomyślałem, że ja to się mało udzielam, albo wcale w tematach o kapelach które uważam za gówno. Miałem myśl, żeby spędzić trochę czasu, przekopać forum i powpisywać po Hajaszowemu "gówno" we wszystkich...tylko tak potem sobie myślę, że szkoda mi jednak na to czasu.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#11

yog 5 lata temu

Wywiad z Truchłem w antyradiowej Rzeźni (sprzed około miesiąca) podobno tutaj jest:

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#12

Hajasz 5 lata temu

Wędrowycz pisze:
5 lata temu
Klasyczny Hajasz :D tego mi brakowało. Kiedyś też tak sobie pomyślałem, że ja to się mało udzielam, albo wcale w tematach o kapelach które uważam za gówno. Miałem myśl, żeby spędzić trochę czasu, przekopać forum i powpisywać po Hajaszowemu "gówno" we wszystkich...tylko tak potem sobie myślę, że szkoda mi jednak na to czasu.
Ale czy ktoś Ci broni ? Nie znałem tego wcześniej więc nie miałem wyrobionej opinii jak w przypadku innych zespołów. Sprawdziłem i się porzygałem.

Nawet bardzo mi przykro bo to rodzimy zespół no ale sorry z taką muzyką to na koncerty organizowane przez radio zet w letnim plenerze lub podobnie bo na takie Męskie Granie to za cieńcy są. Straszny chłam dla ludków pokroju zmiennokształtnych czy klaserów rocka. Tragedia taka, że aż sobie przypomniałem jak zajebisty jest Opus Nocturne.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4602
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#13

TITELITURY 5 lata temu

- powiedział Hajasz, a potem założył temat o jakichś gotycko - blackowych popylinach z lat 90.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#14

yog 5 lata temu

Hajaszowe wyobrażenie przeciętnego koncertu w Radiu ZET:



Dodam jeszcze, że też trumnę do tego VooDoo przytargali.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#15

Hajasz 5 lata temu

Jaracie się byle jakim gównem, wstyd mi za was.

Też mi wydarzenie na koncercie Yogi. Jakbyś był kiedyś na koncercie Umbra Et Imago to byś widział jak Mozarta w trumnie wnoszą a potem spektakl taki, że Gorgorothy wymiękają. No i jak widać i słychać nawet "metal" musi mieć swojego Sławomira.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Marduk666
Tormentor
Posty: 1031
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Jarosław

#16

Marduk666 5 lata temu

Truchło Strzygi byle gówno, ale Batushka ok! ;)
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#17

Ryszard 5 lata temu

Ta brama to spod sejmu, wesela czy może King Diamond przestał używać i oddal???

Naprawdę nie wiem co w strzydze takie woow, dla mnie to taki Nocny Kochanek dla tych prawdziwszych metalowców haha. W dzisiejszych czasach, wystarczy trochę undergroundowego klimatu w jakakolwiek muzykę wjebać i już jest sztos. I chuj ze to niemal Europe na cięższym stroju. Ciekawe co było by pisane gdyby nosili kraciaste koszule, brody i rurki...

Rurki, teraz ponoć hipstery i pedały to noszą ale przecież gumy czy obciśnięte dżiny kiedyś były jak najbardziej metalowe... hmmm - O właśnie taka to muzyka, do tego typu dyskusji... :)

Truchlawe te rzygi strzygi...

Sraczuszka tez gowno. Biznes Black Metal.
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4602
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#18

TITELITURY 5 lata temu

Problem podobny do gadania polskiej opozycji. Śmiesznie wytykać teraz pisdopierzom niegospodarność, kłamstwo i ogólną chujozę, jeśli wcześniej kradło się i kłamało jeszcze więcej. I podobnie jest w przypadku Waszym, Szanowni Forumowicze. Jebiecie po czymś po całości, aby potem zakładać temat, w którym spuszczacie się tak samo lub bardziej nad zespołem bardzo podobnym.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#19

Ryszard 5 lata temu

TITELITURY pisze:
5 lata temu
Problem podobny do gadania polskiej opozycji. Śmiesznie wytykać teraz pisdopierzom niegospodarność, kłamstwo i ogólną chujozę, jeśli wcześniej kradło się i kłamało jeszcze więcej.

TITELITURY pisze:
5 lata temu
I podobnie jest w przypadku Waszym, Szanowni Forumowicze. Jebiecie po czymś po całości, aby potem zakładać temat, w którym spuszczacie się tak samo lub bardziej nad zespołem bardzo podobnym.
I to właśnie lubię najbardziej. Wszyscy jesteśmy hipokrytami.
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#20

yog 5 lata temu

Lepiej żadnego funu z grania tego smutnego jak pizda szpaka metalu śmierci nie mieć, bo jeszcze powiedzą, że grasz jak Europe :D
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6133
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#21

Vexatus 5 lata temu

Gdybym wiedział, że tez zespół wywoła taką dyskusję to temat powstałby już kilka miesięcy temu. :)
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#22

yog 5 lata temu

Vexatus pisze:
5 lata temu
Gdybym wiedział, że tez zespół wywoła taką dyskusję to temat powstałby już kilka miesięcy temu. :)
Toć to najgłośniejszy tegoroczny debiut w polskim metalu :P A jak ktoś się solidnie przyłoży do otoczki kapeli to zawsze są kontrowersje razy milion, wyzywanie od sprzedajnych kurew, trendziarzy itp. :D
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6133
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#23

Vexatus 5 lata temu

A to nawet nie wiedziałem, że miałem do czynienia z "najgłośniejszym tegorocznym debiutem w polskim metalu". :) Gdybym wiedział to temat powstałby z całą pewnością. ;)
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4602
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#24

TITELITURY 5 lata temu

Toć to najgłośniejszy tegoroczny debiut w polskim metalu :P A jak ktoś się solidnie przyłoży do otoczki kapeli to zawsze są kontrowersje razy milion, wyzywanie od sprzedajnych kurew, trendziarzy itp. :D
Wyjebane mam na otoczkę. Mentor też lubię, mimo że to ponoć lewaki, które robią gałę antifie. Jest skocznie, mrocznie i z przytupem, to ja biorę w dużych dawkach, ponieważ zmęczyło mnie już smęcenie i silenie się na ekstremę. Nota bene Mentor też niedługo wypuszcza nową płytę.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6053
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#25

Wędrowycz 5 lata temu

Kurwa, ale dyskusja :D Ja tu nie słyszę ani Europe, ani Nocnego Kochanka, ani innych tego typu gówien. Słyszę luz, jaja i dobry wpadający w ucho retro metal z black metalowym feelingiem i punkowym sznytem. To Wy tam wyzywajcie ich od gówien i mięciutkich trędziarskich gówienek, a ja tam będę sobie czerpał przyjemność z ich muzyki.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Nebiros
Tormentor
Posty: 655
Rejestracja: 7 lata temu

#26

Nebiros 5 lata temu

Jajebe, jaka zadyma :D. @Hajasz zaoraj tam wszystkich!

W sumie to nie wiem czy porównanie dobre... Truchlawe Rzygi przeciętne, ale jakiś tam charakter mają, a Batushka to blackowe Ace od Base, więc chyba jednak wypadają gorzej ;)

Btw, Titel - jesteś ze Ślunska czy z Lubelszczyzny...?
Belzebóbr pisze: a ja jak najbardziej słucham muzyki z tidala i spotifaja, o wiele lepsze to i poręczniejsze niż słuchanie z jakichś śmiesznych CDków. Przynajmniej można się do głośnika na bluetooth podłączyć
Awatar użytkownika
Marduk666
Tormentor
Posty: 1031
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Jarosław

#27

Marduk666 5 lata temu

Nebiros pisze:
5 lata temu
W sumie to nie wiem czy porównanie dobre... Truchlawe Rzygi przeciętne, ale jakiś tam charakter mają, a Batushka to blackowe Ace od Base, więc chyba jednak wypadają gorzej ;)
To nie było porównanie muzyczne broń cie panie bosze. Chuj w to w sumie :)
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

#28

Nucleator 5 lata temu

Ryszard pisze:
5 lata temu
Ta brama to spod sejmu, wesela czy może King Diamond przestał używać i oddal???

Naprawdę nie wiem co w strzydze takie woow, dla mnie to taki Nocny Kochanek dla tych prawdziwszych metalowców haha. W dzisiejszych czasach, wystarczy trochę undergroundowego klimatu w jakakolwiek muzykę wjebać i już jest sztos. I chuj ze to niemal Europe na cięższym stroju. Ciekawe co było by pisane gdyby nosili kraciaste koszule, brody i rurki...

Ano widzisz, metalowcy to w większości indywidua naiwne i podatne na manipulacje jak wyborcy PiS. Wystarczy spojrzeć na szwedzki Ghost - wystarczyły przebieranki, trupie makijaże i zawodzenia o Szatanie, by zaczęli srać pod siebie z podniecenia i jeszcze wciskać, że to heavy metal. Na swój sposób to nawet urocze :D

O truchle nic nie napiszę, bo jeśli jego najjaśniejszym punktem jest intro na początku, to całość nie zawiera nic ciekawego.
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6053
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#29

Wędrowycz 5 lata temu

Nebiros pisze:
5 lata temu
Btw, Titel - jesteś ze Ślunska czy z Lubelszczyzny...?
To ja podpowiem - z Zachodniopomorskiego ;)
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#30

yog 5 lata temu

Z tego, co tu wyczytać można to nie najgłośniejszy, a najbardziej godny wzgardy debiut tego roku wg. Was. Zajebiste musi to być niemożebnie, skoro każdego tak ubodło ;d Sztuka przez duże Sz :P
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Marduk666
Tormentor
Posty: 1031
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Jarosław

#31

Marduk666 5 lata temu

Ale tutaj tylko jeden gardzi, reszta albo chwali, albo ma wyjebane. Mieć wyjebane to wzgarda?
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4602
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#32

TITELITURY 5 lata temu

A nie jest tak ? Sztuka powinna wzbudzać emocje. A nie jak np. z Archgoat - raz pierdnie i wszyscy wąchają.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#33

yog 5 lata temu

Marduk666 pisze:
5 lata temu
Ale tutaj tylko jeden gardzi, reszta albo chwali, albo ma wyjebane. Mieć wyjebane to wzgarda?
No ale te "wyjebane" to z podkreśleniem trendziarstwa, albo "niebywałej przeciętności", że tak to ujmę, po Batuszkowemu ;p Takie przynajmniej mam wrażenie, że nie tylko głos Hajasza taki donośny ;p
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#34

Ryszard 5 lata temu

yog pisze:
5 lata temu
Z tego, co tu wyczytać można to nie najgłośniejszy, a najbardziej godny wzgardy debiut tego roku wg. Was. Zajebiste musi to być niemożebnie, skoro każdego tak ubodło ;d Sztuka przez duże Sz :P
Chyba Szczochy :D :D
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
Marduk666
Tormentor
Posty: 1031
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Jarosław

#35

Marduk666 5 lata temu

yog pisze:
5 lata temu
No ale te "wyjebane" to z podkreśleniem trendziarstwa, albo "niebywałej przeciętności", że tak to ujmę, po Batuszkowemu ;p Takie przynajmniej mam wrażenie, że nie tylko głos Hajasza taki donośny ;p
No jeszcze Rysiu krzyczy i wyzywa brzydko. Reszta grzeczna :p
Awatar użytkownika
Belzebóbr
Tormentor
Posty: 1330
Rejestracja: 6 lata temu

#36

Belzebóbr 5 lata temu

A takiego typu Męski Kochanek to mi nie przeszkadza. Czy tam Nocny. Słuchałem tego ze trzy razy po premierze, nie wracam, wolę cięższe klimaty, ale nie zabiję nikogo kto tego słucha.
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1487
Rejestracja: 6 lata temu

#37

pp3088 5 lata temu

Muzyka zdecydowanie adresowana do innego niż ja odbiorcy. Jak dla mnie to średnie granie, które z nieznanych względów zostało bardzo mocno wyhajpowane. Trochę przypomina mi to sytuację Bolzer, gdzie też grali wersje light metalowego rzemiosła i każdy piał z zachwytu, bo przecież image taki fajny, a riffy takie bujające.
Ryszard pisze:
5 lata temu
Ta brama to spod sejmu, wesela czy może King Diamond przestał używać i oddal???

Naprawdę nie wiem co w strzydze takie woow, dla mnie to taki Nocny Kochanek dla tych prawdziwszych metalowców haha. W dzisiejszych czasach, wystarczy trochę undergroundowego klimatu w jakakolwiek muzykę wjebać i już jest sztos. I chuj ze to niemal Europe na cięższym stroju. Ciekawe co było by pisane gdyby nosili kraciaste koszule, brody i rurki...

Rurki, teraz ponoć hipstery i pedały to noszą ale przecież gumy czy obciśnięte dżiny kiedyś były jak najbardziej metalowe... hmmm - O właśnie taka to muzyka, do tego typu dyskusji... :)

Truchlawe te rzygi strzygi...

Sraczuszka tez gowno. Biznes Black Metal.
Tak jak uważam że Ryszard często przesadza i przerysowuje to tutaj ma całkowitą rację. Gdyby Truchlaki grały w rurkach i w koszulach to prawie każdy tutaj splunąłby na takie granie.
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#38

Ryszard 5 lata temu

Kiedyś tak miałem że się w chuja zrobiłem z Goatwhore. Włączam se próbkę i myślę "genialne w swojej prostocie". Punktująca, nieskąplikowana perkusja, jeden akord, punkowa i darkthronowa chrypa. No ale po dwudziestu minutach, gdy odnosisz wrażenie że ktoś uporczywie tłucze praktycznie to samo, czyli 5 sekundową chwytliwą sekwencję na pentli, to wiesz że znowu odlecialeś z wyborem. W krzakulce pełne cierni i zajęczych bobków. Rolujesz to w rękach, fajna kulka, ciepła, okrągła i w rencach można pokręcić. No ale to najzwyczajsze gówno; a w rowie pełnym krzaków takich bobków setka, niczym grzyby papierzaki w podczęstochowskich lasach. Pepe pisał o moich zboczeniach, miał rację - przesadzam. Będzie teraz prawda. Truchło dla fanów tego grania, nie wpierdalam się w opinię, ale na poważnie ich fenomen to chyba bardziej ich polskość niż muzykalia. Odpowiednik wjechania w krzaki pełne pokrzyw dla przykładu. Powiedzmy podczas wakacyjnego pobytu na wsi. :

Słuchałem dziś w pracy żeby dać im szansę, właśnie teraz znowu im daję. Słyszę pozornie venomowe granie pod punk-rockowe hity lat 90tych. Smar SW, Sedes, Defekt Muzgó w oparach heavy black metalu lat 80tych czy jak to teraz zwą 1szej fali... Fala to była w wojsku. ... O leci piosenka a voc drze się "Sanepid! Sanepid!" Borze to takie metalowe Piersi... No ale dwie pierwsze płyty Piersi to w dzisiejszej nomenklaturze awangardowy folk rock więc inny poziom. Tam nawet sepulturowy groove jest w traku nr3 po czym jest "Uuuuuuuuuu" i mamy to samo razy czterdzieści; raz szybciej raz wolnej. Na bank albo we wczesnej fazie projekt stworzony niczym King Dude, dla jaj. Ale widząc że ludzie to KUPUJĄ i za to PŁACĄ powiedział ok, będę trubadurem... Albo jacyś milenialni wyznawcy Fenriza Culto. Słabe. W chuj przeciętne rzępolenie niczym z przeglądu sceny rockowej 50tyś miasta. Zresztą to w punku powinno siedzieć.
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Nosferatu
Posty: 23
Rejestracja: 6 lata temu

#39

Nosferatu 5 lata temu

Nie rozumiem co niektórych podniet tym zespołem. Kwestia gustu wiadomo. Dla mnie.... dobra powiem wprost - chujowe. Taka muzyka z cygańskiego wesela ;)
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2960
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#40

Vortex 5 lata temu

pp3088 pisze:
5 lata temu
Muzyka zdecydowanie adresowana do innego niż ja odbiorcy.
Dokładnie tak samo bym to określił delikatnie rzecz ujmując, ja kompletnie nie czaje o co w tej muzyce kaman.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#41

Pioniere 5 lata temu

Z ciekawości posłuchałem dziś te Truchło Strzygi i przyjemności żadnej jakość z odsłuchu nie odnotowałem - tandeta zrobiona dla beki (kasy), która faktycznie bardziej nadaje sie do działu z Punk Rockiem niż do obecnego. Ot proste, a wręcz debilne biesiadne punkowe łupanie, podbite nieco mroczniejszą atmosferą i metalowym sznytem.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#42

yog 5 lata temu

Truchło Strzygi - hord, który oddziela młodzieńców od emerytów :D
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6053
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#43

Wędrowycz 5 lata temu

O kurwa, to wyszło że jestem młodzieńcem :D nieźle hehe

Czasem faktycznie się zastanawiam czy oni tego dla beki nie nagrali, ale potem przestaję rozmyślać nad głupotami i dalej czerpię przyjemność z tych dźwięków.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#44

yog 5 lata temu

Moim zdaniem, nagrali to i dla beki i dla pieniędzy i dla sławy i dlatego, że lubią :P
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4602
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#45

TITELITURY 5 lata temu

Ot proste, a wręcz debilnebiesiadne punkowe łupanie, podbite nieco mroczniejszą atmosferą i metalowym sznytem.
"Biesiadne" wydaje mi się tu słowem kluczowym. Zmęczony jestem już tymi wszystkimi mhrocznymi metalowcami, szczerzącymi się srogo do obiektywu, poubieranymi w czarne prześcieradła i z zegarami z kukułką na głowie. A tu wyskakuje paru młodzianów ze swoim punk - black metalem, koślawymi tekstami i bramką ślubną, po czym zaczyna grać absolutnie bezpretensjonalną, na swój pojebany właśnie biesiadną muzykę. Do tego wpadającą bardzo w ucho. Ten przebity balon metalowego nadęcia jest dla mnie ogromnym atutem. I chciałbym, żeby inne zespoły zamulające mnie ciężarem granej muzyki miały tyle werwy i ikry, co ten kwartet z Pcinia Dolnego.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6053
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#46

Wędrowycz 5 lata temu

Ten Pcim Dolny, to zaraz pod Warszawą ;)

Coś w tym jest, że ci jegomoście po prostu grają na luzie, bez jakiejś spiny i zapewne mają głęboko w dupie czy my jako odbiorcy zastanawiamy się czy to na serio czy nie.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2960
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#47

Vortex 5 lata temu

Myślę że przy pierwszym wydawnictwie nie tak do końca....
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
mork
Tormentor
Posty: 860
Rejestracja: 6 lata temu

#48

mork 5 lata temu

Zaraz spadną na mnie cepy ale moje pierwsze skojarzenie to jakby krzyżówka starego Celtic Frost z nowym Darkthrone z pijackim, punkowym zawodzeniem na wokalu. Generalnie całkowicie nie dla mnie ale tak to widzę. Nie wiem czemu miało służyć to intro Piersi. "Figo Fagot i Nocny Kochanek to jest kierunek w którym idziemy" ? Generalnie na starcie mnie zniechęciło.

Czytałem wywiad z wokalistą w sierpniowym numerze Metal Hammer i tak właśnie wyobrażałem sobie tę muzykę. W liceum może i bym się jarał.
It is time after miracles
and I am its prophet
I have not come to cure
but to bear witness decease
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4124
Rejestracja: 7 lata temu

#49

DiabelskiDom 5 lata temu

Ciekawe co dzieci pani Stasi powiedziały na to, że ich synek trawestował szanowną babunię :D
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
mork
Tormentor
Posty: 860
Rejestracja: 6 lata temu

#50

mork 5 lata temu

"Mame ty nie rozumiesz. Ja gram metal i tam tak trzeba" :evil:
It is time after miracles
and I am its prophet
I have not come to cure
but to bear witness decease

Wróć do „Black Metal”