Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

Re: Darkthrone

#101

yog 5 lata temu

DiabelskiDom pisze: Ja przez ostatnie kilka dni przesłuchałem kilka ładnych razy "Arctic Thunder" i naprawdę zażarło.
Zajebista płyta, z tydzień słuchałem bez przerwy i pewnie pod setkę odsłuchów nabiłem, bardzo relaksująca muza.
Destroy their modern metal and bang your fucking head

Tagi:
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2649
Rejestracja: 7 lata temu

#102

dj zakrystian 5 lata temu

a no, fajnie gryzie ta muza, też się przekonałem. Fajne jest to, że oni serio mają wyjebane na fanów, kulty i grają sobie co im pasuje
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#103

Vexatus 5 lata temu

yog pisze:
5 lata temu
DiabelskiDom pisze: Ja przez ostatnie kilka dni przesłuchałem kilka ładnych razy "Arctic Thunder" i naprawdę zażarło.
Zajebista płyta, z tydzień słuchałem bez przerwy i pewnie pod setkę odsłuchów nabiłem, bardzo relaksująca muza.
W ciągu kilku ostatnich dni trochę się Darkthrone nasłuchałem - przesłuchałem chyba wszystkie pełniaki, z czego większość bez jakiegoś przesadnego entuzjazmu. Dzisiaj zabrałem się za "Arctic Thunder", bo do tej pory słuchałem tej płyty... jeden raz. :) Płyta nawet mi się spodobała, co jest dla mnie trochę zaskoczeniem. :) "Arctic Thunder" to taka zbieranina dość przebojowych, ale jednocześnie klasycznych i oklepanych riffów i schematów, które mam wrażenie zostały nagrane z premedytacją prostacko i na totalnym luzie. Niewiele na tej płycie Black Metalu, ale za to panowie czerpią garściami z muzyki lat 80-tych ubiegłego wieku - słychać na tej płycie klasyczny Heavy Metal, Punk, Doom... Brzmienie gitar wyszło całkiem nieźle - dość surowa i oszczędna produkcja świetnie pasuje do takiej muzyki. Jedyne co mi się nie podoba to trochę zbyt ciche bębny.
Endymion
Master Of Reality
Posty: 296
Rejestracja: 6 lata temu

#104

Endymion 5 lata temu

Moim ulubionym nagraniem jest Soulside Journey - to co się dzieje tam aranrzach, to jest szok po prostu. No instrumentalnie to jest mistrzostwo. I na dodatek zieje z niego taka trupia, chora atmosfera. Ale z drugiej strony lubię każdą ich płytę, nawet te F.O.A.D. czy Dark Thrones and Black Flags, na które są wylewane tu pomyje. Fenriz się bawi, w dupie ma krytykę, robi to co mu się podoba i chwała mu za to. Hails!
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#105

Vexatus 5 lata temu

Endymion pisze:
5 lata temu
Moim ulubionym nagraniem jest Soulside Journey
Dziwne nie jest, bo to ich najlepsza płyta. :)
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6054
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#106

Wędrowycz 5 lata temu

Vexatus pisze:
5 lata temu
Endymion pisze:
5 lata temu
Moim ulubionym nagraniem jest Soulside Journey
Dziwne nie jest, bo to ich najlepsza płyta. :)
A przynajmniej jedna z najlepszych ;)
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6054
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#107

Wędrowycz 5 lata temu

Hajasz pisze:
5 lata temu
Wędrowycz pisze: A Blaze... to death metal zagrany na black metalową modłę
Taa a Black Magick SS to grindcore zagrany jak szanty. Kurwa skąd wy bierzecie te teorie ? No ja rozumiem jak Nocturno Culto powiedział, że Soulside Journey to black metalowa płyta aby sprawić wrażenie, że byli źli od samego początku. Przecież oni nigdy nie grali death metalu pewnie.

Już widzę te odpowiedzi na pytanie w stylu "Czy A Blaze... to death metal przebrany za black metal" ?
O widzisz @Hajasz, przypomniałem sobie (w trakcie odświeżania) gdzie słyszałem jeszcze wyraźniej efekt przejścia między death metalowym, a black metalowym Darkthrone, gdzie już grali wałki z "A Blaze..." tyle że w ciut innej wersji niż na samym pełniaku. Znasz może taki bootleg o nazwie "Clamor", dość popularny był swego czasu.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#108

yog 5 lata temu

Tym razem sobie odpaliłem Plaguewieldera (+ drugi raz z komentarzem Fenriza i Nocturno Culto). Również udanie wyszło i dobrze się słucha, jak się Gylve żali, że się spinał grając black & rolla, bo deprecha i mu to nie w smak dziś. Chłopcy źle wspominają lata 1998-2001 ;)

O swej jedynej piosence na albumie - Sin Origin - Fenriz mówi niezadowolony: I was just making some black & roll and just sort of got drowned into it's own depression.

Ciekawostka, która zaskoczyła samego NC: ten sam koleś - Erik Avnskog - był inżynierem dźwięku na Deathcrush i A Blaze in the Northen Sky. Poza tym się chyba metalem nie skalał.

A i Fenriz potwierdza teorię, jakoby Ritual od Master's Hammer był pierwszym albumem z norweskim black metalem ;)

A Wy jak tam - lubicie długaśne smuty z Plaguewielder?
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#109

Pioniere 5 lata temu

Na początku przyszłego roku możemy się spodziewać nowego 18-tego albumu Darkthrone - wstępnie pod koniec roku, na przełom listopada i grudnia, ustawione są już terminy na nagrania w studio.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#110

yog 5 lata temu

Znakomicie, nowe Darkthrone mi wchodzi niczym zimny Aloe Vera King w gorący dzień ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Epoxx
Tormentor
Posty: 814
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Bydgoszcz

#111

Epoxx 5 lata temu

Świetne wieści, ciekawe czym nas zaskoczą tym razem.
if you can find it on the internet, it's not underground.
Awatar użytkownika
mork
Tormentor
Posty: 860
Rejestracja: 6 lata temu

#112

mork 5 lata temu

It is time after miracles
and I am its prophet
I have not come to cure
but to bear witness decease
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#113

Ryszard 5 lata temu

Skoro piszą "piosenki" znaczy to że czarna część społeczeństwa metalowego może bez strachu o zdradę ideałów piekieł używać tego słowa.

DT jest chujowe tzn nie podoba mi się i tak jak ówczesna prasa czyli opiniotwórcze środowiska nasrałem na ich bmowe pionierskie potupajki. Ich deathmetalowe korzenie oraz same osobistości dwóch (pewnie rymbają się w dupala... Satyr z tym drugim od bębnów to już na 100 homosie) panów tworzących projekt to już przeciwna szala, bardzo cenię i kibicuję... Lubię też średnionowsze nagrania na wyrywki jak np song pt. Canadian Metal bo to kabaret i autoironia. Reszta nie moja sprawa. Nigdy się nie przekonałem i nie przekonam. Z całej tej norweskiej grandy pierwsze nagrania Enslaved chyba najlepsze.
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#114

yog 5 lata temu

No widzisz, a dla mnie te stare Enslavedy nuda niemożebna, a Darkthrone zajebioza (niekoniecznie te ich trv-kvlty, bo te to tak sobie lubię).
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#115

Ryszard 5 lata temu

Gust nic nie poradzę... a propos srania we wlasne gniazdko



I dlatego wiem ze to dobre chłopaki ;)
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#116

yog 5 lata temu

Pamiętam jak ta ep-ka wyszła i byłem zachwycony, że można być takim blackmetalowcem, co jednak światełko słoneczka czasem ze swojej piwnicy zobaczy przez zakratowane okno ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#117

Hajasz 5 lata temu

Czyli szykuje się kolejny biesiadny album jak poprzedni taki, przy którym możesz obmacać koleżankę przy ognisku albo poskakać przez ogień.

Jednym słowem patataj, patataj jedzie sobie Darkthrone przez leśny kraj. Nie ma co debatować bo rura panom wymiękła i teraz to notorycznie Fenriz będzie nas przekonywać jakie to nie odkrył zajebiste prostackie metale z lat 70-tych i 80-tych. A może lepiej odczekać te 5-10 lat i przypierdolić pożegnalny album taki, że nocy będzie mało a nie rozdrabniać się na jakieś dożynkowe pioseneczki.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#118

yog 5 lata temu

Smętu smętu, a Fenriz z Tedem szykują na dalekiej północy kolejną perłę swojej dyskografii ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#119

Hajasz 5 lata temu

Taa wiem, że dla Was to nawet jakby Darkthrone nagrał płytę z bekaniem to byłby to kult. Sorry dla mnie ten kult skończył się na Goatlord z wyjątkami w postaci pojedynczych kawałków z pozostałych płyt.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#120

yog 5 lata temu

Właśnie, że nie (!), bo wielokrotnie narzekałem na Nieświętą trójcę na przykład, a i za płytkami po Total Death też jakoś niebywale nie przepadam ;) Lubię bardzo znowu od czasu, jak przestali się spinać i odkryli się na nowo.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

#121

Nucleator 5 lata temu

Poniekąd bym się zgodził z Hajaszem, bo tych płyt z hołdem dla heavy metalu ciężko mi się słucha, a teksty są dużo lepsze od muzyki, ale jedna rzecz: Arctic Thunder. Kawał dobrego grania, z wyczuwalnym klimatem chłodnej nocy w lesie, doskonale korespondującym z okładką. No i w końcu Fenriz doszedł do wniosku, że dobrze by było nagrać w końcu parę dobrych riffów - Tundra Leech, Boreal Fiends czy The Wyoming Distance to pies czy co? Chętnie zobaczę co tam wysmażą.

Darkthrone przecież od kilkunastu lat robi co chce i pokazuje fucka co niektórym. Zupełnie jak Dimmu Borgir :mrgreen:
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4126
Rejestracja: 7 lata temu

#122

DiabelskiDom 5 lata temu

Hajasz pisze:
5 lata temu
Czyli szykuje się kolejny biesiadny album jak poprzedni taki, przy którym możesz obmacać koleżankę przy ognisku albo poskakać przez ogień.
Że niby Arktyczny Grom to biesiadny album? :shock: Przecież tam prawie zero punkowego rozstrojenia i harców, tylko doomujący heavy wymieszany z blackiem.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Astral
Fallen Angel Of Doom
Posty: 336
Rejestracja: 5 lata temu

#123

Astral 5 lata temu

Hajasz pisze:
5 lata temu
Czyli szykuje się kolejny biesiadny album jak poprzedni taki, przy którym możesz obmacać koleżankę przy ognisku albo poskakać przez ogień.
Jednym słowem patataj, patataj jedzie sobie Darkthrone przez leśny kraj. Nie ma co debatować bo rura panom wymiękła i teraz to notorycznie Fenriz będzie nas przekonywać jakie to nie odkrył zajebiste prostackie metale z lat 70-tych i 80-tych.
A no właśnie. 20 lat temu Fenriz jarał się black metalem, teraz lubi jakieś Crystal Viper i inne gówniane hevi metale z IV ligi. I ma to przełożenie na jego twórczość, której nie da się słuchać, nie łapiąc uczucia zażenowania.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#124

yog 5 lata temu

Ale co ma Crystal Viper do Darkthrone? :D Lubi też Uriah Heep od 45 lat i chuj z tego? :P
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#125

Hajasz 5 lata temu

Ano nic nie ma. Kolega chciał pewnie tylko powiedzieć, że Fenriz po prostu bredzi i generalnie zgubił się w tych swoich inspiracjach wątpliwej jakości. Pewnie za chwilę odkryje The Beatles albo Steviego Wondera. Nie moja sprawa bo Darkthrone lata świetności ma już dawno za sobą i one już nigdy nie wrócą. Ostatnia porcja albumów jest delikatnie mówiąc kiepska i jakiegoś światła nadziei w tym elemencie nie widać.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Astral
Fallen Angel Of Doom
Posty: 336
Rejestracja: 5 lata temu

#126

Astral 5 lata temu

yog pisze:
5 lata temu
Ale co ma Crystal Viper do Darkthrone? :D Lubi też Uriah Heep od 45 lat i chuj z tego? :P
No jak to co? Że przez takie gówniane inspiracje pokroju Crystal Viper i Darkthrone nagrywa takie balasy. Tu nie ma nic do rozumienia, puszczasz takie Circle the Wagons i wytrzymujesz jakieś kilka minut, zanim nie wyłączysz. To już lepiej poszukać sobie obskurnym heavy metali na YT, zamiast męczyć się z balasami pokroju ostatnich płyt Darkthrone.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#127

yog 5 lata temu

Astral pisze:
5 lata temu
yog pisze:
5 lata temu
Ale co ma Crystal Viper do Darkthrone? :D Lubi też Uriah Heep od 45 lat i chuj z tego? :P
Tu nie ma nic do rozumienia, puszczasz takie Circle the Wagons i wytrzymujesz jakieś kilka minut, zanim nie wyłączysz.
Nie, słucham do końca, a potem włączam jeszcze 30 razy ;) Those treasures will never befall you... They're ouuuut of reaaaach...
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Nebiros
Tormentor
Posty: 655
Rejestracja: 7 lata temu

#128

Nebiros 5 lata temu

Astral pisze:
5 lata temu
yog pisze:
5 lata temu
Ale co ma Crystal Viper do Darkthrone? :D Lubi też Uriah Heep od 45 lat i chuj z tego? :P
No jak to co? Że przez takie gówniane inspiracje pokroju Crystal Viper i Darkthrone nagrywa takie balasy. Tu nie ma nic do rozumienia, puszczasz takie Circle the Wagons i wytrzymujesz jakieś kilka minut, zanim nie wyłączysz. To już lepiej poszukać sobie obskurnym heavy metali na YT, zamiast męczyć się z balasami pokroju ostatnich płyt Darkthrone.
Yogzi akurat się w takich zboczeniach lubuje, więc do złej osoby z tym bijesz :P

Dla mnie crust punkowy DT <<<< Blackowy DT, chociaz szacun dla nich za to, że nie tylko gadali, że mają wyjebane w opinie innych, ale faktycznie mają wyjebane. Nie ukrywam, że czasem dla odmiany lubię nawet puścić sobie coś z ich późniejszych materiałów. Stary DT, wiadomo, kult nad kulty, nie ma co tu się rozpisywać :)

A zaraz na dobry początek dnia poleci Circle the Wagons...
Belzebóbr pisze: a ja jak najbardziej słucham muzyki z tidala i spotifaja, o wiele lepsze to i poręczniejsze niż słuchanie z jakichś śmiesznych CDków. Przynajmniej można się do głośnika na bluetooth podłączyć
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#129

yog 5 lata temu

Nebiros pisze:
5 lata temu
Dla mnie crust punkowy DT <<<< Blackowy DT
Jasna sprawa, a na Circle the Wagons już crustu nie grają, jest heeevi metaaaał ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Nebiros
Tormentor
Posty: 655
Rejestracja: 7 lata temu

#130

Nebiros 5 lata temu

yog pisze:
5 lata temu
Nebiros pisze:
5 lata temu
Dla mnie crust punkowy DT <<<< Blackowy DT
Jasna sprawa, a na Circle the Wagons już crustu nie grają, jest heeevi metaaaał ;)
Ta, ale tak na dobrą sprawę nie znam się ani na crust punku, a na heavy tym bardziej, więc dla mnie jest po prostu stary DT i nowy DT, a stary > nowy i tyle :)
Belzebóbr pisze: a ja jak najbardziej słucham muzyki z tidala i spotifaja, o wiele lepsze to i poręczniejsze niż słuchanie z jakichś śmiesznych CDków. Przynajmniej można się do głośnika na bluetooth podłączyć
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5429
Rejestracja: 6 lata temu

#131

pit 5 lata temu

DiabelskiDom pisze:
5 lata temu
Hajasz pisze:
5 lata temu
Czyli szykuje się kolejny biesiadny album jak poprzedni taki, przy którym możesz obmacać koleżankę przy ognisku albo poskakać przez ogień.
Że niby Arktyczny Grom to biesiadny album? :shock: Przecież tam prawie zero punkowego rozstrojenia i harców, tylko doomujący heavy wymieszany z blackiem.
A co jest bardziej biesiadne crust, czy heavy metal?
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4126
Rejestracja: 7 lata temu

#132

DiabelskiDom 5 lata temu

Od doomującego heavy to akurat crust na pewno jest bardziej biesiadny ;)
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5429
Rejestracja: 6 lata temu

#133

pit 5 lata temu

To zależy jaki to crust i jaki doom-heavy. Ale nie wyobrażam sobie imprez pod Warcollapse, albo "Drink And Be Merry" - chyba że ktoś lubi upijać się na smutno.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#134

yog 5 lata temu

Nagrywka nowego albumu zakończona chwilę temu.
13:10 today the new DARKTHRONE album was finished recorded.

The first album I put on when I got home was epicus doomicus metallicus by CANDLEMASS. It set so many standards. Also for us. Been true to that piece of music since 1986.

- f e n r i z
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#135

Hajasz 5 lata temu

Sacrum_Profanum pisze:
5 lata temu
Czemu w oryginale jest taka słaba okładka :(

Obrazek
Wyjaśnij o co chodzi?
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#136

Vexatus 5 lata temu

Obrazek

Może o to, że winyl ma inną?
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#137

Hajasz 5 lata temu

Ale ta kompaktowa jest naturalnym rozwinięciem debiutu skoro to miał być w założeniu następny album.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#138

yog 5 lata temu

Ostatnie reedycje CD też mają tę okładkę. Dla mnie ta oryginalna Total Death bardzo miła dla oka i lepsza od tej z górką.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Sacrum_Profanum
Master Of Reality
Posty: 291
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: Kanalizacja

#139

Sacrum_Profanum 5 lata temu

Dokładnie o to mi chodziło, że ta wklejona dużo przyjemniejsza niż ta szara bez wyrazu ;d.
I źle się wyraziłem. Bo to właśnie oryginał mi się bardziej podoba, niż ta reedycja
卐 卐 卐 POPEŁNIJ SAMOBÓJSTWO - PRO BONO PUBLICO 卐 卐 卐 BLACK METAL TO KILOF
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#140

Vexatus 5 lata temu

Dlaczego bez wyrazu? Całkiem klimatyczna fotka...
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#141

yog 5 lata temu

Fotka klimatyczna, ale taką okładkę by mogło mieć pięćdziesiąt innych bandów z Norwegii, a tę z planetką - tylko Darkthrone :)
Sacrum_Profanum pisze: Dokładnie o to mi chodziło, że ta wklejona dużo przyjemniejsza niż ta szara bez wyrazu ;d.
I źle się wyraziłem. Bo to właśnie oryginał mi się bardziej podoba, niż ta reedycja
O nieporozumienie tym łatwiej, że w sumie obie są oryginalne, planetka dla cd i kasety, a górka dla winyla. Peaceville zawsze lubi wydając kolejną reedycję Darkthrone coś nowego zarzucić, więc padło jakiś czas temu na wydawanie Plaguewielderów, Total Deathów czy Ravishing Grimnessów z alternatywnymi okładkami, może właściciele starych też się połakomią ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#142

yog 5 lata temu

Torba pięknie dopełnia zdjęcie:

Obrazek
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Piekielny Stolec
Master Of Puppets
Posty: 164
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: Dupa

#143

Piekielny Stolec 5 lata temu

Ich debiut niezbyt mi się podobał, taki sobie jest ten death w ich wykonaniu, czasem jest dość nudnawo. Najbardziej mi przeszkadza ten wokal, jakoś nie za bardzo mi tu pasuje. Bardzo dobrze więc się stało, iż chłopaki zmienili trochę priorytety i zainteresowania. Albowiem następne płyty to dla mnie bleczurowy majstersztyk jest! Szczególnie upodobałem sobie Panzerfaust z moim ulubionym Quintessence na czele. ;) Miałem trochę problem z Total Death, głównie przez brzmienie. Ale ostatecznie większość utworów mi się podoba, po prostu do tego albumu trza podejść parokrotnie. Znam ich dokonania do Sardonic Wrath włącznie, resztę sobie odpuściłem. Za jakiś czas zrobię podejście do ich nowszych albumów, po prostu miałem wątpliwości, ze względu na ich punkowe eksperymenty. :?
Czasem idzie gładko, czasem jak po grudzie. Czasem jest ulga, czasem boli i piecze. Czasem czuć słabo, czasem dość mocno. Czasem wiele się nie ma, czasem całkiem sporo. Życie jest jak sranie...
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#144

yog 5 lata temu

Wspaniały album jest z Soulside Journey! Klimat nie do podrobienia! Ogólnie stary Darkthrone, w sensie demówki i debiut - miód.

Nowe Darkthrone jak dla mnie dużo przyjemniejsze od czasów Total Death - Sardonic Wrath, kiedy to chyba Fanriza i Teda dręczyła największa deprecha.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Lis
Moderator globalny
Posty: 1915
Rejestracja: 7 lata temu

#145

Lis 5 lata temu

Nigdy nie byłem zachwycony Darkthrone, w sumie to wolę ich epigonów np Clandestine Blaze, Craft czy Szron. Moje ulubione płyty to te raczej mało popularne- Total Death i The Underground Resistance. Średnio ruszają mnie te klasyki jak debiut, A Blaze.. Goatlord jest jeszcze fajne, przez ten garażowy charakter.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#146

yog 5 lata temu

Ja np. na A Blaze in the Northern Sky uwielbiam te wszystkie losowe złowrogie odzywki Fenriza ;) Aż sobie zapodałem.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#147

deathwhore 5 lata temu

Piekielny Stolec pisze:
5 lata temu
Ich debiut niezbyt mi się podobał, taki sobie jest ten death w ich wykonaniu, czasem jest dość nudnawo. Najbardziej mi przeszkadza ten wokal, jakoś nie za bardzo mi tu pasuje. Bardzo dobrze więc się stało, iż chłopaki zmienili trochę priorytety i zainteresowania. Albowiem następne płyty to dla mnie bleczurowy majstersztyk jest! Szczególnie upodobałem sobie Panzerfaust z moim ulubionym Quintessence na czele. ;) Miałem trochę problem z Total Death, głównie przez brzmienie. Ale ostatecznie większość utworów mi się podoba, po prostu do tego albumu trza podejść parokrotnie. Znam ich dokonania do Sardonic Wrath włącznie, resztę sobie odpuściłem. Za jakiś czas zrobię podejście do ich nowszych albumów, po prostu miałem wątpliwości, ze względu na ich punkowe eksperymenty. :?
To jak kochasz Quintessence to masz 20 sekund na odpowiedź gdzie jest jeszcze główny riff z tego numeru, inaczej skroimy Cię z koszulki.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5429
Rejestracja: 6 lata temu

#148

pit 5 lata temu

Piekielny Stolec pisze:
5 lata temu
Za jakiś czas zrobię podejście do ich nowszych albumów, po prostu miałem wątpliwości, ze względu na ich punkowe eksperymenty. :?
Tak punkowe jak NWOBHM. Czyli faktycznie po części punkowe. Może jeszcze coś z English Dogs się tam trafi.
Awatar użytkownika
Nebiros
Tormentor
Posty: 655
Rejestracja: 7 lata temu

#149

Nebiros 5 lata temu

deathwhore pisze:
5 lata temu
To jak kochasz Quintessence to masz 20 sekund na odpowiedź gdzie jest jeszcze główny riff z tego numeru, inaczej skroimy Cię z koszulki.
Chyba nie zdążył, karę proponawalbym surowszą, np koprofilię swojego stolca.
Belzebóbr pisze: a ja jak najbardziej słucham muzyki z tidala i spotifaja, o wiele lepsze to i poręczniejsze niż słuchanie z jakichś śmiesznych CDków. Przynajmniej można się do głośnika na bluetooth podłączyć
Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor
Posty: 838
Rejestracja: 7 lata temu

#150

EdusPospolitus 5 lata temu

Nowy album od Darkthronów szykuje się na 31 maja 2019 i zwać się będzie "Old Star". A poniżej okładka i tracklista:

Obrazek

1. I Muffle Your Inner Choir
2. The Hardship of the Scots
3. Old Star
4. Alp Man
5. Duke of Gloat
6. The Key Is Inside the Wall
Ostatnio zmieniony 20 mar 2019, 18:44 przez EdusPospolitus, łącznie zmieniany 1 raz.
I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it

Wróć do „Black Metal”