Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

Re:

#51

Ryszard 4 lata temu

yog pisze:
4 lata temu
W okolicach 17 maja wychodzą repressy Dark Space I oraz -I na winylach (oczywiście w Avantgarde Music), a dwójka podobno właśnie trafia do tłoczni i ukaże się po raz pierwszy na tym szlachetnym nośniku. Reszta rzekomo również podzieli ten los.

Do pre-orderów Avantgarde dorzuca naszyweczkę: https://avantgardemusic.bigcartel.com
No to wydajemy kasiore. Tylko za foruma zaplac hahahaha


Edit:

Darkspace 'Dark Space I' 2LP + 'Dark Space -I' LP BUNDLE OFFER
€36.00

Subtotal
€36.00
Shipping
€9.00
Total
€45.00
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!

Tagi:
HUMAN
Tormentor
Posty: 1542
Rejestracja: 7 lata temu

#52

HUMAN 4 lata temu

nowy album , może by wreszcie nagrali ....czy skończyły się pomysły i tylko kasa się liczy
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17452
Rejestracja: 7 lata temu

#53

yog 4 lata temu

Jak dla mnie to mogą jednak przed nowym albumem wydać w końcu na winylu II, III i III I, bo bym sobie sprawił, a tych digipaków po 25 zeta trochę mi się nie chce :)

Samo -I też spoko wychodzi, bo 25 euro już z przesyłką do Polski. Aż ciutkę żałuję, że już pierwszy album mam, bo przyszedł jakiś ujebany z fabryki chyba, a za oba cena piękna jest w tym Avantgarde ;) A za forum to już zapłacone :P
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17452
Rejestracja: 7 lata temu

#54

yog 4 lata temu

WTF Dark Space II na winylu wyprzedane w pre-orderze. Nie załapałem się.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Marduk666
Tormentor
Posty: 1031
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Jarosław

#55

Marduk666 4 lata temu

yog pisze:
4 lata temu
WTF Dark Space II na winylu wyprzedane w pre-orderze. Nie załapałem się.
Pytanie czy na preordery jaki label nasz polski się załapał, bo jeśli tak to jeszcze nic straconego. Ja na II mam wyjebane ;)
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17452
Rejestracja: 7 lata temu

#56

yog 4 lata temu

Darkspace otrzymało nagrodę Musikpreise 2019 kantonu Berno, a co za tym idzie - 15 tysięcy franków. Poza kosmitami, nagrodą tej wysokości regionalni jurorzy uhonorowali jeszcze 3 artystów.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6054
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#57

Wędrowycz 4 lata temu

yog pisze:
4 lata temu
Darkspace otrzymało nagrodę Musikpreise 2019 kantonu Berno, a co za tym idzie - 15 tysięcy franków. Poza kosmitami, nagrodą tej wysokości regionalni jurorzy uhonorowali jeszcze 3 artystów.
Elegancko, miło że są jeszcze miejsca na tym łez padole gdzie doceniają artystów niezależnie od gatunku muzyki jaki uprawiają.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2649
Rejestracja: 7 lata temu

#58

dj zakrystian 4 lata temu

HUMAN pisze:
4 lata temu
nowy album , może by wreszcie nagrali ....czy skończyły się pomysły i tylko kasa się liczy
A oni nie wydaja plyt w jakichs matematycznych odstepach czasowych ?
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#59

Pan Efilnikufesin 4 lata temu

dj zakrystian pisze:
4 lata temu
HUMAN pisze:
4 lata temu
nowy album , może by wreszcie nagrali ....czy skończyły się pomysły i tylko kasa się liczy
A oni nie wydaja plyt w jakichs matematycznych odstepach czasowych ?
Oczywiscie ze tak.Wypuszczaja nowy album co 15 tysięcy franków.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17452
Rejestracja: 7 lata temu

#60

yog 4 lata temu

Marduk666 pisze:
4 lata temu
yog pisze:
4 lata temu
WTF Dark Space II na winylu wyprzedane w pre-orderze. Nie załapałem się.
Pytanie czy na preordery jaki label nasz polski się załapał, bo jeśli tak to jeszcze nic straconego. Ja na II mam wyjebane ;)
A jednak.

Sprzedam wszelkim fanom, collectorsom i spekulantom info, że na tę chwilę, zostały jeszcze w Osmose 3 sztuki za 20 euro + 9 kp. W Van też jakieś są, ale już po 25 euro. Wygląda na to, że to już resztki nakładu.

Edit: Już nie ma w Osmose, mam nadzieję, że jakiś fan trafił. W Van Records jest ostatnia sztuka i elo.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#61

Pan Efilnikufesin 4 lata temu

Mam I na placku, II na CD. Albo odwrotnie. Nie chce mi się szukać teraz, może jutro. No i jeśli chodzi o jakość nutek wypierdalających z głośników to wygrywa CD.
Awatar użytkownika
Marduk666
Tormentor
Posty: 1031
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Jarosław

#62

Marduk666 4 lata temu

Jak już znajdziesz to posłuchaj, a przekonasz się, że wszystko odwrotnie :P

Edit:

No dobra słucham właśnie tej II i nie jest tak źle jak sądziłem wcześniej ;P
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#63

Pan Efilnikufesin 4 lata temu

Marduk666 pisze:
4 lata temu
Jak już znajdziesz to posłuchaj, a przekonasz się, że wszystko odwrotnie :P

Edit:

No dobra słucham właśnie tej II i nie jest tak źle jak sądziłem wcześniej ;P
:D
Awatar użytkownika
Pogan696
Tormentor
Posty: 685
Rejestracja: 7 lata temu

#64

Pogan696 4 lata temu

Zawsze w kosmicznym serduszku. Mam nadzieję, że dożyję z Darkspace lądowanie na Marsie i choroby z tym związane?
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#65

Pan Efilnikufesin 3 lata temu

'III I' na talerzu. Napierdala drugi raz z rzędu. Robią mi czarną dziurę w głowie. Pozmieniało się sporo, wstawki Techno, jakieś dziwne dźwięki, chyba nawet gitarę akustyczną słyszałem. Cuda wianki na kiju.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17452
Rejestracja: 7 lata temu

#66

yog 3 lata temu

No, czwóreczka jest najbardziej przystępna i wręcz by można rzec, że przyjemne jest to granie tam i bujające :)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4127
Rejestracja: 7 lata temu

#67

DiabelskiDom 3 lata temu

Bo pierwszy raz space ambient zastąpił część dark ambientu. Świetny album, nic dodać nic ująć.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17452
Rejestracja: 7 lata temu

#68

yog 2 lata temu

Wygląda na to, że Darkspace po 15 latach opuszcza dotychczasowego wydawcę, włoskie Avantgarde Music w nieco dziwnych okolicznościach. Pada parę niezbyt ciepłych słów na temat niejakiego Tobiasza. Jeśli relacja z Darkspace wyglądała tak, jak to opisuje poniżej wytwórnia, to tylko można ich podziwiać za niesłychaną cierpliwość. Potwierdza się też informacja, że Zorgh po trasie z 2019 opuściła zespół. Polecam poniższą lekturę, black metal.
https://avantgardemusic.com/blog/on-leaving-bands/ pisze: After 15 years of cooperation with Darkspace I had to discover the hard way that our relationship was all and only based on “assumptions” (quote from their “letter of resignation”). This is the only place where I can give my version of the facts to all those who will think that Darkspace left Avantgarde Music because they deserved a better place, hence I want to make my side of assumptions public for several reasons, first and foremost because they are the simple, indisputable truth and a mere chronicle of the facts.

The band came back from their 2019 European tour torn to pieces, with internal relationships irreversibly damaged: with one of the two members friend of mine leaving the band and the other staying on questionable terms (but I won’t make the mistake of issuing conclusions that are entirely personal in this regard) and the leadership of the band firmly in the hands of the only one of the three (members) with whom I have never had the chance to deal with, and for whom I have never felt any sympathy, the end of the story was pretty much expected.
“Our relations with Avantgarde Music all over these years were only based on assumptions”, thundered the titan!

Maybe by “assumptions” he meant that freedom which was apparently essential and a bonus value back then: no schedules at all, never letting the label making money on merchandise, no feeding the voracious collectors market with super limited things, allowing no repress of their cds in more economically viable formats (i.e. digipacks) etc.

This went along with an unlimited amount of time to take any decision even on the simplest of tasks (literally, weeks to express an opinion -which was always negative anyway- on a label’s proposed activity/release or whatsoever) and to end with over-dilated album release times.

Darkspace elusive way of communicating to the rest of the world was not limited to their fans though, because as their record label we were never informed about any kind of activity nor initiative.

For example, they were working on the release of a live concert to be released on bluray/dvd on Avantgarde Music. For five years. But when we asked for any updated news about this we had to assume the project was cancelled four years before.

Or… we have been waiting for three years to receive one logotype/symbol to release the vinyl editions of their III and III I albums, and all of a sudden had to assume that we will not be releasing them!

I was then recently held against the fact that we did not have any formal contract drafted, “it was only a word agreement!”, and this is of course worth nothing in 2021 as much as it was worth everthing for fifteen years.

Well, I could list my own assumptions for hours, and each and every one of them could show the patience in dealing with a band which did not care one dime for the complete, one-sided freedom they were granted.

But instead I will conclude by begging you to continue worshipping their music, as this is the only thing that must remain important to you, the fans, but also ask you not to think that Darkspace leaving Avantgarde Music is a tragedy for us.

The only tragedy here is in fact from a personal point of view, and you can probably guess that by the fact that I never indulged in such messages nor explanations.

While in every other respect it is not (a tragedy) at all, given that the loss of a band which in fifteen years (15) has been responsible for the release of two (2) albums with our Company makes less damages than the fall of a leaf in the crater of a volcano

Curtains down.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5431
Rejestracja: 6 lata temu

#69

pit 2 lata temu

Słabe. Z ostatnich wydarzeń: Chris Avellone vs kobiety, to jest dopiero black metal.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17452
Rejestracja: 7 lata temu

#70

yog 2 lata temu

Dramatyczne wojny płci w gierkach to już nie na moje skołatane nerwy.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6054
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#71

Wędrowycz 2 lata temu

Szczerze, to jakoś nie dziwi mnie powyższy opis. Wytwórnia pewnie miała nadzieję skosić troszkę siana, bo jednak Darkspace swego czasu (nie wiem jak obecnie) dość dużym echem odbiło się na scenie black metalowej, a tu okazało się, że głównodowodzący to dziwak i mizantrop. Fakt, że czytając wywód odnosi się wrażenie, że praktycznie zerowy był jakikolwiek kontakt zespołu z Avantgarde, ale z drugiej strony warto byłoby osobiście poznać zespół, porozmawiać i się po ludzku dogadać zanim się podpisało papiery.

A tak swoją drogą Tobias mógł przecież wciągnąć Darkspace do swojego Kunsthall i byłby spokój. Robiłby co, jak i kiedy uważa za stosowne tak samo jak swoim solo projekcie Paysage d'Hiver.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17452
Rejestracja: 7 lata temu

#72

yog 2 lata temu

Avantgarde nie kosiło pewnie na Darkspace wielkiego siana. To - jak w tym poście napisano (między wierszami, bo nie konkretnie o Darkspace) - kapela, która sprzedawała moooże 2000 kopiii płyty, winyli to wychodziło może po 500, może nawet i ze 300. Na 15 lat to są śmieszne ilości. Tanie reedki w digipakach, co kosztowały po 30 zeta, czy tam ile jakimś wielkim biznesem też nie były, jak sądzę.

Myślę, że Avantgarde faktycznie chciało ich płyty sprzedawać, ale z czystego uwielbienia do ich muzyki w pierwszej kolejności i promować zespół, co normalne, ale oni mieli z tym duży problem, tak jak parę lat temu był problem z dostępnością Paysage. Podejście tu przypuszczam było takie - black metal to ma być elitarny, w chuj limitowany, te digipacki już się nie podobały, bo black metal nie ma być łatwo dostępny dla każdego, tak jak to było dłuuuugo z Paysage, że tylko absurdalne limity i tylko analogi (najpierw po 200 kaset lata później po 300 winyli i w końcu cd niedawno i nie-limitowane winyle od max 3 lat). Po sukcesie Im Wald w mainstreamie się mu pewnie zmieniło i uznał, że można by kosić hajs na tym, ale jak kosić, to samemu (przypuszczam, że żona która rzekomo w Kunsthall również uczestniczy jest podobnego zdania). Płyty z Kunsthall kosztują w chuj, żadna inna tyle sobie nie liczy za pojedyncze/podwójne LP.

Zespół, jak kolo napisał - w 2/3 zna, z samym Tobiasem nie miał za bardzo do czynienia, jak zrozumiałem, albo i nie chciał mieć. Pozostałych dwóch (ex-)członków ma solo projekty (Apokryphon i Sun of the Blind), które wydały płyty w Avantgarde i o nich się wyraża pan z Monumentum jako o friendsach, wręcz im współczuje tego, jak zostali przez Wintherra potraktowani. A jak wynika z tekstu podpisywania papierów to nie było, była ustna umowa na wydawanie (sądzę że i dziś często nie ma umów w undergroundzie, więc że 15 lat temu - w największym dołku black metalu - nie było, dziwnym nie jest).

Podsumowując, Avantgarde na odejściu Darkspace wiele nie straci, bo na pewno nie były pieniądze z ich sprzedaży warte nerwów związanych z niekończącymi się oczekiwaniami na najprostsze decyzje zespołu, a Darkspace pewnie wyda reedycje w Kunsthall, zrobi na tym hajs Tobias i jego żona, a pozostali 2 członkowie zejdą w cień, przypuszczalnie kapela już nigdy nic nie nagra, ewentualnie w mocno okrojonym składzie i wygląda mi raczej na to, że wina nie leży po stronie Avantgarde, w żadnym wypadku. Zrobili dla tej kapeli co mogli - czyli w tym przypadku robili jak najmniej mimo szczerych chęci robienia wiele. Nie rozumiałem, czemu III i III I od tylu lat nie wychodzi na winylu, teraz już wiem.

No, ale nie od dziś wiadomo, że najlepszy black metal robią największe zjeby.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17452
Rejestracja: 7 lata temu

#73

yog 2 lata temu

Darkspace w... Season of Mist. Reedycje, w tym z dawna oczekiwane III i III I na winylu na koniec 2022 roku i plany na piątkę, tzn. III II-kę.
Season of Mist is proud to announce the signing of cult black metal band DARKSPACE. The Swiss duo will re-release their entire back catalogue with reinterpreted artwork and a remaster for vinyl via the label later in 2022, while working on the outlines of 'Dark Space III II'.
Obrazek

To tyle z undergroundowej wizji hordy.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1655
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

#74

brzask 2 lata temu

Czyli raczej będzie granie bardziej "przystępne" dla szerszego grona milusińskich.
Szkoda.
There's something growing in the trees_______Through time war prevails
I think it's a different me
__________________Thoughts fears cast aside
______________________________________Face the consequence alone
______________________________________With honour - valour - pride
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#75

Hajasz 2 lata temu

Inflacja puka do wszystkich a kasa zaczyna się nie zgadzać więc co może wymyślić undergroundowy zespół black metalowy? Zaczynamy grać dla pizdeuszy za większy hajs. No i super.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4127
Rejestracja: 7 lata temu

#76

DiabelskiDom 2 lata temu

brzask pisze:
2 lata temu
Czyli raczej będzie granie bardziej "przystępne" dla szerszego grona milusińskich.
Szkoda.
Już III I było "bardziej przystępne" a jednak wyszedł zajebisty materiał.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3118
Rejestracja: 5 lata temu

#77

kurz 2 lata temu

Nie umiem traktować muzy projektu jako osobnych materiałów, jest to dla mnie jedna spójna opowieść o przytłaczającej przestrzeni otaczającej człowieka, może dlatego długo dojrzewałem do tych dźwięków. Paysage d'Hiver to z kolei opowieść o ciemnych zakamarkach ludzkiej duszy. Wspominam o tym, bo jako całość, wydaje mi się, jest to swego rodzaju katharsis dla lidera obu projektów, a przy okazji dla wielu innych pojebańców na tym padole.
Lis
Moderator globalny
Posty: 1915
Rejestracja: 7 lata temu

#78

Lis 2 lata temu

Gdy ich pierwszy raz usłyszałem upalony byłem okrutnie, przybiłem gwoździa do biurka przed kompem i teleportowało mnie w przestrzeń kosmiczną w pobliże jakieś czarnej dziury, czy innego wymykającego się nauce zjawiska :D
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1655
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

#79

brzask 2 lata temu

Co tu dużo mówić...tworzą niepowtarzalny, ciężki klimat, straszliwie działający na psychikę. Włączając ich płyty mam wrażenie że obcuję z czymś na prawdę z ł y m ...i jednocześnie fascynującym.
There's something growing in the trees_______Through time war prevails
I think it's a different me
__________________Thoughts fears cast aside
______________________________________Face the consequence alone
______________________________________With honour - valour - pride
Awatar użytkownika
Marduk666
Tormentor
Posty: 1031
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Jarosław

#80

Marduk666 rok temu

yog pisze:
rok temu
II dalej nie lubisz? :(
Ostatnio słuchałem i okazało się, że lubię najmniej, a nie, że nie ;) Do kolekcji jeszcze wpadnie :)
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6140
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#81

Vexatus rok temu

kurz pisze:
2 lata temu
Nie umiem traktować muzy projektu jako osobnych materiałów, jest to dla mnie jedna spójna opowieść o przytłaczającej przestrzeni otaczającej człowieka, może dlatego długo dojrzewałem do tych dźwięków. Paysage d'Hiver to z kolei opowieść o ciemnych zakamarkach ludzkiej duszy.
Darkspace to kosmiczna pustka, a PdH to lodowa pustynia...
Awatar użytkownika
Pogan696
Tormentor
Posty: 685
Rejestracja: 7 lata temu

#82

Pogan696 rok temu

Nie ma drugiej takiej kapeli, która tak dobitnie określa... stan. Można wymieniać każdą planetę Układu Słonecznego, każdego satelitę, komety, galaktyki, kwazary, czarne dziury, dżety,... SZATAN TO CIOTA wobec kosmosu ;). Darkspace to dla mnie kapela absolutna w swoim przekazie. Najbardziej "zła i sroga" kapela Ziemi.
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#83

Kozioł rok temu

Obrazek

Chłopacy nie często grają, ale w 23 zagrają. Pilnować dat, może i kolo was będzie sztuka....
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4127
Rejestracja: 7 lata temu

#84

DiabelskiDom rok temu

Widziałem na żywo i uważam, że to srogi cios i jak najbardziej warto, jeśli tylko taka opcja pojawi się u kogoś w zasięgu. Jeśli na wakacje polecimy do Lądka Zdroju, to może się uda.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17452
Rejestracja: 7 lata temu

#85

yog rok temu

Wychodzą reedki w Season of Mist, jednak wygląda na to, że póki co winyle bez czwórki.

https://shop.season-of-mist.com/band/darkspace?limit=60

Cena chyba z 200 zeta za jeden album...
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17452
Rejestracja: 7 lata temu

#86

yog 11 mies. temu

Są te winyle w Fallen Temple i to za jedyne 155. Radzę się spieszyć bo zostały 3 trójki.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17452
Rejestracja: 7 lata temu

#87

yog 11 mies. temu

Cult black metal band DARKSPACE are reissuing their discography -I (EP 2012) and III I (LP 2014) with new artwork and will be released on June 9, 2023 via Season of Mist.

Pre-orders are available here: https://redirect.season-of-mist.com/darkspace-vinyl
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Gotfryd z Bouillon
Posty: 7
Rejestracja: 5 lata temu

#88

Gotfryd z Bouillon 3 mies. temu

Po dziesięciu latach w końcu doczekaliśmy się nowego LP tym razem o tytule "Dark Space -II".

Ciężko cokolwiek powiedzieć o tym krążku poza tym że to Darkspace. Można sobie posłuchać 6 minut ambientu z płyty tutaj:

Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17452
Rejestracja: 7 lata temu

#89

yog 3 mies. temu

Słyszałem dłuższy fragment tego z koncertu jakiegoś i strasznie narzekali w komentarzach, że co to ma być za Darkspace (chyba przez to, że nie ma blastowania). Jak dla mnie brzmi raczej jak dalszy rozwój w obranym wcześniej kierunku, choć przyznam, że po tytule kawałka spodziewałem się drugiej epki, a nie piątego albumu.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5431
Rejestracja: 6 lata temu

#90

pit 3 mies. temu

W końcu coś klimatycznego.
Gotfryd z Bouillon
Posty: 7
Rejestracja: 5 lata temu

#91

Gotfryd z Bouillon 3 mies. temu

yog pisze:
3 mies. temu
Słyszałem dłuższy fragment tego z koncertu jakiegoś i strasznie narzekali w komentarzach, że co to ma być za Darkspace (chyba przez to, że nie ma blastowania). Jak dla mnie brzmi raczej jak dalszy rozwój w obranym wcześniej kierunku, choć przyznam, że po tytule kawałka spodziewałem się drugiej epki, a nie piątego albumu.
Właśnie też mnie to dziwi. Tytuł sugeruje epkę jednakże czas trwania tego wydania to 47 minut, co wydaje się za długo jak na epkę ale i tak mało w porównaniu do poprzednich LP Darkspace z których każdy miał ładnie ponad godzinę. Może po prostu należy to interpretować jako taka dłuższa EPka?

Teraz pytanie czy to oznacza że są plany w przyszłości na wydanie "Dark Space V" już jako pełnoprawny LP. Mam tylko nadzieje że nie będziemy musieli na to czekać kolejne 10 lat...
Ostatnio zmieniony 14 gru 2023, 02:03 przez Gotfryd z Bouillon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17452
Rejestracja: 7 lata temu

#92

yog 3 mies. temu

Ludzie coś komentowali, że na koncercie to oni grali ten kawałek właśnie coś w stylu 30-40 minut i ledwie chwilę coś tam starego dodatkowo jeszcze, więc może to taka długa epka/mini-album czy coś tam na rozgrzewkę w nowym składzie/w nowym labelu, bo dziwne trochę, że by nagle zmienili numerację na arabskie liczby i to jeszcze z minusem, co do tej pory było tylko na epce czy tam demie.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Derelict
Tormentor
Posty: 1091
Rejestracja: 5 lata temu

#93

Derelict 3 mies. temu

Dla mnie brzmi jak każdy darkspace, czyli boooring.
"Jeżeli black metalowcy są ludźmi, to karaluchy również nimi są"
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17452
Rejestracja: 7 lata temu

#94

yog 3 mies. temu

Nowa płytka już do kupienia na Season of Mist. Premiera 15.02.2024.

https://shop.season-of-mist.com/catalog ... 9acab9c7e1
Destroy their modern metal and bang your fucking head
blue_calx
Fallen Angel Of Doom
Posty: 349
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: Judaszów

#95

blue_calx 3 mies. temu

Fajne intro. Damski wokal coś wygaduje przez cały utwór. "Thank you. Truly" ? Fajnie się to komponuje, zanika w mix. Dużo więcej elektroniki chyba niż na I-II*. Mniej brudu i szarpanej gitary.
Nothing inside.
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3118
Rejestracja: 5 lata temu

#96

kurz miesiąc temu

Obrazek

No to lecimy z koksem, czekając na nówkę.
Jedyneczka jeszcze trochę nieśmiała momentami, no ale kurwa to jest czerń. Lepka i gęsta jak cały kosmos.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6140
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#97

Vexatus miesiąc temu

kurz pisze:
miesiąc temu
Lepka i gęsta jak cały kosmos.
Kosmos nie jest lepki i gęsty. Kosmos jest pusty i martwy.
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3118
Rejestracja: 5 lata temu

#98

kurz miesiąc temu

Vexatus pisze:
miesiąc temu
kurz pisze:
miesiąc temu
Lepka i gęsta jak cały kosmos.
Kosmos nie jest lepki i gęsty. Kosmos jest pusty i martwy.
Kosmos jest lepki - cała masa sił wiążących, grawitacja.

Kosmos jest gęsty - ciemna materia, materia zwykła, promieniowania.

Proszę cię.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6140
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#99

Vexatus miesiąc temu

Średnia gęstość wsszechświata jest oceniana na 9,9 x 10 do potęgi (minus)30. Średnia gęstość wyrażana w atomach to jeden atom wodoru (liczona dla liczby atomowej 1) na 4 metry sześcienne. Wszechświat jest pusty...

Tak na szybko: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wszech%C5%9Bwiat
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2649
Rejestracja: 7 lata temu

#100

dj zakrystian miesiąc temu

We wszechświecie aż gęsto od pustki😆
Ostatnio zasłuchiwałem się w I III i jakoś tak mi się kojarzy ten klimat z serią Obcy.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem

Wróć do „Black Metal”