Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2960
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Paganizer

#1

Vortex 6 lata temu

Obrazek
Paganizer to szwedzka kapela death metalowa utworzona przez Johanssona i Jocke'a w 1998 roku w Szwecji. Na początku roku 2005 zespół ogłosił upadek, jednak za jakiś czas praca została wznowiona w składzie Johansson/Fiebig/Halvarsson. Tematyka jaką poruszają muzycy to śmierć, mordy, przemoc oraz anty-chrześcijaństwo. Nasz stary znajomy Rogga przypomina o sobie już dziesiątym albumem Paganizer'a, po 6 latach przerwy, a więc trochę czasu upłynęło, ale jak to bywa w przypadku akurat tego projektu powrót jest bardzo dobry.

Skład:
Rogga Johansson - Vocals, Guitars (1998-present) Dead Sun, Down Among the Dead Men, Echelon, Eye of Purgatory, Grisly, Humanity Delete, Johansson & Speckmann, Lobotomy Dept, Megascavenger, Necrogod, Putrevore, Revolting, Ribspreader, Rogga Johansson, Severed Limbs, Stass, The Grotesquery, Those Who Bring the Torture, To Descend, ex-Bloodgut, ex-Carve, ex-Demiurg, ex-Foreboding, ex-Minotaur Head, ex-Skeletal Spectre, ex-Swarming, ex-Terminal Grip, ex-The Skeletal, Eaten (Swe), Troikadon, ex-Banished from Inferno, ex-Fondlecorpse, ex-Graveyard After Graveyard, ex-Sinners Burn, ex-Soulburn, ex-The 11th Hour, ex-Deranged (live), ex-Bone Gnawer, ex-To the Gallows
Matthias Fiebig - Drums (2000-2009, 2013-present) Blodsrit, Dead Sun, Mordenial, Portal, Down Among the Dead Men (live), ex-Bloodgut, ex-Carve, ex-Ribspreader, ex-Zombified
Martin Klasén - Bass (2014-present) ex-Vicious Maggot
Kjetil Lynghaug - Guitars (lead) (2015-present) Echelon, Johansson & Speckmann, Mordenial, Stass
▼ Byli muzycy
Björn Jonsson - Drums (session) ex-Primitive Symphony
Jocke Diener - Bass (1998-2001) ex-Blizzard, ex-Sinners Burn, ex-Carve
Jocke Ringdahl - Drums (1998-2000, 2010-2013) Graveyard After Graveyard, Sinners Burn, ex-Blizzard, ex-Hellminth, ex-Raving Mad, ex-Severed Limbs
Andreas 'Dea' Carlsson - Guitars (1998-2003, 2009-2013) Another Life, ex-Terminal Grip, ex-Ribspreader, ex-Sinners Burn, ex-Carve
Oskar Nilsson - Bass (2001-2003) Devation, Sargad, ex-Carve, ex-Thundereyes, ex-Unchained
Patrik Halvarsson - Guitars (2003), Bass (2004-2009) Zombified, ex-Primitive Symphony, ex-Blodsrit, ex-Sinners Burn
Anders Brisheim - Bass (2011-2013)
Dennis Blomberg - Bass (2012-2013), Guitars (lead) (2013-2015) Depeseblo, Down Among the Dead Men, Grisly, Those Who Bring the Torture, Grön Kaviar


Dyskografia:
1998 - Stormfire [demo]
1999 - Deadbanger
1999 - In Glory's Arms, We Will Fall [split]
2001 - Promoting Total Death
2002 - Dead Unburied
2003 - Murder Death Kill
2004 - Death Forever - The Pest of Paganizer [kompilacja]
2004 - No Divine Rapture
2005 - Deadbanger / Promoting Total Death / Dead Unburied / Warlust [kompilacja]
2006 - Chapel of Blood [split]
2008 - Unglaube / Split Wide Open [split]
2008 - Born to Be Buried Alive [EP]
2008 - Carnage Junkie
2009 - Ode to the Horde / The Cyclone Empire [single]
2009 - Basic Instructions for Dying [kompilacja]
2009 - Scandinavian Warmachine
2009 - Sore / Paganizer [split]
2010 - Imperial Anthems No. 1 [split]
2011 - Into the Catacombs
2012 - Carve: Stillborn Revelations and Revel in Filth [kompilacja]
2013 - World Lobotomy
2013 - Cadaver Casket (On a Gurney to Hell) [EP]
2014 - Blood on the Axe / Cata:bomB [split]
2014 - Imperial Anthems No. 15 [split]
2014 - 20 Years in a Terminal Grip [kompilacja]
2016 - The Portal [EP]
2016 - Bred by Demons/Human Landfill [split]
2016 - As Sanity Dies [EP]
2016 - On the Outskirts of Hades [EP]
2016 - Sherdil [EP]
2017 - Land of Weeping Souls
2017 - Assimilated in Death [kompilacja]
2017 - Paganizer / Restos Humanos [split]

Wybrane utwory:





MA: https://www.metal-archives.com/bands/Paganizer/3370
BC: https://paganizer.bandcamp.com/music
BC: https://ablazeprods666.bandcamp.com/music
BC: https://cycloneempire.bandcamp.com/music
FB: https://www.facebook.com/paganizersweden
"Between Shit and Piss we are Born"

Tagi:
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#2

Pioniere 4 lata temu

Nadchodzi nowe LP ekipy Roggi! The Tower Of The Morbid ukaże sie podobno jeszcze w tym roku, a zdobić je będzie klasyczna w formie okładka autorstwa Dana Seagrave'a. Więcej szczegółów jak na razie nie podano.

Obrazek
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2960
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#3

Vortex 4 lata temu

O dobre info, cały czas lubię ich sobie odpalić.
"Between Shit and Piss we are Born"
deathwhore
Tormentor
Posty: 4411
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#4

deathwhore 4 lata temu

Czy gość który od 2018 roku nagrał 25 materiałów i wszystkie z death metalem naprawdę może zadbać o ich wysoki poziom?
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#5

yog 4 lata temu

Też tego nie rozumiem.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#6

Pioniere 4 lata temu

Nie nagrywa tego sam, a z różnymi muzykami. Może nie wszystkie materiały zachwycają, wiadomo, lecz ogółem trzymają dość wysoki, lub przynajmniej średni poziom. Słucha się tego nader przyjemne i na jakieś mielizny totalne się nie trafia, np. te nagrane ze Speckmann'em są nawet bardzo, bardzo wporzo.
deathwhore
Tormentor
Posty: 4411
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#7

deathwhore 4 lata temu

Ale w większość tych materiałów nagrywa sam albo odpowiada za dość kluczowe stanowiska, nagrywając zarówno gitary, bas jak i wokale. To chyba nie sesyjny, żeby odgrywać tylko to co mu dadzą.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#8

Pioniere 4 lata temu

No nie, raczej w sporej części jest kluczowym muzykiem lub w ogóle jedynym kompozytorem, ale nie wszędzie. Za to już udział i wpływ innych muzyków na odbiór jego muzy, jak np. wokali Paula, czy Kama Lee, czuć od razu i robi się przez to lepiej.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#9

Hajasz 4 lata temu

Generalnie olewałem ten zespół od samego początku i żaden materiał mnie nie zachwyca ale dzięki uprzejmości Kubala z TOR miałem możliwość przesłuchać nadchodzący nowy album i jestem w szoku po tym co usłyszałem. Szykuje się bezapelacyjnie najlepszy album tego zespołu, z potężnym brzmieniem, masywnymi aranżacjami i konkretnymi wokalami.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2960
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#10

Vortex 4 lata temu

Ja tu generalnie nie widzę wielkich zmian od tego co robili wcześniej, tłuką swoje od lat, tutaj jest równie dobrze jak na poprzednikach IMO.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#11

Hajasz 4 lata temu

Też nie widzę wielkich zmian ale za to słyszę sporo nowego czego nie uświadczyłem wcześniej a co spowodowało, że olewałem ten zespół bo jak dotąd aspirowali do takiego przeciętnego przeciętniaka. Ten album jest zdecydowanie inny począwszy od okładki (a sorry tu widzę wielką zmianę bo zamiast durnych obrazków pojawił się charakterystyczny klimat obrazów Dana Seagrave) poprzez w końcu eleganckie brzmienie na aranżach kończąc. Podsumowując mamy szwedzki death metal zagrany w końcu na poziomie, którego nie można się wsydzić a nie tak jak poprzednio.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2890
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#12

Szajtan 2 lata temu

Dwunasty album najważniejszego chyba zespołu Roggi Johanssona nosić będzie tytuł Beyond The Macabre i ukazać się ma w przyszłym roku w nieokreślonym jeszcze szczegółowo terminie nakładem Transcending Obscurity. Zespół ujawnia już okładkę autorstwa Juanjo Castellano Rosado oraz pierwszy singiel pochodzący z tej płyty:
Obrazek
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2890
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#13

Szajtan 2 lata temu

Nie znana jest jeszcze lista kompozycji ale za to posłuchać można kolejnego utworu You Are What You Devour.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2890
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#14

Szajtan rok temu

Nowa płyta ukaże się 24 czerwca i złoży się z dziesięciu numerów. W jednym z nich gościnnie udzieli się Karl Willets z Bolt Thrower. Wydawcą płyty będzie Transcending Obscurity Records.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2890
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#15

Szajtan rok temu

Nowy utwór Unpeaceful End z gościnnym udziałem Karla Willetsa z Bolt Thrower
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2960
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#16

Vortex rok temu

Na najnowszym, najlepiej sprawują się już mocno wyćwiczone wokale Rogga. Sama muza hmm, jest dość nudnawa trzeba przyznać.
"Between Shit and Piss we are Born"

Wróć do „Death Metal”