Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3118
Rejestracja: 5 lata temu

Re: Mayhem

#401

kurz 4 lata temu

Nebiros pisze:
4 lata temu
Ja w zasadzie również się z tym zgadzam. Chociaż Mayhem to dla mnie jest o tyle nadzwyjczajny band, że każde wydawnictwo jest od siebie mocno inne, zarazem będąc jedynym w swoim rodzaju.
Zdecydowanie kapela idealna, rzadko wydają, jak już to petarda i każda w innym rodzaju. Moje ulubione to Grand Declaration of War oraz Esoteric Warfare.

Tagi:
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6054
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#402

Wędrowycz 4 lata temu

Nebiros pisze:
4 lata temu
No, nie będę ukrywał, że trochę łapska zacieram do tej płytki ;)
Nie tylko Ty ;) mam nadzieję, że ponownie zapierdolą taki album, że wszystkim papcie pospadają i będzie można powiedzieć o płycie roku w kategorii black metal.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#403

Hajasz 4 lata temu

Waldek Sorychta i Woodhouse to nie brzmi zbyt dobrze.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6054
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#404

Wędrowycz 4 lata temu

@Hajasz nie bądź czarnowidzem. Uwierz w kapelę, która nigdy dotąd nie zjebała :)
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#405

Hajasz 4 lata temu

Wędrowycz pisze:
4 lata temu
Uwierz w kapelę, która nigdy dotąd nie zjebała :)
Zjebała, nawet dwa razy.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6054
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#406

Wędrowycz 4 lata temu

Kiedy?
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#407

Ryszard 4 lata temu

No jak to kiedy, te z początku :D
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6054
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#408

Wędrowycz 4 lata temu

Niby "PFA" i "Deathcrush" czy o co kaman?
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6138
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#409

Vexatus 4 lata temu

No też jestem ciekawy. :)
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6054
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#410

Wędrowycz 4 lata temu

Nawet na "PFA" mamy zajebiste wałki, tylko wiadomo brzmienie skurwiałe (czy też necro jak dla mnie :P) utrudnia odbiór niektórym.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2649
Rejestracja: 7 lata temu

#411

dj zakrystian 4 lata temu

Znajac gusta Hajasza to Grand i Chimera
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6138
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#412

Vexatus 4 lata temu

dj zakrystian pisze:
4 lata temu
Znajac gusta Hajasza to Grand i Chimera
No to nie znasz gustu Hajasza... :)
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2649
Rejestracja: 7 lata temu

#413

dj zakrystian 4 lata temu

Vexatus pisze:
4 lata temu
dj zakrystian pisze:
4 lata temu
Znajac gusta Hajasza to Grand i Chimera
No to nie znasz gustu Hajasza... :)
A co obstawiasz? Dla niego te dwie to plastik bo triggery i za czysta produkcja.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#414

yog 4 lata temu

Nie znasz gustu Hajasza, ewidentnie :)

Chodzi zapewne o Ordo i Esoteric Warfare. O tym ostatnim to słyszałem niegdyś, że powinni to pod inną nazwą nagrać i by było spoko (nie od Hajasza).
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6138
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#415

Vexatus 4 lata temu

dj zakrystian pisze:
4 lata temu
A co obstawiasz?
Na pewno nie "Grand...".
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4126
Rejestracja: 7 lata temu

#416

DiabelskiDom 4 lata temu

Przecież Hajasz właśnie bardzo lubi GDOW, sam wielokrotnie podkreślał, że wszyscy mówili, że chuj a on jeden cenił ;)

Ezoteryczna Wojna z pewnością będzie tym "zjebanym".
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#417

Pioniere 4 lata temu

Gdybanie :D
To może wcale DMDS? ...dlatego, że już bez Deada, a w Lipsku w takim przecie show Hajasz uczestniczył, że do dziś opowiada - zjawi się, to zapewne wyjaśni.
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#418

deathwhore 4 lata temu

Nie wiem co tam Hajasz sobie myśli, że robicie mu taki teleturniej, ale jak dla mnie Chimera i Esoteric Warfare to przyzwoite płyty, które równie dobrze mogłyby się nie ukazać.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6054
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#419

Wędrowycz 4 lata temu

Nie doceniacie tych albumów po prostu. Dla mnie chwilę po premierze "Chimera" była najsłabszym materiałem Mayhem, pamiętam też, że miałem ambiwalentne odczucia co do "Esoteric Warfare" po premierze. Teraz obie uwielbiam, tylko potrzeba było czasu, dużej ilości odsłuchów, zagłębienia się w teksty i odpowiedniej aury oraz stanu umysłu żeby je docenić. W ogóle w ten sposób doceniłem wiele różnych materiałów po prostu odpalając je w odpowiednich warunkach pogodowych czy też z odpowiednim nastrojem.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2649
Rejestracja: 7 lata temu

#420

dj zakrystian 4 lata temu

Mnie akurat Chimera od razu chwycila. Najtrudniej bylo sie oswoic z Grand ale jak juz zalapalo tak wielbie do dzis. Cenie ich za ciagly rozwoj zamiast nagrywania kolejnej kopii DMDS
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#421

yog 4 lata temu

A mnie Chimera kiedyś średnio leżała i nie lubiłem za to, że nie grają więcej kawałków z Grand Declaration na żywo, bo tylko A Time to Die, które to trwa zresztą chyba 2 i pół minuty niecałe. Ostatecznie z czasem polubiłem, a np. My Death czy Impious Devious Leper Lord to świetne kawałki. Esoteric Warfare słuchałem trochę po premierze, podobało się, zobaczyłem potem na żywo i jakoś nie wracałem za często do tej płyty. Potem te trasy DMDS to nawet przed koncertami nie było potrzeby sobie przypominać ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2649
Rejestracja: 7 lata temu

#422

dj zakrystian 4 lata temu

A Time to Die to jeden z popisowych napierdalatorow Hellhammera. Na GDoW sa chyba najbardziej popisowe partie perki w historii Mejhem. Szkoda, ze tak striggerowane te bebny, bo na Chimaira brzmia juz zdecydowanie bardziej naturalnie.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#423

yog 4 lata temu

Bardzo dobrze, że tak striggerowane, to czyni Grand Declaration of War prawdziwie wielką :)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6138
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#424

Vexatus 4 lata temu

dj zakrystian pisze:
4 lata temu
Szkoda, ze tak striggerowane te bebny, bo na Chimaira brzmia juz zdecydowanie bardziej naturalnie.
No niestety, ale partie garów na "GDoW" są tak rozpisane, że nawet dla takiego wymiatacza jak Blomberg (umiejętności podziwiam i bardzo szanuję) wykorzystanie triggerów było po prostu bardzo wygodne. Poza tym zespół w tamtym czasie świadomie i celowo uderzał w elektronikę i industriale... Bateria brzmi zapewne dokładnie tak jak miała brzmieć, bo nie uwierzę, że muzycy i realizatorzy tej klasy nie potrafili dobrać próbek lub skopali sam proces nagrywania i edycji. :) Dla mnie "GDoW" to jest ich najlepsza płyta i bębny świetnie pasują do całości. :)
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#425

yog 4 lata temu

Tym razem kasetki Mayhem:

Obrazek

Boxik zawiera:
- De Mysteriis Dom Sathanas
- Life Eternal
- De Mysteriis Dom Sathanas Alive
+ duży booklet + 3 pocztówki + 3 plakaty (!!!) + certyfikacik + naszywka + metalowy pin

1000 ręcznie numerowanych kopii.

Premiera: 15 września 2019 roku
Pre-order: 1 sierpnia 2019 roku
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#426

Pioniere 4 lata temu

Ależ się im kasa nie zgadza - co rusz to, jak nie live, to nowe wydanie starego, do którego, a to plakat dodadzą, a to jaką poszerzoną o dodatkowe foty, czy przypisy książeczkę, a to jaką pineskę :P

Nagraliby wreszcie coś nowego, choćby split EP-kę, przy okazji promując jakiś mniej zanany band!
Awatar użytkownika
Astral
Fallen Angel Of Doom
Posty: 336
Rejestracja: 5 lata temu

#427

Astral 4 lata temu

Może to i dobrze, bo Esoteric Warfare to niestrawne, miałkie gówno. Co z te, że są jakieś tam ciekawe motywy, skoro wszystko jest beznadziejnie posklejane i słychać po prostu, że nie wiedzieli, w którą stronę iść. Do tego trzeba dodać słabe wokale no i tę monotonię, której na tej płycie jest od groma. Co za syf.
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1828
Rejestracja: 7 lata temu

#428

Blind 4 lata temu

Nie wiem, mi się ta monotonia na Esoteric podoba. Podobnie mam z Satyricon tytułowym, tam też mi ta monotonia robi :D
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#429

yog 4 lata temu

Nowa płyta, jak się nie mylę, się robi.

A DMDS - to na pewno nie ostatnie wydanie w tym roku, będzie jeszcze pewnie jakiś box winyli za osiemset złotych ;) Same kasetki obchodów dwudziestopięciolecia nie załatwią.

Sam box kaset jest fajny z tego względu, że epka Life Eternal zaczęla dość absurdalne ceny osiągać (na discogs 60+ euro).
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#430

Pioniere 4 lata temu

Nowiutka płyta Japońców z Ningen Isu, nie wiedząc czemu, też podobne ceny osiąga na Discogs :shock:

Trudno to sobie wytłumaczyć, skąd się biorą takie ceny - chyba ktoś je celowo podbija do takich absurdalnych wartości.
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4126
Rejestracja: 7 lata temu

#431

DiabelskiDom 4 lata temu

Nie pamiętam gdzie widziałem info, ale na stopro nowa płyta ma wyjść jesienią.

A, już wiem gdzie:

Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Metalized
Tormentor
Posty: 417
Rejestracja: 6 lata temu

#432

Metalized 4 lata temu

Się sprawdzi cóże to te nowe, acz nadal nie mam Esoteric warfare bo jakoś nie trafiło to do mnie na tyle, aby wysupłać szelągi na to. Lepsze na pewno od Grand Declaration, ale jakoś takoś eee tam dej Deathcrusha
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#433

Pioniere 4 lata temu

Jedenaście blach naliczyłem - przynajmniej widać, na co idzie kasa z tych reedycji i licznych wydawnictw koncertowych ;)
Awatar użytkownika
Metalized
Tormentor
Posty: 417
Rejestracja: 6 lata temu

#434

Metalized 4 lata temu

Doibrze, ze blach a nie flach wtedy dopiero powstałby materiał ekscentryczny
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#435

yog 4 lata temu

Jak na Hellhammera to i tak jakiś skromny zestawik :D
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6054
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#436

Wędrowycz 4 lata temu

Racja, za czasów GDOW to był jeszcze bardziej srogi z tego co pamiętam.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#437

Pioniere 4 lata temu

Blachy się zużywają, te co miał około GDOW dawno już zebrane przez złomiarzy, sprzedane na skupie metali kolorowych i przetopione.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#438

Hajasz 4 lata temu

Astral pisze:
4 lata temu
Może to i dobrze, bo Esoteric Warfare to niestrawne, miałkie gówno. Co z te, że są jakieś tam ciekawe motywy, skoro wszystko jest beznadziejnie posklejane i słychać po prostu, że nie wiedzieli, w którą stronę iść. Do tego trzeba dodać słabe wokale no i tę monotonię, której na tej płycie jest od groma. Co za syf.
Normalnie jakbym się cofnął do 94 roku i czytał pierwsze opinie o debiucie a potem z automatu do 2000 kiedy chłopcy w czarnych koszulkach otrzymali srogiego szlaga na ryj po raz drugi.
Jeżeli EW jest monotonny to kurwa co powiedzieć o takim głównie jak Ordo czy jeszcze gorsza Chimera.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#439

yog 4 lata temu

Na Chimerze to się chyba każdy kawałek zaczyna identycznie, od takiego ciut nie wjazdu pociągu na peron :D
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4126
Rejestracja: 7 lata temu

#440

DiabelskiDom 4 lata temu

Ordo jest kapitalna, Chimera w sumie też. Tylko do obydwu trzeba podejść bez uprzedzeń i napinki nad geniuszem dwóch pierwszych. Zajebiście niedocenione płyty, szczególnie ta z 2004 roku.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6054
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#441

Wędrowycz 4 lata temu

DiabelskiDom pisze:
4 lata temu
Ordo jest kapitalna, Chimera w sumie też. Tylko do obydwu trzeba podejść bez uprzedzeń i napinki nad geniuszem dwóch pierwszych. Zajebiście niedocenione płyty, szczególnie ta z 2004 roku.
Tak samo to widzę, potrzeba czasu, żeby to pojąć. U mnie najdłużej było z "Chimerą", bo choć od początku miała ona u mnie swoje momenty, które wryły się czachę, to jednak po dobrych paru latach zaskoczyła totalnie. Ogółem Mayhem to wielki zespół jest, a niektóre materiały po prostu ciężej wchodzą. W przypadku tej kapeli trzeba po prostu wiedzieć, że panowie robią swoje i pierdolą to czego fani od nich oczekują. Ja póki co, ani razu nie byłem rozczarowany ich materiałami, tyle że niektóre wchodzą gładko, a niektóre trzeba wałkować długo, żeby w końcu pierdolnęły z dużą siłą.
Zacieram już ręce na nadchodzący tegoroczny pełniak. Jestem pewien, że będzie sztos, jak zwykle zresztą.
Odium Humani Generis
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#442

deathwhore 4 lata temu

Ja Ordo ad Chao bardzo lubię. Jak się zastanowię, to chyba mój ulubiony materiał Mayhem.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#443

Pioniere 4 lata temu

Ja tam nie potrzebowałem wcale wiele czasu - nie miałem problemów z przyswojeniem któregokolwiek z pełniaków Mayhem, co prawda są różnice w tym podobaniu, lecz lubię wszystkie, bez wyjątku. Najczęściej jednak słucham i tak EP-ki Deathcrush. Może dlatego, że znam ją najdłużej?
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#444

Ryszard 4 lata temu

Zdaje sobie sprawę że Mayhem jak batuszka, napierdala reedycje za reedycja.... ALE czy posiadają w swym dorobku boxa (taniego :)) z płytami od deklaracji włącznie??? Nie ważne bicie tylko dobra realizacja.
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#445

yog 4 lata temu

@Ryszard

Nie, tylko to skórzane skurwysyństwo za 800 złotych (zawierające płyty z Blasphemerem).
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6138
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#446

Vexatus 4 lata temu

Pioniere pisze:
4 lata temu
Jedenaście blach naliczyłem - przynajmniej widać, na co idzie kasa z tych reedycji i licznych wydawnictw koncertowych ;)
Hi-hat zapomniałeś doliczyć. ;)
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#447

Pioniere 4 lata temu

Wiem. Celowo ich nie liczyłem, bo niem wiem jak trzeba napierdalać, by balachy hi-hat poniszczyć , a w kontekście zużywania sie i wydawania nań kasy, było liczone. W zasadzie Ride tez można by odjąć, to powinno być 10.
Awatar użytkownika
KorgullExterminator
Master Of Reality
Posty: 289
Rejestracja: 7 lata temu

#448

KorgullExterminator 4 lata temu

Muzyke graja dobra, prywatnie sa pierdolnieci i powinni wszyscy byc na obserwacji psychiatrycznej. Odpalilem swoje stare DVD Live in Marseille 2000 nagrane u zabojadow we Francji, ktora black metalem stoi, nawet dziadek Varg tam zamieszkal. W zakladce Extra Future - Backstage Footage robia skaryfikacje jakiejs dupie, a ta cieszy banana.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#449

Hajasz 4 lata temu

KorgullExterminator pisze:
4 lata temu
prywatnie sa pierdolnieci i powinni wszyscy byc na obserwacji psychiatrycznej.
Skąd wiesz? Pasłeś z chłopakami świnie albo sadziłeś marchewki? Odpowiedź brzmi nie.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
KorgullExterminator
Master Of Reality
Posty: 289
Rejestracja: 7 lata temu

#450

KorgullExterminator 4 lata temu

Hajasz get a life, idz na spacer.

Wróć do „Black Metal”