Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Poroniec

#1

Hajasz 4 lata temu

Obrazek
Krakowski duet, w którym udzielają się panowie o sympatycznych ksywkach Ferment i WrzaaASqn. Chociaż powstali w 2016 dopiero na początku tego roku wydali debiutanckie demo z trzema kawałkami. Od razu uprzedzę, że mimo iż ekipa z Krakowa to nie uświadczymy tu black metalu na dysonansach w zwolnieniach i innych ambitnych aranżacjach. Mamy tu za to mnóstwo gitarowych riffów, które ostro sieką powietrze do akompaniamentu perkusyjnych pochodów i mocnego kompletnie nie black metalowego wokalu. Właśnie w tym wokalu tkwi cała siła Poroniec bo choć mocny, chrypliwy i szorstki to doskonale nagrany i słychać cały tekst a teksty to też nie lada sztuka napisać takie aby doskonale je odśpiewać bez urywania końcówek za to z doskonałymi akcentami. Te trzy kawałki to taki przedsmak, który trwa kwadrans tylko ale po jego minięciu z automatu daje się powtórz. Każdy kawałek rozpoczyna intro z płaczącymi bachorami by później uderzyć zmasowanym riffem. Kiedy pojawiają się zwolnienia to tylko wtedy słychać tę "krakowską scenę ambitny black metal" ale takowych momentów jest mało co stanowi sporą korzyść dla słuchacza. Bardzo podoba mi się ten motyw w tekstach, że kończące słowo jest tytułem kawałka i absolutna wisieńka na tym małym torciku to trzeci kawałek z oryginalnym chórem i mega zajebistym tekstem.

Czekam na duży album bo jest na co po tym promocyjnym demo.

Skład:
Ferment - All instruments, Vocals (backing) (2016-present)
WrzaaASqn - Vocals (2016-present)

Dyskografia:
2019 - Demo [demo]
2020 - Demo II [demo]



MA: https://www.metal-archives.com/bands/Po ... 3540408640
BC: https://poroniec.bandcamp.com/music
GRINDCORE FOR LIFE

Tagi:
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#2

yog 4 lata temu

Hajasz pisze:
4 lata temu
Krakowski duet, w którym udzielają się panowie o sympatycznych ksywkach Ferment i WrzaaASqn.
Przynajmniej od razu po ksywkach wiadomo, co sieje jeden, a co drugi.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#3

Pioniere 4 lata temu

Właśnie sie zastanawiałem, czy to pobrać, no i nadal nie wiem (nie włączam se muzy z netu). Może ..., ale nie dziś, ani jutro.

Poczekam na komentarze innych userów.
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6053
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#4

Wędrowycz 4 lata temu

Przesłuchałem ten wałek "Zaległości" i jestem nawet zaskoczony, mnie osobiście skojarzenia padły na rodzime Blaze Of Perdition i dziwię się, że @Hajasz nie poczuł skojarzeń z graniem tego typu. Nie powiem, dobrze się tego słucha, jak na demko to nie brzmią na nowicjuszy, więc mam pewne podejrzenia, ale to już się okaże potem co w trawie piszczy ;) Tym bardziej, że Kraków.

Tylko ta nazwa i logo jakoś trącą myszką.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6133
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#5

Vexatus 4 lata temu

Już dawno nie słyszałem takiego dobrego i tak dobrze zrealizowanego materiału demo. Czekam na pełniaka... :twisted:
deathwhore
Tormentor
Posty: 4411
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#6

deathwhore 4 lata temu

Perkusja wyraźnie z automatu, ale to nawet nie przeszkadza. Mimo to black metal tego rodzaju wolę chyba w jakości rehearsal.

Dobra, tyle czepialstwa, bo numery są bardzo fajnie napisane, automat też zaprojektowany z głową. Jak słuchałem to miałem pewne skojarzenia z Rebel Extravaganza, ale pewnie będę osamotniony w tym zakresie.

Demo dobre. Jeszcze lepiej by było jakby znaleźli resztę składu i następne nagrali na żywo, aura grobowego pogłosu dobrze by im zrobiła.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Marduk666
Tormentor
Posty: 1031
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Jarosław

#7

Marduk666 4 lata temu

Jak dla mnie to raczej niewyraźnie z automatu ta perkusja co tylko na plus. Gdybyś o tym nie wspomniał nawet bym się ni zorientował (no może po odsłuchu na sprzęcie w domu bo w robocie na tych moich śmiesznych pierdziawach to wszystko chujowo brzmi;)) Najbardziej ten automat słychać w wybrzmiewaniu blach i blastach, ale chuj z tym, nie wpływa to w ogóle na odsłuch i ocenę całości - mi nigdy automat, nigdzie nie przeszkadzał. Bardzo mi się ten Poroniec podoba. Wokal pierwsze skojarzenie to Morowe, muzyka jednak bardzo hiciarska i lekka w odbiorze, taki bm do słuchania w skupieniu i jako podkład do czegoś tam innego. @Hajasz bardzo dobry strzał :mrgreen:
deathwhore
Tormentor
Posty: 4411
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#8

deathwhore 4 lata temu

Bardzo się rzucają w uszy stopy wyrównane do siatki.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Marduk666
Tormentor
Posty: 1031
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Jarosław

#9

Marduk666 4 lata temu

Ty siedzisz w studio to się na tym znasz. Mi w tym wypadku akurat stopy, werbel i tomy brzmią całkiem przyzwoicie. Sam kiedyś wspomniałeś, że stopy na takim Terrofront były równane komputerem, a nagrywał to pałkier tak więc nie ma co przyczepiać się do perkusyji na tym demo :)
deathwhore
Tormentor
Posty: 4411
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#10

deathwhore 4 lata temu

Bębny na Terrorfront brzmią tragicznie :)
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Marduk666
Tormentor
Posty: 1031
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Jarosław

#11

Marduk666 4 lata temu

A mimo to płyta w cipkę! :D
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#12

yog 4 lata temu

Bardzo dobre demo, jak mówicie. Będę się przyglądał dalszym poczynaniom. Wbrew temu, co Hajasz zapowiada w pierwszym poście, mocno po krakowsku mi to brzmi.

Tymczasem jakaś wytwórnia z UK, Analög Ragnarök, skusiła się na 66 sztuk kasetek, do nabycia poniżej:

https://analogragnarok.bandcamp.com/album/demo

Cedeki wciąż jakieś są na bandkampfie zespołu.

PS. Gdyby ktoś się zastanawiał, czego miłośnikiem jest kolega WrzaaASqn, to utwór Codzienności trwa 4:20.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#13

Hajasz 4 lata temu

yog pisze:
4 lata temu
Wbrew temu, co Hajasz zapowiada w pierwszym poście, mocno po krakowsku mi to brzmi.
Już mówiłem ale widać trzeba powtórzyć abyś trochę poskakał na jednej nodze z głową przechyloną to wypadną ci z uszów te pestki z pomarańczy co to z nimi pływałeś.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6133
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#14

Vexatus 4 lata temu

Hajasz pisze:
4 lata temu
yog pisze:
4 lata temu
Wbrew temu, co Hajasz zapowiada w pierwszym poście, mocno po krakowsku mi to brzmi.
Już mówiłem ale widać trzeba powtórzyć abyś trochę poskakał na jednej nodze z głową przechyloną to wypadną ci z uszów te pestki z pomarańczy co to z nimi pływałeś.
Nie wiem jakie pomarańcze jadłeś, ale skórki z tych normalnych nie zawierają pestek. :)
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6133
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#15

Vexatus 4 lata temu

Właśnie sobie słucham tego ich demka i tylko utwierdziłem się w przekonaniu, że to bardzo dobry materiał i nawet ten automat mi za bardzo nie przeszkadza.

Obrazek

Chłopaki niestety nie wypuścili żadnego nowego materiału, ale dostępny jest t-shirt.
Awatar użytkownika
Nathas
Tormentor
Posty: 873
Rejestracja: 6 lata temu

#16

Nathas 3 lata temu

już wypuścili

Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#17

Hajasz 3 lata temu

Jest ciągle dobrze choć mam delikatne wrażenie, że poprzednie demo jednak lepsze. Nie mniej czekam na pełny album bo coś czuję, że będzie zaskoczenie.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1651
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

#18

brzask 2 lata temu

kilka miesięcy temu wyszła też epka "Nie było mnie nigdy" - to Ferment z zespołu Poroniec w swym jednoosobowym projekcie.

bardzo dobra rzecz

There's something growing in the trees_______Through time war prevails
I think it's a different me
__________________Thoughts fears cast aside
______________________________________Face the consequence alone
______________________________________With honour - valour - pride
Awatar użytkownika
Nathas
Tormentor
Posty: 873
Rejestracja: 6 lata temu

#19

Nathas 2 lata temu

Właśnie siedzę sobie i słucham tego Ferment(a/u) i jest to dobre. Nie wiedziałem o istnieniu tegoż - thx @brzask ! Tylko nie rozumiem takiego rozmieniania się na drobne, przecież to nie odbiega i niczym nie różni się od Porońca. Wszystko do pobrania z bc za co łaska czyli w praktyce zero, a jednak marzy mi się, żeby wydali jeszcze oba dema jako jedną płytę na fizyku, bo się nie załapałem. Kupowałbym. No i w sumie ten Ferment też, bo to taka epka co wiele pełniaków krócej trwa. Cover The Dumplings zajebisty!

Edit: teraz ogarnąłem, że te covery to tylko w ściągniętej paczce, więc polecam obadać - warto :)
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1651
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

#20

brzask 2 lata temu

Też jestem pod wrażeniem. Słychać, że trochę już w tym siedzą panowie choć ciężko mi coś wyciągać na ich temat w sieci..
There's something growing in the trees_______Through time war prevails
I think it's a different me
__________________Thoughts fears cast aside
______________________________________Face the consequence alone
______________________________________With honour - valour - pride
Awatar użytkownika
Derelict
Tormentor
Posty: 1091
Rejestracja: 5 lata temu

#21

Derelict 2 lata temu

Automat srautomat. To mi nie przeszkadza, bo jest wykonane bardzo dobrze (co nie jest żadnym wyczynem w dzisiejszych czasach, pierwsza lepsza biblioteka do kontakta i jazda). Wszystko byłoby w sumie ok z parobcem niedorobcem gdyby nie dwie rzeczy: 1) Chujowe death metalowe wokale wysrywane z gardła po polsku. Jakbym słuchał jakiejś parodii kelkuca, albo gorzej: behekloca. 2) Pianinko na początku każdego numeru. Schowajcie to. Pianinko pasuje do black metalu jak pięść do nosa. Co ciekawe, wy metalczyki, "automacik" perkusyjny żeśta wykryły, ale pianinka z samplo-biblioteki już nie :) :) :) Riffy dobre, realizacja, produkcja bardzo dobre. I nie dziwcie się metalczyki, że teraz demka w takiej jakości śmigają. To już nie są czasy kąkuterków atari, nagrywania w piwnicy, przystawiania mikrofonów z auchan do piecyków.


EDIT
brzask pisze:
2 lata temu
kilka miesięcy temu wyszła też epka "Nie było mnie nigdy" - to Ferment z zespołu Poroniec w swym jednoosobowym projekcie.

bardzo dobra rzecz

O proszę, tutaj nie ma już tego ujowego wokalu i jest w pytkę. Dobre, dobre!
"Jeżeli black metalowcy są ludźmi, to karaluchy również nimi są"
Awatar użytkownika
Nathas
Tormentor
Posty: 873
Rejestracja: 6 lata temu

#22

Nathas 2 mies. temu



Full album 'Połóg' wyda niebawem Putrid Cult. Cudnie!
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6133
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#23

Vexatus 2 tyg. temu



Info o wydaniu nowego materiału via BC przyszło na maila dopiero dzisiaj... :)

Wróć do „Black Metal”