Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2960
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Blood Red Throne

#1

Vortex 6 lata temu

Obrazek
wikipedia pisze:Norweska grupa muzyczna grająca death metal, założona w 1998 roku w Kristiansand. Blood Red Throne założyli w 1998 roku Død i Tchort (którzy współpracowali wówczas z zespołem Satyricon). Dołączyli do nich Freddy Bolsø oraz Erlend Caspersen i w tym składzie grupa nagrała demo zatytułowane Deathmix 2000, a ponieważ Blood Red Throne nie miał wówczas wokalisty, gościnny udział w nagraniu wziął Ronny Thorsen z Trail of Tears.

W marcu 2001 roku do zespołu w charakterze wokalisty dołączył Mr. Hustler. W pięcioosobowym składzie Blood Red Throne nagrał pierwszy album studyjny Monument of Death, który ukazał się w grudniu 2001 roku nakładem wytwórni Hammerheart Records.

W 2002 roku grupa wystąpiła m.in. na festiwalu Inferno. W Blood Red Throne nastąpiły też kolejne zmiany personalne: z zespołu odszedł Freddy Bolsø, którego zastąpił Espen "Beist" Antonsen (The Sickening). W tym samym roku ukazał się minialbum A Taste for Blood, na którym znalazły się trzy utwory z dema Deathmix 2000, "Monument of Death" z niewydanego albumu kompilacyjnego Nordic Metal II, cover Massacre "Cryptic Realms" oraz "Malignant Nothingness" z albumu Monument of Death.

Kolejny album studyjny Affiliated with the Suffering miał premierę w styczniu 2003 roku, zaś w grudniu zespół podpisał kontrakt z wytwórnią Earache Records.

W 2004 roku z zespołu odszedł Espen "Beist" Antonsen i trzeci album studyjny Altered Genesis, który ukazał się w lutym 2005 roku, został nagrany z pomocą Bernta Moena (Trail of Tears, Green Carnation). Po wydaniu tej płyty Blood Red Throne opuścił Mr. Hustler, a zastąpił go Vald. Latem 2005 roku do zespołu został również przyjęty nowy perkusista Anders Haave. W listopadzie 2005 roku Blood Red Throne wziął udział w europejskiej trasie z grupami Mortician i Akercocke. W jej trakcie wokalista i basista Mortician – Will Rahmer – został w Polsce aresztowany za napaść na taksówkarza i kradzież samochodu. Trasa nie została jednak przerwana i na pozostałych koncertach Willa Rahmera zastępowali członkowie Blood Red Throne i Akercocke.

Czwarty album studyjny Come Death ukazał się w sierpniu 2007 roku. W grudniu 2007 roku Blood Red Throne wziął udział w europejskiej trasie jako support Divine Heresy, a w roku 2008 wystąpił m.in. na festiwalu Neurotic Deathfest w Tilburgu.

W marcu 2009 roku zespół po raz drugi wystąpił na festiwalu Inferno, natomiast w czerwcu został wydany piąty album studyjny Souls of Damnation, który był nagrywany na początku roku w studiu Deadline w Trollhättan (Szwecja). Okładkę (podobnie jak do Come Death i Altered Genesis) zaprojektował Łukasz Jaszak. Ukazała się również limitowana edycja albumu, na której znalazły się dodatkowe dwa utwory oraz DVD zawierające wywiad z zespołem i film o nagrywaniu płyty.
Skład:
Freddy Bolsø - Drums (1998-2002, 2013-present) ex-Enslaved, ex-Scariot
Død - Guitars (1998-present) Scariot, Valdaudr, Zerozonic, The 3rd Attempt (live), ex-Trioxin, ex-Cobolt 60, Big City, Daniel Olaisen, ex-Satyricon (live), ex-Opus Forgotten (live), ex-Lowdown (live)
Ivan Gujić - Guitars (2010-present) NeonGod, ex-Brutal Massacre, ex-Goatlord
Yngve "Bolt" Christiansen - Vocals (2011-2015, 2015-present) Grimfist, ex-Concussion, ex-Goddamn, ex-Poker Jon, ex-The Darwins
Stian Gundersen - Bass (2018-present) Glimt, The Dark Nebula, You Suffer
▼ Byli muzycy
Sanrabb - Drums Gehenna, ex-Mëkanïk, ex-Throne of Katarsis, ex-Mayhem (live), ex-Satyricon (live), ex-Neetzach, ex-122 Stab Wounds, ex-Forlorn, ex-Incarnator, ex-Cobolt 60, ex-Haggis, ex-Sworn (Nor)
Erlend Caspersen - Bass (1998-2011) Abhorrent, Cruelty Exalted, ex-Spawn of Possession, ex-Trioxin, ex-Unspoken Names, ex-The Allseeing I, ex-Hideous Deformity (live), Mr. Cucumber, ex-Deeds of Flesh, ex-Decrepit Birth (live), ex-Vile (live), ex-Apostasy, ex-Igorrr
Tchort - Guitars (1998-2010) Green Carnation, The 3rd Attempt, ex-Carpathian Forest, ex-Emperor, ex-Satyricon (live)
Ronny Thorsen - Vocals (2000) Trail of Tears, Viper Solfa, ex-Natt, ex-Profane Burial
Mr. Hustler - Vocals (2001-2005) Vitriol, ex-Trioxin, ex-Cobolt 60
Espen Antonsen - Drums (2002-2004) The Sickening, ex-Likorm, ex-Slagmark
Anders Kobro - Drums (2005-2007) Chain Collector, In the Woods..., NeonGod, Old Forest, Jaldaboath (live), ex-Arvas, ex-Carpathian Forest, ex-Den Saakaldte, ex-Green Carnation, ex-Nattverd, ex-Scariot, ex-Svartelder, ex-Last Call Inc.
Vald - Vocals (2005-2011) Valdaudr, Blot (live), ex-Goatlord, ex-Trioxin, ex-Mortician (live)
Anders Haave - Drums (2007-2010) Gabbathor, Images at Twilight, ex-Defect Designer, ex-Ground Zero System, ex-Messier 16, ex-Apostasy
Emil Wiksten - Drums (2010-2013) Fetus Stench, ex-Slaughterous, ex-Abbath, ex-Aeon, ex-Insidious Disease (live)
Ole "HellBent" Madsen - Bass (2011-2018) Pyrrhic, ex-Horizon Ablaze
Martin Berger - Vocals (2015) Equilibrium, ex-Okular, ex-Third Invention, Wheels of Rust, ex-Zerozonic, ex-Trollfest (live)
▼ Muzycy koncertowi
John Vooren - Drums (2013-present) Grand Alchemist, ex-Dødheimsgard, ex-Code (live)
Kristoffer Lunden - Drums (2018-present) Forvitret, Glimt, The Dark Nebula, You Suffer, Arvas (live)

Freddy Bolsø - Drums (2013) ex-Enslaved, ex-Scariot





Dyskografia:
2000 - Deathmix 2000 [demo]
2001 - Monument of Death
2002 - A Taste for Blood [EP]
2002 - A Taste for Butchery [split]
2003 - Affiliated with the Suffering
2005 - Altered Genesis
2007 - Come Death
2009 - Souls of Damnation
2011 - Brutalitarian Regime
2013 - Blood Red Throne
2016 - Union of Flesh and Machine
2017 - Gore Encore [single]
2018 - InStructed InSanity [single]
2019 - Requiem Mass [single]
2019 - Fit to Kill
2020 - K.I.L.F [single]
2021 - Imperial Congregation



MA: https://www.metal-archives.com/bands/Bl ... Throne/808
BC: https://bloodredthrone.bandcamp.com/music
BC: https://blood-red-throne.bandcamp.com/music
"Between Shit and Piss we are Born"

Tagi:
Awatar użytkownika
pro
Fallen Angel Of Doom
Posty: 325
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Łódź

#2

pro 4 lata temu

Nowy, dający nadzieję na dobry wrześniowy album, kawałek.

Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6053
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#3

Wędrowycz 4 lata temu

Jeden z kilku ulubionych norweskich death metalowych załóg. Byłem na koncercie, kiedyś słuchałem częściej, ale od zeszłego roku jakoś zacząłem sobie odświeżać co raz jakiś ich materiał.
Odium Humani Generis
HUMAN
Tormentor
Posty: 1542
Rejestracja: 7 lata temu

#4

HUMAN 4 lata temu

Musze się wreszcie za nich porządnie zabrać, nazwa znana od lat, a albumu w odtwarzaczu brak.
Awatar użytkownika
Czit
Tormentor
Posty: 1163
Rejestracja: 7 lata temu

#5

Czit 4 lata temu



Nowy wałek, który zrobił na mnie niemałe wrażenie. Genialne brzmienie. @HUMAN sprawdzaj!!

No i moim zdaniem piękna okładeczka:

Obrazek
yog pisze:
4 lata temu
Uważanie Seasons in the Abyss za lepszą od South of Heaven istotnie nie da się wytłumaczyć inaczej, niż kindermetalstwem ;)
Awatar użytkownika
pro
Fallen Angel Of Doom
Posty: 325
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Łódź

#6

pro 4 lata temu

To będzie fajna płyta!
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6053
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#7

Wędrowycz 4 lata temu

Nowy wałek mi się podoba, póki co zdania o Blood Red Throne nie zmieniłem, są oni jednymi z moich ulubionych norweskich death metali. Ich styl zaczyna brzmieć coraz bardziej szwedzko, ale dla mnie nie jest to specjalnie jakiś problem. Dalej buja to elegancko, choć mogliby nieco większy nacisk położyć na brutalność, względem melodyjności, ale to już moje własne oczekiwania względem tej kapeli.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2960
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#8

Vortex 4 lata temu

Dali znowu w ryj tym nowym albumem. Świat się zmienia, ale na nich zawsze można liczyć. Uwielbiam ich marszowe riffy które powodują samoistne machanie łepetyną. Przypierdolic też cały czas potrafią, piękna rzecz!
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Czit
Tormentor
Posty: 1163
Rejestracja: 7 lata temu

#9

Czit 2 lata temu



Powyżej utwór który ukaże się na kolejnej pełnej płycie kapeli zatytułowanej "Imperial Congregation". Spodziewać się jej mamy 8 października bieżącego tj. 2021 roku. Poniżej okładka:

Obrazek

Jak dla mnie nowy utwór brzmi równie dobrze co ostatnia płyta.
yog pisze:
4 lata temu
Uważanie Seasons in the Abyss za lepszą od South of Heaven istotnie nie da się wytłumaczyć inaczej, niż kindermetalstwem ;)
Awatar użytkownika
Czit
Tormentor
Posty: 1163
Rejestracja: 7 lata temu

#10

Czit 2 lata temu



Kolejny nowy numer.
yog pisze:
4 lata temu
Uważanie Seasons in the Abyss za lepszą od South of Heaven istotnie nie da się wytłumaczyć inaczej, niż kindermetalstwem ;)
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2890
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#11

Szajtan 2 lata temu

Nowe lyric video do utworu 6:7.

I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Czit
Tormentor
Posty: 1163
Rejestracja: 7 lata temu

#12

Czit 2 lata temu

Fantastycznie się słucha tej nowej "Imperial Congregation". Tak rewelacyjnie napisanych utworów z takim nawałem riffów, ze świecą szukać.

Dla wielu może się okazać zbyt skoczne czy "potupajowe", melodyjne, ale mi się słucha wybornie.


Od "Fit to Kill" Norwedzy zyskali niesamowitej świeżości i polotu. Brawo! tylko tak dalej!

Wczoraj zamówiłem ta najnowszą płytkę i tą poprzednią w komplecie.


@HUMAN sprawdzaj kolego.
yog pisze:
4 lata temu
Uważanie Seasons in the Abyss za lepszą od South of Heaven istotnie nie da się wytłumaczyć inaczej, niż kindermetalstwem ;)
HUMAN
Tormentor
Posty: 1542
Rejestracja: 7 lata temu

#13

HUMAN 2 lata temu

Kolego powiem więcej zamawiam na wypłatę ten album, bo trochę spłukany po Chorwacji niestety.
Awatar użytkownika
Czit
Tormentor
Posty: 1163
Rejestracja: 7 lata temu

#14

Czit 2 lata temu

HUMAN pisze:
2 lata temu
Kolego powiem więcej zamawiam na wypłatę ten album, bo trochę spłukany po Chorwacji niestety.
Obrazek

Ja już szczęśliwym posiadaczem 😁
yog pisze:
4 lata temu
Uważanie Seasons in the Abyss za lepszą od South of Heaven istotnie nie da się wytłumaczyć inaczej, niż kindermetalstwem ;)
Awatar użytkownika
Sacrum_Profanum
Master Of Reality
Posty: 291
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: Kanalizacja

#15

Sacrum_Profanum 2 lata temu

Czit pisze:
2 lata temu
skoczne czy "potupajowe", melodyjne, ale mi się słucha wybornie.
Słuchałem na razie wybranych numerów, i również to odnotowałem. Jakoś tak żywiej, bardziej przebojowo aniżeli płyty które miałem okazję sprawdzać wcześniej, ale w żadnym wypadku nie jest to minusem.

Trzeba będzie porządnie zasiąść do całości, bo zapowiada się na prawdę udany album, zresztą nie kojarzę by panowie z BRT uraczyli nas kiedyś babolem. A Altared Genesis nadal pięknie i z całej epy kopie w łeb, a lata lecą.
卐 卐 卐 POPEŁNIJ SAMOBÓJSTWO - PRO BONO PUBLICO 卐 卐 卐 BLACK METAL TO KILOF
Awatar użytkownika
Czit
Tormentor
Posty: 1163
Rejestracja: 7 lata temu

#16

Czit 2 lata temu

Jak się spodoba nówka, to bardzo mocno zalecam sprawdzenie "Fit to Kill", bo to płyta rewelacyjna.
yog pisze:
4 lata temu
Uważanie Seasons in the Abyss za lepszą od South of Heaven istotnie nie da się wytłumaczyć inaczej, niż kindermetalstwem ;)
Awatar użytkownika
Sacrum_Profanum
Master Of Reality
Posty: 291
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: Kanalizacja

#17

Sacrum_Profanum 2 lata temu

Czit pisze:
2 lata temu
Jak się spodoba nówka, to bardzo mocno zalecam sprawdzenie "Fit to Kill", bo to płyta rewelacyjna.
Dzięki, sprawdzę i umieszczę post, na razie poszedł jeden kawałek z FTK, i jest no, całkiem szalenie.

Na razie zajmę się nówką, a potem Twoją polecanką, chociaż tytuł jest mi znajomy, i w sumie nie zdziwiłbym się jakbym już miał z tym albumem do czynienia. W końcu to wyłonka mojego ziomka, i nie raz leciały ich kawałki na przestrzeni lat, aczkolwiek przyjrzę się dokładniej, bo co innego słuchać samemu w domu, a co innego u kogoś.

I niby internet mówi że to zespół DM, ale mi tu właśnie odpowiada taki bm'owy powiew, no ale skład zespołu i pochodzenie samo tu wyjaśnia, że jest coś na rzeczy. PS. - Nadal jebać Satyrcipon.

Edit: Włączyłem jeszcze parę kawałków z tego FTK jednak, nie no, tu nie ma co pisać. Wpierdol to logo BRT.
卐 卐 卐 POPEŁNIJ SAMOBÓJSTWO - PRO BONO PUBLICO 卐 卐 卐 BLACK METAL TO KILOF
HUMAN
Tormentor
Posty: 1542
Rejestracja: 7 lata temu

#18

HUMAN 2 lata temu

To ja polecę kapelę Burial. Wszystkie albumy bardzo dobre. BRT może do Nas zawitają w przyszłym roku, więcej info jak będę znał szczegóły jakieś rozmowy już są.
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2960
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#19

Vortex 2 lata temu

Czit pisze:
2 lata temu
Jak się spodoba nówka, to bardzo mocno zalecam sprawdzenie "Fit to Kill", bo to płyta rewelacyjna.
Tak "Fit to Kill" to majstersztyk, "Imperial Congregation" to też bardzo smakowity kąsek, ale poprzedniej nie przebili. Faworyt z nówki to walcowaty "Hero-Antics". Fajne w BRT jest jeszcze to że cały czas grają takie klasyczne solówki, mocno melodyjne.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#20

Pioniere rok temu

Zespół nie przedłużył swego kontraktu z Nuclear Blast, podpisał za to papiery na wydanie nowego albumu z Soulseller Records. Album ma się planowo ukazać w drugiej połowie przyszłego roku.
Awatar użytkownika
Wicih
Fallen Angel Of Doom
Posty: 306
Rejestracja: rok temu
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#21

Wicih rok temu

Pioniere pisze:
rok temu
Zespół nie przedłużył swego kontraktu z Nuclear Blast, podpisał za to papiery na wydanie nowego albumu z Soulseller Records. Album ma się planowo ukazać w drugiej połowie przyszłego roku.
To chyba dobrze? Z tego co kojarzę NB wydaje na ogół mało oryginalny stuff, z wielkimi ale nielicznymi wyjątkami. Chyba że coś mi umyka, średnio ich śledzę więc możliwe
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2890
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#22

Szajtan 4 mies. temu

"Nonagon" - jedenasty krążek, ukaże się 26 stycznia 2024 roku nakładem Soulseller Records. Będzie to pierwszy album z Sindre Wathne Johnsen w roli wokalisty, który w tym roku zastąpił Yngve "Bolt" Christiansena.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
HUMAN
Tormentor
Posty: 1542
Rejestracja: 7 lata temu

#23

HUMAN 4 mies. temu

No i pięknie będzie kupowane , zmiana wokalisty to mnie Norwedzy zaskoczyli oby in plus .
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2960
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#24

Vortex miesiąc temu

Ta deathmetalowa bestialska maszyna troszkę zwolniła, nie jest to ich najlepsze wydawnictwo. Nadal jest to kawał porządnego grania, ale oni zawiesili sobie poprzeczkę tak wysoko, że niemal niemożliwe jest za każdym razem wydawanie materiału ponadprzeciętnego, a tak "Nonagon" jak dla mnie jest albumem przeciętnym.
"Between Shit and Piss we are Born"

Wróć do „Death Metal”