borsuk
Master Of Puppets
Posty: 158
Rejestracja: 7 lata temu

Det Gamle Besatt / Det Gamle

#1

borsuk 7 lata temu

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czyli bardziej brutalna wersja Kata ;) Ponoć niedługo ma wyjść coś nowego, chętnie posłucham.

Skład:
Beldaroh - Bass, Vocals (2012-present) Besatt, Mystes, Hellish
Dertalis - Drums (2012-present) ex-Besatt
Weronis - Guitars, Vocals (2012-present) ex-Besatt
▼ Muzycy koncertowi
Colossus - Guitars Besatt, Offence
Dyskografia:
2014 - Primary Evil [EP]
2014 - Caerimonia Diabolus
2014 - Live Chaos [split]
2017 - Inter Mundos
2020 - Rex Lucifer




MA: https://www.metal-archives.com/bands/De ... 3540376527
BC: https://detgamle.bandcamp.com/music
Widzew Łódź-Bałuty Pany

Tagi:
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#2

yog 6 lata temu

Widzę, że chłopcy ze starego Besatt nowy album wydali w zeszłym roku, słyszał ktoś to cudo?
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1662
Rejestracja: 6 lata temu

#3

porwanie w satanistanie 6 lata temu

O, też przegapiłem. Debiutancki MCD podobał mi się bardzo, album mniej, po pierwszym kontakcie jakoś nie miałem motywacji, by poświęcić mu więcej uwagi. No nic, trzeba sprawdzić to wydawnictwo z zejszłego roku.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#4

yog 6 lata temu

Podobnie miałem, początkowo się nawet nieco podjarałem projektem. Był to dobry czas na powroty do pierwszej fali, ale pełniak jakoś mnie na dłużej nie zatrzymał i popadł Det Gamle Besaccik w zapomnienie, a i chyba nikt specjalnie premiery nowego wydawnictwa nie nagłośnił.

edit: oprócz tego, że kolega @borsuk raczył o tym poinformować to nikt nie nagłośnił :D
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1662
Rejestracja: 6 lata temu

#5

porwanie w satanistanie 6 lata temu

No właśnie, na starym forum osobiście zakładałem o nich temat, entuzjastycznie nastawionym będąc, potem emocje opadły. Akurat przeczytałem ostatnio wywiad z nimi z czasów tuż przed debiutem i możliwe, że problem tkwi w pewnym trochę sztucznym się ograniczaniu. Ziomek opisuje tam, jak odrzuca naturalnie narzucające sie pomysły, bo to nie ta stylówa, czasem lepsze kaski wędrują do regularnego Besatt... to jest projekt z tezą, można się więc domyślać, że czasem pojawia się niedobór inspiracji i potrzeba doprodukowania materiału w tym konkretnym stylu. Debiut (MCD) był składanką starego i nowego materiału, chłopaki pewnie jechali jeszcze przez jakiś czas na entuzjazmie, wynikającym z ponownego spotkania w starym składzie, acz podejrzewam, że potem to nieco oklapło.
borsuk
Master Of Puppets
Posty: 158
Rejestracja: 7 lata temu

#6

borsuk 6 lata temu

słyszałem tą ostatnią, ale za cholerę nic z niej nie pamiętam. aż sobie wieczorem odpalę.
Widzew Łódź-Bałuty Pany
Awatar użytkownika
Metalized
Tormentor
Posty: 417
Rejestracja: 6 lata temu

#7

Metalized 6 lata temu

Starannie omijałem na początku ten ansambl, miałem srogie wewnętrzne fuj ku temu, ale kiedyś w końcu sie przemogłem, posłuchałem, do piwa, z yt może se lecieć w sumie. Takie tam siusia siusia łoj dana dana, posłucham ale nie padnę na kolana
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#8

deathwhore 6 lata temu

Ja się trochę podjarałem jak w necie pierwszy numer puścili. Potem dostałem mcd, widziałem na koncercie i się wynudziłem przy jednej i drugiej okazji. Dalej olewałem już programowo i nie zmieniło się to do tej pory.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#9

yog 6 lata temu

Odpaliłem jakiś losowy kawałek z EP-ki jeszcze w ramach przypomnienia i sobie pomyślałem - bez jaj. Teraz słucham Czarciego Majestatu Besatt i jak zawsze wchodzi mi ten demos cudnie.

Pamiętasz @deathwhore co to za kawałek na początku zaprezentowali? Bo też ten pierwszy mi się podobał bardzo, a nie pamiętam tytułu.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#10

Vexatus 6 lata temu

EPka i pierwsza płyta to nawet jeszcze spoko, ale na tej nowej wokale są strasznie męczące.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#11

yog 6 lata temu

no to chujoza niezła, bo stary Besatt miał akurat zajebiste wokale
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#12

Vexatus 6 lata temu



O ile muza sama w sobie jest jak najbardziej spoko i na płycie znalazło się sporo całkiem zacnych riffów, to wokale są na maxa z dupy i robione na siłę na zasadzie "Kostrzewski Wannabe". Bleee...
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#13

yog 6 lata temu

no Fulmineus sporo lepszy w te klocki był, tutaj to rzeczywiście trochę kuriozalnie brzmi ten romański krzyk.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#14

Vexatus 6 lata temu

@yog, cukiereczku... Co ma Waldek wspólnego z Det Gamle Besatt? :)
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#15

yog 6 lata temu

To, że Det Gamle Besatt próbuje grać jak Besatt na Czarcim majestacie, a tam śpiewa, bardzo pięknie zresztą, swe niezapomniane katowskie wersy Waldek właśnie.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#16

Vexatus 6 lata temu

Dobrze, że nie próbują grać jak Czarci Świt... :)

https://www.metal-archives.com/bands/Cz ... Awit/60677

Choć z drugiej strony - jeszcze wszystko przed nimi...
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#17

deathwhore 6 lata temu

yog pisze:
6 lata temu
Odpaliłem jakiś losowy kawałek z EP-ki jeszcze w ramach przypomnienia i sobie pomyślałem - bez jaj. Teraz słucham Czarciego Majestatu Besatt i jak zawsze wchodzi mi ten demos cudnie.

Pamiętasz @deathwhore co to za kawałek na początku zaprezentowali? Bo też ten pierwszy mi się podobał bardzo, a nie pamiętam tytułu.
Coś z rajem w tytule? Nie pamiętam.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#18

yog 6 lata temu

A no Mój raj. Spoko riffy tam są i bas po staremu gra. Tylko to właśnie jeden z kawałków napisanych w latach 1991-1992. Pierwsze cztery na Primary Evil to starocie.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#19

yog 4 lata temu

Wszyscy na to czekali z utęsknieniem, więc Det Gamle Besatt zapowiada trzeci album, ażeby sprostać żądzom słuchaczy.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Metalized
Tormentor
Posty: 417
Rejestracja: 6 lata temu

#20

Metalized 4 lata temu

Oł jeeeaa, ledwo pamiętam, że taka kamanda istnieje :D.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#21

Vexatus 4 lata temu

yog pisze:
4 lata temu
Wszyscy na to czekali z utęsknieniem, więc Det Gamle Besatt zapowiada trzeci album, ażeby sprostać żądzom słuchaczy.
Jak się wczoraj dowiedziałem, to aż się zesrałem ze szczęścia i byłem tak podekscytowany tą informacją, że całą noc nie spałem i myślałem tylko o ich nowej płycie...
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#22

Pioniere 4 lata temu

@Vexatus to ironia, czy faktycznie tak cię wzięło? Widziałem, że nie spałeś przez całą noc ;)
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#23

Vexatus 4 lata temu

Pioniere pisze:
4 lata temu
Widziałem, że nie spałeś przez całą noc ;)
Gorzej jak w domu Wielkiego Brata... :) Nie spałem, bo kombinowałem nad moim nowym projektem - taki tam industrialny-trzy akrody-darcie mordy-Ildjarn Worship. Det Gamle Besatt mnie nie interesuje. :)
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#24

yog 4 lata temu

Szokujące wieści z fejsbukowego obozu wyznawców starego diabła - Det Gamle już nie jest Besatt. Nowy album zwać się będzie Lex Lucifer.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#25

deathwhore 4 lata temu

Czaszki, przebrania, tak modnie i religijnie. Nauczyli się już pisać fajne numery? A czemu zmiana nazwy, z Belmondo się pokłócili, czy co?
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#26

yog 4 lata temu

Raczej nie, bo reklamowali niedawno na swoim profilu fest z Pestilence i hordą Besatt w Magnetofonie.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#27

deathwhore 4 lata temu

To odpowiedź na pytanie czy się pokłócili, czy że zaczęli pisać fajne numery? Bo jak dla mnie to by pasowała w 100% do obu wątpliwości.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#28

yog 4 lata temu

Czy zaczęli pisać fajne numery? Let's find out:



Dominują komentarze, że to nie jest black metal i co to ma być za śpiewanie do chuja.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1662
Rejestracja: 6 lata temu

#29

porwanie w satanistanie 4 lata temu

Ożeszskurwesyny :P :P :P
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1487
Rejestracja: 6 lata temu

#30

pp3088 4 lata temu

Najlepszym komentarzem jest linijka tekstu tego kupsztalu "Smieć tańczy wyjąc w zaświaty".

Mam nadzieję że to parodia.
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#31

Vexatus 4 lata temu

Bardzo przyjemny kawałek, ale wokale są nie do zniesienia...
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2649
Rejestracja: 7 lata temu

#32

dj zakrystian 4 lata temu

Gargamel metal. Muzycznie nawet dobrze, ale wokal daje iscie turpistyczne wrazenie, czyli tez dobrze. Wielki chuj w uszy kucy. Jestem na tak!
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1662
Rejestracja: 6 lata temu

#33

porwanie w satanistanie 4 lata temu

"Kulfon, co z ciebie wyrosło?"

:lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#34

yog 4 lata temu

Ten kawałek jest ciekawszy, niż 95% polskich blackmetalowych hordów, a te kuriozalne wokale są urocze.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Orkan
Posty: 90
Rejestracja: 6 lata temu

#35

Orkan 4 lata temu

W zupełności się zgadzam. To jest naprawdę fajny kawałek i ten wokal jest na tyle spierdolony, że aż mi się podoba. Przynajmniej brzmi to inaczej niż spooora część dzisiejszego bm, która brzmi jak kopiuj-wklej-każdy-aspekt.
Awatar użytkownika
Belzebóbr
Tormentor
Posty: 1330
Rejestracja: 6 lata temu

#36

Belzebóbr 4 lata temu

Niech lecą wyświetlenia, jak będzie dużo to znów będzie głośno o polskim black metalu w świecie. Już jacyś zagraniczni fani bm piszą komentarze, że fajne tylko wokal dupny, chyba, że to taka wiocha, że to Polacy piszą po angielsku.

btw. Czy tylko ja tam słyszę takie oryginalne liryki jak np. 'ezoteryczny świąd'?
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4603
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#37

TITELITURY 4 lata temu

A wy śmiejecie się z Umbrtki...
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1662
Rejestracja: 6 lata temu

#38

porwanie w satanistanie 4 lata temu

yog pisze:
4 lata temu
Ten kawałek jest ciekawszy, niż 95% polskich blackmetalowych hordów, a te kuriozalne wokale są urocze.
Rozumiem potrzebę rozruszania towarzystwa, ale ten kawałek to chujowa gotycka płaczka z przechyłem w kierunku Ich Troje. Wokale akurat są tu najmniej złe ze wszystkiego, ale do uroczości im daleko, chyba że chodzi o naturalny urok cechujący np. Maćka z Klanu.
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6054
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#39

Wędrowycz 4 lata temu

Det Gargamel. Serio nie ogarniam jak to może się komuś na serio podobać, ale cóż gusta i guściki. To ja wolę po stokroć również nieszablonowe wokale w postaci Szturpaka na debiucie Licho.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4126
Rejestracja: 7 lata temu

#40

DiabelskiDom 4 lata temu

Jak ktoś lubi Besatt to może mu się to podoba. Nie każdy ma gust na w miarę wysokim poziomie :P
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#41

Pioniere 4 lata temu

Jak już wspominałem w sb o nowym wideo - BM tu i ze świecą nie znajdziesz, a jedynie żenujący Gothic Metal/Rock.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#42

yog 4 lata temu

Jako gotycki rock wciąż ciekawsze, niż nowa Mgła. Besatt, jak pisałem niezliczoną ilość razy, rządził na Czarcim Majestacie i w Gargamelu duch starego Romana wciąż żywy, tylko w jeszcze bardziej groteskowej formie.

@bober, zapewne taki tekst tam jest, katowski Besatt miał zacięcie poetyckie.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1662
Rejestracja: 6 lata temu

#43

porwanie w satanistanie 4 lata temu

yog pisze:
4 lata temu
Jako gotycki rock wciąż ciekawsze, niż nowa Mgła.
:D

OK, jak to mówią - jeden lubi black metal, drugi Ich Troje.
yog pisze:
4 lata temu
i w Gargamelu duch starego Romana wciąż żywy
Sorry, tam nie ma żadnego ducha starego Romana, tylko co najwyżej jego niezamierzona parodia.

Ogółem: że stare chłopy nagle obierają jako target 15-latki... cóż, zdarza się.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#44

yog 4 lata temu

No jak tam Ich Troje słyszysz, to może i Romana nie ma.

Jakie nastolatki by tego słuchać miały? Bo za mało blackowo, to już dla dzieci?
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#45

Pioniere 4 lata temu

No Romana w najgorszej i do tego sparodiowanej wersji to i ja tam trochę słyszę, ale to nie ma wcale wpływu na wartość muzy.
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1662
Rejestracja: 6 lata temu

#46

porwanie w satanistanie 4 lata temu

yog pisze:
4 lata temu
No jak tam Ich Troje słyszysz, to może i Romana nie ma.
Zgadza się. Jest Ich Troje, nie ma Romana poza aspektem parodystycznym.
yog pisze:
4 lata temu
Jakie nastolatki by tego słuchać miały?
Gotyckie.
yog pisze:
4 lata temu
Bo za mało blackowo, to już dla dzieci?

Ale przecież to nie jest za mało blackowe, tylko w ogóle nie ma nic wspólnego z black metalem, a z metalem w ogólności tylko brzmienie. A dla dzieci, bo w każdym aspekcie jest to maksymalnie infantylne, ma natomiast rys estetyczny tego rodzaju, który, jak sądzę, przemawia do dziewczynek w pewnym wieku. Tych mniej krytycznych.
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#47

deathwhore 4 lata temu

To jeszcze może trafiać do ludzi słuchających blask metalu nagranego w sypialni na peceta i słyszących tam nietoperze czy coś takiego.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#48

yog 4 lata temu

Raw black metal jest zawsze nagrywany w sypialni, nie wiem co Cię tak dziwi, że w takowym jest automat.

@porwanie - totalnie nie czaję, co tu jest małoletniego, moim zdaniem to raczej jakieś para-blackowanie typów stojących nad grobem i na blastowania nie mających już sił i do takich też blackmetalowych emerytów kierowane, nie do jakichś zmyślonych dziewczynek, które to raczej zareagowałyby tak samo jak i cała reszta będąca na bieżąco, a nie uwięziona w dawnych marach o czasach bezpowrotnie utraconych. Jaki małolat słuchałby tak przaśnej muzy? Każdy, kto nie czai, co ta kapela se próbuje grać, zareaguje przecież tak samo - gromkim śmiechem, a raczej gimnazjalistek czy tam teraz dziewcząt z podstawówki bym nie podejrzewał o refleksje nad przyczynami twórczości Besatt i jego pomiotów. Nikt, kto ten stary Bessat zna nie zdziwi się natomiast, że to balladka, nie "black metal". W tym starym Besacie to może nie Ich Troje, ale Budkę Suflera można znaleźć jak najbardziej, jak sądzę.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#49

Vexatus 4 lata temu

Pioniere pisze:
4 lata temu
No Romana w najgorszej i do tego sparodiowanej wersji to i ja tam trochę słyszę, ale to nie ma wcale wpływu na wartość muzy.
Najgorsze, że to zapewne nie był efekt zamierzony - chciał naśladować, a wyszła parodia...
yog pisze: Raw black metal jest zawsze nagrywany w sypialni, nie wiem co Cię tak dziwi, że w takowym jest automat.
Wcale nie zawsze. :)
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#50

yog 4 lata temu

Vexatus pisze:
4 lata temu
Pioniere pisze:
4 lata temu
No Romana w najgorszej i do tego sparodiowanej wersji to i ja tam trochę słyszę, ale to nie ma wcale wpływu na wartość muzy.
Najgorsze, że to zapewne nie był efekt zamierzony - chciał naśladować, a wyszła parodia...
I tak się poznaje prawdziwych metalowców - choćby się śmieli, to zaśpiewa i zafałszuje, co mu na duszy leży, bo szczerość jest w tym wszystkim najważniejsza. Quorthon byłby dumny z chłopaków z Det Gamle!
Destroy their modern metal and bang your fucking head

Wróć do „Black Metal”