Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6053
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czego aktualnie słuchasz?

#6101

Wędrowycz 4 lata temu

pit pisze:
4 lata temu
Ogólnie ambientem wymieszanym z jazzem, soundtrackami itd. Pojawił się na składance Ambient 4: Isolationism. Nie wspominałem Succubus od The Mount Fuji Doomjazz Corporation, bo jak rozumiem już znasz, albo masz na radarze.
Dopiero szykuję się do rozpracowania The Mount Fuji Doomjazz Corporation, ale tak, skolejkowane jest.
@Pioniere ja bardzo lubię ten album. A jak Tobie się spodobał?
U mnie na fali tematu założonego przez kolegę @Deathhammer Bekëth Nexëhmü i składak, którego dotąd jeszcze nie sprawdzałem:
Obrazek
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#6102

Pioniere 4 lata temu

@Wędrowycz pierwsza płyta faktycznie lepsza i tu się zgodzę z @yogiem, lecz co do oceny to już zupełnie nie. To jedynie dobry album i tylko tyle. Owszem forma, którą tam wytworzono, jest dość ciekawa, jako taki trasujący podkładzik pod jakieś tam działania lub sen, ale tak by to katować raz za razem dla słuchania muzy, to nie — pewnie szybko by mnie zmęczyło. Nie jest to żadne wiekopomne dzieło, ani też płyta, która zasługuje na 10/10. Pierwszy album może przy uporze maniaka wdrapałby się gdzieś na wysokość 8,5/10, ale to max i to oceniając podgatunek w podgatunku. Dla BM jako gatunku to mało znacząca płyta, tym bardziej dla Dark Ambientu. Doceniam starania, ale mnie aż tak bardzo to nie rusza. Mało tu elementów samego BM, by ów kolaż stanowił coś bardziej znaczącego. Poza tym to jako całość zbyt przeciętne w porównaniu z twórcami wielu ambientów wg. mnie jest na poziomie średnim. Nawet owa transowość, którą odróżnia się przez ten jakże bm-owo brzmiący blastbeat, to jednak jedynie jeden zapętlony loop, powtarzający się non-stop bez jakiejkolwiek modulacji — daleko mu do trasu, jaki występuje w niektórych nagraniach, chociażby jakiego tam Psychic TV, czy innych post-indstrialno-ambientowych wynaturzeń.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#6103

yog 4 lata temu

Jest to wiekopomne dzieło, sample są tam mistrzowskie, a i muzycznie niemal to osiąga poziom Darkspace. Katowanie CD1 wielokrotnie polecam, jak najbardziej, zajebiste :) Ale może po prostu wzbraniasz się, jak i Bober, przed zostaniem spejs kriczer? ;)

if you want to understand space, you have to give yourself over to it. If you resist becoming a space creature, its gonna hurt. I think one reason it goes easy for me is because I want things to happen. I want space to affect me. I want it to do things to me. I think it is compatable with my philosophy of there is only one thing constant in our universe, and that is change.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#6104

Pioniere 4 lata temu

Nie, po prostu @yogi daleko ci do rozeznania się w ambientach, wiec zrozumiałe jest, że zdarzy ci się niejednokrotnie, wycenić coś znacznie ponad stan. Jeszcze nie oszalałem, by ot ponadprzeciętnym ambientem się tak podniecać, katując go non-stop, a owe sample, jakby ich nie oceniać (mnie one niespecjalnie ruszają), są po mojemu niezbyt udolnie wmiksowane.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#6105

yog 4 lata temu

Nie przeszło mi przez myśl, żeby były nieudolnie zmiksowane, dla mnie to one raczej prowadzą tam muzę, jak i w Darkspace to ma miejsce. No i nie traktuję tego jako ambientu, a jako black, więc nie wiem, czy oceniam w perspektywie do innych ambientów, raczej nie. Oceniam, jak oceniam, bo mi się w chuj dobrze tego słucha, świetnie płynie, a i zdarzało się nie raz, że ciarki przeszły. Przy średniej muzie raczej nie przechodzą. A jeśli nie ruszają cię sample, to i muza nie będzie, bo to jest w sumie soundtrack do tych sampli.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Belzebóbr
Tormentor
Posty: 1330
Rejestracja: 6 lata temu

#6106

Belzebóbr 4 lata temu

Jak można słuchać ambientu, do tego się śpi albo puszcza sobie żeby zagłuszyć świat zewnętrzny, ale jednocześnie nie musieć się wsłuchiwać w to co leci. Jak są te pojeby co puszczają sobie szum oceanu albo odgłosy waleni dla relaksacji, to jak ktoś ma trochę więcej rozumu i godności to puści sobie ambient.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#6107

yog 4 lata temu

Nie słucham muzy jak śpię i nie puszczam, żeby zagłuszyć świat zewnętrzny, ani też takiej, w którą nie muszę się wsłuchiwać jak leci, to nie wiem, jak to jest. Wolę taką, która wymaga skupienia i zabiera w podróż, a nie gra sobie gdzieś obok jak kuchenne radio przy biciu kotletów.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6053
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#6108

Wędrowycz 4 lata temu

Obrazek
Będzie słuchane, ale nie tak jak lubię, czyli w częściach, bo niestety czasu nie styknie teraz, żeby całość łyknąć. Strasznie dobrze mi muzyka Bohren & der Club Of Gore robi, aż sam się sobie dziwię, że dopiero teraz postanowiłem nadrobić resztę dyskografii skoro już "Black Earth", a następnie "Sunset Mission" mnie rozjebały dokumentnie (ta pierwsza nawet bardziej).
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#6109

Pioniere 4 lata temu

yog pisze:
4 lata temu
No i nie traktuję tego jako ambientu, a jako black, więc nie wiem, czy oceniam w perspektywie do innych ambientów, raczej nie.
A ja traktuje. Jako BM tego się nie da potraktować, ewentualnie z mocnym przymrużeniem oka, i to tylko jako atmosferyk (a tych raczej nie lubię), bo z takim true BM, nie ma to nic wspólnego - elementy BM-owe stanowią tu nie więcej jak 1/4 całości muzy, wiec nijak nie idzie przypisać tegoż do owego gatunku - 3/4 jest jednak z zupełnie innej bajki.
Awatar użytkownika
Nebiros
Tormentor
Posty: 655
Rejestracja: 7 lata temu

#6110

Nebiros 4 lata temu

Belzebóbr pisze: a ja jak najbardziej słucham muzyki z tidala i spotifaja, o wiele lepsze to i poręczniejsze niż słuchanie z jakichś śmiesznych CDków. Przynajmniej można się do głośnika na bluetooth podłączyć
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2960
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#6111

Vortex 4 lata temu

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6053
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#6112

Wędrowycz 4 lata temu

Dziś Staruha Mha i The Mount Fuji Doomjazz Corporation leciały, więc teraz coś bardziej typowo metalowego:
Obrazek
Odium Humani Generis
timoloki
Posty: 3
Rejestracja: 4 lata temu

#6113

timoloki 4 lata temu

EQUIMANTHORN - Second Sephira Cella

Mroczny ambient coś dla mrocznych dusz.

Lis
Moderator globalny
Posty: 1914
Rejestracja: 7 lata temu

#6114

Lis 4 lata temu



Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6053
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#6115

Wędrowycz 4 lata temu

Było:
Obrazek
A teraz:
Obrazek
Zaś wieczorową porą:
ObrazekObrazek
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Canidia
Fallen Angel Of Doom
Posty: 378
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#6116

Canidia 4 lata temu

Obrazek
yog pisze:
4 lata temu
Jebać wasze zdanie w takim razie.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6133
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#6117

Vexatus 4 lata temu

ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6053
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#6118

Wędrowycz 4 lata temu

ObrazekObrazek
Świetna sprawa z tym Xarzebaal, właśnie sprawdziłem powyższe dwa pełniaki i tym samym ogarnąłem to co dotąd panowie wypuścili i cholernie mi to ich granie siadło.
Odium Humani Generis
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#6119

Pan Efilnikufesin 4 lata temu

Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#6120

Pioniere 4 lata temu

Niestety nowa to już nie to, co Gesundrian. A szkoda. Dlatego też powrót do przeszłości, a nie nówka obok G
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6133
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#6121

Vexatus 4 lata temu

Wędrowycz pisze:
4 lata temu
Świetna sprawa z tym Xarzebaal, właśnie sprawdziłem powyższe dwa pełniaki i tym samym ogarnąłem to co dotąd panowie wypuścili i cholernie mi to ich granie siadło.
To coś słabo ogarniałeś, bo w połowie tego roku wyszła "III"... ;)

https://www.metal-archives.com/albums/X ... III/785573

EDIT: A już sprawdziłem w wątku o nich, bo mi to nie pasowało... Trójeczkę wcześniej ogarnąłeś. :)
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#6122

yog 4 lata temu

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6053
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#6123

Wędrowycz 4 lata temu

Obrazek
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6133
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#6124

Vexatus 4 lata temu

Wędrowycz pisze:
4 lata temu
Obrazek
Prawidłowo! :)
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#6125

yog 4 lata temu

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6133
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#6126

Vexatus 4 lata temu

yog pisze:
4 lata temu
Obrazek
Nazarene Whore? Serio? A nie boisz się, że na forum zaczną się z Ciebie śmiać, że słuchasz Raw BM? ;)
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2960
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#6127

Vortex 4 lata temu

ObrazekObrazekObrazekObrazek
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6053
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#6128

Wędrowycz 4 lata temu

Vexatus pisze:
4 lata temu
Prawidłowo! :)
Bathory to zawsze balsam dla duszy :D aktualnie leci "The Return..."
yog pisze: Obrazek
Jak się podoba? Słowacka scena black metalowa wydaje się być dość skromna, ale ten album to jeden z najlepszych jakie dane mi było sprawdzić.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#6129

yog 4 lata temu

Jak mam być szczery, to słuchało mi się lepiej niż Mayhem. Zacny, serdeczny blaczur w starym stylu, na złamanie karku ku glorii diabła.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6053
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#6130

Wędrowycz 4 lata temu

Obrazek
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Canidia
Fallen Angel Of Doom
Posty: 378
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#6131

Canidia 4 lata temu

Obrazek

Obrazek
yog pisze:
4 lata temu
Jebać wasze zdanie w takim razie.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#6132

Pioniere 4 lata temu

Nówka demo od Autralijczyków z Temple Nightside
Obrazek
HUMAN
Tormentor
Posty: 1542
Rejestracja: 7 lata temu

#6133

HUMAN 4 lata temu

MORBID ANGEL - HERETIK
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6053
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#6134

Wędrowycz 4 lata temu

U mnie dalej Ratlord :D
ObrazekObrazek
@Pioniere jak to nowe demko Temple Nightside?
Odium Humani Generis
Deathhammer
Master Of Puppets
Posty: 126
Rejestracja: 6 lata temu
Kontakt:

#6135

Deathhammer 4 lata temu

Obrazek

Mistrzostwo. Szkoda, że na najnowszej trochę leżą kompozycje, ale tutaj jest wszystko tip top.
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3115
Rejestracja: 5 lata temu

#6136

kurz 4 lata temu

Obrazek
piękne, poetyckie, proste, idealne
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3115
Rejestracja: 5 lata temu

#6137

kurz 4 lata temu

Obrazek
szorstkie, niepoetyckie, proste, idealne
Molotow 666
Tormentor
Posty: 983
Rejestracja: 6 lata temu

#6138

Molotow 666 4 lata temu

Obrazek

Szorstkie, niepoetyckie, proste, idealne!
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1828
Rejestracja: 7 lata temu

#6139

Blind 4 lata temu

Obrazek
Wracam regularnie i nic, a nic nie nudzi. Całkowicie nic oryginalnego, po prostu świetne utwory.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6053
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#6140

Wędrowycz 4 lata temu

Podkład pod czytanie Lovecrafta, ale i chillout:
ObrazekObrazekObrazek
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3115
Rejestracja: 5 lata temu

#6141

kurz 4 lata temu

Mister @Molotow 666 cóż to za jaszczur? Nie znaju..

Obecnie miodnie mi wchodzi:

ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#6142

Pioniere 4 lata temu

@kurz to nie jaszczur, a żaba bądź ropucha. A jak już jest na okładce ten płaz i wklejał to @Molotow 666 to można być pewnym, że to jakiś wytwór od Phyllomedusa - takiego eksperymentalnego projektu kolesia ze Stanów, co się obraca wśród takich gatunków jak: Experimental Noise, Goregrind, Noisecore, Sludge oraz innych chaotycznych i pojebanych dźwięków. Czasem jest to naprawdę fajne, a czasem wręcz tak męczące, że asłuchalne, prawdziwa anty-muzyka. Nie chciało mi się wszystkiego sprawdzać, bo koleś produkuje te materiały wręcz taśmowo, jego BC zawiera ponad 300 pozycji, także ten ... rozumiesz - choć tej wklejonej tu powyżej jakoś nie widzę. Może jakaś nowa albo ma zmienioną okładkę?
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4602
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#6143

TITELITURY 4 lata temu

Belzebóbr pisze:
4 lata temu
Jak można słuchać ambientu, do tego się śpi albo puszcza sobie żeby zagłuszyć świat zewnętrzny, ale jednocześnie nie musieć się wsłuchiwać w to co leci. Jak są te pojeby co puszczają sobie szum oceanu albo odgłosy waleni dla relaksacji, to jak ktoś ma trochę więcej rozumu i godności to puści sobie ambient.
Też nie ogarniam takiej muzyki. Jak industrialu. Tak trochę polecę snobem, ale chuj z tym. Jak mam ochotę na nastrojową, mroczną muzykę, to sobie Góreckiego, albo innego Schnittkego posłucham, zamiast takiego plumkania na komputerze. Tam przynajmniej coś się dzieje. Tymczasem, borem, lasem:
ObrazekObrazekObrazek
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Czit
Tormentor
Posty: 1163
Rejestracja: 7 lata temu

#6144

Czit 4 lata temu

Obrazek
Obrazek
yog pisze:
4 lata temu
Uważanie Seasons in the Abyss za lepszą od South of Heaven istotnie nie da się wytłumaczyć inaczej, niż kindermetalstwem ;)
Molotow 666
Tormentor
Posty: 983
Rejestracja: 6 lata temu

#6145

Molotow 666 4 lata temu

kurz pisze:
4 lata temu
Mister @Molotow 666 cóż to za jaszczur? Nie znaju..
Tak jak @pioniere rozpisał... To PHYLLOMEDUSA... Generalnie pochłania mnie ten jednoosobowy projekt w ostatnich dniach...
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3115
Rejestracja: 5 lata temu

#6146

kurz 4 lata temu

Obrazek

Mimo momentami delikatnej naiwności ten materiał nic się nie zestarzał, tak muzycznie jak i tekstowo.
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6053
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#6147

Wędrowycz 4 lata temu

W sumie słucham dużo różnych rzeczy, poza Bohren & der Club Of Gore, The Kilimanjaro Darkjazz Ensemble, to leciał też Slayer, Cultes des Ghoules, Wyrd, a obecnie Lustmord.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#6148

yog 4 lata temu

Obrazek
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5423
Rejestracja: 6 lata temu

#6149

pit 4 lata temu

ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1828
Rejestracja: 7 lata temu

#6150

Blind 4 lata temu

Obrazek Obrazek Obrazek
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!

Wróć do „Dyskusje muzyczne”