Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3168
Rejestracja: 5 lata temu

Re: Mystic Rites

kurz 3 lata temu

Blind pisze:
3 lata temu
Gratulacje dla Nebsia i niech mu woda sodowa do głowy nie uderzy!
Wręcz przeciwnie, niech uderzy! Zasłużył, poeta okapciowany.

Tagi:
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6326
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 3 lata temu

Cedeków raczej nie kupuję, ale dla Nebsia zrobię wyjątek. Tylko gdzie te obiecane sekstaśmy ja się pytam. :)
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Belzebóbr
Tormentor
Posty: 1334
Rejestracja: 6 lata temu

Belzebóbr 3 lata temu

Na okładce powinieneś być Nebiros z rybą. Przyznaj się, że po prostu nic godnego uwagi nigdy nie złowiłeś.
Awatar użytkownika
Nebiros
Tormentor
Posty: 659
Rejestracja: 7 lata temu

Nebiros 3 lata temu

Jak już Yogzor pisał wyżej - "Storming Planet Earth" wyjdzie w 500 sztukach na łamach Dark Terror Temple. Premiera już ustalona - 24 czerwca 2021.
Belzebóbr pisze: a ja jak najbardziej słucham muzyki z tidala i spotifaja, o wiele lepsze to i poręczniejsze niż słuchanie z jakichś śmiesznych CDków. Przynajmniej można się do głośnika na bluetooth podłączyć
Lis
Moderator globalny
Posty: 1923
Rejestracja: 7 lata temu

Lis 3 lata temu

Szkoda że nie wiedziałem że coś tam wydajesz, bym ci jakąś porządną okładkę zrobił.
Awatar użytkownika
Nebiros
Tormentor
Posty: 659
Rejestracja: 7 lata temu

Nebiros 3 lata temu

PanLisek pisze:
3 lata temu
Szkoda że nie wiedziałem że coś tam wydajesz, bym ci jakąś porządną okładkę zrobił.
Co się odwlecze to nie uciecze, dzięki za propozycję ;)
Belzebóbr pisze: a ja jak najbardziej słucham muzyki z tidala i spotifaja, o wiele lepsze to i poręczniejsze niż słuchanie z jakichś śmiesznych CDków. Przynajmniej można się do głośnika na bluetooth podłączyć
Lis
Moderator globalny
Posty: 1923
Rejestracja: 7 lata temu

Lis 3 lata temu

Spoko, jak coś to daj znać, wymyślimy coś strasznego ;)
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17551
Rejestracja: 7 lata temu

yog 2 lata temu

Odkurzałem ostatnio cedeki... Dosłownie. I tak patrzę... No, Nebiros, co by nie mówić, to że Ci się chciało z obu stron Grin as the Jewel Kingdom Falls numerować, to masz u mnie respekt eternal!
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Nebiros
Tormentor
Posty: 659
Rejestracja: 7 lata temu

Nebiros 2 lata temu

Premiera płyty zostaje przesunięta na wrzesień tego roku w limicie 333 sztuk, a sama płytka zarazem doczekała się innej okładeczki, która prezentuje się o tak:

Obrazek
yog pisze:
2 lata temu
Odkurzałem ostatnio cedeki... Dosłownie. I tak patrzę... No, Nebiros, co by nie mówić, to że Ci się chciało z obu stron Grin as the Jewel Kingdom Falls numerować, to masz u mnie respekt eternal!
Też mi wyczyn!
Belzebóbr pisze: a ja jak najbardziej słucham muzyki z tidala i spotifaja, o wiele lepsze to i poręczniejsze niż słuchanie z jakichś śmiesznych CDków. Przynajmniej można się do głośnika na bluetooth podłączyć
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17551
Rejestracja: 7 lata temu

yog 2 lata temu

Piekło się rozwarło, a sztormy pochłonęły ziemię, gdyż ukazał się cały album owianego tu i ówdzie nimbem tajemnicy Mystic Rites.

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Nebiros
Tormentor
Posty: 659
Rejestracja: 7 lata temu

Nebiros 2 lata temu

Dokładnie tak. I placek za kilka dni
Belzebóbr pisze: a ja jak najbardziej słucham muzyki z tidala i spotifaja, o wiele lepsze to i poręczniejsze niż słuchanie z jakichś śmiesznych CDków. Przynajmniej można się do głośnika na bluetooth podłączyć
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6096
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

Wędrowycz 2 lata temu

No to najwyższy czas sprawdzić trochę Twojej twórczości Nebi, bo jakoś dotąd było mi wiecznie nie po drodze, a tu lata lecą.

Napewno na plus jest, że brzmi to jednocześnie czysto, a zarazem mamy brud i plugastwo w brzmieniu. Słychać słuszne inspiracje wszędzie. O ile poprzednich wydawnictw nie znam, ale "Storming Planet Earth" mi się już spodobało po pierwszym odsłuchu. Mieszanka black i death metalu, gdzie najwięcej moje ucho wyłapało wpływów francuskiej i norweskiej sceny black metalowej, jak również death metalu spod znaku Morbid Angel i Incantation, ale momentami też i Immolation zaleciało.

Okładka też elegancka, choć dość typowa.

Będziesz @Nebiros miał jakieś płytki na opych? Czy też bezpośrednio od wydawcy trzeba by brać?
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5344
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz 2 lata temu

Wędrowycz pisze:
2 lata temu
plugastwo
O tak jest zajebiste plugastwo zwłaszcza w jednym kawałku, który tekstem już niemal zapisał się w kanonie polskiego tekściarstwa metalowego. Sam Robert mnie wypytywał czy znam tego nowego w mieście co taki tekst wypalił. Odpowiedziałem, że znam a Robert powiedział awesome.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6096
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

Wędrowycz 2 lata temu

Tam Robert... Jeżeli mówimy o Wrocławiu, to chyba najlepszym herbatnikiem od plugawych tekstów jest Marek (choć on obecnie stacjonuje w Warszawie, ale zdaje się planuje wrócić do Wrocka).
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5344
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz 2 lata temu

Tu nie chodzi o plugawe teksty, tu chodzi o fragmenty tekstów, poszczególne słowa, fragmenty zdań. Podobnie jak choćby na nieśmiertelnym Imperium, gdzie TYLKO fragmenty tekstów przeszły do historii.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Nebiros
Tormentor
Posty: 659
Rejestracja: 7 lata temu

Nebiros 2 lata temu

Wędrowycz pisze:
2 lata temu
No to najwyższy czas sprawdzić trochę Twojej twórczości Nebi, bo jakoś dotąd było mi wiecznie nie po drodze, a tu lata lecą.

Napewno na plus jest, że brzmi to jednocześnie czysto, a zarazem mamy brud i plugastwo w brzmieniu. Słychać słuszne inspiracje wszędzie. O ile poprzednich wydawnictw nie znam, ale "Storming Planet Earth" mi się już spodobało po pierwszym odsłuchu. Mieszanka black i death metalu, gdzie najwięcej moje ucho wyłapało wpływów francuskiej i norweskiej sceny black metalowej, jak również death metalu spod znaku Morbid Angel i Incantation, ale momentami też i Immolation zaleciało.

Okładka też elegancka, choć dość typowa.

Będziesz @Nebiros miał jakieś płytki na opych? Czy też bezpośrednio od wydawcy trzeba by brać?
Wszystkiego co wymieniłeś słucham, wiec pewniakiem się musiało udzielić.

Płytki oczywiście będą, jak położę na nich swoje brudne łapska, dam znać ;)
Belzebóbr pisze: a ja jak najbardziej słucham muzyki z tidala i spotifaja, o wiele lepsze to i poręczniejsze niż słuchanie z jakichś śmiesznych CDków. Przynajmniej można się do głośnika na bluetooth podłączyć
Awatar użytkownika
Nebiros
Tormentor
Posty: 659
Rejestracja: 7 lata temu

Nebiros 2 lata temu

"Storming Planet Earth" miała swoją premierkę dzisiaj (a w sumie już wczoraj :) ). Wisi już również w całości na BC:



Krążek dostępny w 333 sztukach u Dark Terror Temple. U mnie też niedługo się pojawią.
Belzebóbr pisze: a ja jak najbardziej słucham muzyki z tidala i spotifaja, o wiele lepsze to i poręczniejsze niż słuchanie z jakichś śmiesznych CDków. Przynajmniej można się do głośnika na bluetooth podłączyć
Awatar użytkownika
Nebiros
Tormentor
Posty: 659
Rejestracja: 7 lata temu

Nebiros 2 lata temu

Debiut dostępny w namacalnej i przyjemnej dla paluszków formie :)

Belzebóbr pisze: a ja jak najbardziej słucham muzyki z tidala i spotifaja, o wiele lepsze to i poręczniejsze niż słuchanie z jakichś śmiesznych CDków. Przynajmniej można się do głośnika na bluetooth podłączyć
HUMAN
Tormentor
Posty: 1569
Rejestracja: 7 lata temu

HUMAN 2 lata temu

Gratulacje !!!
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2467
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

CzłowiekMłot 2 lata temu

Jak wyżej. Dobry płyt, nie znam się, ale nóżka chodzi 😀
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
Sacrum_Profanum
Master Of Reality
Posty: 291
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: Kanalizacja

Sacrum_Profanum 2 lata temu

No kurwa! Ładnie się to prezentuję, tak samo jak i zawartość, chociaż tu słowo ładny to zdeka nie w tamburyn. Neb ej kej ej Misticzne Rajtusy! Gratulację wydania fizyka, ha tfu digi, no ale nie może być za miło nie ?
Only jewel case army!!! A jak mniemam to przez tych eko-pedałów teraz większość to jebane kartony, a nie plastik...Albo wydanie teraz czegoś w plastiku kosztuje krocie, się nie znam, ale się wypowiem.
Ten zalew digi to na bank przez to, że przecież zaśmiecamy planetę, no tak, codziennie mijam stosy plastikowych jewel case'ów...góra Synai z nich, kurwa ich mać. Jebani zieloni!!!
Bezdomni zbierający puszki robią więcej dla świata. Drzewa na papier, papier na ulotki, a nam kłody, wróć, digi pod nogi...zajebani hipokryci :)
卐 卐 卐 POPEŁNIJ SAMOBÓJSTWO - PRO BONO PUBLICO 卐 卐 卐 BLACK METAL TO KILOF
Lis
Moderator globalny
Posty: 1923
Rejestracja: 7 lata temu

Lis 2 lata temu

Jak ja bym zrobił okładkę to prezentowałby się jeszcze lepiej! ;) Dorzucam się do gratulacji. Digipack >>>> Jewel case
Awatar użytkownika
Nebiros
Tormentor
Posty: 659
Rejestracja: 7 lata temu

Nebiros 2 lata temu

Dziękówki! Nowa okładka akurat była propozycją ze strony wydawcy, stąd zmiana. ;)

Płytka dostępna póki co również u fallen temple:
https://shop.fallentemple.pl/mystic-rit ... 17580.html
Belzebóbr pisze: a ja jak najbardziej słucham muzyki z tidala i spotifaja, o wiele lepsze to i poręczniejsze niż słuchanie z jakichś śmiesznych CDków. Przynajmniej można się do głośnika na bluetooth podłączyć
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5344
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz 2 lata temu

Nebiros pisze:
2 lata temu
Dziękówki! Nowa okładka akurat była propozycją ze strony wydawcy, stąd zmiana. ;)
To sprzedaj wydawcy srogiego kujawiaka bo takiego demona to nawet zulu gula by obśmiał a Krzysiu z Down The Road to po butelce fanty maluje straszniejsze.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17551
Rejestracja: 7 lata temu

yog 2 lata temu

No nie da się ukryć, że ta pierwsza okładka była lepsza.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5344
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz 2 lata temu

No ale przecież wydawcy się nie wtrącają do muzyków jak to tu na forum wiele razy kilka osób krzyczało, że to bzdura.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3808
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot 2 lata temu

No i pięknie. Tylko pogratulować.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Lis
Moderator globalny
Posty: 1923
Rejestracja: 7 lata temu

Lis 2 lata temu

Hajasz pisze:
2 lata temu
No ale przecież wydawcy się nie wtrącają do muzyków jak to tu na forum wiele razy kilka osób krzyczało, że to bzdura.
No ale przecież napisał że nie narzucili tylko zaproponowali.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3808
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot 2 lata temu

Lisu, każdy mądry, co gówno sam zrobił.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5344
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz 2 lata temu

PanLisek pisze:
2 lata temu
Hajasz pisze:
2 lata temu
No ale przecież wydawcy się nie wtrącają do muzyków jak to tu na forum wiele razy kilka osób krzyczało, że to bzdura.
No ale przecież napisał że nie narzucili tylko zaproponowali.
Ja też nie napisałem, że narzucają tylko się wtrącają. Student powinien wyjaśnić różnicę między tymi słowami.
Będę jeszcze bardziej krnąbrny i napiszę, że czytaj ze zrozumieniem.
GRINDCORE FOR LIFE
Lis
Moderator globalny
Posty: 1923
Rejestracja: 7 lata temu

Lis 2 lata temu

Ale zasugerowałeś, czy nie?
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5344
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz 2 lata temu

Zasugerowałem, że się wtrącają.
GRINDCORE FOR LIFE
Lis
Moderator globalny
Posty: 1923
Rejestracja: 7 lata temu

Lis 2 lata temu

No dobra, skoro tak mówisz.
Awatar użytkownika
Nebiros
Tormentor
Posty: 659
Rejestracja: 7 lata temu

Nebiros 2 lata temu

No, tak jak pisałem - zaproponowali inna okladeczkę, a wiedząc jakie rzeczy jej autor wykonuje chętnie na to przystałem. Kawał dobrej, solidnej roboty z jego strony uważam. :)
Belzebóbr pisze: a ja jak najbardziej słucham muzyki z tidala i spotifaja, o wiele lepsze to i poręczniejsze niż słuchanie z jakichś śmiesznych CDków. Przynajmniej można się do głośnika na bluetooth podłączyć
Lis
Moderator globalny
Posty: 1923
Rejestracja: 7 lata temu

Lis 2 lata temu

Nudzę się dziś w pracy, to zrobiłem moją interpretację omawianej okładki, jest demon, skrzydła, kościół i dym ;) starałem się też oczywiście oddać ducha Mystic Rites jak i Piekielnego Nebirosa :evil:

Obrazek
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2723
Rejestracja: 7 lata temu

dj zakrystian 2 lata temu

No całkiem godne to.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Lis
Moderator globalny
Posty: 1923
Rejestracja: 7 lata temu

Lis 2 lata temu

Teraz dopiero się zorientowałem że ten demon wygląda jak Nebiros ze sesji zdjęciowej, mam 6 zmysł :D
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3168
Rejestracja: 5 lata temu

kurz 2 lata temu

PanLisek pisze:
2 lata temu
ten demon
To ten na krzyżu?
Lis
Moderator globalny
Posty: 1923
Rejestracja: 7 lata temu

Lis 2 lata temu

Ten sam ;)
Awatar użytkownika
Nebiros
Tormentor
Posty: 659
Rejestracja: 7 lata temu

Nebiros rok temu

W ramach ciekawostki - swoją premierę miała dzisiaj pewna kompilacja "Tribute to Bathory", za którą odpowiedzialny jest Antichrist Magazine. Miałem okazję brać udział w tym projekcie i dorzuciłem do puli swój cover "A Fine Day to Die". Całość do odsłuchu poniżej:

Belzebóbr pisze: a ja jak najbardziej słucham muzyki z tidala i spotifaja, o wiele lepsze to i poręczniejsze niż słuchanie z jakichś śmiesznych CDków. Przynajmniej można się do głośnika na bluetooth podłączyć
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17551
Rejestracja: 7 lata temu

yog rok temu

Ponawiam pytanie - czy konie są wynajęte, pożyczone od znajomej koniary czy też może wysamplowane z Krzyżaków?
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Nebiros
Tormentor
Posty: 659
Rejestracja: 7 lata temu

Nebiros rok temu

yog pisze: Ponawiam pytanie - czy konie są wynajęte, pożyczone od znajomej koniary czy też może wysamplowane z Krzyżaków?
To dzikie rumaki gnające po kniejach Ziemi Łomżyńskiej.
Belzebóbr pisze: a ja jak najbardziej słucham muzyki z tidala i spotifaja, o wiele lepsze to i poręczniejsze niż słuchanie z jakichś śmiesznych CDków. Przynajmniej można się do głośnika na bluetooth podłączyć
Awatar użytkownika
Derelict
Tormentor
Posty: 1142
Rejestracja: 5 lata temu

Derelict 3 mies. temu

Posłuchałem sobie ostatnio Storming Planet Earth. Nie, żebym się przymilał i robił loda e-koledze z forum, ale to jest zacny materiał black metalowy. Oczywistym minusem jest brzmienie perki, która jest z biblioteczki, bo bębniarza brak, podejrzewam więc, że Neb próbował ją zakamuflować, dlatego brzmi tak, jak brzmi. Może nie ultra tragicznie, ale po prostu słabo.

Z jednej strony może to wkurzać, ale moim zdaniem łatwo byłoby taką wadę realizacyjną przekuć w zabieg stylistyczny, który może i na standardy metalowe byłby mocno eksperymentalny, ale przecież w takim jazzie perkusja wcale nie gra pierwszych skrzypiec i może sobie grać gdzieś tam w z tyłu w tle. Czemu nie mogłoby tak być w black metalu?

Jeżeli już mówimy o "eksperymentalności" to Storming Planet Earth jest zdecydowanie eksperymentalnym podejściem do black metalu. Być może "braki kadrowe" przyczyniły się do pewnych kombinacji, które w ostatecznym rozrachunku wyszły albumowi na dobre. Produkcja i realizacja gitar jest świetna, riffy dosyć oryginalne, bogate notacyjnie, tworzą świetny, psychotyczny klimat. Utwory nie mają prostej i prostolinijnej budowy, wielokrotnie występują momenty w 100% konceptualne, widać że Neb będąc sam sobie producentem miał swoją osobistą wizję tejże muzyki, która nie polegała wyłącznie na stworzeniu black metalowej maszynki popierdalającej na autopilocie, będącej jedynie kalką najpopularniejszych motywów tego gatunku. Jest tutaj bardzo dużo własnej tożsamości i pomysłów na urozmaicenie tracków. Z tego, co mi wiadomo, wokalizy nie były nagrywane w warunkach studyjnych. W takim razie w tymże aspekcie również należy się pochwała, bo brzmią solidnie. Zarówno od strony techniczno-realizacyjnej ale i także od strony czysto wokalnej, w sensie umiejętności wokalisty.

Płytka jest dosadnym przykładem, że warto iść drogą taką, w której piecze nad produkcją sprawuje równocześnie prominentny muzyk zespołu/projektu. Jest to bowiem gwarantem spójnej wizji. Krótko podsumowując: album z cienkim brzmieniem bębnów, ale ze świetnym, psychodelicznym klimatem, pomysłami aranżacyjnymi, bardzo dobrym brzmieniem gitar, które grają nam fajne i ciekawe riffy.
"Jeżeli black metalowcy są ludźmi, to karaluchy również nimi są"

Wróć do „Black Metal”